PiS antybanderowski?

Nie tylko w zdumienie ale wręcz w szok mogła czytelników wprowadzić informacja o twardej postawie posłów PiS wobec parlamentarzystów banderowskiej Ukrainy, cóż takiego się stało, może wrażliwe patriotyczne sumienia a może zbliżające się wybory?. Fakty jednak świadczą, że taka postawa posłów wynika z kierunku wiatru wiejącego znad Atlantyku. J.Sztaudynger pisał w jednej ze swoich fraszek „Idzie przez życie z wysoko podniesionym sztandarem, żeby kierunek wiatru czuć”.

Gdy Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich wystosował dnia 09.06.2015 r. list otwarty do MON Pana Tomasza Siemoniaka z zapytaniem, czy resort obrony organizuje i finansuje na terenie naszego kraju żołnierzy ukraińskich pochodzących z oddziałów ochotniczych, które zostały stworzone przez ugrupowania neobanderowskie, odpowiedzi nie ma do tej pory. Nie znalazło się też jakichś paru parlamentarzystów żeby chociażby nagłośnić problem.

To po co nam parlament? Bo problem jest, według mnie Pan Minister Tomasz Siemoniak zachowuje się nie jak polski minister tylko ukraiński. Zamiast pilnować polskich interesów, to dba o interesy ukraińskie bardziej od Ukraińców, podobnie zachowuje się minister G.Schetyna.

Jak donosiły ostatnio media, organizacje żydowskie w Stanach Zjednoczonych wyraziły niepokój i zastrzeżenia co do szerzenia ideologii nazistowskiej w tej Poroszenkowej Ukrainie a szczególnie w jednostkach militarnych. Spekulowano też w różnych mediach o możliwości rozpoczęcia szkolenia ukraińskich neonazistów z paramilitarnych formacji przez kanadyjskich instruktorów wojskowych. Widocznie to było prawdą bo Sojusz Północnoatlantycki wyraził zaniepokojenie obecnością nacjonalistów i neofaszystów ukraińskich w siłach zbrojnych, powiedział to specjalny wysłannik sekretarza generalnego NATO d.s. Południowego Kaukazu i Azji Środkowej James Appathurai 19.06.2015 r.

Reakcja posłów PiS-u była natychmiastowa i wzorowa, bo już 22.06.2015 r. na VIII Sesji Zgromadzenia Parlamentu Polski i Ukrainy delegacja poselska reprezentująca PiS opuściła to Zgromadzenie na znak protestu gloryfikacji zbrodniarzy tzw.banderowców przez Ukrainę. Przewodniczący tej grupy Jan Dziedziczak (znany jako lobbysta interesów Izraela) oświadczył m.in. „Pokazaliśmy zdecydowanie i wyraźnie, że polityka unikania i rozmiękczania tematu Zbrodni Wołyńskiej się kończy”.

Trzeba tu stwierdzić, że przedstawiciele klubu PO nie nadążają za wytycznymi płynącymi od decydentów z za Atlantyku a dotyczącymi banderowskiej Ukrainy. A może już są spisani na straty i nieświadomi sytuacji nadal adorowali czcicieli Bandery i Szuchewycza.

Nawet europoseł R.Czarnecki ostatnio zaznacza gorliwie jaki to on jest antybanderowiec. Na pewno dobrze by było, żeby nie tylko R.Czarnecki ale i inni europosłowie wykazywali w swoim dorobku nie jakieś „ble-ble”, tylko co konkretnie zrobili dla Polaków zamieszkałych na terenie Ukrainy, Białorusi, Litwy oraz w Niemczech a może i w Federacji Rosyjskiej.

Czesław Buksiński
- - -
30.06.2015 r.

oto Czesław Czesław

Czesław Buksiński, inżynier, obecnie na emeryturze, od 1981 r związany z opozycją niepodległościową.

na ile punktów oceniasz artykuł? : 

Twoja ocena: brak
3.18182
Ogólna ocena: 3.2 (głosów: 11)

Tematy: 

Dyskusja

oto Ireneusz

Po co nam parlament?

Po to, aby wreszcie tam wprowadzić polskich patriotów. A nie żołnierzy kolonistów Polski.

oto chłop jag

No cóż - można pomagać banderlandowi ostentacyjnie

a można pomagać temuż banderlandowi po cichu - jednocześnie krytykując dla niepoznaki ów banderland.
Wniosek?
Banderosław Kaczyński i jemu podobni - co to wrzeszczeli na Majdanie "sława Ukrainie" - zlekceważyli Polaków - w efekcie czego słupki poparcia spadły i stąd ta wolta - tołażysze.

oto Krzysztof M

PiS antybanderowski?

PiS antybanderowski?

Niemożliwe (współczesna wersja: "nie możliwe"),. To tak jak "sucha woda". ;-)

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.