Mὓtter to nie Mama Państwo Politycy

Wczoraj tj. w dniu 07.02.2017 r. przebywała w Polsce kanclerz Niemiec Pani A.Merkel. Z rozbawieniem połączonym z zażenowaniem można było obserwować liderów naszej opozycji parlamentarnej tzn. G.Schetynę i Kosiniaka-Kamysza jak pobiegli do Pani Merkel opowiedzieć o naszych wewnętrznych sprawach a nawet czego oczekują od strony niemieckiej. Trzeba przyznać że Kosiniak-Kamysz miał poważne postulaty i pretensje do strony niemieckiej odnośnie polskiej mniejszości w Niemczech.

Problem w tym że ci liderzy nie powiedzieli na konferencjach prasowych jak się do ich skarg Pani Kanclerz ustosunkowała, czy w ogóle przynajmniej się uśmiechnęła. Ci panowie Panią Merkel potraktowali jak taką słowiańską Matkę-Polkę, gdzie można wypłakać i wyąlić się w fałdy spódnicy a Ona pogładzi po głowie i pocieszy. Pani Merkel jest Mϋtter ale dla Niemców i skargi lub ględzenie do Jej ucha o sprawach wewnętrznych Polski są godne nie tylko ubolewania ale i potępienia.

Natomiast spotkanie Pani Kanclerz Merkel z naszą Premier B.Szydło to dalszy ciąg upokorzeń jakich doznajemy na arenie międzynarodowej bez reakcji z naszej strony. Jak wyglądały spotkania z Prezydentem A.Dudą i Panem Prezesem Kaczyńskim to trudno ocenić, bo nie było konferencji prasowych na ten temat. Pani Kanclerz Niemiec A.Merkel wypowiadała się na temat naszych wewnętrznych spraw takich jak: wymiar sprawiedliwości, demokracji i wolności mediów. Należy zadać pytanie, a dlaczego w ramach równopartnerstwa Pani B.Szydło nie wypowiedziała się na temat np. wolności mediów w Niemczech. Rozumiem że przedstawiciel UE może na ten temat się wypowiadać ale przywódca sąsiedniego państwa, przecież premier Słowacji nie wtrąca się w nasze wewnętrzne sprawy.

W ogóle to do naszych wewnętrznych spraw wtrąca się w zasadzie każdy kto chce, ale nasza władza tylko słucha a nie potrafi zachować się godnie i z honorem. Ciągle opluwają nas różne środowiska żydowskie a nasza władza reaguje na to zobowiązaniami o „zwalczaniu antysemityzmu”, podobnie jest z banderowską Ukrainą. Gdy b. Prezydent USA Barack Obama publicznie użył sformułowania 31.05.2015 r. „polskie obozy zagłady” to żadnej reakcji ze strony naszego b.prezydenta B.Komorowskiego nie było, to tak rozzuchwaliło Pana Prezydenta USA że na początku lipca 2016 r w Warszawie po posiedzeniu szczytu NATO, na konferencji prasowej, udzielił reprymendy naszemu Prezydentowi A.Dudzie na temat spraw związanych z Trybunałem Konstytucyjnym a nasz Prezydent A.Duda na ten temat „języka w gębie zapomniał”. Do takiej parodii już doszło, że nawet niejaki Przewodniczący Rady Europejskiej D.Tusk aż przyleciał z Brukseli do Wrocławia, żeby wypowiadać się na temat przestrzegania praworządności w Polsce, ale na temat przestrzegania praw unijnych dotyczących mniejszości polskiej na Litwie to „gęby nie otworzył”, tak samo jak i w Niemczech.

Odbyła się ta wizyta Mὓtter, skakali koło niej i puszyli się różni politycy, ale co z tego wynikło nie wiadomo i czy w ogóle jakaś korzyść dla nas będzie z tej wizyty. Jedynie co pewne to utrzymanie sankcji gospodarczych w stosunku do Rosji a druga pewność, to nie ma co liczyć na zniesienie embarga na polskie produkty przez naszych „przyjaciół” Ukraińców.

- - -
08.02.2017r.

oto Czesław Czesław

Czesław Buksiński, inżynier, obecnie na emeryturze, od 1981 r związany z opozycją niepodległościową.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
3.25
Ogólna ocena: 3.3 (głosów: 8)

Tematy: 

Dyskusja

oto Ireneusz

Niemcy nas szanują i kochają, hm.

Nawet w momencie, gdy indywidualny Niemiec szanuje Polskę i jest zakochany po uszy w dzielności naszej polskiej historii, gdy tylko na stole pojawia się sprawa Niemiec - staje się twardym Niemcem, a nie jakąś rozchichotaną gejszą.
Nie ma tego czegoś, co opisał pan w swej rozprawce "Mocarstwo". To łgarstwo grzecznych panienek identyczne jak Międzymorze.

oto chłop jag

Jednego możemy być pewni - kiedy chodzi

o jakieś ważne ruchy na europejskiej scenie politycznej - to pani Mutti przecież nie będzie rozmawiać tutaj ze swoja V kolumną. Dotyczy to także V kolumny amerykańskiej i V kolumny rosyjskiej. Wtedy pani Mutti będzie rozmawiać z Rosjanami czy Amerykanami - tołażysze.
Wniosek?
Czyżby pani Mutti robiła sobie już kampanię wyborczą?

oto Czesław

Do Piotr Piętak

Ja opisałem obecną rzeczywistość a Pan opisuje ewentualną przyszłość. Według mnie J.Kaczyński nie ma wspólnej wizji polityki międzynarodowej, w swoich decyzjach kieruje się własnymi fobiami i służalczością w stosunkach z USA i lobby żydowskim a nie interesem polskim, w wyniku tego wciąga nas w awanturę na Ukrainie. Jak będzie zobaczymy, wiele zależy od przypadku. To że historia przyznała rację romantycznemu Piłsudskiemu a nie racjonalnemu Dmowskiemu wynikło z rezultatów I-ej wojny światowej, tego nikt nie przewidział, upadł car ale w ten sposób przegrali wszyscy trzej zaborcy. Obecnie wygrana Trumpa prawdopodobnie zmieni politykę międzynarodową Europy w stosunku do Rosji i Ukrainy.

oto Skanderbeg

Myli się pan

Historia nie przyznała racji Piłsudskiemu, który działał bezalternatywnie. I gdyby nie pragmatyczny Dmowski (gdy uznał, że Rosja już nie może decydować o sprawach Polski, wyjechał na Zachód), znaleźlibyśmy się w bloku przegranym. W polityce zagranicznej żaden z nich nie wygrał (jeżeli chodzi o międzywojnie). Z tym, że Piłsudski miał przez spory okres czasu, władzę absolutną.
Dzisiaj mamy dobre granice, i to jest jakiś pozytywny skutek II wojny (jakby ta opinia nie brzmiała). A to realizacja pomysłów narodowców.

oto Czesław

Skanderberg

Fakty są faktami a interpretować można różniście jak to robią wytrawni prawnicy-teoretycy np. w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Ja "jestem praktykiem" jak mawiał nasz klasyk, ponadto tak jak ten klasyk jestem elektrykiem, nie podejmuję się dyskusji w dziedzinie teoretyzowania-interpretowania rzeczywistości. O granicach to zadecydował J.Stalin, o narodowcach to chyba ten Dżugaszwili nawet nie słyszał, chyba że Rząd Londyński uznać za narodowców, z tym się zgadzam, tylko tego Rządu nikt nie pytał o zdanie. A co do tego czy po I-ej wojnie światowej w jakim obozie znależliśmy się nie ma znaczenia, cel został uzyskany tj.niepodległość.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.