Rząd zapowiada, że zaostrzy przepisy wobec Ubera

Rząd zapowiada po raz kolejny, że zaostrzy przepisy dotyczące kierowców jeżdżących dla firm pośredniczących w przewozach. W ciągu najbliższych tygodni do Sejmu ma trafić projekt ustawy o transporcie, który zobliguje kierowców jeżdżących dla pośredników do posiadania takich samych licencji jak taksówkarze.

Nowe przepisy podważą model biznesowy stosowany dotąd m.in. przez Ubera - internetowej platformy, która pośredniczy między zwykłymi kierowcami a pasażerami.

Taxify, estońsko-chiński konkurent Ubera, uważa, że osoby pracujące dorywczo, wożące pasażerów okazjonalnie, np. tylko przez kilkanaście godzin w tygodniu, powinny być z tych regulacji wykluczone. Inaczej ta praca im się nie opłaci. Idea współdzielenia zasobów w postaci wolnych aut do obsługi szczytów komunikacyjnych nie zadziała.

Rząd zapowiadał już w 2017 roku, że ureguluje ten rodzaj usług.

W 2016 r. Uber wprowadził wymóg prowadzenia przez jego kierowców działalności gospodarczej.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Krzysztof M

A wystarczy monitoring czasów

A wystarczy monitoring czasów oczekiwania na taksówkę i jak limit przekroczony, to zielone światło dla dorywczych, coby górkę rozładowali. Jak górka się skończy, to znowu po staremu.

oto Zbyszek S

U mnie nie ma Ubera i nie

U mnie nie ma Ubera i nie korzystam. Ale nie wiem czy zażądanie od kierowców, świadczących przewozy w ramach Ubera, uzyskania licencji takich samych jak taksówkarze, pomoże ludności miast, w których jest Uber dostępny.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.