„Polski Szaniec” numer 1/2018

Tematem przewodnim najnowszego wydania naszego czasopisma jest dokonana niedawno rekonstrukcja rządu RP. Przedstawiamy także kulisy wyborów parlamentarnych w Niemczech oraz dzieje walki o godność i pamięć Polaków. Opisujemy również aktualną sytuację polityczną i poruszamy genezę ukraińskiego terroryzmu w okresie międzywojennym.

okladka.png

Więcej informacji TUTAJ.

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 3

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Natalia Julia Nowak

Dobry temat!

poruszamy genezę ukraińskiego terroryzmu w okresie międzywojennym

Zawsze warto przypominać, że rzeź wołyńska wcale nie była początkiem ukraińskiej, antypolskiej agresji, tylko jej zwyrodniałą kulminacją. Ukraińscy nacjonaliści nienawidzili Polski i Polaków już znacznie wcześniej, np. w dwudziestoleciu międzywojennym.

oto chłop jag

Opisujemy również aktualną

Opisujemy również aktualną sytuację polityczną i poruszamy genezę ukraińskiego terroryzmu w okresie międzywojennym.

Podjudzanie nie tylko narodów na siebie ale także sąsiada na sąsiada, żonę na męża, dzieci na rodziców, etc. - to podstawa pupilo-szatańskiego świata od czasu wypędzenia z Raju Adama i Ewy - tołażysze.
Wniosek?
Podjudzanie ludzi z terytorium dzisiejszej Ukrainy przeciwko Polsce i Rosji z inspiracji tzw. Zachodu zaczęło się jeszcze przed rozbiorami Polski - tołażysze.

oto Jędrzej

Spróbuj usiąść....

Sądzę, że do oceny stosunków między sąsiadami, szczególnie jak w tym wypadku między Ukraińcami i Polakami, potrzeba wiedzy odrobinę większej niż ta, którą często wykazują się domorośli komentatorzy. Stosunki owe (Ukraina Polska, polska Ukraina wymaga studiów, a nie, jak to najczęściej bywa, opieraniu się o gdzieś zasłyszane i bezmyślnie powielane stereotypy. Warto by, wypowiadając się w temacie, usiąść - raz to na polski, raz na ukraińskim stołku i z tych dopiero pozycji próbować kreować opinie, a tym bardziej stawiać tezy. Zbyt dużo w nas emocji, za wielka niechęć docierania do wartościowych opracowań, byśmy potrafili wieść sensowną w temacie dyskusję. a szkoda, bo warto by rozmawiać

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.