PiS-owski kulturowy bolszewizm

Pojawia się coraz więcej przykładów na to, że pisowska władza chce napisać współczesną historię Polski po swojemu. Robi to głównie pod hasłem dekomunizacji i przywracania prawdy historycznej. Jednak jak na złość przypomina to działania różnych totalitarnych reżimów, które przeinaczaniem i fałszowaniem historii chciały legitymizować swoją władzę.

Robiono tak w czasach PRL-u i ponoć działania IPN-u mają doprowadzić - no właśnie do czego? Wygląda coraz bardziej na to, że jeden fałsz chce się zastąpić drugim. Można te działania skwitować cytując jedno z "praw Murphy'iego", że oto politycy PiS-u potknęli się o prawdę (historyczną), ale wstali z kolan i dzielnie maszerują dalej. Oczywiście prawda została tam, gdzie zawsze. Niedawno, podczas uroczystości rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, o prawdę potknął się prezydent Andrzej Duda. Według niego komuniści przeszkadzali w odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie.

Wiadomo jednak, że to na wniosek rządzącej wówczas partii komunistycznej do odbudowy przystąpiono. Wygląda na to, że czasy PRL-u, a zwłaszcza lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte, szczególnie uwierają i doprowadzają do zachowań wręcz schizofrenicznych. Jeżeli kwestionuje się prawomocność PRL-u jako formy polskiej państwowości, to jaki jest sens odbierania stopni generalskich Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi? Przecież oni zostali generałami w czasach tego nielegalnego i nieuznawanego PRL-u! Podobnie jest z problemem żydowskich roszczeń majątkowych. Jeżeli nie uznaje się PRL-u za formę polskiej państwowości, to jak powołać się na umowę z USA, która załatwia tę sprawę korzystnie dla strony polskiej, a została zawarta w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku?

Postacią, która szczególnie uwiera obecnie rządzących jest Lech Wałęsa. O Wałęsie raczej trudno mieć dobre zdanie, ale żeby nie potknąć się o prawdę nie da się go wymazać z najnowszej historii Polski. A jednak PiS podjął się tego "heroicznego" zadania i robi to zawzięcie. Za Stalina, ktoś napiętnowany i rozstrzelany znikał z encyklopedii, a na zdjęciach zostawało po nim puste miejsce. Nie jestem pewny czy w PiS chętnie rozstrzelaliby Wałęsę, ale jestem pewny, że robią co mogą, żeby puste miejsce po Wałęsie zajął Lech Kaczyński.

Sygnał do tego dał sam Jarosław Kaczyński robiąc z brata "potężną postać". Dyrektywę wodza już podchwycili posłuszni i usłużni akolici. W województwie podkarpackim organizuje się konkursy historyczne dla młodzieży, w których "odpowiedzialni" za upadek PRL-u są papież Jan Paweł II i Lech Kaczyński. Pewnie autorzy tego pomysłu są tak bardzo zadowoleni z siebie, że kompletnie nie mają świadomości jak ta manipulacja historią jest prostacka i infantylna zarazem.

Jeszcze przed drugą wojną światową ówcześnie ksiądz Stefan Wyszyński ukuł określenie kulturowy bolszewizm. Chodziło mniej więcej o to, że propagowało się bolszewizm bez bezpośredniego odwoływania do niego. Pasuje to jak ulał do tego co robi z historią PiS.

A Państwo sądzicie, że PiS przywraca prawdę historyczną?

oto Andrzej Szlęzak Andrzej Szlęzak

Samorządowiec, od 2002 do 2014 prezydent Stalowej Woli.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
3
Ogólna ocena: 3 (głosów: 2)

Tematy: 

Dyskusja

oto Krzysztof M

Jeśli prezydentem, czy tam

Jeśli prezydentem, czy tam premierem, robimy gościa, który się w kościele na mszy przeżegnać nie potrafi*... to czego oczekujemy? :-)

* - swego czasu TVP pokazała (ok. sekundy).

oto gość

Postacią, która szczególnie

Postacią, która szczególnie uwiera obecnie rządzących jest Lech Wałęsa. O Wałęsie raczej trudno mieć dobre zdanie, ale żeby nie potknąć się o prawdę nie da się go wymazać z najnowszej historii Polski.

Paradoksalnie wymazanie owo to niezamierzony akt łaski :)

oto chłop jag

Postacią, która szczególnie

Postacią, która szczególnie uwiera obecnie rządzących jest Lech Wałęsa.

oraz:

że robią co mogą, żeby puste miejsce po Wałęsie zajął Lech Kaczyński.

Nie wiem czy jedna i ta sama osoba nadzorowała oficerów prowadzących i Wałęsę i LechKacza - jednak to SB-ecja do pospołu z razwiedką wojskową wyrżnęła tamtą komuną o ziemię z rozkazu światowego pupila szatana - tołażysze.
Wniosek?
Nie mamy do czynienia z problemem Wałęsy vel Bolka i LechKacza - mamy natomiast problem walki Puławian z Natolińczykami w sferze razwiedek i nie tylko tam - tołażysze Walka ta oczywiście odbywa się ponad głowami głupich tubylców - tołażysze.

oto JerzyK

To niebywale ciekawa hipoteza! Warto by ją sprawdzić

W województwie podkarpackim organizuje się konkursy historyczne dla młodzieży, w których "odpowiedzialni" za upadek PRL-u są papież Jan Paweł II i Lech Kaczyński.

Z tego, co ja pamiętam, to w czasie sławnego strajku w Stoczni Grańskiej Lech Wałęsa miał wielu doradców, wśród których nie było chyba (nie jestem pewien) braci Kaczyńskich.
Bracia Kaczyńscy pojawiłi się w roku 1989 wśród gremium strony soldarnościowej w charakterze doradców odpowiedzialnych za anlizy i sformułowania prawnicze. Oczywiście oprócz nich było kilku innych znakomitych prawników, m.in. mecenas Olszewski.

zatem, z dostepnej przeciętnym ludziom wiedzy wynika, że o ile rola papieża Jana Pawła w odzyskaniu przez POlskę niepodległości polegała na wezwaniu Polaków do podjęcia odnowy tej ziemi, w czym obiecywał im wsparcie Ducha Świętego, a nastepnie w ramach ziemskiej polityki dogadywał sprawy z prezydentem Reaganem, informowanym o prawdziwym stanie rzeczy przez płk. Kuklińskiego, to bracia Kaczyńscy w pewnym sensie przyszli "na gotowe", ponieważ Okrągły Stół był realizacją planu komunistów związanego z realnym rozpadem ZSRR i całego "bloku" socjalistycznego. Władza leżała na ziemi, trzeba tylko było ją podnieść...
Zatem PRL upadl, ZANIM bracia Kaczyścy zrobili kariery polityczne z ramienia Solidarności.

oto Robercik

1. Polska nie odzyskała

1. Polska nie odzyskała niepodległości.

2. Pan uważa, że ZSRR się zawalił, bo Wojtyła powiedział kilka sloganów, a Kukliński zdradził kilka tajemnic? Jak to sobie Pan technicznie wyobraża? Sowieci doszli do wniosku, że skoro ich plany ataku są znane, a "duchy" po przeciwnej stronie, to ogłaszają bezwarunkową kapitulację? To jest przecież bajeczka dla biednych, prostych ludzi. Ona obraża inteligencję.

W rzeczywistości zachodnie służby do cna zinfiltrowały aparat sowiecki, łącznie z Gorbaczowem który po prostu był zdrajcą likwidującym imperium w zamian za drobne (prywatne!) korzyści majątkowe o czym można obejrzeć na tym filmie (są w nim napisy PL, wystarczy włączyć opcję).

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.