Budapesztu w Warszawie nie będzie

"Drugiego Budapesztu" jednak w Warszawie nie będzie.

USA pogroziły palcem i już Gumiś posłusznie zapowiedział zawetowanie ustawy, która nie podoba się Waszyngtonowi, bo nie mieści się w standardach demoliberalnych. "Doktryna Breżniewa" ma się dobrze, tyle że obowiązuje dziś w wariancie zachodnim; żadne państwo które jest w obozie demoliberalnym, nie może wyjść z tego obozu i przestać być demoliberalne, lub choćby zyskać nieco własnego kolorytu i zacząć być trochę mniej demoliberalne. Wszelkie odchylenia ideologiczne i ustrojowe od obowiązującego wzorca zwalczane są w zarodku.

A co do PiS, to miało do wyboru: albo iść na wojnę z siłami światowego demoliberalizmu i naprawdę podnieść Polskę z kolan, albo pozostać nadal tym, czym jest - poręcznym regionalnym narzędziem neokonserwatywnej frakcji w Waszyngtonie. Wybrali to drugie, ale opozycji, mającej wsparcie międzynarodowego i waszyngtońskiego liberalizmu i neokonserwatyzmu i tak to nie powstrzyma. PiS (bo przecież Gumiś "podpiszę wszystko" niczego by nie zawetował bez zgody Prezesa) chciał przełknąć hańbę, by uniknąć wojny, a będzie miał i hańbę, i wojnę.

A mogło się zrobić całkiem ciekawie...

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
3.833335
Ogólna ocena: 3.8 (głosów: 12)

Tematy: 

Dyskusja

oto observer

PiS pachołki Zachodu

PiS to pachołki Zachodu, a nie partia patriotyczna, stojąca na gruncie polskiego interesu narodowego. PiS to nie Fidesz, a Kaczyński to nie Viktor Orban.

oto kaktusnadłoni

Dlaczego takie wyróżnienie – „PiS to pachołki”?

„SLD – pachołki”, „PO pachołki” i całe to towarzystwo partyjniackie zwane „polskimi politykami” może się obrazić. ONI bardzo się starali służyć wiernie i poddańczo Wielkiemu Bratu.

oto kaktusnadłoni

Gumisie bez godności...

... z mandatem ubezwłasnowolnionego suwerena.

USA pogroziły palcem i już Gumiś posłusznie zapowiedział zawetowanie ustawy, która nie podoba się Waszyngtonowi

Jesteśmy niewolnikami we własnym kraju
Dopóty, dopóki nie odzyskamy podmiotowości tak niestety będzie. A nie odzyskamy podmiotowości bez wzrostu świadomości. A świadomość społeczna wiecznie będzie taka przy tych mendiach publicznych i przy drenażu pieniędzy z różnych dziedzin, również ze szkolnictwa i służby zdrowia na zakup złomu wojennego z SZA (usa).

Nawet polskiej konstytucji zatwierdzonej przez naród Amerykanie nie przepuścili, nie podobał się im art. 55 (o ekstradycji) wezwali Gumisia (nie wymieniam nazwiska, bo są z pewnością porządni ludzie o takim nazwisku) na dywanik amerykańskiej ambasady, opieprzyli, ten poleciał do kolesi i raz dwa cichcem zmienili brzmienie tego artykułu żeby Wielki k-wa Brat był zadowolony.

oto Krzysztof M

Na nich wszystkich są haki.

Na nich wszystkich są haki. Jedynie lustracja może pomóc.

Przed kogo przeprowadzona?

oto Krzysztof M

Jedynie Kaczyński miał taki

Jedynie Kaczyński miał taki zamiar.

Pani Anno... Zamiary Kaczyńskiego... Są nic nie warte... Ważne są jego czyny... A na dziś wiadomo, że jego człowiek, Duda, zawetował dwie ważne sprawy....I to są fakty. A nie "zamiary".

oto Paulina Kaufmann

Nawet polskiej konstytucji

Nawet polskiej konstytucji zatwierdzonej przez naród Amerykanie nie przepuścili, nie podobał się im art. 55 (o ekstradycji) wezwali Gumisia (nie wymieniam nazwiska, bo są z pewnością porządni ludzie o takim nazwisku) na dywanik amerykańskiej ambasady, opieprzyli, ten poleciał do kolesi i raz dwa cichcem zmienili brzmienie tego artykułu

Tak, zrobili to raz dwa. Po 10 latach, rzeczywiście, ekspresowe tempo. Pomijam już z taki drobiazg jak, to że ekstradycja obywatela polskiego nie jest automatyczna, decyduje o tym sąd. I, nie zawsze sie zgadza. "Jeśli fakty są przeciwko nam, tym gorzej dla faktów", prawda?

oto Paulina Kaufmann

Ostatnio?

Sąd odmówił ekstradycji Romana Polańskiego, obywatela polskiego. Wystarczy?
Jak ktoś zbyt czesto bywa w Tyrolu, to najwyraźniej też ma braki:P

oto Skanderbeg

Ale to była polityka

Zbyt znana postać i cała Europa patrzyła oraz poniemiecki POpaprany sąd.
A mi chodziło o ENA. Czyli w krajach, w których jest wzajemność.

oto Paulina Kaufmann

ENA jest procedura karnoprocesową a nie...

...ekstradycyjną. O ekstradycji decyduje sąd (z zachowaniem instancyjności, z kasacja włącznie).
Zarówno wykonanie ENA jak i postępowanie ekstradycyjne jest obwarowane różnymi zastrzeżeniami, to nie jest automat.

oto Kmieć

Pani Paulino najdroższa

Gdyby ów, wzmiankowany przez Panią, obywatel był narodowości polskiej, to w te pędy, i to "w try miga", zostałby deportowany...
Pani sobie wyobraża deportację Michnika, Wildsteinów, Holland.
Bo ja sobie wyobrażam. Ale nie deportację, a EKSTRADYCJĘ tych kreatur. Do Izraela. Tylko biednych prawdziwych Semitów szkoda. Palestyńczyków mam na myśli.

oto Paulina Kaufmann

Nie na temat...

A, w temacie wygląda, to tak:
Andrzej R. prowadząc samochód w stanie kompletnego upojenia alkoholowego, uderza w latarnię uliczną w Chicago. W wypadku ginie dwóch osiemnastolatków a trzeci pasażer odnosi ciężkie obrażenia. Sprawca ucieka z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy i nie zawiadamiając nikogo o zdarzeniu. Wyjeżdza z USA do Polski. Jest rok 2004. Zostaje aresztowany w roku 2011 na podstawie listu gończego wystawionego przez FBI. Uważa Pan, że nie powinien zostac wydany władzom USA i żyć sobie nadal błogo w Polsce?

oto kaktusnadłoni

Pani Paulino

Moim zdaniem fakty są takie, że wolny naród w wolnym kraju ustanawia sobie prawo. A jak ktoś z zewnątrz ingeruje w to prawo, to chyba ten naród nie jest wolny, skoro nie protestuje, trzymając karnie łeb między nogami.

oto Paulina Kaufmann

Błagam...

Informacje o tym, że to amerykański ambasador kazał zmienić Konstytucję, ma Pan od niego czy od posłańca?

oto Adsumus

Może USA ale może ... Niemcy?

Zwracam uwagę, że decyzja pana prezydenta zapała po długiej rozmowie z panią kanclerz Niemiec. Czasami USA wykorzystywało Niemcy jako pośrednika ale prezydent Trump dał zielone swiatło dla międzymorza co jest sprzeczne z planem Mitteleuropa. Osłabienie Polski i mocno proamerykańskiego rządu w obecnej fazie rozwoju nowych strategii politycznych USA jest moim zdaniem na rękę Niemcom, a nie Ameryce. Szkoda, że raczej Ameryknie nie podzielą się wiedzą co tam podsłuchali.

oto Eowina

Mam pytanie....

ile to "zielone swiatło dla międzymorza" wyniesie w przeliczeniu na zielone dolary? Bo aby zielone światło świeciło to niezbędne są zielone dolary amerykańskie. Inaczej to klapa.

oto Aleksy

Agresywna polityka

Szanowny Panie Adsumus @, wbrew pozorom Niemcy prowadzą agresywną politykę, można przypuszczać że Pani Kanclerz przyjęła propozycje USA w zamian otrzymując wstrzymanie demolki wygodnych dla siebie instytucji albo ma tak mocne argumenty gospodarcze lub "mocne teczki" że PiS "dobrowolnie" zrezygnuje z reform. Jeśli dowiemy się o ustępstwach gospodarczych Niemiec wobec USA znaczy że się dogadali.

oto chłop jag

Budapesztu w Warszawie nie

Budapesztu w Warszawie nie będzie

Show must go - tolażysze.
Wniosek?
Każdy temat do dzielenia głupich tubylców jest dobry - tołażysze - bo przecież ogłupianie na "Smoleńsk" - już się wypaliło.
Na koniec - gdyby tak okupantowi atrapy Polski Bóg zabrał rozum - to ostatnie coby oni zrobili - to oddaliby sądy okupowanym - głupim tubylcom - tołażysze.

oto Ryszard

to chyba nie tak do końca

Krytyka ze strony Ameryki być może jakiś wpływ miała. Szukałbym jednak przyczyn gdzie indziej. Opozycji udało zmobilizować znaczną część społeczeństwa, a tłum ludzi z zapalonymi zniczami w centralnych punktach polskich musiał dać pisowskiej elicie do myślenia. Problem jest w tym, że minister Ziobro, jak mało kto nie nadaje się na wprowadzanie radykalnych reform. Z drugiej strony, głosy jakie można usłyszeć ze strony żurnalistów wspierających obóz rządzący, że owa reforma ma na celu ostateczną eliminację pozostałości komuny oraz, że owa komuna jest przyczyną wszystkiego zła w polskim sądownictwie jest brednią do kwadratu. Ci ludzie w swoim zacietrzewieniu nawet nie rozumieją, że takie argumenty są zwyczajnie obraźliwe dla w miarę inteligentnego człowieka. Ludzi ci powinni się takich poglądów wstydzić, gdyż wychodzą na idiotów. Inna sprawa, że idiotów w naszym życiu publicznym nie brakuje.

Żeby zreformować polskie sądownictwo i poprawić jego funkcjonowanie trzeba mieć realny program naprawczy oraz ludzi, którzy go potrafią zrealizować. PIS (ale i żadna inna partia) nie ma ani jednego, ani drugiego. Postawa prezydenta Dudy, który nie jest moim ulubieńcem jest w tym przypadku rozsądna. W tej sprawie potrzebny jest jakiś kompromis. Inna sprawa, że być może żadna ze stron go nie chce.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.