Hitler jako wzór dla Ukrainy

Horyzonty myślowe ukraińskiej, pomajdanowej "klasy politycznej", najlepiej oddaje następująca wypowiedź Ołeha Liaszki, lidera jednej z głównych partii ukraińskich (Partii Radykalnej):

"W te oto dziury zakopywać tych, którzy organizowali remont dróg, zaczynając od kierownika a kończąc na wszystkich, którzy remontowali. Zakopać i po wierzchu asfaltu przejechać walcem. Tak jak robił Hitler, jak walczył z pasażerami na gapę: wyciągnęli, rozstrzelali paru ludzi i po dziś dzień wszyscy płacą za bilety".

Ale o tym głucho milczą nadwiślańskie media głównego nurtu. Nie ma z ich strony żadnych komentarzy ani słów oburzenia, które na pewno byłyby w wypadku takiej wypowiedzi jakiegoś polityka rosyjskiego lub białoruskiego. Wtedy media głównego nurtu miałyby temat przynajmniej na tydzień.

W wypadku Ukrainy media te ukrywają fakt postępującej z każdym dniem nazyfikacji tego państwa. Maskują lub retuszują powszechną obecność w sferze publicznej Ukrainy symboliki już nie tyle banderowskiej, co otwarcie nazistowskiej (SS-Galizien i in.), szowinistyczną narrację tamtejszych mediów i sił politycznych oraz coraz bardziej agresywny antypolonizm. No ale to przecież jest "partner strategiczny" post-Solidarności z PiS, PO, N, GW, GP i Krytyki Politycznej. A że coraz bardziej brunatny, to im nie przeszkadza. Zły jest tylko Putin.

Jakakolwiek krytyka nadwiślańskiej "partii ukraińskiej" od razu powoduje jej doniosły krzyk: Ukraina musi posiadać jakąś tradycję historyczna, a do komunistycznej nie będzie się odwoływać. No to odwołuje się do Bandery i Hitlera, co z pobłażliwą życzliwością przyjmują ci sami, którzy w Polsce zajadle tropią gdzie tylko można nacjonalizm i antysemityzm.

Byłoby jeszcze pół biedy, gdyby na banderowsko-hitlerowskiej tożsamości to się kończyło. Ale tam mamy do czynienia z nieprawdopodobnym sprymitywizowaniem intelektualnym i moralnym osób i środowisk pretendujących do roli elity. Tam mamy margines społeczny, w sensie dosłownym, postawiony na czele narodu i państwa. Nie będę wymieniał waszych nazwisk państwo politycy i dziennikarze wspierający w Polsce pomajdanową Ukrainę. Powiem wam tylko - popatrzcie się na oblicze pana Liaszki. To wy go stworzyliście. Nie wstyd wam? No nie, przecież wy wstydu nie macie.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.5
Ogólna ocena: 4.5 (głosów: 12)

Tematy: 

Dyskusja

oto chłop jag

Hitler jako wzór dla Ukrainy

Hitler jako wzór dla Ukrainy

Ten wzór należy się banderowcom jak psu miska - tołażysze.
Wniosek?
Są dla nich i inne wzory - np. Pol Pot ale podobno oni komuny nie lubią - więc pozostaje im pan, tołażysz Hitler jako ten jedyny, wymarzony, wyśniony - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.