Trump osobiście "zachęca" do zakupów amerykańskiej broni

Prezydent Trump wkracza w handel bronią, osobiście przyciska sojuszników do zakupów. To jest nowość, tego jeszcze nie było. W rozmowie telefonicznej dobił targu z Kuwejtem na 10 miliardów dolarów.

Niedługo nastąpi wielka inicjatywa sprzedaży jeszcze większych ilości broni "Buy American", poluzowanie przepisów (także z zakresu praw człowieka) i aktywacja całego rządu (od ministrów do attache wojskowych) jako siły nacisku na klientów. Beneficjenci: Boeing, Lockheed Martin, Raytheon, General Dynamics i Northrop Grumman. USA eksportuje broni za $42 miliardy, Rosja - połowę tego.

W listopadzie w Japonii Trump publicznie "zachęcał" Abe do zakupów broni, a w ub. miesiącu w Gabinecie Owalnym, Trump pokazywał na obrazkach, jaką amerykańską broń zakupił saudyjski książę Mohammed bin Salman.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Kmieć

Szalona Teriza Mej też zarobiła...

... na rakietowym ostrzale Syrii:

Mąż brytyjskiej premierzycy jest poważnym udziałowcem w firmie produkującej broń wykorzystaną w ostatnim ataku na Syrię, po którym ceny akcji tej korporacji mocno wzrosły.

oto chłop jag

Trump osobiście "zachęca" do

Trump osobiście "zachęca" do zakupów amerykańskiej broni

Czego się nie robi aby udowodnić swoim mocodawcom, że posadzenie go na prezydenckim fotelu - nie było błędem - tołażysze.
Wniosek?
Jeżeli już musi być America first - to tylko na niwie - jak wyżej - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.