Globalny front przeciwko PiS-owi

Ataki na PiS przybrały charakter globalny.

 • „Washington Post” wzywa Obamę do interwencji w Polsce
 • Francuskie media: Wielki kryzys instytucjonalny w Polsce, Europa jest zaniepokojona
 • Lech Wałęsa w „Die Welt”: Wstydzę się za prezydenta Andrzeja Dudę
 • Ambasador Izraela o "antyżydowskich ekscesach" w Polsce. Wspomina m.in. o Kukizie
 • ONZ zaniepokojone wydarzeniami w Polsce. "Reformy powinny wzmacniać, nie osłabiać Trybunał"
 • Hitlerowski Fakt: "Kaczyński do Szydło: Możemy cię wymienić!"
 • Szef luksemburskiego MSZ o rządach PiS: "Cofnęliśmy się do czasów Związku Radzieckiego. Unia musi zareagować"
 • "Sueddeutsche Zeitung": tempo demontażu państwa jest szybsze niż zakładano
 • FAS: Berlin zastosuje wobec Polski "strategię obejmowania"

Ciekawe, czy PiS wyrobi taki nacisk. Wymiękną?

Jacenty

czasami coś wrzucę, jak uznam, że warto.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Dyskusja

oto Robercik

Jak na razie PiS niczym nie

Jak na razie PiS niczym nie podpadł. Czyżby PiS zamierzał oszukać swoich mocodawców? Ponoć Orban tez kiedyś był u Sorosa. A jak mu się odwidziało...A może PiS jest bezczelnie uwiarygadniany (jak Michnik w PRL)? Nie zauważylem aby towarzysze z PIS specjalnie boczyli się na Unię albo USA. Nieszczególnie też starają się puszczać oczko do potencjalnej przeciwwagi geopolitycznej by pokazać naszym sojusznikom, że jak nie będą się starali.... Z Rosją PiS nie utrzymuje nawet kontaktów, choć - o dziwo - z niej żaden ataki nie na nowy rząd nie nadchodzą. Ostatnio było tylko oczko do Chin. Małe oczko.

oto chłop jag

.A może PiS jest bezczelnie

.A może PiS jest bezczelnie uwiarygadniany (jak Michnik w PRL)?

Jestem tego samego zdania.
Wniosek?
Gdybyśmy mieli do czynienia z neutralizacja przez USrael tzw. nie swoich sukinsynów - nie byłoby takiej gry pod publiczkę - tołażysze.
Słowem - pupile szatana szykują tubylcom jakieś większe sk**wysyństwo - tołażysze.

oto Walwo

PiS jest napewno bezczelnie uwiarygadniany- tolazysze

Przeciez to az w oczy bije. Mysle ze jest to jasne nawet dla nie, az takich bystrzakow jak wy, tolarzysze. To na pewno jest szykowane bardzo duze sk** wysynstwo. Po co by rozwalali taka piekna demokracje jaka byla za milosciwie panujacej PO przy pomocy praworzadnego TK. Trzeba "nie miec jaj" i miec bardzo wredny klotliwy charakter zeby dopatrywac sie zlych intencji w stosunku do Polakow ze strony partii milosci ktora chciala nieba przychylic Polakom i jedynie klamliwa oszukancza propaganda medialna prowadzona przez brudnych karlow medialnych spowodowala ze otumanieni ludzie zaglosowali na PiS. Caly swiat jednak wie ze jest to jawny gwalt na demokracji. I tolarzysze z Niemiec, naserdeczniejsi i najzyczliwsi Polsce i kanclerz Austri i nawet gazety i telewizja z Usraela( jak to bystrze tolarzysz chlop jag odkryl) wszyscy widza jawne niebezpieczenstwo dla Polski i zatroskani o los Polakow dolaczaja do grzyku zgrozy prawdziwych patriotow polskich na czele ktorych wyroznie sie para Grossow. Mam nadzieje ze zrobi to wrazenie nawet natych co sa bardzo podatni na wrazenie. Wszystkie rece na poklad do broni tolazysze bo Polska jest w niebezpieczenstwie.

oto indris

Jak komu

Jak na razie PiS niczym nie podpadł

Mnie podpadł przez prawnicze barbarzyństwo i bezczelność.

oto elvis

No tak,

ale Oceankom chodzi nie o pis tylko o 500 na baby;

oto Dubitacjusz

@ Autor: w imię czego mają "wyrobić"?

Na razie PiS nie ma pozytywnych dokonań w kraju, a w polityce międzynarodowej kontynuuje kurs Platformy.

oto Zbrozło

PIS lubi być nie lubiany, potępiany i w ogóle bity ze wszystkich

stron. Wówczas może popłakiwać jaki jest biedny i jak to elektorat powinien go bronić.
Taka maniera.
Teza o uwiarygadnianiu jest może zbyt daleko idąca ale coś w tym jest.

Natomiast Min Waszczykowski ostatnio zgłszał pretensje do Rosji o to, że ta nie wyciąga do nich ręki. Może się chłopaki za mało starają? Tzw. wojna Polsko - Natowska była zbytnią kpiną ze zdrowego rozsądku (tu PIS-wi przyszli z pomocą koledzy z PO) a Rosja pewno wymaga czegoś więcej. Ciekawe co PIS uruchomi?

oto Walwo

Rosja napewno wymaga czegos wiecej

Mysle ze Niemcy tez wymagaja czegos wiecej, sadzac z popiskiwania z Austrii tez nie jest zadowolona z obecnych rzadow w Polsce nie mowiac o USraelu co wnikliwie raportuje chlop jag. PiS ktory lubi byc nielubiany potepiany i wogole bity ze wszyskich stron, watpie zeby zrobic cos dla zadowolenia tych wszystkich zaniepokojonych demokracja w Polsce, wiec krytyka wrednego PiS na tych lamach niewystarczy. Trzeba ostrzej sie wziasc do roboty. Prosze wziasc przyklad z Jana Tomasza Grossa ktory z malozonka pokonal nawet ocean zeby bronic dobrego imienia Polski rujnowanego przez Magdalenkowy PiS. Zle sie dzieje w panstwie dunskim do roboty tolarzysze.

oto Cyprys

PIS to tylko kolejna zmiana wg zasad z Magdalenki

SLD skrocono cykl wladzy za Millera "gruszki na wierzbie". Zagwarantowano udzial we wladzy "doradcom" podrzuconym rzadowym jak-40 na strajk w Stoczni Gdanskiej. Teraz paleczke przejal Jarek. Pacta sunt.......

oto lux

między trocinami

Bajdurzenie, to najlepszy skrót tego co tu bazgrolicie o PiSie. Wasze teksty są tak oblazłe sztucznymi wnioskami, że miast dostarczać refleksji, rozbawiają do kłucia w boku. Czy ktoś kwestionuje, że dziś Niemcy wiodą prym w UE? Czy ktoś kwestionuje to, że Niemcy UE rozgrywają dla własnej korzyści? A gdzie jest napisane, że Niemcy, i tylko oni ten prym muszą wieść w UE? A może ich można zastąpić? Może UE także można wykorzystać do swoich celów? Wizyta dudy w Chinach, to dla takich jak wy strzał wprost między oczy, i to z zaskoczenia, tuż po przebudzeniu. Czy ktoś tutaj porusza rolę sojuszu środkowoeuropejskiego jako doskonałego narzędzia do osiągnięcia celu polegającego na wzmocnieniu pozycji, nie tyle w UE, co w samej Europie? Czy koś tutaj się zająkną choć przez chwilę, że PiS, to partia chrześcijańska? To właśnie renesans chrześcijański jest największym zagrożeniem dla UE. To Polska ma w ręku ten atut, tego asa z rękawa, co lewiźnie i sowieckiej rossji najbardziej zagraża. Wojna w Europie już się toczy, i to jest wojna o idee! Im więcej ciapatych na kontynencie, tym nasze bardziej na wierzchu. Ten model UE, zlewaczony do cna, już zdycha i nic mu nie pomoże. I tutaj pojawia się ta perspektywa zastąpienia Niemiec w UE. Jedni słuchają szumu informacyjnego, a inni zwykłych ludzi. Jedno źródło, to inżynieria społeczna, a drugie, to prawdziwa ludzka kultura!

oto Eowina

Bardziej wszystkich zaskoczył ten €1 mld. dla UKrainy.

Wizyta dudy w Chinach, to dla takich jak wy strzał wprost między oczy, i to z zaskoczenia, tuż po przebudzeniu.

Po wizycie w Chinach nie ma już śladu, a Ukraina ciągle jest i nie ma innej drogi na przyjaźń tylko za pieniądze. ;)

oto ratiofides

z tego samego źródła

z tego samego źródła polecałbym jeszcze porównane "saldo zewnętrzne towarów i usług" jako składnik PKB (DE vs. PL)... dystans się powiększa niestety...
https://www.google.pl/publicdata/explore?ds=d5bncp...
Można tylko życzyć sobie (i rządzącym) aby dodatnie saldo handlowe rosło - i niekoniecznie dzięki podzespołom do wyrobów "made in germany". Oby ktoś w końcu znalazł na to sposób.

oto baba jag

gratuluję wiedzy

o roli Francji w UE, oraz roli finansowego centrum,albo vice centrum świata jaką pełni Londyn w tej układance. W Londynie dokonuje się 30% światowego obrotu walutami i 40% światowego obrotu Euroobligacjami. Największa giełda niemiecka we Frankfurcie tej londyńskiej nie dorasta do pięt, a na Londyn EBC nie ma żadnego wpływu,albo ten wpływ jest minimalny.

oto Krzysztof M

To Polska ma w ręku ten atut,

To Polska ma w ręku ten atut, tego asa z rękawa, co lewiźnie i sowieckiej rossji najbardziej zagraża.

A szabelka gdzie? :-)

oto lux

za horyzontem też przestrzeń

dziś na górze jutro na dole. ciekawy jestem wykresu pkb gdyby faktycznie dobić klina między niemcy a rosję. rozdzielić tę swołocz silnym środkowoeuropejskim sojuszem - co? nierealne? Myślicie, że pogrążenie niemiec w recesji to jakiś problem kiedy są uzależnieni od kooperacji? niemiecka gospodarka niczym się nie różni od bańki mydlanej. zadyma z wv w usa, to tylko preludium. ten proces nie jest rozpisany na miesiące lecz na lata lub dekady, ale uważam, że proces ruszył. sprowadzenie ciapatych, to nic innego jak tylko eksplozja od środka. neutarlizacja niemiec i rosji, to jedyny scenariusz, który ma pozytywny wpływ na nasz kraj i tę część europy. putin merkel stąpają, ale każdy ich krok wymaga dużo mozołu, by wyciągnąć nogę z bagna, w którym grzęzną. po kostki, łydki, a teraz już prawie po kolana. przy silnych chrześcijańskim rządzie żadna unia nie jest straszna.

oto Janek Drzewiecki

....wizją powalony....

"gdyby faktycznie dobić klina między niemcy a rosję. rozdzielić tę swołocz silnym środkowoeuropejskim sojuszem - co?" - kol. Lux
Jestem też ZA - znieść to robactwo, utopić w bagnie w którym grzęzną! Mam problem z niezbędnym sojuszem. Że Polska głównym elementem - oczywiste, ale kto jeszcze? Wszyscy możliwi kandydaci jak nie antyrosyjscy to proniemieccy lub odwrotnie. Sami damy radę! Jak powiada kol. Lux: "przy silnych chrześcijańskim rządzie żadna unia nie jest straszna". Przy chrześcijańskim rządzie silnych i rozumnych szałem wszystko możliwe! A żadna r(R)osja czy n(N)iemcy od utopienia w bagnie NAM się nie wywiną!

Twój komentarz?

Filtered HTML

 • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
 • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

 • No HTML tags allowed.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.