Niemoc i śmieszność opozycji totalnej

Ostatnie wydarzenia w Sejmie, czyli kryzys opozycji antypisowskiej z grudnia bieżącego roku ukazują totalną jej niemoc, niemoc totalnej opozycji. Okiem politykiera można już zauważyć, że ta opozycja tj. .Nowoczesna, PO, PSL i KOD nie ma już argumentów (pytanie czy je w ogóle miała), pomysłów ani nadziei jak osłabić rządy Prawa i Sprawiedliwości.

Rząd Premier Beaty Szydło wciągu jednego roku osiągnął sukces, który przysporzył mu zaufania wyborców, a oponentów ostudził w krytyce i nieufności. Bezrobocie spadło do poziomu gdy kto chce ten pracuje, a nowopowstające miejsca pracy i zatrudnianie obcokrajowców powoduje napędzanie gospodarki i wzrost konsumpcji. Wiele firm podwyższyło wynagrodzenia i pakiety socjalne dla pracowników i ich rodzin. Pieniądze z programu Rodzina 500+ zmniejszyły strefę ubóstwa i zasiliły gospodarkę w sferze handlu i usług. To tylko niektóre sukcesy rządu.

Politycy opozycji wiedzą o tym, choć jak na przykład politycy Nowoczesnej twierdzą że kraj jest w ruinie i zwiększa się strefa nędzy. No... w ruinie to jest część kraju to znaczy opozycja, która straciła już większość swoich redut. Pozostały im tylko media i dziennikarze siejący kłamstwa i nienawiść względem polityki rządu PiSu.

Po nieudanych donosach poza granicę państwa na Polskę i oszczerstwach o łamaniu demokracji, bezsensownych debatach w Parlamencie Europejskim, gdzie zakładnicy panów Petru i Kijowskiego na ich zlecenie wszczynali rzekome dochodzenia w obronie demokracji w Polsce, gdzie ostatnia debata z dnia 14 grudnia br zakończyła się totalną porażką nieprzyjaciół naszej Ojczyzny. 19 grudnia kończy się kadencja Prezesa Trybunału Konstytucyjnego A. Rzeplińskiego, który stał się bohaterem i męczennikiem opozycji totalnej, a tracą tym samym jednego ze swych harcowników.

16 grudnia wcześniej zorganizowana "spontaniczna" demonstracja totalnej opozycji to jest wygłupy posła Szczerby z PO w Sejmie, blokada mównicy sejmowej przez posłów .Nowoczesnej i PO, oraz happening KOD-u przed Sejmem ,a także wieści o "krwawych zamieszkach" w Warszawie pokazują że opozycja nie ma już nic do zaoferowania. Ale jest pytanie kogo oni wyciągną na ulice? Może ludzi którzy cieszą się spokojem, podwyżkami i w ogóle pracą, tych którzy dzięki pieniądzom z 500+ może pierwszy raz w życiu będą mieli dostatnie Święta Bożego Narodzenia? I w imię czego obrony Prezesa Rzeplińskiego, "wolnych mediów", czy może zadłużonej .Nowoczesnej...?

Demokracja, słowo-slogan totalnej opozycji oraz demonstracje uliczne, ludzi nie wyżywią i nie zapewnią bezpieczeństwa, którym w Polsce w tym roku mogliśmy się cieszyć, a którego zabrakło w wielu krajach Europy jak Niemcy i Francja. A może totalna opozycja, która tak strzeże wartości unii europejskiej chciała by takiego poziomu bezpieczeństwa jakie mieli ostatnio Niemcy, Francuzi i Belgowie?

Nawoływanie do obalenia rządu i rozpisania nowych wyborów parlamentarnych przez totalną opozycję wywołuje śmieszność wśród ludzi rozsądnych, ponieważ wynik i tak by nic nie zmienił, a i teraz rząd ma bezpieczną większość w Sejmie i Senacie. Poza tym jak wyglądała by wizją rządów i kto by rządził? Może sześciu króli?

A świadczy to o totalnym dyletanctwie politycznym totalnej opozycji, której jedynym postulatem jest obalenie rządu Beaty Szydło tylko że nie wiedzą oni jak to zrobić i dlatego wywołują awantury nawet pod pretekstem obrony esbeckich emerytur.

Kończąc ułożyła się anegdota na bieżące wydarzenia: "Miliony ludzi" wyszły na ulice manifestując przeciwko rządom PiSu. I dzięki temu świat mógł zobaczyć że Polska stała się państwem policyjnym bo gołym okiem policjantów było więcej niż manifestujących.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
2.076925
Ogólna ocena: 2.1 (głosów: 13)

Tematy: 

Dyskusja

oto Mar.Jan

Czytam, czytam i przecieram oczy ze zdumienia:

Rząd Premier Beaty Szydło wciągu jednego roku osiągnął sukces, który przysporzył mu zaufania wyborców, a oponentów ostudził w krytyce i nieufności. Bezrobocie spadło do poziomu gdy kto chce ten pracuje, a nowopowstające miejsca pracy i zatrudnianie obcokrajowców powoduje napędzanie gospodarki i wzrost konsumpcji. Wiele firm podwyższyło wynagrodzenia i pakiety socjalne dla pracowników i ich rodzin. Pieniądze z programu Rodzina 500+ zmniejszyły strefę ubóstwa i zasiliły gospodarkę w sferze handlu i usług. To tylko niektóre sukcesy rządu.

Czyżbym mieszkał w jakims innym matriksie niz autor?
Nawet GUS zauważył znaczący spadek inwestycji, 2 mln pracowników wyjechało i nie wróciło do pracy w POlsce, spadaja zyski przedsiębiorstw, rząd zajęty straszliwie umacnianiem swej władzy i cymbałowatym planem renacjonalizacji Morawieckiego nie dopilnował dopracowania programów unijnych wskutek czego strumień pieniędzy unijnych zaczął wysychać, podatki rosną, zapowiadane sa jeszce większe podatki i utrudnienia dla biznesu,a tu autor widzi wszystko na odwrót...
Co się dzieje?

oto AnnaK

Po OT i likwidacji gimnazjów

Po OT i likwidacji gimnazjów trzeci pozytyw rządów PiS.

Jest ich więcej, tylko Pan ich jeszcze nie dostrzega:)

oto adam_54

Ciekawość...

tylko Pan ich jeszcze nie dostrzega

A jakie krople do oczu , wzrok poprawiające....pani by zalecała ...by "dostrzeganie" było możliwe ?

Pozdrawiam... też ślepy w temacie.

oto AnnaK

A jakie krople do oczu ,

A jakie krople do oczu , wzrok poprawiające....pani by zalecała

Jeżeli cierpi Pan na ślepotę to nic na to nie poradzę. Ja pisałam o spostrzegawości, a Pan zupelnie bezpodstawnie skojarzył to ze ślepotą.

oto Ireneusz

Pogmatwane te zalinkowane informacje

Nowelizacja wprowadza zmiany umożliwiające gminom rezygnację z konieczności uzyskiwania zezwoleń na usuwanie drzew i krzewów w wybranych przez nie sytuacjach oraz rezygnację z opłat w niektórych przypadkach za ich usunięcie.

Niby nie trzeba zezwolenia na usunięcie drzewa, ale z pewnością potrzebne może się okazać uiszczenie stosownej opłaty. No i udowodnienie, że spalenie drzewa w kominku nie jest "działaniem gospodarczym".

oto adam_54

Zgadza się...

ale z pewnością potrzebne może się okazać uiszczenie stosownej opłaty.

Żadna gmina nie zrezygnuje z dodatkowego dochodu w sytuacji gdy praktycznie każda gmina jest zadłużona. Więc i nie zrezygnują z zezwoleń :-)

W tworzeniu prawa pt. "możecie ale nie zrobicie" ... "pisowcy" są mistrzami.

oto Czesław

Jaka opozycja

Tzw.opozycja mogła by odnieść sukces atakując za politykę zagraniczną ale przecież w tym względzie niczym się nie różnią, przykładowo:Schetyna-Sikorski-Waszczykowski, Macierewicz-Klich-Siemoniak. Jedynie posłowie od Kukiza i Winnicki są jakąś poważną alternatywą.

oto Tomasz Dalecki

Tzw.opozycja mogła by odnieść

Tzw.opozycja mogła by odnieść sukces atakując za politykę zagraniczną ale przecież w tym względzie niczym się nie różnią,

Myli pan pojęcia. To, ze polityka zagraniczna jest niesłuszna nie oznacza ani trochę, ze słuszna zdobyłaby poklask.
Atakując za politykę zagraniczną niczego nie wygra. Głownie z tego powodu, ze taka własnie odpowiada większości społeczeństwa.

oto Skanderbeg

Zgadzam się z panem Czesławem

POPiS (i różne Nowoczesne, Kody) to jedna wielka rodzina. W sprawach naprawdę zasadniczych, nie ma między nimi wielkich różnic.

oto chłop jag

Niemoc i śmieszność opozycji

Niemoc i śmieszność opozycji totalnej

Niemocą i śmiesznością nie można nawet przyozdobić tubylców - bo nie kopie się leżącego - tołażysze - a cóż dopiero ową niemocą oskarżyć sępy i hieny.
Wniosek?
Mamy przy truchle Polski (zamordowanej ostatecznie w ubiegłym wieku) przepychanki miedzy hienami i sępami - tołażysze.

oto norwid

zmieniłby!

ponieważ wynik i tak by nic nie zmienił

PIS miałby większość konstytucyjną
sondaz_17122016.jpg

oto indris

PiS popełniło błąd rok temu...

...przez swój zamach na TK. A jeszcze bardziej - przez to. jakich argumentów, wtedy użyło. To, co wtedy przedstawiał pos. Piotrowicz jako uzasadnienie zgodności forsowanych rozwiązań z konstytucją RP, mógł przedstawić tylko ktoś nieuczciwy albo niemądry. Niektórzy to sobie zapamięali

Mam na myśli 'uzasadnienie', że zgodne z Konstytucją było wprowadzenie wymogu większości 2/3 dla niektórych orzeczeń Trybunału.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.