3 zdjęcia z Camino - dzień 87 Orthez

1. Uliczka przez małą miejscowość.
1

2. Arena.
2

3. Wejście do Hotel de la Lune w Orthez
3

87 dzień, 27 km. Nocleg w hotelu. Haha. Żartuję, tak jak żartował ze mną Francuz polecający mi tę albergę. Ale faktycznie, na zdjęciu powyżej widać - Hotel de la Lune. Za dość obskurnym wejściem krótkie przejście przez budynek a potem ciekawa stara budowla. Na pierwsze piętro (podwyższony parter?) prowadzą schodki z zewnątrz. Nocowałem tam z ekipą z Mont de Marsan, plus dobił do nas jeden Belg. To była niedziela więc szukałem kościoła z mszą. Nie znalazłem. Nikt nie mówił po angielsku, za to oferowano mi hiszpański :( Wśród zdjęć jest jeszcze arena, jak mi się wydaje, przeznaczona na corridę. Francja to czy już Hiszpania?

---------------------------------
Zdjęć jest więcej. Tutaj pełny album.
Całość relacji w książce

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Tematy: 

Dyskusja

oto wzl

Bardzo ciekawe

Bardzo ciekawe miasto. Mnie szczególnie przypadł do gustu ten średniowieczny most. Piękny! We francuskiej Wikipedii widać go w całości. Jest też tam zdjęcie średniowiecznego domu, który jest nadal zamieszkiwany. A poza tym wiele innych ciekawych informacji. M. in. to, że jest tam kościół św. Bartłomieja z 1866 roku w stylu, jak oni to określają, pirenejsko-atlantyckim.

oto Zbyszek S

@wzl

Miasteczka tam piękne. Ten most ma ciekawe zdjęcie w albumie z dnia dzisiejszego czyli etapu 88 do Saint-Palais. Jak szedłem w nocy to było niesamowite dość wrażenie. Taka noc, mgła i ta brama zawieszona w ciemności i w powietrzu i światła spoza niej :)

oto Natalia Julia Nowak

Zbyszek S

przeznaczona na corridę

Ciekawe, czy te corridy jeszcze się odbywają. Podobno w Hiszpanii zakazano takich imprez (argument: okrucieństwo wobec zwierząt).

Pozdrawiam.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.