Polska rajem dla inwestorów zagranicznych

Lubię poczytać dobre informacje. Na przykład takie:

  • Polska rajem dla zagranicznych inwestorów - Forsal.pl (2009) "w całym regionie nie ma drugiej gospodarki ..."
  • Polska atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów - Bankier.pl (2017)
  • Polska rajem dla inwestorów. Pod tym względem jest na europejskim (2018)

Jak widać - stały temat zachwytów. Cieszymy się, podskakujemy jak ci na Majdanie w Kijowie cztery lata temu. To dobrze czy źle, że taki "raj"? Zależy dla kogo.

Dla zagranicznego kapitału... z pewnością. Wystarczy popatrzeć na to:

fdi-zwrot-z-inwestycji-amcham-kpmg.jpg

Dobre, nie?

- - -
Raport KPMG dla Amerykańskiej Izby Handlowej "Inwestycje amerykańskie w Polsce"

oto Andrzej Andrzej

Czasami coś napisze o Polsce i świecie.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.6
Ogólna ocena: 4.6 (głosów: 5)

Tematy: 

Dyskusja

oto wzl

A może

A może należałoby połączyć ten fakt z innym. Polska przez wieki, jak żaden inny kraj w regionie, ale też i na świecie, była rajem dla pewnej nacji.

oto Andrzej

słabe połączenie

wydaje mi się, że nadreprezentacja "pewnej nacji" wśród kapitału globalnego nie tłumaczy tego, że tak pięknie inwestorom w Polsce idzie. To jednak kapitał rozmaity do nas ściąga, odnosząc korzyści...

oto JJerzy

Nie mówię ...

... że wzl ma rację, lub jej nie ma, ale stwierdzenie, że tak nie jest na podstawie kraju pochodzenia firm-inwestorów jest słabe. Trzeba by sprawdzić własność kapitału, powiązania ... W takich okolicznościach, dodając "powiązania" polityczne naszych decydentów, wzl raczej rację ma.

oto Andrzej

no nie :-)

czy wszystko się musi z żydami kojarzyć? Naprawdę? Nie ma innych zjawisk na niebie i ziemi?

oto Robercik

Racja. Nie można iść na

Racja. Nie można iść na umysłową łatwiznę. Z drugiej strony...

Premier Morawiecki posyłał swojej dzieci do żydowskiej szkoły, Duda ma żonę Żydówkę, Komorowski miał żonę Żydówkę, na filmie przedstawiającym obrady w Magdalence stoi na stole menora, polscy ministrowie i prezydenci wygłaszają peany na część Izraela, Art-B jest już w mediach rehabilitowana, po muzeum Polin zapowiada się budowę kolejnych żydowskich muzeów i to w czasie gdy Izrael mocno atakuje Polskę medialnie. Jest to tak ostentacyjne i coraz bardziej wszechobecne, że po prostu nie możemy tego ignorować w analizach.
Nie można wykluczyć, że najwyższe elity władzy w III RP to są Żydzi. Z resztą one powoli przestają się z tym kryć. Dla nich Polska to tylko województwo, mają szerszą perspektywę. Liczą się wyzwania geopolityczne: Iran, Rosja, Chiny. Tam gdzie działa imperium żydowskie, tam jest formułowana "polska" racja stanu. np. tama na Nord Stream 2, ale już nie polskie ambicje przemysłowe. Po co Polska ma dublować coś co już świetnie działa w starszych prowincjach, np. we Francji?

oto Andrzej

no tak...

ale to jak ten Jasio z ostatniej z "Pięknych dwudziestoletnich" Hłaski, co mu się wszystko z dupą kojarzyło.

Zupełnie inny problem, na świecie jest trochę kapitału żydowskiego, więcej w proporcji niz ludności, ale mechanizmy inwestycji zagranicznych i zwrotów z nich jest elementem amerykańskiego modelu świata. I to z czasów gdy żydzi nie mieli nic do gadania w USA.

oto Krzysztof M

nie mieli nic do gadania w

nie mieli nic do gadania w USA

Ale czy to może se vratit pane Havranek?

oto JJerzy

Niech zgadnę ...

I to z czasów gdy żydzi nie mieli nic do gadania w USA.

To było za czasów rządzącego Manhattanem wodza Rączy Jeleń IV ...
Bo później to już raczej nie.

oto Robercik

Pan nie rozumie. To nie obcy

Pan nie rozumie. To nie obcy kapitał (w tym żydowski) jest problemem, ale polskojęzyczne elity które nie widzą najmniejszej potrzeby budowania silnej i niezależnej Polski, ponieważ ich ojczyzną jest "świat".

oto Andrzej

rozumiem rozumiem

Kapitał zagraniczny JEST problemem, gdyż generuje wiele niekorzystnych dla gospodarki zjawisk. Sprzedajne elity są jednym z produktów tego modelu światowego. Mają się godzić na narzucone warunki, a za to mogą trochę podkraść - przykład greckich elit politycznych, które zadłużyły kraj, a na własne konta przelewali sobie część tych wpływów, a IMF posiadał listę kont w zachodnich bankach.

Gdy elity są suwerenne i kumate, to mamy taki chiński model, też początkowo oparty na zagranicznym kapitale i technologiach, ale wykorzystał to dla rozwoju kraju, a złodziei po postu rozstrzeliwali.

oto Krzysztof M

Nie można wykluczyć, że

Nie można wykluczyć, że najwyższe elity władzy w III RP to są Żydzi. Z resztą one powoli przestają się z tym kryć.

Nie mam dostępu do danych tajnych, pan być może też nie ma. Więc nie wiemy, jak jest. Ale możemy pofantazjować. Załóżmy, że Polska będzie albo pod władzą (...), albo jej wcale nie będzie. Co by pan wybrał?

oto Skanderbeg

Czemu się dziwić?

JP Morgan dostało "na waciki" 20 baniek, Mercedes bodaj 80, LG jeszcze więcej.

oto chłop jag

Polska rajem dla

Polska rajem dla zagranicznych inwestorów

Przekładając to na ludzki język - to:
przyjeżdżajcie tutaj strzyc i golić tych głupich Polaków - bo oni nie wierzgają nawet wtedy - gdy będziecie ich strzyc i golić do krwi - tołażysze.
Wniosek?
Polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza utwierdziła się w tym - jak wyżej - kiedy z taką łatwością rozpirzyła/rozkradła majątek wypracowany przez tubylców przez cały czas trwania komuny moskiewskiej - tołażysze.

oto baba jag

W Polsce nie ma żadnych zagranicznych

inwestycji,albo prawie żadnych. Proszę pokazać chociaż 10 tychże inwestycji w tym roku Z tymi inwestycjami to jak z Yeti wszyscy o nich piszą, a nikt ich nie widzi.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.