Mistrzowie niekonsekwencji

Zamach na praworządność w Polsce, upadek demokracji, dyktatura… Obraz naszego kraju wyłaniający się z licznych wypowiedzi wielkich mistrzów europejskiej demokracji przez wiele miesięcy był jednoznaczny. Podobno wybrani przez Polaków „dyktatorzy” prześladują nie tylko „proeuropejską” opozycję, ale i cały nasz Naród! W czasie blokady polskiego Sejmu dochodziło nawet do tego, że policja przenosiła „obrońców demokracji” z jezdni na pobocze tylko dlatego, że utrudniali ruch samochodów. Uliczna przemoc przez długi czas wywoływała zgodne potępienie na europejskich salonach. Aż do momentu, gdy głos w tej sprawie zabrał wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

– Przemoc w polityce niczego nie rozwiązuje. Nigdy nie jest odpowiedzią. Nigdy nie jest rozwiązaniem czy narzędziem. Europa wie to lepiej niż ktokolwiek inny. Nikt z nas nie chce zobaczyć przemocy w naszym społeczeństwie. Jednak utrzymywanie porządku prawa jest obowiązkiem każdego z rządów. To czasem wymaga też proporcjonalnego użycia siły – mówił Timmermans podczas jednej z debat w Parlamencie Europejskim.

Blady strach padł na najbardziej nawet nieustraszonych polskich puczystów… Czyżby najsłynniejszy z obrońców nadwiślańskiej demokracji chciał w ten sposób zachęcić polską „dyktaturę” do fizycznego rozprawienia się z opozycją?

Obawy tego rodzaju okazały się niczym nieuzasadnione. Usprawiedliwiająca przemoc wypowiedź wiceprzewodniczącego KE miała dodać animuszu jedynie walczącym z ulicznymi protestami władzom… Hiszpanii.

W sprawie sytuacji w Polsce Frans Timmermans nie zmienia zdania! Wsparcie dla polskiej „ulicy” ze strony „zagranicy” nie zostanie wstrzymane.

---
Tekst opublikowany w "Naszym Dzienniku"

Piotr Tomczyk

Publicysta, piszący w "Naszym Dzienniku"

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
3.4
Ogólna ocena: 3.4 (głosów: 5)

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.