Rosja obniży wydatki wojskowe

Prezydent Putin zapowiedział obniżenie wydatków wojskowych w przyszłym roku. Poinformował o tym parlamentarzystów "Jednej Rosji" na spotkaniu w Dumie.

"Znaczące cięcia budżetowe zostaną wykonane w przyszłym roku kosztem wydatków obronnych. Nie jest to jednak związane z programem przezbrojenia naszej armii i floty." - powiedział.

Putin armia

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Natalia Julia Nowak

Putin powiedział:

kosztem działu obrony

To może zwiększy wydatki na dział ataku? :D

oto JJerzy

W takim ...

... kraju jak Rosja, to co powiedział, prócz waloru propagandowego, nie znaczy nic. Zrobi to co będzie uważał za możliwe i potrzebne.

oto Equatore

Myli się pan

W kraju takim jak Rosja, jakiekolwiek wystąpienie przywódcy ma ogromne znaczenie i każda jego litera będzie w całym kraju (i poza jego granicami) oglądana z kilku stron, ponieważ jest to jeden z zasadniczych sposobów komunikowania się przywódcy autorytarnego z jego administracją i społeczeństwem.
To, że jak każdy przywódca, może on zmienić zdanie czy politykę jeśli konieczność to podyktuje, jest oczywiście możliwe i oczekiwane. Niemniej, to się nie stanie ot tak po prostu i też zostanie odpowiednio przygotowane.
To raczej w państwach, które mają bardzo złożoną strukturę władz naczelnych, można oczekiwać mniej jasności w wystąpieniach przywódców. Te państwa mają inne mechanizmy sterująco - regulujące.

oto awdon 17 sierpnia

Jak wszyscy, to i ja

A był pan w Rosji i widział ten "autorytaryzm" czy tylko tak dla ideologi potępienia Rosji pan to piszesz. Jakoś ponad 40 milionów turystów tego nie widzi i są zachwyceni Rosją, jej gościnnością i pięknem.

oto Equatore

Czy lubi pan demokrację?

...a jeśli tak, to jak bardzo?

oto JJerzy

Pan się nie przejmuje ...

Tu co jakiś czas mamy takich co to po linii i na bazie. Choć przyznać trzeba, że kol. Równik jest tu dość długo. Może on tak z siebie ... Wierzy w to wszystko ...

oto Ireneusz

To zależy od definicji autorytaryzmu

Autorytet to nie dyktatura. A Putin ma bardzo duży autorytet w Rosji, nie tylko we władzy, ale i pośród zwykłego rosyjskiego ludu.
Więc niezaprzeczalnie - Rosja JEST państwem opartym na autorytecie. Autorytet zaś to rzecz zwodnicza i ulotna. O czym wielu innych w przeróżnych państwach się przekonało. A Putin ma to coś!

oto Eowina

Oczywiście, to co mówi Putin ma znaczenie nie tylko

w Rosji, ale na całym świecie. Tak samo jak to co mówi Trump, mimo, że rząd w Rosji jest innego typu niż w Ameryce. System władzy wynika nie tylko z zapisu konstytucji, ale również z tradycji.

Przeciętnemu Amerykaninowi tak jak i Rosjaninowi bardziej zależy na otaczającej go codzienności, na rodzinie, pracy, wypoczynku i innych bardziej trywialnych sprawach, niż na gierkach politycznych elit. A to czy ludzie lubią i jak lubią demokrację, można poznać po tym, ile fatyguje się podejść do urny wyborczej. To dotyczy Rosji, USA, Polski, tak i innych krajów.

To nie ujmuje w niczym temu, że kultura Rosji jest bogata, czy dużej ilości turystów ten kraj odwiedzających.

oto Krzych Adam

Zgadza się.

Gdy to mówi Putin, nie oznacza to że sobie tylko tak mówi. Najprawdopodobniej oznacza to: "Nie mamy wystarczająco dużo szmalu, by tak nasmarować machinę wojenną jakbyśmy chcieli, więc ograniczymy smarowanie".

Dziwi mnie to skupianie się na interpretacjach, że jak to było u Sienkiewicza pewnie on "neprawdu każe, bresze psia wira". Sensowniejsze od tego według mnie byłoby skonfrontowanie tej informacji nie tylko z amerykańską zapowiedzią podniesienia wydatków militarnych o $30 mld., ale przede wszystkim ze szwedzką zapowiedzią, że tak poczuli się zgrożeni przez Rosję, że i oni zwiększają swój budżet wojskowy o około 1 mld. (też liczone w zielonych).

oto Eowina

Mało kto zwraca uwagę na to, że Rosja zwiększa

wpływy i siły w kooperacji z Turcją i Iranem. A mało jest wiadome o tym, że władze wojskowe Iranu i Turcji podpisały umowę o współpracy wojskowej. To jest absolutnie nowa jakość w polityce bliskowschodniej. Rozmowy na ten temat trwały przez dłuższy czas, a właśnie 15, 08. 2017 w Turcji doszło do podpisania tego ważnego porozumienia.
Wydaje się, że jest to skuteczne działanie polityki Putina.
https://www.pravda.ru/world/17-08-2017/1345787-ira...
http://www.iran-daily.com/News/198744.html
http://www.middleeasteye.net/news/iran-chief-staff...
http://ifpnews.com/exclusive/iranian-turkish-fms-m...

oto Qba

Gdy zapowiadano 5% udział

Gdy zapowiadano 5% udział wydatków na zbrojenia w budżecie, Ukraina i Syria były dość spokojnymi krajami...

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.