Putin będzie kandydował na prezydenta Rosji

Prezydent Władymir Putin ogłosił w Niżnym Nowgorodzie, że będzie kandydował w najbliższych wyborach prezydenckich w 2018 roku.

Badania opinii publicznej mówią, że głosować na niego zamierza 70% elektoratu.

Pierwszy raz wygrał wybory w 2000 roku, otrzymując 53% w pierwszej turze. W 2004 r. otrzymał 71,3% głosów także w pierwszej turze, w 2012 r. - 63,6%.

Putin

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 1

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Natalia Julia Nowak

Oczywiście, że będzie kandydował.

I oczywiście, że wygra. Niekoniecznie w wyniku sfałszowanych wyborów. Po prostu przedstawiciele cywilizacji turańskiej lubią silnych, skutecznych wodzów, a Putin jest (w Rosji) za takiego uznawany.

oto Ireneusz

Nie tylko turańskiej

Każdej cywilizacji.
Ludzie zawsze pragną przywódcę skutecznego i silnego. Ale też takiego, który dba o swoich i daje każdemu poczucie silnej przynależności do grupy.
Naiwnością jest ograniczać tą cechę JEDYNIE do cywilizacji turańskiej. Cywilizacja turańska bowiem tym się wyróżnia, że przywódca wychodzi ponad ludzi i traktuje ich z góry. Nie można tego powiedzieć o Putinie. Jakkolwiek by ktoś go nie lubił :-) Rosji obecnie bliżej do kultury naszej, niż do turańskiej. Być może dlatego, że my oddaliliśmy się (cała Unia, ale też i Polska) od kultury antycznej i łacińskiej, upodmiatawiającej obywatela.
Dalszym negatywnym krokiem (dla przypomnienia) w stosowaniu władzy jest kultura mongolska. Władca staje się bożkiem nieomylnym i traktującym swój lud jedynie jako środek do celu. Bezpodmiotowo.

oto mmm777

Troszkę przeterminowany ;) dowcip

Na maj zaplanowano spotkanie prezydenta Putina i premiera Japonii Shinzo Abe. Wydaje mi się, że się nieco pospieszono. Kto wie, czy w maju Abe jeszcze będzie premierem?

oto chłop jag

Putin będzie kandydował na

Putin będzie kandydował na prezydenta Rosji

Może to zrobić bez przeszkód - bo Trump mu załatwi ten stołek skoro wcześniej podobny stołek Trump'owi załatwił Putin - tołażysze.
Wniosek?
Gdyby tylko pupile mieli nieco więcej fantazji to potem Trump'a zrobiliby prezydentem Rosji a Putina prezydentem USA i co?
Ano nic - Belzebub wtedy wygrałby zakład - tołażysze.

oto elvis

Brawo Panie chłopie jagu,

Wreszcie wzniósł się Pan do poziomu, jaki przystoi osobie biorącej świat "na zdrowy chłopski rozum"

Gdyby tylko pupile mieli nieco więcej fantazji to potem Trump'a zrobiliby prezydentem Rosji a Putina prezydentem USA i co?
Ano nic

.

oto Robercik

A czemu nie? Do Szwecji

A czemu nie? Do Szwecji pupile ściągnęli 30 letnie "dzieci" - półanalfabetów o niskiej kulturze pracy i oficjalnie twierdzą, że to wielki dar dla Szwecji.
Odpowiednio zastraszając i perswadując można skierować ludzi na bardzo osobliwe tory. Można ich zapędzić do największych idiotyzmów.

Rosjanie mieli za prezia zataczającego się pijaczka, a w latach 90 byli bardzo proamerykańscy. Nie wykluczam, że łyknęliby nawet Amerykanina na swego władcę licząc, że w ten sposób spłynie na nich dobrobyt. Gorzej w drugą stronę.

Ale... Amerykanie też są plastyczni. np. większość białych Amerykanów z wyższym wykształceniem opowiada się za pogłębieniem dywersyfikacji rasowej w celu ograniczenia dominacji białej rasy. Jeśli tak im nakitowano do łbów, to mogę sobie wyobrazić nawet Putina jako prezydenta USA, ale oczywiście nie w obecnych okolicznościach.

oto Robercik

Na przełomie lat 80 i 90, a

Na przełomie lat 80 i 90, a potem w latach 90 w Rosji działy się niesamowite rzeczy. Praktycznie cała wierchuszka przeszła na stronę USA. Państwowcy ratujący kraj przed zamachem stanu (nielegalny, przy poparciu ludności ponizej 50%) zostali obwołani puczystami. Większość z nich potem popełniła "samobójstwa". Zrównano z ziemią przemysł wysokich technologii, obniżono jakość nauczania, dochody ludności spadły 5 krotnie.
Po "zbankrutowanym" ZSRR była jeszcze możliwość aby przez 10 lat kraść, rujnować i obniżać PKB. I ta padlina po ZSRR już nie zbankrutowała? Ciekawe :)
nawet Kuba i Korea Pn nie zbankrutowały.

Ciekaw jestem co robił wtedy Putin, jak się przyglądał "bankructwu" i czemu klika Jelcyna go namaściła. Putin przechytrzył mocodawców czy Rosjan?
Pytam poważnie, bo nadal nie wiem.

oto Gringo

Ciekaw jestem co robił wtedy

Ciekaw jestem co robił wtedy Putin, jak się przyglądał "bankructwu" i czemu klika Jelcyna go namaściła. Putin przechytrzył mocodawców czy Rosjan?
Pytam poważnie, bo nadal nie wiem.

Strzelam, że w schyłkowych czasach jelcynowskiej smuty w wyniku chaosu ostro ścierały się za parawanem różne frakcje i po prostu ta "putinowska" wyszła zwycięsko z rozgrywki, a Wołodia wypłynął na powierzchnie. Jelcyn być może wcale nie musiał go "namaszczać", ponieważ przypuszczalnie w tamtym czasie nie miał już wyjścia.
Być może Putin w pewnym momencie tego bajzlu rzeczywiście mógł się tylko przyglądać, gdyż jeszcze nie posiadał wystarczających pleców i umocowania aby wpływać na rozwój wypadków.
To "byćmożenia", ale faktem, który jest widoczny gołym okiem jest to, że postjelcynowski syf został w pewnym stopniu ogarnięty i Rosja nie kroczy już tak radośnie ku katastrofie, ba, potrafi mimo problemów zewnętrznych nawet zdobyć się na pewne manifestacje zbrojne i bardziej agresywną obronę swoich interesów, jak np w Syrii. To już nie to samo co bierne przyglądanie się bombom lecącym na głowy Serbów.

oto chłop jag

Ciekaw jestem co robił wtedy

Ciekaw jestem co robił wtedy Putin, jak się przyglądał "bankructwu" i czemu klika Jelcyna go namaściła. Putin przechytrzył mocodawców czy Rosjan?
Pytam poważnie, bo nadal nie wiem.

Rosjan przechytrzono Putinem - podobnie jak kiedyś Polaków przechytrzono Bolkiem - tołażysze.
Skąd się wzięło to zamieszanie - otóż pupile sterowali i CCCP i USraelem z tym, ze CCCP futrowali aby ten nie zdechł przedwcześnie. Pupile serwowali ludzkości świat dwubiegunowy do tego stopnia, że Stalinowi dostarczono kiedyś gotową dokumentację budowy bomby "A" - tołażysze. Cały problem pupili szatana zasadza się na tym, że pupile rezydujący w USA są silni siłą pupili szatana rezydujących w Rosji i odwrotnie - tołażysze. Chodzi o trzymanie za pysk nie tylko świata ale także i Jankesów i Rosjan - tołazysze. Gdy tylko zmutowany komunizm na Zachodzie okrzepł - komunizm moskiewski zwinięto jako niewydolny - i pojawiła się "Bruksela" - tołażysze.
Wniosek?
Pupile szatana popełnili błąd - odchodząc od świata dwubiegunowego co zaowocowało intensywnym niszczeniem Rosji i jej byłych satelitów. Niszczenie nadal trwa ale już bardziej siłą inercji - ponieważ pupile zrozumieli swój błąd - chociaż wychodzi na to, że w łonie decyzyjnym pupili nie ma jeszcze pełnej zgody co do powtórnego wskrzeszenia świata dwu lub wielobiegunowego - tołażysze.

oto Gringo

Zaskoczenie miesiąca;)

Zaskoczenie miesiąca;)

Tak na poważnie, widać pewne elementy samodzierżawia (oczywiście dostosowane do współczesności) są wciąż w Rosji żywe. Nie ma co oceniać naszych sąsiadów przez liberalno-demokratyczny pryzmat, gdyż może to prowadzić do wypaczonych i oderwanych od rzeczywistości wniosków. Patrząc na chłodno alternatywy dla Putina (i wypadkowej różnych wpływów, które być może firmuje swoją twarzą) po prostu na horyzoncie nie widać.

W Rosji zawsze istnieje ryzyko, że w wyniku osłabienia wewnętrznego państwa i działania obcych wpływów próbujących wykroić swój kawałek tortu tak ogromny powierzchniowo i zamieszkany przez dziesiątki narodowości kraj może posypać się jak domek z kart, dodatkowo wywołując poważne geopolityczne tąpnięcia. Także silne i wyrachowane kierownictwo z rosyjskiego punktu widzenia wydaje się niezbędne i Putin ze swoją ekipą widocznie spełnia te warunki.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.