Amerykański system rakietowy w Polsce opóźniony o dwa lata

Planowany w Polsce (Redzikowo) system rakietowy Stanów Zjednoczonych Aegis Ashore jest opóźniony z "powodów technicznych" i zostanie oddany dopiero w 2020 roku. Poinformował o tym Lt. Gen. Samuel Greaves, szef Missile Defense Agency, w wystąpieniu przed Senatem 22 marca.

Stanowisko rakietowe jest trzecią fazą amerykańskiego systemu European Phased Adaptive Approach (EPAA), mającego osłaniać Europę przed atakami rakiet z Iranu. Pierwsza faza to radar w Turcji, stanowisko rakiet w Hiszpanii i centrum dowodzenia w Niemczech (2012). Druga to wyrzutnie rakietowe w Rumunii (2016).

Budowę rozpoczęto w czerwcu 2016 r. Polskie ministerstwo obrony stwierdziło, że USA poinformowały je o trudnościach w budowie. Tomasz Siemoniak z PO stwierdził, że to wyraz braku zaufania USA do rządów PiS.

Rosja uważa ten system za wymierzony w jej możliwości nuklearne.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto goso 13 kwietnia

Ot cos takiego

Ta baza to potrzebna Polsce, jak za przeproszeniem sraczka w podroży. Polsce potrzebna jest odbudowa gospodarki, handel z sąsiadami, a nie wojna.

oto ja

Żeby gospodarka funkcjonowała

Żeby gospodarka funkcjonowała i żeby prowadzić handel musi ktoś nad tym czuwać i zapewnić bezpieczeństwo. Inaczej nie będą płacić a zabierać a to zasadnicza różnica.

oto Robercik

Nie neguję mądrości, ale

Nie neguję mądrości, ale źródło jest niewiarygodne. Rzymianie wszak podbili wszystko co się dało.
Natomiast sama "tarcza" raczej prowokuje wojnę. Co innego mieć broń w domu, a co innego stać pod bramą przed domem sąsiada i celować mu w okno, w dodatku krzycząc na całą wieś, że sąsiad to kanalia, morderca i Hitler.

oto Robercik

szpital dla chorych umysłowo

Politycy dwóch zwalczających się stronnictw (PO i PiS) licytują się kto jest agentem Putina i komu Ameryka bardziej ufa. Pisowcy twierdzą, że PO to partia putinowców, że Tusk przybijał żółwiki, a w Newsweekach można czytać, że Macierewicz to ruski agent.
Nic dziwnego więc, że jakiś pltaformiany działacz wypełzł spod kamienia i opóźnienia w budowie amerykańskiej gwiazdy śmierci podciągnął pod niedostateczną proamerykańskość PiS. A PiS tak się stara:
https://i1.jbzdy.pl/contents/2017/03/1ab3410d16eba...

oto chłop jag

Amerykański system rakietowy

Amerykański system rakietowy w Polsce opóźniony o dwa lata

To znaczy, że trzeba będzie na tę fanaberię więcej wybulić - tołażysze.
Wniosek?
Fanaberia dlatego, że atrapa Polski i tak leży z rozłożonymi nogami nawet przed banderowcami - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.