Pedagogika wstydu Gazety Wyborczej

"Gazeta Wyborcza" wytrwale prowadzi pedagogikę wstydu (ostatnio w wywiadzie z weteranką KOR Krystyną Starczewską) wobec obecnych władz Polski i Polaków jako zbiorowości w związku z odmową przyjmowania tzw. "uchodźców". Za każdym razem pada ten sam niedorzeczny argument, że Polacy też byli uchodźcami.

Tak, byli, ale nie uprawiali w goszczących ich krajach terroryzmu i bandytyzmu oraz nie przybywali do nich wyłącznie po zasiłki socjalne. Wręcz przeciwnie, gdziekolwiek się pojawili wzbogacali przyjmujące ich państwa swoją pracą i przyczyniali się do ich rozwoju. W Mandżurii polscy uchodźcy zbudowali Kolej Wschodniochińską.

W Chile polski uchodźca położył fundamenty pod rozwój tamtejszego górnictwa, oświaty i nauki. Inny polski uchodźca kierował budową północnego odcinka Kanału Sueskiego. Jeszcze inny polski uchodźca w Peru zaprojektował i nadzorował budowę Centralnej Kolei Transandyjskiej (od 1893 do 2006 r. najwyżej położonej linii kolejowej na świecie). Jeszcze inny kierował pakistańskim programem kosmicznym. Wielu polskich uchodźców brało udział w walkach o niepodległość goszczących ich krajów od Kuby po Indochiny.

Po drugie, "Gazeta Wyborcza" uparcie nie chce zauważyć faktu, że przyjmowania tzw. "uchodźców" odmówiły Izrael i USA. Izrael uzasadnił odmowę tym, że jest państwem za małym i fala migracji muzułmańskiej doprowadziłaby do zmiany stosunków narodowościowych w tym kraju na niekorzyść Żydów. Nie słyszałem, żeby "Gazeta Wyborcza" i ktokolwiek inny potępiał Izrael za takie egocentryczne, nacjonalistyczne i niehumanitarne stanowisko.

Dlaczego "Gazeta Wyborcza" nie prowadzi pedagogiki wstydu wobec USA, które dla powstrzymania "uchodźców" przymierzają się do zbudowania muru na granicy z Meksykiem? Mur na granicy w XXI wieku - toż to prawdziwy skandal, anachronizm i zaścianek. Dlatego dopóki Izrael i USA nie zmienią swojego karygodnego stanowiska wobec "uchodźców", to w ogóle nie ma o czym mówić.

W tym kontekście pedagogika wstydu płynąca wobec Polski z "Gazety Wyborczej", a także z Berlina, Paryża, Brukseli i ich krajowych przekaźników od PO po lewicę jest zwykłym chamstwem.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 10)

Tematy: 

Dyskusja

oto Czesław

A inne kraje muzułmańskie

jak np.Arabia Saudyjska, dlaczego nie przyjmuje braci muzułmanów i nie pomaga biednym krajom muzułmańskim. Dlaczego bojownicy o prawa człowieka milczą na ten temat jeżeli chodzi o kraje muzułmańskie i państwo Izrael?.

oto Qba

Przy Pakistanie warto też

Przy Pakistanie warto też wspomnieć polskich pilotów szkolących powstające siły powietrzne.

oto m.a.k.

GW to zakłamany szmatławiec,

GW to zakłamany szmatławiec, którego celem jest destrukcja państwa polskiego, a Michnik to najgorsza nacja ! Michnik nie jest Polakiem ! Michnik nie jest Żydem ! Michnik jest - INTERNACJONALISTYCZNYM KOMUNISTĄ ! podobnie jak większość jego ferajny , która psuje świat i ludzi

oto Kmieć

Do m.a.k.

Pan/Pani zapomina, że "nie każdy syjonista jest żydem, ale każdy żyd jest syjonistą"...

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.