Terroryści i koalicja

Terrorystom zabroniono zestrzeliwać samoloty koalicji

Do dyspozycji redakcji Sputnik Arabic trafił dokument, w którym zakazano bojownikom ugrupowania Państwo Islamskie strzelać do samolotów sił powietrznych międzynarodowej koalicji kierowanej przez Stany Zjednoczone.

Rozkaz został podpisany przez miejscowego lidera bojowników Abu Muawiya.
Dokument zakazujący strzelania do amerykańskich samolotów został znaleziony w uwolnionym od bojowników irackim mieście Bakhdida 32 kilometry od Mosulu, gdzie resorty siłowe Iraku przy wsparciu samolotów międzynarodowej koalicji prowadzą zacięte walki z bojownikami PI.
nakaz
„Surowo zabrania się strzelania z jakichkolwiek narzędzi do obiektów latających znajdujących się w powietrzu niezależnie od ich wysokości, nawet jeśli samolot wylądował na dachu domu” —głosi dokument.
Sputnik Arabic pisze, że na terytorium regionu administracyjno-terytorialnego Ninewa, gdzie przechodzi granica Iraku i Syrii, naloty są dopuszczone tylko dla samolotów międzynarodowej koalicji na czele z Waszyngtonem, które wielokrotnie były zamieszane w bombardowania irackich powstańców i wojska, a także zrzucanie ładunków humanitarnych i wojskowych, które trafiały w ręce bojowników PI.

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.