W salonie o rewolucji seksualnej (dr Jan Przybył)

Relacja ze spotkania poświęconego podstawom ideologicznym oraz konsekwencjom "rewolucji seksualnej" przeprowadzonej przez marksistów w krajach Zachodu. Przybyłym gościom wyświetlono film z referatem Krzysztofa Karonia pt. "Marksizm psychoanalityczny".
Po projekcji odbyła się dyskusja, w której wziął udział teolog i historyk kultury dr Jan Przybył. (Lądek-Zdrój, 9.12.2017)

Na Argumenty

Kanał filmowy "Na Argumenty"

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Dyskusja

oto Mar.Jan

Nie tylko w krajach Zachodu!

podstawom ideologicznym oraz konsekwencjom "rewolucji seksualnej" przeprowadzonej przez marksistów w krajach Zachodu.

Bo w naszym nieszczęśłiwym kraju też!
A poz tym czy Polska czasem nie zalicza się do krajów Zachodu?

oto Natalia Julia Nowak

Gdyby ktoś wpadł na pomysł,

żeby mordować wszystkich uprawiających seks przed ślubem, to mielibyśmy w Polsce pola śmierci jak w Kambodży. Czaszki byłyby ułożone piętrowo, bo nie mieściłyby się w jednym rzędzie. Bez wątpienia zginęliby niemal wszyscy w wieku 15-35 lat (czystka objęłaby również tych, którzy obecnie mają już współmałżonków). W każdej gminie, w każdym powiecie, w każdym województwie panowałaby głucha, grobowa cisza... przecinana przerażającym wyciem zrozpaczonych babć.

Co zrobić z rozpustnikami, których wszędzie pełno? Trzeba ich pokochać i zaakceptować, bo innego wyjścia nie ma. Ostatecznie, to oni są demokratyczną większością, czyli suwerenem.

oto Natalia Julia Nowak

Panie Ech..., oni są niereformowalni!

Próbował Pan kiedyś - zgodnie z zaleceniem bohaterów powyższego video - promować wartości chrześcijańskie? Ja próbowałam zachęcać ludzi do życia w czystości, żeby poprawić współczesne obyczaje oraz ograniczyć liczbę zygot/zarodków/płodów ginących wskutek działania pigułek hormonalnych, antykoncepcji mechanicznej i pospolitych skrobanek. No i wie Pan co? Ludzie (szczególnie heteroseksualiści w wieku reprodukcyjnym) tak dawali mi popalić, że raz na zawsze odechciało mi się nawracania kogokolwiek. Trudno, przegrałam wojnę. Ważne, że sama jestem wierna swoim wartościom. A jeśli chodzi o relacje z rozpustnikami, to polecam znaną i sprawdzoną formę kompromisu: "My nie ruszamy Waszych, Wy nie ruszacie naszych". :D

oto Natalia Julia Nowak

Ja od 2008 roku jestem ateistką,

ale kieruję się w życiu słowami św. Pawła z Tarsu. Oto stosowny fragment w przekładzie Jakuba Wujka (Biblia przedsoborowa):

WYŻSZOŚĆ DZIEWICTWA.

32 Chcę zaś, abyście byli bez troski. Kto jest bez żony, troszczy się o to, co jest Pańskie, jakby się podobał Bogu.
33 Kto zaś jest żonaty, troszczy się o rzeczy świata, jakby się żonie podobać i rozdzielony jest.
34 I niewiasta niezamężna i panna myśli o tym, co jest Pańskie, aby być świętą ciałem i duchem. Ta zaś, co wyszła za mąż, myśli o rzeczach świata, jakby się podobała mężowi.
35 Lecz znowu to mówię ku pożytkowi waszemu, nie żebym na was zastawiał sidło, ale pobudzając ku temu, co jest szlachetne i co by dawało możność do modlenia się Panu bez przeszkody.

DOBROĆ I GODZIWOŚĆ MAŁŻEŃSTWA

36 Jeśli zaś kto uważa, że spadłby nań wstyd dla jego panny, że lata jej przeszły, a tak być musi: niech czyni co chce; nie grzeszy, jeśli pójdzie za mąż.
37 Kto zaś postanowił mocno w sercu swym, nie z konieczności, lecz będąc panem swojej woli i to uznał w sercu swym, żeby zachować pannę swą, dobrze czyni.
38 Tak więc i ten, co wydaje za mąż pannę swoją, dobrze czyni, i ten, co nie wydaje, lepiej czyni.
39 Żona związana jest prawem, dopóki żyje jej mąż; ale jeśliby umarł mąż jej, wolna jest; niech idzie za kogo chce, byle w Panu.
40 Szczęśliwsza jednak będzie, jeśli tak pozostanie według mojej rady. Sądzę zaś, że i ja mam Ducha Bożego.

Źródło: http://www.madel.jezuici.pl/biblia/Biblia-Wujka-C.pdf

Wzorami do naśladowania są dla mnie niektóre święte rzymskokatolickie, zwłaszcza Agata Sycylijska, której żadne prośby, groźby, manipulacje, tortury, zsyłka do burdelu ani wyrok śmierci nie zdołały przekonać do zmiany stylu życia. Gdybym była wierząca, najprawdopodobniej zostałabym dziewicą konsekrowaną. Choć jest też prawdopodobne, że poszłabym do sedewakantystów lub lefebrystów, bo nie chciałabym mieć nic wspólnego z modernistycznym Antykościołem.

oto Ech...

Owszem, Kościół przeżywa trudne chwile

Ale przeżywał takie trudne momenty w historii już nieraz - i potrafił się z nimi uporać. Wprawdzie (wydaje mi się, że) rozumiem sedewakantystów - ale, moim zdaniem, robienie rozłamów, "zabieranie swoich zabawek i uciekanie do innej piaskownicy" zamiast trwania i pracy na rzecz "wyprostowania sytuacji", to chyba jednak zarówno pójście na łatwiznę, jak i szkodzenie poprzez działalność rozłamową.
Nie należy Kościoła porzucać - tylko go (w całości) odzyskać. Powiedziane jest, że "bramy piekielne go nie przemogą" - a powiedział to w końcu nie byle Kto - no więc nie przemogą, żeby nawet w danej chwili sytuacja wyglądała bardzo źle.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.