Zarobki i Przywileje Polskich Posłów

Ciągle słychać głosy posłów o konieczności zwiększenia pensji poselskich i pieniędzy na ich biura poselskie. Jakie są obecnie zarobki i przywileje polskich posłów, na które składają się wszyscy obywatele.
Czy jesteśmy równi wobec prawa? Zwykły obywatel i poseł? Hehe, oczywiście, że nie... zapraszam do obejrzenia mojego nowego filmu!

Głosów: 9
To jest: Dubitacjusz

Jejku, ale populizm.

Typowy Polak, którego wścieka, gdy ktoś ma lepiej, na pewno polubi i zalajkuje.
Pensja poselska powyżej poziomu wykwalifikowanego specjalisty jest uzasadniona. Przywileje umożliwiające pełnienie mandatu: prowadzenie biura, dojazdy, mieszkanie w stolicy - uzasadnione. Immunitet to rzecz oczywista, aby rząd nie mógł zaaresztować niewygodnych posłów.
Emerytura - jako zwrot inwestycji w ZUS - powinna być wypłacana niezależnie od tego, czy ktoś pracuje lub jest posłem.

To jest: Ireneusz

Pensja posła

Pensja posła nie powinna przekraczać dwóch, najdalej trzech średnich krajowych (oczywiście brutto). Ustalona dokładnie w średniej krajowej lub nawet jeszcze lepiej - w wielokrotności pensji minimalnej.
Opłaty na podróże oraz prowadzenie biura - dokładnie kontrolowane ze względu na skuteczność ich działania i celów osiągniętych dzięki podróżom. Immunitet co do uwięzienia, lecz absolutna podległość pod wszystkie możliwe kary finansowe (np. mandaty).

To jest: Dubitacjusz

No to pensja jest w takich granicach

A jeżeli już ustalać względem jakiejś wartości statycznej, to względem średniej płacy w sektorze niepublicznym, aby politycy nie podnosi średniej poprzez ustalanie płac w sektorze publicznym.