Rząd chce ułatwić życie obywatelom Ukrainy w Polsce

Rząd przygotowuje pakiet specjalnych rozwiązań ułatwiających zatrudnianie Ukraińców i zakładanie firm przez Ukraińców w Polsce - zapowiedział minister inwestycji i rozwoju.
kwiecinski.jpg
Jerzy Kwieciński w rozmowie z Polskim Radiem Rzeszów stwierdził, że chodzi o takie rozwiązania, które ułatwią imigrantom ukraińskim życie w naszym kraju, a polskim firmom - zatrudnianie pracowników zza wschodniej granicy. "Żeby migranci, którzy do nas przyjeżdżają trafiali do takich miejsc, gdzie jest rzeczywiście na nich zapotrzebowanie" - powiedział minister.

Kwieciński przypomniał, że w ostatnim roku wzrosły obroty handlowe między Polską a Ukrainą. Jak podał - o prawie jedną czwartą wzrósł eksport polskich towarów do naszego wschodniego sąsiada do 4,3 miliarda złotych, a import z Ukrainy odnotował 27-dmioprocnetowy wzrost do 2,1 miliarda.

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Ech...

Proponuję, aby rząd wreszcie ułatwił życie w Polsce - Polakom

Zostawcie tych Ukraińców samym sobie - chcieli "samostijnej Ukrainy", to niech tam sobie siedzą, i niech im tam będzie jak najlepiej. Czemu polski rząd tak troszczy się o ukraińskich obywateli? Oni mają własny rząd od tego, aby się nimi zajmował.

oto jasin 17 marca

A gdzie Polacy

Czemu polski rząd tak troszczy się o ukraińskich obywateli, proszę pana ponieważ dostał takie polecenie z góry czyli amerykanów. Gdyby to byli Polacy czegoś takiego by nie było.

oto Krzysztof M

Czemu polski rząd tak

Czemu polski rząd tak troszczy się o ukraińskich obywateli?

A co nam po takim rządzie, kiedy on pilnuje interesów obcych? :-)

oto mj

Ku czemu to wszystko zmierza

jak nie ku realizacji 'idei" Michnika, z która zdradził się parę lat temu?
https://kresy.pl/wydarzenia/michnik-chce-polsko-uk...

Tylko błagam, proszę sobie darować powtarzanie bajek o tym, że w Polsce 'brak rąk do pracy'. Akurat mieszkam na wschodzie Polski i widzę jaka tu jest NAPRAWDĘ sytuacja z pracą.
A nawet gdyby... Europa zachodnia otwierając swoje rynki pracy dla Polaków też przecież zrobiła to nie z miłości do tychże - zresztą Polacy musieli czekać długie lata na to "dobrodziejstwo" - tylko z potrzeby tzw. taniej siły roboczej, ale o tworzeniu jakichś SPECJALNYCH warunków akurat dla Polaków to ja w przypadku żadnego kraju nie słyszałem.

oto Ech...

No przecież ja to widzę od lat - tę chęć do połączenia Polski

z tą cholerną Ukrainą. Oczywiście to nie ma być pod polskim przewodnictwem - tylko na warunkach "partnerskich", czyli takich, jakie widzimy dzisiaj: my im wszystko, czego im się zachce - oni nam... listę swoich życzeń.

1. Rozmaite udogodnienia dla Ukraińców: stypendia, dotowanie ukraińskiej mniejszości, ułatwienia w zatrudnianiu...
2. Objęcie ich ZUS-em.
3. Objęcie ich 500+
4. Unikanie ścigania w Polsce banderyzmu - domyślam się, że aby Ukraińców "obłaskawić" (skutek, oczywiście, będzie zaskakujący).
5. Przebąkiwanie co pewien czas tu i ówdzie, jaką to niby "potęgę" stanowiłyby Polska i Ukraina razem - na zasadzie "balonu próbnego".
6. Niekontrolowany w praktyce napływ Ukraińców do Polski - przy jednoczesnym wmawianiu nam wszystkim, jakież to "dobrodziejstwo" dla nas, i że powinniśmy "robić wszystko, aby ich zatrzymać".
7. Przechodzenie do porządku dziennego nad nieustającym pasmem antypolskich prowokacji na Ukrainie (a i w kraju).
8. Takie kierowanie polską polityką, aby była ona jak najwygodniejsza dla Ukrainy (choćby rezygnacja z "rury" mającej iść przez Polskę, skoro nie miałaby iść przez Ukrainę).
9. Czy muszę przypominać o gazie, "kredytach" (na wieczne nieoddanie) itp.?
10. Systematyczne oswajanie nas wszystkich z coraz liczniejszą ukraińską obecnością w Polsce także w publikatorach (seriale z ukraińskimi postaciami, reportaże itd.).
11. ...jeśli coś pominąłem, to proszę kontynuować tę listę.

oto baba jag

Nie polsko-ukraińskiego

tylko chazarskiego państwa z rasą panów i kilkudziesięcioma milionami niewolników zaiwaniających na tę kastę.

oto chłop jag

Rząd chce ułatwić życie

Rząd chce ułatwić życie obywatelom Ukrainy w Polsce

Jest to forma likwidacji atrapy Polski - tołażysze.

oto sir Galahad

Polska z Ukrainą rzeczywiście

Polska z Ukrainą rzeczywiście mogłyby stanowić potęgę w Europie. Warunkiem podstawowym jest istnienie normalnego państwa ukraińskiego a tego zorganizować to akurat Ukraińcy nie potrafią. I jeszcze musieliby chcieć porozumienia z Polską a na to najwyraźniej się nie zanosi. Więc można to włożyć pomiędzy bajki o żelaznym wilku.

oto Krzysztof M

Nie porzucałbym takiej myśli.

Nie porzucałbym takiej myśli. Jeśli Amerykanom Ukraina przestanie się opłacać, to będą starali się ją przehandlować. Chyba, że gra idzie w kierunku osadnictwa.

oto baba jag

A na jakich fundamentach?

Polska z Ukrainą rzeczywiście mogłyby stanowić potęgę w Europie

Jako państwo surowcowe, jak Rosja czy RON, czy jako rynek zbytu dla UE czy może Chin. Pomijamy już to ,ze tak jak Rosja i tak jak RON utrzymanie takiego czegoś jest drogie. Dużo droższe niż PRL.

oto mac

niech inni ...

dlaczego inne państwa uni np. Niemcy [bezrobocie 5,5% i około 750 tys. wakatów] nie otworzą rynku pracy dla Ukraińców ? w mediach ciągle słyszymy o tym jacy to oni są wspaniali, bez nich polska by się zawaliła !!!, jakoś w Czechach czy na Węgrzech bezrobocie poniżej 4 % i te kraje istnieją, ba mają się całkiem dobrze a Ukraińców tam kilkadziesiąt tysięcy, moim zdaniem za ściąganiem Ukraińców nie stoją amerykanie, ani żaden zachód, a część polskiego biznesu w tym także agencje pracy [ Inglot, Kubisiak, Witucki etc.], wysiadują w stacjach radiowych i telewizyjnych, na " swoich " portalach i wmawiają ludziom że to dla ich dobra

oto baba jag

Węgry

to syf taki jak III ry py, albo i gorszy

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.