Poprawia się sytuacja ZUS

W ciągu trzech pierwszych miesięcy 2018 r. dotacja do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS), gdzie gromadzone są składki emerytalne i rentowe, wyniosła 5,2 mld zł. Tymczasem w tym samym czasie ubiegłego roku było to aż 10,4 mld zł, czyli dwa razy więcej.

Coraz więcej osób pracuje i odkłada składki, które idą na bieżące emerytury. Jak wynika z danych ZUS, firm, które płaciły składki za pracowników było w marcu tego roku 2 mln 470 tys., podczas gdy rok wcześniej było ich o ponad 100 tys. mniej.

Z kolei wszystkich pracowników, którzy odkładali składki, mieliśmy 15 mln 633 tys., czyli o ok. 450 tys. więcej niż rok wcześniej.

Plan budżetu zakładał dopłatę do FUS blisko 47 mld zł, po nowelizacji 43 mld zł, ostatecznie FUS otrzymał z budżetu 41 mld zł.

- - -

Gazeta Wyborcza zamieściła to informacje z tytułem:

ZUS pod kroplówką państwa. "Jak nie zaczniemy oszczędzać, trzeba będzie ciąć emerytury"

i z lidem:
Dotacja z budżetu państwa do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w I kwartale 2018 r. była dwa razy mniejsza niż w tym samym czasie rok wcześniej. Ale w kolejnych latach sytuacja się zmieni diametralnie. Przyszłych emerytów czeka dramat.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto adam_54

Fajna manipulacja językowa...... cytaty dwa....

firm, które płaciły składki za pracowników było....

Z kolei wszystkich pracowników, którzy odkładali składki, mieliśmy...

Pozostaje wyrazić wyrazy współczucia firmom , które muszą płacić składki , gdy te bezczelne robole sobie odkładają składki..... do skarpety zapewne :DDD
A co do....

.Poprawia się sytuacja ZUS

.. to szanowna "wyborcza" też znalazła wyjaśnienie tego......

Żyjemy o miesiąc krócej niż rok wcześniej. Więc emerytury będą wyższe

Na obniżeniu średniej długości życia skorzystają wszyscy Polacy, którzy w tym roku wybierają się na emeryturę....
.

.. i jak tu nie być zadowolonym z sukcesów emerytalnych ??? - huraaaaaaaa :DDDD
Pozdrawiam wszystkich przyszłych emerytów, zachęcając do "narodowego harakiri" w pół roku, po osiągnięcia wieku emerytalnego .... "wyborcza" ogłosi sukces w postaci wzrostu emerytur o minimum 10000% :DDD

oto mj

Jakie ''sukcesy''...

Jedno jest pewne: jak w okolice wieku emerytalnego dobrnie pokolenie umów śmieciowych, okresów bezskładkowych, długotrwałego bezrobocia, zagranicznych saksów, z wliczaniem których w Polsce do ''stażu pracy'' bywa bardzo różnie, to los dzisiejszych emerytów i ich niejednokrotnie głodowych, ale jednak jakichś tam emerytur, będzie miłym wspomnieniem jak to ''kiedyś było dobrze''.
Bo pojawi się cała armia ludzi, którzy niby całe życie coś tam gdzieś dłubali, od przypadku do przypadku pracowali, ale okresów składkowych mają tyle co oranżada terminu przydatności do spożycia, w związku z czym nie należy im się NIC, poza pokazaniem palcem - jak urzędnik będzie miał humor - gdzie mieści się opieka społeczna.
I niewielkim pocieszeniem będzie, gdy propaganda napiętnuje ich ''lekkomyślność'', że ileś lat wcześniej zamiast ''zmienić pracę i wziąć kredyt'', albo chociaż ''odkładać we własnym zakresie'' z tych wypasionych polskich pensji, to pewnie hulali i liczyli na nie wiadomo co.

oto ignorant

Zapomina Pan że to demokracja

Szanowny Pan zapomina, że mamy demokrację a Ci ludzie będą stanowić całkiem pokaźny elektorat :). Jestem pewien zatem, że jakiś polityk zapragnie ich głosów i wprowadzą:

  • gwarantowany dochód podstawowy
  • emeryturę obywatelską
  • ...

Pozdrawiam

oto chłop jag

Poprawia się sytuacja ZUS

Poprawia się sytuacja ZUS

Dla kogo się poprawia - tołażysze? Jeżeli poprawia się dla okupującej atrapę Polski wspólnoty rozbójniczej - to automatycznie pogarsza się dla głupich tubylców. Relacja odwrotna nie istnieje z wiadomych względów - tołażysze.
Wniosek?
ZUS i tzw. służba zdrowia to dwie podstawowe części aparatu do hurtowej eutanazji głupich tubylców - tych - co to swoje już przeżyli - tołażysze.

oto otco

matematyka

450 tysięcy więcej składkowiczów w 3 miesiące odłożyło 5 mld zł. Wychodzi na to, że pojedynczy składkowicz odłożył średnio 10 tys zł na FUS. Gdzie taką pracę dają? Biorę w ciemno.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.