Towarzystwo Dziennikarskie pisze list do "niemieckiej opinii publicznej"

Towarzystwo Dziennikarskie, grupa dziennikarzy na Facebooku, wystosowało do "niemieckiej opinii publicznej" list:

List otwarty do dziennikarzy i opinii publicznej Niemiec:

Drodzy Przyjaciele,

budowane od lat partnerstwo i przyjaźń polsko-niemiecka są dziś zagrożone przez falę kłamliwej i agresywnej propagandy antyniemieckiej, zainicjowanej przez polskie władze i przywodzącej na myśl komunistyczną propagandę lat 60.

Na pierwszych stronach prorządowych polskich mediów widzimy obraźliwe fotomontaże przedstawiające niemieckich przywódców i liderów Unii Europejskiej w mundurach Wehrmachtu w scenerii z czasów II wojny światowej. Z ust najważniejszych polityków polskiego obozu rządowego padają wobec Niemiec, państwa sojuszniczego i przyjaznego Polsce, oskarżenia o dominację i narzucanie swej woli Europie.

Rzeczniczka partii rządzącej w głównym wydaniu „Wiadomości” państwowej telewizji zarzuca państwu niemieckiemu ingerowanie w wewnętrzne sprawy Polski i pyta: „Czy jesteśmy wolnym krajem czy kolonią niemiecką?”. Zapowiada zmianę prawa, która miałaby wyrugować niemieckich wydawców z polskiego rynku prasowego. Posuwa się nawet do pogróżek pod adresem prezesa koncernu prasowego Ringier Axel Springer strasząc go prokuraturą.

Drodzy niemieccy Przyjaciele,

wiemy, jak bolesne i krzywdzące są wszystkie te kłamstwa i oszczerstwa padające pod Waszym adresem. Zapewniamy, że są one tak samo bolesne dla nas, obrońców polskiego państwa prawa i polskiej demokracji.

Choć nie jesteśmy osobiście odpowiedzialni za tę nikczemną kampanię propagandową, której ofiarą padamy także my, kierujemy do Was słowa przeprosin i ubolewania.

My, sygnatariusze tego listu jesteśmy dziennikarzami, publicystami i redaktorami mediów przywiązanych do idei demokracji i państwa prawa. Podziwiamy społeczeństwo i państwo niemieckie za respektowanie standardów demokratycznych i moralnych i za solidarność z prześladowanymi.

Jesteśmy przekonani, że większość polskiej opinii publicznej okaże się odporna na szerzoną w złej wierze antyniemiecką propagandę i że będzie to tylko bolesny i wstydliwy epizod w historii przyjaznych stosunków polsko-niemieckich.

Towarzystwo Dziennikarskie

Na stronie Facebooka oświadczenie spotkało się z "falą hejtu", która jest pieczołowicie usuwana.

towarzystwo-dziennikarskie.jpg

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Dyskusja

oto wzl

Ciekawe

Ciekawe są te nazwiska z końcówką "stein" i hierarchia temu towarzysząca. Blumstein - kamienny kwiat, to całkiem nieźle. Najwyżej, to chyba Rubinstein, bo to albo pianista, albo szachista. Rubin to najcenniejszy po diamencie kamień ozdobny. Z pewnością wysoko w tej hierarchii są panowie Goldstein i Silberstein, związani najczęściej z finansami, chociaż są tam też tacy jak Goldman i Goldberg. Wracając jednak do naszych kamieni, to pojawia się poważny dylemat przy nazwisku Einstein. No, bo to takie pospolite - jakiś kamień. Nie wiadomo zresztą jaki. Może to być zwykły narzutniak, przywleczony ze Skandynawii. Są też nazwiska związane z kamieniami, ale bez słowa "stein". O takim możemy przeczytać u Prusa, gdy opisywał swoje pobyty w Nałęczowie. Pojawia się tam Icek Cytryn. Cytryn to żółta odmiana kwarcu. Kwarc to kamień, ale kryształ, więc trochę wyżej w hierarchii niż Einstein. Wychodzi więc na to, że Einstein stoi najniżej w tej hierarchii. Czy to oznacza, że Einstein wywodził się z żydowskiego plebsu?

oto chłop jag

Towarzystwo Dziennikarskie

Towarzystwo Dziennikarskie pisze list do "niemieckiej opinii publicznej"

Owe polskojęzyczne towarzystwo pisze do niemieckojęzycznego towarzystwa i tak się dzieje nie od wczoraj - tołazysze - chociaż więcej tych pisanin nie jest upubliczniana ani głupim tubylcom polskim ani głupim tubylcom niemieckim.
Wniosek?
Piekło puściło następnego bąka - tołażysze - bo przecież świat pod nadzorem pupili nie może pachnieć.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.