Rydzyk +

26 posts / 0 new
ostatnio
Rydzyk +

Rząd PiS znowu daje pieniądze Rydzykowi. Tym razem z... Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym

W sumie dla org. pozarządowych minister podzielił ponad 7 mln zł.
Sama fundacja Lux Veritas dostanie od rządu PiS 640 tys. zł z 7 mln zł przeznaczonych na pomaganie ofiarom przestępstw. W podziale pieniędzy pominięte zostały organizacje pozarządowe, które taką pomocą zajmują się od lat. Beneficjentami są za to różnego rodzaju podmioty kościelne

gmiter.jpg

TOK FM
cytuje pracownicę jednej z organizacji pozarządowych profesjonalnie zajmujących się pomocą ofiarom przestępstw, która mówi, że konkurs resortu Zbigniewa Ziobry był trzymany w tajemnicy przed opinią publiczną.

Ci, którzy taką pomocą zajmują się od lat, nie dostają nic. Co więcej, w ogóle nie wiedzieliśmy o konkursie, choć codziennie sprawdzamy stronę Ministerstwa Sprawiedliwości i Biuletyn Informacji Publicznej. Zobaczyliśmy to dopiero w momencie, gdy dotacje były już rozdzielone. Warto ujawnić, kto je dostał

mówi pani Ewa, która chce zachować anonimowość w obawie przed konsekwencjami ze strony rządu.

Setki tysięcy złotych przyznane przez resort Zbigniewa Ziobry to zaledwie strumyczek w rzece pieniędzy płynących dzięki rządowi PiS z budżetu państwa do Tadeusza Rydzyka. W sierpniu okazało się, że 102 tys. zł przekazał zakonnikowi resort Antoniego Macierewicza za emisję spotów promocyjnych szczytu NATO w Warszawie na antenie Telewizji Trwam.

Na razie suma wpłat z państwowej kasy dla p. Rydzyka wynosi 40 mln.

Na razie,
P.

całość za: http://natemat.pl/223643,rzad-pis-znowu-daje-pieni...

Panie Palimpsest,

Ja poproszę o listę tych organizacji samorządowych od lat zajmujących się pomocą poszkodowanym, żebym sobie sprawdził komu i ile dawały przez ostatnie 10 lat..
Jeśli chodzi o "Rydzyka" to jestem spokojny, on (Fundacja "Lux Veritatis") rozlicza się z każdego grosika, którym służy ojczyźnie, rozbudowując "swoje imperium".
Wiem też komu zależy na ciągłym robieniu mu koło pióra. Panu też?

... jest trochę prawości w necie.

Robercik (...)
oto gość
to raczej Ojczyzna służy

to raczej Ojczyzna służy Rydzykowi zabierając grosiki podatnikom a dając jemu.

Jeżeli chce Pan zobaczyć dzieła

na które o.Rydzyk marnuje grosiki podatników, to nic prostszego.
Ostrzegam, jednego dnia nie wystarczy.

... jest trochę prawości w necie.

Rydzyk póki co nie rozliczył się jescze z zawłaszczenia

środków na "ratowanie" Stoczni Gdańskiej". To nie pańskie "grosiki" a grube miliony.

Pierwsze z brzegu:

- resort rodziny minister Elżbiety Rafalskiej zabrał pieniądze Fundacji Schumana, a przekazał je organizacjom patriotycznym i katolickim
- ministerstwo rodziny odebrało środki na działania antyprzemocowe krakowskiej fundacji Autonomia, bo chroni również przed dyskryminacją ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową
- resort Ziobry odciął finansowanie Centrum Praw Kobiet, bo organizacja "zawęża pomoc tylko do kobiet"

Swoją drogą kolejny bareizm IV RPiS- komu niby ma pomagać taka organizacja? Norkom? Zapewne wkrótce obetną animalsom za ratowanie norek, bo nie walczą z próchnicą w przedszkolach.

Nieszczęściem naszego kraju są elyty mniemające, że śladem le Roi-Solei

Polska to my

Dlatego niszczą organizacje "zawężające pomoc tylko dla kobiet" do zawężających tylko do prawdziwych Polaków..

Mentalne prostactwo i bolszewizm- dla dobra narodu wziąć światopoglądową reakcję z szyjkę i poddusić. Jak umrze to jego wina. W imię jakiej ideologii rzecz całkowicie trzeciorzędna.

Są tacy co częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni.

Ciekawe przykłady organizacji zasługujących na dofinansowanie.

Nie wiem co takiego zrobiła Fundacja Schumana, że resort rodziny minister Elżbiety Rafalskiej przestał jej dawać pieniądze, bo jeśli dobrze rozumiem niczego jej nie zabrał, tylko przestał dawać, może nawet jedynie przestał jej dawać aż tyle co do tej pory. Jeśli postępowała ta fundacja zgodnie z tym jak postępował sam Schuman to resort postapił nieładnie. Jeśli natomiast ma ona tyle samo wspólnego z Schumanem co np. Fundacja Batorego ma wspólnego z Batorym to resort być może postąpił słusznie. Przestanie dawania szmalu w takich gigantycznych rozmiarach na różne szkodliwe działania jak na przykład (to przykład z innej dziedziny, ale też o rozdawnictwie zrabowanego ludziom szmalu) dawane było p. Krystynie Jandzie to jest akurat dobra zmiana, szczególnie gdy sie patrzy na to jak realizowana jest cała ta "Dobra Zmiana".

Ograniczenie wydawania wspólnych pieniędzy wszystkich Polaków w kraju na wymyślone problemy, które rzekomo z niewystarczająco postępackim społeczeństwem ma współczesny proletariat neomarksistów, ci z zaburzeniami zwanymi dla niepoznaki "orientacją seksualną" lub "tożsamością płciową", a także feministki to też dobra zmiana. Byleby tylko była konsekwentnie utrzymana.

POPiS-owy system powinien zostać zmieciony z powierzchni Ziemi by śladu po nim nie zostało.
Rybołów zwyczajny (Pandion haliaetus) z rzędu szponiastych (Accipitriformes).

Każdy miecz ma dwa ostrza,

neomarksiści, feministki, inaczej zorientowani seksualnie (środowiska obszernie oplisane na PN) jak i ideologicznie (rojaliści, nacjonaliści, amisze, hare krisznowcy etc.) to jedynie folklor urozmaicający rdzeń polskiego społeczeństwa. Polacy i tak władzę zmienią. Prędzej, o ile kuglarstwo PiS-u przy ordynacji wyborczej nie wypali lub później jeżeli z machlojami zdążą. Niemniej na pewno. Wtedy utrzymaniu nowej "dobrej zmiany" będą kibicować pańscy oponenci.

Pan już ma wnuki, Panie nie rozumie, że uznawanie innych Polaków za zboczeńców i idiotów to błędne koło?

Wtłaczanie Polakom do głowy ideologii, które uznają za swoje to największe przekleństwo naszego kraju. Ale Polacy mądrzy, byle kacyk rady nie da. Niezależnie od koloru przywdzianych piórek.

Są tacy co częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni.

Sorry, co mają moje wnuki do tych zboczeń, o których Pan pisze?

Znaczy, tych jakichś wymyślonych sobie przez Pana zboczeń, nawet nie bardzo wiem jakich, bo ja o zboczeniach nie pisałem jeno o zaburzeniach jakie niektóre osoby mają, którym to osobom ja sam zresztą bardzo współczuję. Nie widzę jedynie korzyści w tym by na upewnianie ich o tym że te ich zaburzenia są zupełnie w porządku wydawać jakieś pieniądze, które mogą być lepiej użyte. Także nie widzę sensu w dofinansowaniu zarazy zwanej feminizmem.

A tak w ogóle to co z tą Fundacją Schumana? Powinien się ten biedak (zresztą gorliwy katolik) przewracać z powodu działań dysponujących szmalem tej fundacji w grobie, czy nie? To jest ciekawsze niz te obosieczne miecze o których Pan rozprawia.

Oprócz tego co z tym Pańskim footnote, znaczy stopką tak logicznie i gramatycznie nieprawidłową? Teraz już wiem, że nieporadnie Pan przekształcił cytat z "Fausta", a także z "Mistrza i Małgorzaty", ale poprawże Pan tę stopkę, bardzo Pana proszę. Idealnie ona Panu pasuje, skądinąd. Nie wiem jak tam jest naprawdę z Pańskimi pragnieniami, ale na pewno to się zgadza z Pana deklaracjami co do pragnień. Więc może rzeczywiście jest Pan częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni.

POPiS-owy system powinien zostać zmieciony z powierzchni Ziemi by śladu po nim nie zostało.
Rybołów zwyczajny (Pandion haliaetus) z rzędu szponiastych (Accipitriformes).

Wszystkie "izmy" to zaraza

z samej natury swej rzeczy biorą ludzi za twarz. Normalny to jest dzbanek, maślanka, studnia, rzeka, miłość, książka, filozofia, humanizm, człowiek.

Kato, komu, nacjo żerują na tej samej potrzebie niespełnionych ludzi ślepych na świat. A świat jest stworzony dla ludzi, nie dla frustratów i niszowców.

P.S. Może moją stopkę podamy ocenie szerszego gremium?

Są tacy co częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni.

Palimpsest

Wszystkie "izmy" to zaraza

Normalny to jest dzbanek, maślanka, studnia, rzeka, miłość, książka, filozofia, humanizm, człowiek

Humanizm to też "-izm" (zaraza).

njnowak.blogspot.com
njnowak.wordpress.com
njnowak.tumblr.com

Racja, coddzienni ludzie jadą na jednym wózku :)

Oni ideolodzy, kaznodzieje, sekretarze, führerzy, politruki, prezesi, wszelcy duchowi przewodnicy próbują urabiać nas na przytulną sobie masę. Efektem wojna, oni w schronie.

Grunt to być sobą, takimi nas stworzono, od tego startujemy, to pielęgnujmy i rozwijajmy. Taki widać plan odgórny. Oddolny nie kopać się z samym sobą.

Wielu ideolodzy wtłoczyli na siłę w sztywne ramy ideologii jako dzieci. Sprzeciw ludzi widać za oknem. Teraz co krnąbrniejsze przypadki nieudanej indoktrynacji ideokaznotruki zwą wrogami, zboczeńcami po kandydatów do psychuszki włącznie.

Jaki inny "izm" Pani proponuje?

Są tacy co częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni.

Mark E. (...)
oto gość
Palimpsest

Wszystkie "izmy" to zaraza

Altruizm - zaraza,
truizm - zaraza.
Heroizm, realizm, daltonizm, weganizm, wegetarianizm, onanizm, syjonizm, judaizm - wszystko to zaraza.
Idiotyzm też.
Co do budowy zdania-stopki - jest ono niekompletne i dlatego niejednoznaczne.

Wyrecytował Pan jednym tchem

"izmy" opisujące związek z cechami/upodobaniami oraz "izmy" tożsame z określonymi ideologiami czy doktrynami. Pierwsze czerpią z natury, drugie z przetwarzania natury na własną ułomną ludzką modłę.

Umiejętność takiego rozgraniczenia "izmów" to rzadka sztuka, tzw. realizm. Ten jest obecnie towarem nad wyraz deficytowym ;)

pozdrawiam,
P.

Są tacy co częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni.

Zabawnie pan to ujął.

Wszystkie "izmy" to zaraza (..). Normalny to jest (lista normalnych rzeczy), humanizm ...

Znaczy z wszystkich "izmów", które są zarazą, jedynie humanizm jest normalny? Nay, dear Sir, I think not.

Nie widzę potrzeby aby zatrudniać jakieś mechanizmy demokratyczne do rozstrzygania kwestii z zakresu logiki w gramatyce. Ale nie mam nic przeciwko wysłuchaniu opinii innych niż moja.

Goethe napisał w "Fauście": "Ich bin ein Teil von jener Kraft, die stets das Böse will und stets das Gute schafft". Co na polski się wykłada jako: "Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni". Tzn. to jest tłumaczenie artystyczne z pewną dozą emfazy. Powszednie, codzienne tłumaczenie brzmiałoby: "Jestem częścią tej mocy, która zawsze chce zła i zawsze tworzy dobro". A "Ich bin..." to jest "Ja jestem...".

Przy zmianie osoby, uogólnieniu i zamienieniu miejscami dobrego ze złym czego Pan dokonał nowe zdanie powinno wyglądać tak: "Są tacy, co częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni".

POPiS-owy system powinien zostać zmieciony z powierzchni Ziemi by śladu po nim nie zostało.
Rybołów zwyczajny (Pandion haliaetus) z rzędu szponiastych (Accipitriformes).

@ Pan Krzych Adam

Jam ów, co tekst czyniąc,
co słowa pisząc ku prawdzie zmierzając,
niejednych ku pożytku wspólnemu skłaniając

tych co częścią tej siły,
co innym w brzuchu dziurę wiercą

ma za nic.

Albo za miłego dyskutanta

kon_2_mini_0.jpg

Są tacy co częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni.

Ech, uparciuchu.

Za nic mający logikę w gramatyce.

Całe szczęście to Pana najmniejsza przewina, która blaknie przy pragnieniu dobra, a mimo tego czynienia (a przynajmniej wypisywania) zła.

POPiS-owy system powinien zostać zmieciony z powierzchni Ziemi by śladu po nim nie zostało.
Rybołów zwyczajny (Pandion haliaetus) z rzędu szponiastych (Accipitriformes).

Logika? W operowaniu słowem nie zawsze jest wymagana,

ot przykład poezji. A gdzie polot, pole dla osobistej przez co wyjątkowej możliwości odbioru, interpretacji? Pan naprawdę musi mieć wykaligrafowany przekaz toczka w toczkę zgodnie z logiką bo inaczej ni rusz? Koniecznie należy nieszczęsne "są" powtórzyć drugi raz bo inaczej nie wiadomo o co chodzi? Mi dubel osobiście zgrzyta burząc rytm i przypominając masło maślane.

Brak elastyczności, niezdolność dostrzeżenia istoty przekazu zza parawanu wyznawanych sztywnych zasad to jedna z uciążliwszych wad konserwatystów.

Prosty, logiczny i jak lustro wiernie odbijający w umyśle odbiorcy zamysł twórcy to był socrealizm. Albo jarmarczna sztuka sakralna. Proste, logiczne, jak łopata. Co tu interpretować? Czy to pańskie ulubione trendy w sztuce?

BTW,

POPiS-owy system powinien zostać zmieciony z powierzchni Ziemi by śladu po nim nie zostało

czy nie logiczniej byłoby

by ślad po nim nie został?

Są tacy co częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni.

Ech, przecie słowo o które chodzi nie działa wte i wewte.

Są tacy, którzy są częścią... Nie da się załatwić jednym "są" i "takich" i "części". Nie to Panu zgrzyta co powinno było zgrzytać. Myśl zaś daje sie wyrazić zapewne na sto sposobów bez tego Pańskiego "polatywania" nad logiką i gramatyką. Np.: "Istnieją będący częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni". Chyba byłoby lepiej tak użyć tego Pańskiego wspaniałego "polotu" skoro nie chce Pan powtórek słów w zdaniu.

Z socrealizmu najbardziej lubiłem rzeźbę:
r&k
Kiedy byłem w Moskwie zawsze jeździłem na Wystawę Osiągnięć Gospodarki Związku Radzieckiego, przed wejście do której stała ta rzeżba robotnika i kołchoźnicy by nacieszyć me oczy. Zaś w Warszawie była jedna moja ulubiona socrealistyczna rzeźba górnika z wielkim świdrem, już nie pamiętam, czy w którejś z nisz w ścianach PKiN, czy może w podcieniach na MDM. Nie udało mi się znaleźć jej zdjęcia, więc tylko dołączę dwie fotografie, następne w hierarchii. Jedna to hutnik:
hutnik
A druga to chyba Mateusz Birkut, albo ten jego kumpel z którym się na przemian jeden na drugiego "zamachiwali", aż się to przestało ubecji podobać:
murarz
Z jarmarczną sztuką sakralną się bliżej nie zetknąłem, czyli nie wiem. Chyba, że chodzi np. o Nikifora:
nikifor
To akurat bardzo lubię.

Co do Pańskiego pytania:BTW,

POPiS-owy system powinien zostać zmieciony z powierzchni Ziemi by śladu po nim nie zostało

czy nie logiczniej byłoby

by ślad po nim nie został?

Sądzę, że obydwie formy są poprawne.

POPiS-owy system powinien zostać zmieciony z powierzchni Ziemi by śladu po nim nie zostało.
Rybołów zwyczajny (Pandion haliaetus) z rzędu szponiastych (Accipitriformes).

Pan uporczywie glajszachtuje (oczko do Pana:) własną logikę

z cudzym poczuciem estetyki. W realu skończyło się to socrealizmem- "logicznie" myślący wyrugowali to, co wg nich było alogiczne. Ostała się Nowa Huta (skądinąd urokliwa, wszak to dzieło ludzkie).

Takie "logiczne " podejście do sztuki i zamysłu twórcy kończy się jedynie lamentem i niezrozumieniem. Vide sztuki, nt których mieliśmy sposobność wymieniać się opiniami. (btw, jeżeli nierozumiejącym da się do ręki oręż nieszczęście tuż- to dzieję się obecnie w Polsce)

Ani pańskie podejście nie jest logiczne, bo przepuszczone przez filtry własnej wrażliwości. Ani żywe słowo to nie nauka ścisła a raczej z tych wyzwolonych, choć Pan uporczywie usilnie ciągnie je w dół do własnego poziomu percepcji. Ni moja estetyka nie jest żadną prawdą objawioną. Ot forum, subiektywizm, ot ja, ot mój wpis.

Że niepokojąc od lat inspiruje notorycznie do wpisów jedynie mnię cieszy,

pozdrawiam,
Palimpsest

Są tacy co częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni.

.

rydz.jpeg

Są tacy co częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni.

Wyd. Lux Veritatis wydało

Wyd. Lux Veritatis wydało dzieło Feliksa Konecznego "Dzieje Polski". Wątek legistów* został w tym wydaniu wycięty.

* - czasy Kazimierza Jagiellończyka.

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra
-----------------------------
Wolność, to subiektywny brak nieakceptowanych ograniczeń zewnętrznych.

Stanął Pan obok tego szewca

co to zazdrościł prałatowi, że ów biskupem został.

... jest trochę prawości w necie.

Palimpsest

resort rodziny minister Elżbiety Rafalskiej zabrał pieniądze Fundacji Schumana, a przekazał je organizacjom patriotycznym i katolickim

Fundacja Schumana powinna zostać zdelegalizowana. Dwie pozostałe należy poddać ścisłej obserwacji pod kątem ewentualnego demoralizowania nieletnich (np. promocji antykoncepcji i rozwiązłości seksualnej).

njnowak.blogspot.com
njnowak.wordpress.com
njnowak.tumblr.com

Nie tylko Schumana,

Połowa tych organizacji pozarządowych i fundacji "dobroczynnych" chodzi na pasku wrogów Polski.

... jest trochę prawości w necie.

elvis

Co prawda, to prawda. Pozdrawiam.

njnowak.blogspot.com
njnowak.wordpress.com
njnowak.tumblr.com

Czy na chłopski rozum wrogiem Polski

nie jest obce państwo pod płaszczem legalności realizujące swoje interesy na terytorium RP?

P.S. Ktoś mądry rzekł, że logika rządzi się swoimi prawami. Mądrość ludu w starciu z masssssmediami też odchodzi do lamusa.

Są tacy co częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, wiecznie zło czyni.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.