Poglądy brytyjskich konserwatystów

Badacze z Queen Mary University w Londynie na początku stycznia br. opublikowali raport pt. „Szeregowi członkowie partii w Wielkiej Brytanii: kim są, jak myślą, co robią”. Opiera się on na badaniu ankietowym ponad 4000 członków najważniejszych partii brytyjskich. W wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii w 2017 r. zwyciężyła Partia Konserwatywna (torysi) z wynikiem 42,4 proc. głosów, zaś druga w kolejności Partia Pracy zdobyła 40 proc. głosów.

Poglądy szeregowych członków Partii Konserwatywnej są radykalnie odrębne od poglądów członków pozostałych partii, a podstawową różnicą jest sceptyczny stosunek torysów do demokracji liberalnej.

Mimo decyzji Davida Camerona o zgodzie na małżeństwa jednopłciowe, dziś popiera je tylko 41 proc. badanych Konserwatystów

Aż 44 proc. badanych torysów wskazuje, że „cenzura filmów i czasopism jest konieczna, żeby utrzymać standardy moralne”. Podobny pogląd występuje wśród około 1/5 członków Partii Pracy, Liberalnych Demokratów i Szkockiej Partii Narodowej.

Ponad połowa (54 proc.) respondentów z Partii Konserwatywnej popiera karę śmierci dla osób, które popełniają niektóre przestępstwa. Taki pogląd wyraziło 23 proc. zwolenników Szkockiej Partii Narodowej i tylko 8-9 proc. laburzystów i liberałów.

Torysi są za zaostrzeniem prawa (77 proc.) i nauczaniem posłuszeństwa władzy w szkołach (84 proc.).

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Natalia Julia Nowak

"Tylko" - cha, cha, cha!

Mimo decyzji Davida Camerona o zgodzie na małżeństwa jednopłciowe, dziś popiera je tylko 41 proc. badanych Konserwatystów

Tacy z nich "konserwatyści". :D

oto Eowina

Brytyjska królowa i cały świat arystokracji z teoretycznego

założenia powinien być konserwatywny. Okazuje się jednak, że wnuk królowej Elżbiety II żeni się nie tylko z Amerykanką, rozwódką, ale w dodatku z Murzynką.!
Stąd moja opinia o brytyjskich konserwatystach, na podstawie tych moich badań, jest bardzo odmienna. Konserwatyści się mocno zliberalizowali!!!

oto Skanderbeg

Ważne, aby stał się

porządnym Brytyjczykiem.
Ale cała Brytania od dawna odeszła od konserwatyzmu.
Kiedyś tam facet został oskarżony o rasizm. To była operacja przeciw gangowi kibiców Chelsea. Oskarżono go, gdyż na kurtce miał naszywkę "czerwona pięść Ulsteru". Oskarżono go konkretnie o rasizm (nie żaden faszyzm, itp.). A facet był Murzynem z Jamajki. Sędzia jak go zobaczył to się zdziwił bo był przekonany, że będzie wyrokował w kwestii białego rasisty. Tak wynikało z aktu oskarżenia.

oto Robercik

Nie, to czy będzie "dobry"

Nie, to czy będzie "dobry" nie jest ważne, bo on nie będzie decyzyjny. Ważne, że daje ZŁY przykład ludowi. W nowych filmach historycznych prod. brytyjskiej białe postaci są już grane przez murzynów, uczy się, że czarni zakładali Wielką Brytanię. Orwell na naszych oczach.
Ma być coraz mniej białych w Europie.

oto Adam P.

De Sade

Rzeczonego markiza i jemu podobnych określano w owych czasach mianem libertyn/libertyni. Chyba nawet sam się tak identyfikował, ale to pewnie na to samo wychodzi. Tak, gwoli precyzji zaznaczam.

oto Krzysztof M

Obszarem zainteresowania

Obszarem zainteresowania liberalizmu jest gospodarka.
Obszarem zainteresowania libertynizmu jest kultura i obyczaje.

oto Krzysztof M

Liberalizm to cała ideologia,

Liberalizm to cała ideologia, nie tylko gospodarka.

Chodzi o wolność i też dzisiaj już jest wielonurtowa.

Chodzi o zysk. Reszta, to ozdobniki.

A definicję wolności ma pan przed oczami.

oto chłop jag

W tzw. demokraturze

i tak drogi po której kroczą różne tzw. partie polityczne - w pewnym momencie zlewają się w jedną równię pochyłą do Piekła - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.