Polska powinna zbojkotować finały MŚ w Rosji!

Udało się, z przytupem zakwalifikowaliśmy się do finałów Mistrzostw Świata w piłce kopanej.

Na dzień dzisiejszy to nawet takie tuzy jak Włosi mają problem i może wyjdą z baraży. A nasze orły poszybowały.

Problem jest jednak inny, dużo większy niż to sobie wyobraża przeciętny, polski kibic zauroczony skutecznością Roberta Lewandowskiego. Nie możemy dopuścić do występu naszej Narodowej w Rosji z kilku powodów.

Pierwszy to taki, że jadąc do Rosji będziemy wspierać kacapski reżim Putasa i zarabiać dla niego pieniądze.

Drugi to taki, że Putas nie dotrzymał słowa danego przez Macierewicza, Sakiewicza i Targalskiego, że po Zapad17 napadnie na bałtyckie państewka i Polskę. Ten dureń nawet Ukrainy nie chce.

Trzecie - to wielkie niebezpieczeństwo, że nasi zawodnicy od piłki kopanej zostaną osaczeni przez werbowników z GRU/FSB i zostaną zwerbowani jako "zielone ludziki" na zielonej murawie.

Skoro Putas może sobie załatwić prezydenta USA za 100 tyś baksów (dane z amerykańskich mendiów) to na Lewandowskiego będzie musiał wydać przynajmniej sto razy tyle. Ale i tak mu się opłaci bo minister wojny dostanie zawału a wszyscy ci, którzy dziś uwielbiają Roberta, odwrócą się od niego jak nie przymierzając od Adriana Kornhauser-Maliniaka.

Mogliśmy pokazać fucka imperialistom amerykańskim w 1984 (ktorzy teraz awansowali do roli "wiecznego sojusznika") i nie wysłaliśmy naszych Orłów i Sokołów na pewne Victorie to możemy teraz też pokazać fucka Putasowi. I tak powinniśmy zrobić.

Nie wolno się kłaniać kacapskim imperialistom. Co by na to powiedział nasz minister wojny? Albo hodowca kotów z Joli Bord? Już nie będę wspominał o takich mend-rcach jak Sakiewicz czy tow.Targalski.

Polska drużyna ma zostać w Polsce i bronić polskich bramek!

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.27778
Ogólna ocena: 4.3 (głosów: 18)

Tematy: 

Dyskusja

oto Kmieć

Szanowny Panie Jarku

Ślicznie Pan pisze po pijaku. :)
Proszę o więcej. Takie piśmiennictwo to okład z rodzimych ziół na moje oczy udręczone wielce uczoną i jewropejską gładką żmijową gadką.

Dziękuję i pozdrawiam z całego serca.
Niech Pana Bogi prowadzą, ścieżki w mroku oświetlają, i kaca lekkim uczynią. :)

oto observer

bojkot Mundialu natychmiast!;-)

Świetny tekst!:-))))))) Jeśli nasi włodarze polityczni są konsekwentni, to powinni ogłosić bojkot Mundialu. Każda złotówka wydana w Rosji podczas Mundialu, to wspieranie finansowe i propagandowe "reżimu" Putina;-) STOP WYJAZDOWI POLSKICH PIŁKARZY NA MUNDIAL. PS. Jestem przekonany, że znajdą się debile, którzy to podchwycą (oczywiście w imię "patriotyzmu" i "walki z ruskim imperializmem").

oto chłop jag

Polska powinna zbojkotować

Polska powinna zbojkotować finały MŚ w Rosji!

Jak zbojkotuje - to nie będzie okazji pokazać Putasowi z murawy gestu Kozakiewicza - tołażysze.

oto chłop jag

11 takich gestów w jednej

11 takich gestów w jednej chwili mogłoby zrobić wrażenie...

Otóż to - coś na wzór wojskowej musztry - rączki zginałyby się jak po sznurku.

oto JJerzy

Siła rażenia ...

... może być większa ... Zapomnieliście o ławce, kibicach z Polski ...

oto baba jag

Dawaj gościu

namiary na dilera. Większego kretynizmu, zresztą pozbawionego sensu nie czytałem już dawno.Przebiła ta wypowiedź życie za 1800 na miesiąc. No więc słuchaj gości. Polska reprezentacja mnie jakoś tak nie interesuje,ale mistrzostwa i owszem. Więc je obejrzę,tak jak oglądałem wszystkie inne od roku.. nieważne od którego.

oto Jarek Ruszkiewicz

Eowinia

A gdzie tu jest "świntuszenie"?...
Ale w sumie racja, dotykanie pewnych problemów zakrawa na pornografię :)

oto Marek Bekier

Dziwią mnie niektóre

Dziwią mnie niektóre komentarze odnoszące się do rodzaju humoru zaprezentowanego przez Autora. Moim zdaniem poczucie humoru jest czymś co się dzieje między autorem a czytelnikiem. Autor coś tam wyraża nawet nie koniecznie precyzując swoje poglądy a czytelnik nakłada na to swoje wyobrażenia i skojarzenia.
Oświadczam więc, że mi słowo "Putas" kojarzy się z umiarkowanie negatywnym "smutas" a nie z wulgarnym słowem na "k".

oto Marek Bekier

Trudno powiedzieć. Bez

Trudno powiedzieć. Bez wątpienia mamy wiele słów kończących się na "as" np.: grubas, dryblas, wywijas, brudas itd. Ciekawe, że większość z nich ma znaczenie negatywne choć samo "as" jak najbardziej pozytywne.

oto Krzych Adam

No, nie zawsze negatywne.

W literaturze mamy przykład jednego takiego słowa, znaczy z tej rodziny, którego z niczym negatywnym nie da sie powiązać.

(...) Klucznikiem siebie tytułował,
Iż ten urząd na zamku przed laty piastował.
I dotąd nosił wielki pęk kluczów za pasem,
Uwiązany na taśmie ze srebrnym kutasem.
Autor: Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz

(...) Obok siedział młody
We fraku z samodziału, krojem nowej mody,
Fryzował sobie czubek, kołnierzyk, a czasem
Bawił się z pływającym u buta kutasem (...)
Autor: Adam Mickiewicz, Popas w Upicie

Woźny pas mu odwiązał, pas słucki, pas lity,
Przy którym świecą gęste kutasy jak kity,
Z jednej strony złotogłów w purpurowe kwiaty,
Na wywrót jedwab czarny, posrebrzany w kraty;
Pas taki można równie kłaść na strony obie:
Złotą na dzień galowy, a czarną w żałobie.
Autor: Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz

A tu przykład pasa słuckiego z kutasami:

pas

Także Aleksander hrabia Fredro co nieco o tym pisał. ale z nim to dokładnie nie wiadomo, czy oceniać to pozytywnie, czy negatywnie, bo on to i poświńtuszyć lubił:

ŁATKA
Wszakżem czapkę dał z kutasem,
Czapkę piękną.
FILIP
Grat obdarty,
Chyba wróble straszyć czasem.
ŁATKA
Ale kutas!...
FILIP
Piękna czapka.
ŁATKA
Ale kutas!...
FILIP(ironicznie)
Luba! miła!
I cóż miałem z tego datku?
ŁATKA
Ale kutas, kutas, bratku...
FILIP
Cóż u diabła z tym kutasem!...
Autor: Aleksander Fredro, Dożywocie, akt I

oto Eowina

To po co nazwisko Putina jest przekręcane?

Jeżeli wszystko jest tak pozytywne, to nie ma potrzeby niczyjego nazwiska przekręcać.
A jak już koniecznie ktoś chce, to niech to robi z własnym nazwiskiem, dla własnej przyjemności.

oto Janusz Sanocki

Eowinie się kojarzy....

A co jest nieestetycznego w staropolskim słowie"kutas", na którym jak sądzi Eowina, zbudowane jest słowo "smutas"? Odsyłam do Mickiewicza.

oto Eowina

Niech mi jeszcze Pan Sanocki wytłumaczy po co ktoś pisze

słowo "Putas" i w jakim celu ma się to kojarzyć z Mickiewiczem, skoro taki biegły w słowotwórstwie opartym na epopei narodowej.

oto JJerzy

Czy nie wydaje się pani ...

... że więcej jest niestosowności w biciu piany w pani wykonaniu, niż w tym, dość zręcznym, dorobieniu przezwiska pewnemu dość kontrowersyjnemu przywódcy.
Ja, na przykład, nazywam pewną panią zza Odry Makrelą, o czym panią informuję i nie zamierzam się z tego tłumaczyć.

oto Eowina

A ja uważam, że przerabianie nazwisk jest dziecinadą.

Jest to pokaz bezsilności. Z braku innej broni chociażby nazwisko przekręcić i tym samym dołożyć. Tak robią dzieci wymyślając nawzajem sobie przezwiska.

oto JJerzy

A Eowina ...

... to szyfr, przezwisko, kamuflaż, dziecinada, czy ... objaw bezsilności?

oto Eowina

To robi sobie każdy sam...

...szyfry, kamuflaże, nicki, pseudonimy...

Czasami tu czytam na PN wspomnienia starszych panów czasów Gomułki i ten nieżyjący dawno polityk jest opisywany przezwiskami. Zupełnie tego nie mogę zrozumieć. Po co dorosły człowiek pisze w ten sposób? Musi to sprawiać jakąś satysfakcję, czyż nie?

oto Krzych Adam

Nie ma się czym chwalić.

Zupełnie tego nie mogę zrozumieć.

A z problemami ze zrozumieniem lepiej byłoby sobie samej jakoś starać się radzić. Bez epatowania tym Czytelników.

Osoby znane często są obdarowywane opisowymi określeniami. I tak na przykład Mussolini jest określany jako "duce", a Franco jako "caudillo". Pani Thatcher to "żelazna lady". A z kolei Stalin często był określany jako "wielki wychowawca", "genialny językoznawca", czy "chorąży pokoju", a chiński lider komunistów Mao jako "wielki sternik".

Gomułka w pełni sobie zasłużył na nadane mu przydomki (nie przezwiska) "ciemniak" i "gnom". Nie ma powodu by ich go pozbawiać.

oto Eowina

Czyli tłumaczy Pan to w ten sposób, że:

oficjalny tytuł Mussoliniego i Franco, oraz pozytywne przezwiska inny polityków są tym samym co poniżające przezwisko polskiego polityka. Właśnie tego nie mogę zrozumieć i wszystkim to na PN ogłaszam.

oto Krzych Adam

No cóż, jest to orka na ugorze, niestety.

Ale postaram się nieco pomóc w zrozumieniu. Nie ma niczego pozytywnego w nazywaniu Mussoliniego "duce", a Franco "caudillo", tak jak określaniu Hitlera mianem "fuehrer", gdy to robi się w języku polskim. Wszystkie te terminy oznaczają wodza, a są używane by nie użyć słowa, które może być zrozumiane pozytywnie.

Zaś określenia Stalina i Mao mają znaczenie szydercze, gdy są używane w polskim piśmiennictwie obecnie. A tow. Wiesław jakoś się nie dorobił przydomków, które możnaby nawet przez pomyłkę potraktować jako pozytywne. No i ma to co ma.

oto Eowina

Tow. Wiesław nie dorobił się żadnych przydomków.

To co Pan cytuje to pochodzi z innych zupełnie źródeł i zupełnie w tym o co innego chodziło niż w tych zagranicznych tytułach.

Nie ma niczego pozytywnego w nazywaniu Mussoliniego "duce", a Franco "caudillo", tak jak określaniu Hitlera mianem "fuehrer" gdy to robi się w języku polskim.

Te nazwania nie były tworzone na polski użytek i ich użycie w języku polskim nie ma znaczenia dla Włochów czy Chińczyków. W ich użyciu były to tytuły pozytywne, odwrotnie od tego co Pan pisze o polskich politykach.

oto Krzych Adam

Zgubiła mnie Pani całkowicie.

Nie widzę żadnego sensu w argumentach, które Pani wysunęła. Szczególnie, że ja ograniczałem się jedynie do określeń funkcjonujących w polskojęzycznej sferze. Bez odwołań zagranicznych. Czy to w zakresie tego jak powstawały, czy jak dziś oddziaływują na świadomość za granicą (chyba zresztą wcale nie oddziaływują). No i to:

...Pan pisze o polskich politykach.

Była mowa jedynie o Władysławie Gomułce, chyba że uznamy, że był on jeden w czterech osobach: Władysław Gomułka, tow. Wiesław, "ciemniak" i "gnom". Zatem najlepiej chyba będzie, że pozostawię Panią z jej przekonaniami zaznaczając jedynie ponownie, że ja jestem innego zdania.

oto chłop jag

Nazywanie Angeli Makrelą

nic nie wnosi - natomiast nazywanie jej Adolfiną - to sama treściwa treść - osadzona precyzyjnie nie tylko w dzisiejszej teraźniejszości - tołazysze.
Wniosek?
Ksywki bez konkretnej, uzasadnionej treści związanej z daną osobą - nie liczą się - tołażysze.

oto gość

Szanowny autorze, podobno

Szanowny autorze, podobno mistrzostwa nie są żadnym zarabianiem pieniędzy dla organizatora, a ich wydawaniem. Ostatnio niemal wszystkie mają być deficytowe. Po Euro mieliśmy pławić się w luksusach. Pławimy się?

oto ratiofides

Żarty żartami, ale kto wie co

Żarty żartami, ale kto wie co jest szykowane na czas imprezy? Jeszcze ze dwa lata temu w mediach rozważano przeniesienie mistrzostw... a potem zapadła cisza aż dziwnie jakoś.. Czas pokaże co i jak ... może Kosowo? (parę serbskich enklaw jeszcze zostało), Osetia? itp. Światłe umysły może już pracują?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.