Grzegorz Braun i Krzysztof Karoń - Częstochowa 2018

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Mark E.

Dubitacjusz

Tak więc Panie Dubitacjuszu, trzeba powrócić do katolicyzmu, koniecznie.

oto baba jag

bredzenie Karonia

jest straszne. Wszystko co ten człowiek mówi można zmieścić na jednej kartce papieru.Pomijam,że gościu w "poniedziałek" nie wie nic o Chinach a we "wtorek" jest już specjalistą. Małolactwo bez wiedzy i doświadczenia po raz kolejny dostaje orgazmów,tak jak kiedyś bezkrytycznie łykało Korwina. Tyle tylko,że Korwin był i niezłym szachistą i dobrym brydżystą i zdobył wszechstronną wiedzę.A ten gościu w kółko jak mantrę bredzi coś o marksizmie i komunistycznej UE. No więc jeszcze raz . Ze względu na udział karteli i roli państwa w gospodarce,UE nie jest komunistyczna a FASZYSTOWSKA..Ze względu na ideologię jest to twór TROCKISTOWSKI.Zresztą niejaki twórca manifestu trockista był. Ponieważ trockizm i faszyzm wywodzą się z USA,to nie mamy do czynienia z żadnym marksizmem

oto Skanderbeg

Faszym jednak był tworem włoskim.

Jako ideologia. Z resztą komentarza zgadzam się całkowicie. Ideologicznie czysty trockizm, awangardy rewolucji się zmieniają, ale ona wciąż trwa. I bardziej niż marksizm pasowałby engelsizm. W zasadzie różne gendery od Engelsa można wyprowadzić.

oto baba jag

czytałem taką fajną książke

pt liberalny faszyzm i czytałem trochę dawno temu o progresistach amerykańskich. No, ale nie to jest problemem.Ja opisuję nowy system według starych pojęć. Rodzi to pewne sprzeczności Co Pan powie na kartelizm,czyli gospodarczy faszyzm i ideologiczny trockizm. Wymyślił to 1903 roku Pan od maszynek,chociaż nazwał to miastem korporacją. :)

oto Skanderbeg

Ale faszyzm to ideologia nieprecyzyjna.

Wśród faszystów byli liberałowie, chadecy, sopcjaliści, konserwatyści. Natomiast pan podaje tylko wycinek. Usprawnienie działania w gospodarce. Czyli działanie praktyczne, a nie ideologia.
Mussolini stawiał na pierwszym miejscu państwo, a "kartelowcy" interes firm.
Współcześnie przejawem faszyzmu (w stylu włoskim) jest Rada Dialogu Społecznego (wcześniej Komisja Trójstronna.

oto Dubitacjusz

Kim jest Krzysztof Karoń?

Nie chciałem pisać, ale sam przyznał, że prowadził przedsiębiorstwo, więc wszystko jest już do wyszukania.
Dla ułatwienia wpisać w google: "krzysztof karoń color management"

oto Dubitacjusz

Nie uważam, ani żeby był nikim,

ani że należy umniejszać pracę jako wykonał.

oto Dubitacjusz

Albo inaczej: niech Pan wymieni "pana kogoś",

który wykonał większą pracę w objaśnianiu ideologii marksistowskich. Z szerokim kontekstem historii, kultury, gospodarki.

oto Skanderbeg

On po prostu upraszcza.

Nigdy nie słyszałem o facecie, a nagle staje się znany. Jakoś nie posiadam zaufania. "Nikt" czyli ktoś kogo nikt nie znał, a nagle staje się sławny.Nie chodzi mi o jego wiedzę.
Jego długie filmy mnie nudzą, gdyż większość zawartych tam opinii można by streścić w kwadrans.
Nie mam do tego cierpliwości. Wolę czytać.
A co do marksizmu to niektóre diagnozy mogły być słuszne. Ale trzeba je rozpatrywać w kontekście XIX-wiecznego wyzysku. Chociaż niektóre kwestie pasują do współczesnej rzeczywistości: zmniejszanie znaczenia małego prywatnego rolnictwa, likwidacja małych sklepów i zakładów, powstawanie monopoli lub oligopoli. Wszystko kierowane przez garstkę wyzyskiwaczy.
Oczywiście, marksizm,a "realny socjalizm" to nie to samo. Zresztą, Lenin już odszedł od marksizmu. Wg Lenina, w Marksie połączyły się trzy kwestie: niemiecka filozofia, angielska ekonomia i francuski socjalizm. W Leninie została tylko niemiecka filozofia.
Za marksistów uznawało się sporo osób, różnych poglądami. Co wspólnego ma Lenin z Gramscim? Czy z Marcusem lub Sartrem albo innym Adorno?. A wszyscy uchodzą za spadkobierców myśli marksistowskiej. Jakoś zapomina się o Engelsie, a to głównie jego teksty można uznać jako zapowiedzi różnych genderów.

Ale chcę być dobrze zrozumiany. Ja do faceta nic nie mam. Niech prowadzi swoją akcję edukacyjną. Mnie jego filmy nudzą, ale to już całkowicie moja opinia.

oto Dubitacjusz

@ p. Skanderbeg: stał się sławny, dzięki temu co zrobił

czyli opisał ewolucję marksizmu. Jeśli Pan pamięta, to w czasach "przed Karoniem", mówiło się o marksizmie kulturowym, gender itd., ale raczej nikt* nie wiedział, o co konkretnie chodzi.

Nie mam do [filmów] cierpliwości. Wolę czytać.

O ile się nie mylę, to Krzysztof Karoń najpierw zrobił wersję do czytania, na stronie http://www.historiasztuki.com.pl. Ale z ręką na sercu, kto słyszał o tej witrynie? Dopiero dzięki YouTubowi i jego mechanizmom proponowania filmów, przebił się do ludzi.

nagle staje się sławny

Bez przesady - jest sławny tylko w specyficznych kręgach. Nie jest sławny w znaczeniu celebryckim. Nie jest też jakoś szczególnie promowany w mediach. Poniekąd słusznie, bo jego gadulstwo nie pasuje do formatu telewizyjnych programów.

*) Pomijam naukowców i lewicowców.

oto Krzysztof M

nagle staje się sławny

nagle staje się sławny

To samo było z Kościuszką.

oto baba jag

a co na to

ojciec Mateusz i Hanka Mostowiak?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.