Canale 5: Gruzini Saakaszwilego snajperami z Majdanu

O włoskim dokumencie pisze portal kresy.pl WŁOSKI DOKUMENTALISTA: WŚRÓD SPRAWCÓW MASAKRY NA MAJDANIE BYLI OCHRONIARZE SAAKASZWILEGO . Powołuje się też na tekst w il Giornale.

Włoska telewizja Canale 5 pokazała w nocy z środy na czwartek film dokumentalny włoskiego dziennikarza Giana Micalessiniego pt. „Ucraina, le verità nascoste” (Ukraina, ukryta prawda). Według zapowiedzi filmu, która ukazała się na stronie internetowej włoskiej gazety Il Giornale, włoski dokumentalista dotarł do trzech Gruzinów, byłych ochroniarzy Micheila Saakaszwilego, którzy twierdzą, że byli snajperami masakrującymi w lutym 2014 roku demonstrujących i milicję na kijowskim Majdanie.

(...)

Doniesienia Il Giornale skomentował na swojej stronie facebookowej dr Iwan Kaczanowski, politolog z Uniwersytetu w Ottawie prowadzący prywatne śledztwo ws. wydarzeń na Majdanie. W jego opinii ustalenia włoskiego dokumentalisty są zbieżne z dotychczas dostępnymi dowodami na obecność wśród grona snajperów osób o kaukaskim pochodzeniu. Kaczanowski przypomniał, że o gruzińskich snajperach wspominali m.in. emerytowany gruziński generał, a także odsunięty od władzy premier Ukrainy Mykoła Azarow. Naukowiec z Ottawy wspomniał także, że na podsłuchanych radiowych rozmowach snajperów, którzy strzelali na Majdanie, słychać osobę mówiącą z kaukaskim akcentem.

http://mdst.it/03v776854/

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Eowina

Super informacja, jeżeli jest prawdziwa!

Ciekawe dlaczego teraz się ta informacja pojawiła i co to oznacza. Być może chcą już zamknąć sprawę Ukrainy, bo stała się nudna. ;)

oto chłop jag

Saakaszwili próbuje

mącić Poroszence a ten w ten sposób się odgryza - tołazysze.
Wniosek?
Tylko wtedy ludzie stworzeni przez Boga mogą się czegoś dowiedzieć o pupilach szatana - kiedy ci za łby we własnym gronie się biorą - tołażysze.

oto YogiBeer

Saakaszwili i Poroszenko to miał być duopol typu PO-PiS

Saakaszwili i Poroszenko to miał być duopol typu PO-PiS. Względnie Saakaszwili miał być "demokratyczną" alternatywą w razie gdyby Ukraińcy zbuntowali się przeciw Poroszence. Na Ukrainie i tak panuje obecnie terror, bez którego "demokratyczna władza" majdaniarzy zostałaby zmieciona przez autentyczne protesty, a nie - reżyserowany spektakl typu "majdan".

Ponieważ na Ukrainie rządzonej przez Poroszenkę i innych "pupili szatana" trwa właśnie farsa procesu zmierzającego do obarczenia Berkutu winą za śmierć demonstrantów z "majdanu" (biegli po latach zamieniają miejscami rany wlotowe i wylotowe [dzięki czemu dowiadujemy się, że ranni/zabici zostali po/zastrzeleni nie od tyłu i z góry, tylko od przodu i spod ziemi] świadkowie zmieniają zeznania odnośnie kierunku, z którego ich zdaniem do nich strzelano, drzewa z kulami w pniach dawno ścięto i spalono), bardzo wątpliwe by Poroszenko i jego wspólnicy stali za włoskimi rewelacjami.
Prędzej jest to operacja rosyjska zmierzająca do odsunięcia marionetek Waszyngtonu od władzy na Ukrainie. Saakaszwili jest rezerwowym szefem rezerwowego marionetkwego rządu cieni pichconego przez Waszyngton (albo Berlin?). Włoski film dokumentalny kompromituje obie ekipy - Poroszenki i "rezerwową".

oto chłop jag

Prędzej jest to operacja

Prędzej jest to operacja rosyjska zmierzająca do odsunięcia marionetek Waszyngtonu od władzy na Ukrainie.

Być może i być może także, że Poroszenko pracuje dla rządzących Rosją.
Wniosek?
Oparcie budowy Ukrainy na banderowcach z góry daje Rosji atuty w tej rozgrywce. Dlatego mamy tutaj grę na wielu poziomach także wśród pupili szatana.

oto YogiBeer

Pupile nie mogą się kopać

Pupile nie mogą się kopać między sobą powyżej kostek, bo chodzi o chucpę, a nie autentyczną walkę. A to jest ewidentnie kopniak w klejnoty, w dodatku - przeciwnika i własne jednocześnie. Pupile są ciut mądrzejsi i takich rzeczy nie robią.

oto Krzysztof M

Pupile są ciut mądrzejsi i

Pupile są ciut mądrzejsi i takich rzeczy nie robią.

Obawiam się, że jednak robią. Jeśli im się to opłaca.

I tu lekiem może być wkręcenie ich w takie tempo wydarzeń, gdzie na analizę nie będzie czasu. :-)

oto YogiBeer

I Pana zdaniem w tym

I Pana zdaniem w tym konkretnym przypadku Poroszenko został "wkręcony w takie tempo wydarzeń, gdzie na analizę nie miał czasu"?

oto Krzysztof M

I Pana zdaniem w tym

I Pana zdaniem w tym konkretnym przypadku

Uwaga była natury ogólniejszej.

oto chłop jag

Pupile są ciut mądrzejsi i

Pupile są ciut mądrzejsi i takich rzeczy nie robią.

Dla mnie ta ich mądrość z nich uleciała z chwilą próby budowy przez nich świata jednobiegunowego.
Wniosek?
Bóg i pupilom potrafi odebrać rozum w dowolnej chwili.

oto YogiBeer

Nie kwestionując tego zadam

Nie kwestionując tego zadam pytanie - na ile ocenia Pan szansę że robota Canale 5 to gra Poroszenki przeciw Saakaszwilemu, a na ile, że Putina przeciw obu tym panom?
5/95%? 1/99%?

oto chłop jag

Jeżeli już - to być może

Putin "odstrzelił" Saakaszwilego ale jednocześnie ubabrał Poroszenkę - jako opozycjonistę wobec Janukowycza.
Wniosek?
Moim zdaniem - oderwanie Ukrainy od Rosji odbyło się za cichą zgoda (być może wymuszoną) rządzących Rosją - dlatego trudno teraz nadążyć za gierkami służb specjalnych czy to Rosji czy USraela wokół tejże Ukrainy.

oto observer

tego się można było spodziewać

Można się było spodziewać wycieku tego typu informacji. To była kwestia czasu. Aczkolwiek należy brać poprawkę, że to może być także element rozgrywki w łonie obecnych władz Ukrainy, albo Kreml uruchomił info, tudzież dezinformację w ramach prowadzenia wojny informacyjnej. Po prostu trzeba zachować zimną głowę i bez emocji obserwować rozwój sytuacji i wyciek nowych informacji na ten temat. Jednakże jeśli jest to prawdą, że strzelali typy od Saakaszwilego, a nie celową dezinformacją, to bynajmniej nie jestem zdziwiony.

oto adam_54

No i wyszło szydło z worka....

Często zastanawiałem się jak to jest, że były i oskarżany, za którym wystawiono międzynarodowy list gończy, prezydent jednego kraju.... nagle "ni z gruszki, ni z pietruszki" staje się gubernatorem prowincji w całkiem innym kraju..... jak z powyższego widać .... w ramach wielkiej nagrody :-)

oto Skanderbeg

Misiek Saakasvili mógłby zacytować dawne

słowa Andrzeja Olechowskiego: "Jestem człowiekiem do wynajęcia dla wykonania zadań państwowych". Ciekawe, czy ta sama ferajna ich obu "wystrugała z banana". bo, że za Gruzinem stoją potężne siły, jest więcej niż pewne. Do Gruzji też przybył z zewnątrz. Zrobił dym i Gruzja straciła dwa regiony, a jeszcze z Adżarią może być różnie.Choć tu chyba został wykiwany.Cóż, jednak nie jest królem ani królową, najwyżej skoczkiem. Ale to i tak wyżej niż "nasze" pionki.

oto chłop jag

Jeśli to robota Poroszenki,

Jeśli to robota Poroszenki, to nie mam pojęcia po co się tak cacka z tym Saakaszwilim

.
Poroszenko to tylko przekaźnik - więc bez odpowiedniego impulsu przychodzącego z zewnątrz - nie zadziała - tołażysze.
Wniosek?
Janukowycz też był ubezwłasnowolniony - co w tzw. demokraturze jest prawidłowością. Pupile szatana powinni działać tak aby zachować demokraturowe pozory, że prezydent to naprawdę prezydent - ale od jakiegoś czasu pupile maja gdzieś zachowywanie tych pozorów. To z kolei znaczy, że jednak z kondycją umysłową pupili - zaczyna być kiepsko - tołażysze.

oto Eowina

Gruzińscy snajperzy są gotowi zeznawać w

ukraińskim sądzie o wydarzeniach na Majdanie.
https://strana.ua/news/110997-hruzinskie-snajpery-...
Była to grupa 50 osób, podzielono ich po 10 i mieli różne zadania. Wmieszali się w tłumie protestujących i mieli strzelać kiedy im dano sygnał. Płacono każdemu 5 tys. dolarów.
https://strana.ua/news/111137-delo-o-hruzinskikh-s...

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.