Dziewczyna warta grzechu

Widzowie spragnieni rozrywki mają okazje, na ekranach kina Kinoteka, mieszczącego się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, obejrzeć amerykańską komedie obyczajową „Dziewczyna warta grzechu”.

„Dziewczyna warta grzechu” to film ewidentnie korzystający z dorobku Woodego Allena, zabawna historia z happy endem, opowiadająca historie nowojorskiej prostytutki, która zostaje znaną aktorką – taka bardziej komediowa wersja „Pretty Woman”. Bohaterką filmu jest młoda żydówka Isabella Finkelstein, luksusowa prostytutka o uroku osobistym Fran Drescher znanej z serialu „Pomoc domowa”. Choć film jest zabawny to należy go skrytykować za kreowanie nieprawdziwego pozytywnego wizerunku pracy w porno biznesie.

Punktem zwrotnym w życiu żydowskiej prostytutki jest noc podczas, której reżyser teatralny i jej klient daje jej 30.000 dolarów pod warunkiem, że zrezygnuje z prostytucji i rozpocznie nowe życie.

W miarę rozwoju akcji pojawiają się kolejni bohaterowie, których okazują się wiązać wzajemne zależności. Żona z dziećmi reżysera, aktorzy grający w jego sztuce, autor sztuki, rodzice prostytutki, jej klienci, zwariowana psychoterapeutka. Dynamiczna, pełna zwrotów, i rubasznego humoru akcja skutecznie wciąga widzów w zabawę.

Jan Bodakowski

Głosów: 0