Czaputowicz: to Rosja, Johnson: to Putin

Szef brytyjskiego MSZ Boris Johnson, stwierdził, że jest "niezwykle prawdopodobne", że to prezydent Putin osobiście wydał rozkaz ataku chemicznego w Wielkiej Brytanii i otrucia byłego szpiega brytyjskiego Skripalia.

Przemawiając obok polskiego ministra spraw zagranicznych podziękował mu za wsparcie.

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz stwierdził: polskie władze są "pewne, że państwo rosyjskie było zaangażowane" w próbę zabójstwa pułkownika GRU i współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala. "Polska ma długą historię stosunków z Rosją, w szczególności z reżimem Władimira Putina, i mamy z nimi wiele kwestii (spornych). Nasze relacje są dość trudne w tym momencie, bo nie akceptujemy agresywnego podejścia Rosji. To tylko kolejny przykład".

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: -1

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Krzysztof M

Ks. prof. Chrostowski to

Ks. prof. Chrostowski to wyjaśnił: Ich prawda nie interesuje. Prawda jest dla nich bez znaczenia. Chyba, że na prawdzie korzystają - to co innego. :-)

oto Ech...

W odpowiedzi: rosyjskie MSZ wezwało ambasadora Polski

Rosyjskie MSZ wezwało polskiego ambasadora. Włodzimierza Marciniaka poinformowano, że Moskwa wyraża protest w związku z planowaną w Starachowicach ekshumacją szczątków radzieckich żołnierzy. W specjalnym komunikacie strona rosyjska stwierdziła, że z kolei ambasadorowi Rosji w Warszawie Siergiejowi Andriejewowi polecono udać się do polskiego MSZ i zażądać przerwania podobnych działań. (całość)

oto Zona

Skoro pan Czaputowicz ma

Skoro pan Czaputowicz ma pewność co do "zaangażowanych" to czy nie powinien zostać zatrzymany i przesłuchany? Pytanie czemu tacy osobnicy wypowiadają się w Naszym imieniu...

oto chłop jag

Minister spraw zagranicznych

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz stwierdził: polskie władze są "pewne, że państwo rosyjskie było zaangażowane" w próbę zabójstwa pułkownika GRU i współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala.

Belzebub w trąbkę zadął - której ludzie nie słyszą - słyszą za to jednakowy skowyt tych - co to ową trąbkę słyszą doskonale - tołażysze.

oto Eowina

W Rosji ponoć króluje czarny humor z tej okazji.

1.Zachód nie ma o rosyjskich zdolnościach umysłowych dobrego zdania. Tylko rosyjscy idioci są zdolni do użycia trucizny, która jednoznacznie wskaże na nich. A nawet im do głowy nie przyjdzie, że robią to przed wyborami i mistrzostwami w swoim kraju. Tak sobie o Rosjanach myślą na Zachodzie.
2.Zachodni słownik wzbogacił się o słowa rosyjskiego pochodzenia, obok pogromu, sputnika i polonu, są jeszcze meldonium i teraz nowiczok. https://www.rferl.org/a/russia-skripal-novichok-so...

oto BTadeusz

Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polska może wprowadzić własne sankcje wobec Rosji w geście solidarności z Brytyjczykami - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
Gazeta, powołując się na źródła rządowe, informuje, że Polska rozważa wydalenie z naszego kraju rosyjskich dyplomatów lub "inne rodzaje sankcji".
Decyzje w tej sprawie mogą zapaść już w poniedziałek.

Budujmy psychiatryki...

oto Krzysztof M

Budujmy psychiatryki...

Budujmy psychiatryki...

A psychiatrów pan wykształcił?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.