3 zdjęcia z Camino - dzień 53 Vandieres

1. Ranek w Metz. Widok na kościół.
1

2. Droga do Vandieres, po prawej Mozela i jej rozlewiska.
2

3. Ulica Louisa syna Karola Wielkiego.
3

53 dzień: Metz - Vandieres 26km. Rano przemiły ksiądz Wiesław poczęstował mnie śniadaniem i nawet dostałem prowiant na wynos, który zjadłem zaraz po wyjściu od niego, jeszcze w Metz, bo czekałem na otwarcie sklepu Orange, żeby kupić kartę telefoniczną. Udało się. 3 razy drożej niż w Niemczech. Potem szedłem szlakiem do najbliższego miasta, 26 km do Vandieres. Znów było gorąco, choć część drogi - co widać na zdjęciu - w cieniu.

Przez cały dalszy dzień nie spotkałem marketu, więc jedzenie sobie odpuściłem, w końcu miałem maszerować, a nie jeść. W Vandieres jak to na szlaku w tamtych okolicach dobra baza dla pielgrzymów. 1 (słownie jedna) prywatna Alberga. Za jedyne 30 Euro. Skapowałem, że w ten sposób nigdzie nie dojdę. Taki szlak. Takie warunki.

Całość relacji w książce

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 4)

Tematy: 

Dyskusja

oto wzl

Żeby tylko

Żeby tylko opony, to nie byłoby jeszcze tak źle. Tu można zobaczyć, co jeszcze dzieje się w tym mieście, co uświadamia, że Francja nie istnieje. Podobno w Holandii też nie lepiej.

A więc to wszystko czym mnie raczono w młodości, czyli że, jak mówiono Zachód, to zawsze z dodatkiem "zgniły". I on taki był od lat 60-tych tj. od rewolucji seksualnej. A właściwie to zaczęło się pod koniec lat 50-tych, gdy Niemcy zaprosili do siebie 3 miliony gastarbeiterów z Turcji, Grecji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii i jeszcze paru innych krajów.

Tak więc Zachód zaczął gnić od końca lat 60-tych, ale to było gnicie w luksusie, który nam wszystkim imponował i wszyscy bardzo chcieliśmy dostać się tam. Nikt nie wierzył komunistom, że Zachód jest zgniły, ale, jak na ironię, była to chyba jedyna sprawa, w której mieli rację.

Zresztą nasi komuniści-marksiści nie lubili zachodnich neomarksistów i z wzajemnością, bo jak wiadomo, spory w obrębie tej samej formacji są najbardziej zagorzałe i tworzą rzeczywistą wrogość.

oto Natalia Julia Nowak

wzl

Fajny filmik. Zrewanżuję się nagraniem z Polski:

To akurat dotyczy Vaticanum Secundum, a nie sekularyzacji społeczeństwa.

oto wzl

To że

To, że Kościół Katolicki w Polsce jest w stanie rozkładu i jest rozsadzany od środka, to nie nowość, a przykłady, które Pani podała, tylko to potwierdzają. Mogę zrozumieć tych księży, którzy to robią, bo oni wiedzą, co czynią i są tego świadomi. Jednak żal mi tych ludzi, którzy robią z siebie pajaców. Ja rozumiem, że dzieci mogą nie rozumieć i nie ich wina, ale dorośli? Czyż oni naprawdę nie rozumieją, że kościół to nie dyskoteka czy sala bankietowa, i że kościół to miejsce, w którym człowiek modli się i poprzez modlitwę łączy z Bogiem.

Ale taki jest właśnie cel antykultury, którą propagują neomarksiści - zrobić z człowieka zwierzę. We Francji takie zwierzęta już są. W Polsce dopiero pracuje się nad tym.

oto wzl

Znaczy

Znaczy, że jeszcze do końca nie rozwalili i jeszcze ktoś zachowuje się normalnie. Dobre i tyle.

oto Krzysztof M

ak mówiono Zachód, to zawsze

ak mówiono Zachód, to zawsze z dodatkiem "zgniły". I on taki był od lat 60-tych tj. od rewolucji seksualnej.

A nie nie - nie od rewolucji seksualnej. Od Lutra. :-)

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.