Rosja: pod przykrywką histerii amerykańska brygada rozlokowana w Polsce

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowano, że pod osłoną medialnej histerii w Polsce i krajach bałtyckich została rozlokowana amerykańska brygada pancerna.

"Przy rozkręconej histerii medialnej na temat wtargnięcia Rosji do Polski wprost z ćwiczeń Zapad 2017 - po cichu przybyła 2. brygada pancerna i rozlokowała się w Bolesławcu, Drawsku Pomorskiem, Toruniu, Świerzynie i Żaganiu wraz z wyposażeniem wojskowym.

Przy tym nie zniknęło z Polski i krajów bałtyckich wyposażenie wojskowe 3. brygady pancernej (87 czołgów M1A1 Abrams, ciężkie samobieżne haubice M109 Paladin, 144 pojazdów Bradley i sto innych pojazdów).

W ten sposób, pomimo oświadczeń NATO i USA o "nieznaczącej" sile wojsk zgrupowanych u granic Rosji, faktycznie dyslokowana jest już nie brygada, a dywizja wojsk zmechanizowanych, do której w ciągu dwóch godzin można przerzucić personel z najbliższej amerykańskiej bazy w Ramstein.

Cała histeria krajów bałtyckich i Polski o "rozysjkim zagrożeniu" ze strony białorusko-rosyjskich manewrów Zapad 2017 to jedynie oszukańcza informacyjna zasłona dla tej operacji Pentagonu."

- powiedział rzecznik generał Igor Konaszenkow.

P.S. Rzecznik MON oskarżył także USA o złamanie porozumienia między Rosją a NATO z 1997 roku.

usa army

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.