102 ciasta z owocami Siostry Anastazji

Kultura kulinarna jest jednym z przejawów naszej tożsamości kulturowej. Katolicka tożsamość kulturowa, wbrew kłamliwej antykatolickiej propagandy, to kultura radości z życia i darów bożych. W ducha tej radości, tej pełni życia, wpisuje się wydana nakładem wydawnictwa WAM kolejna książka kucharska siostry Anastazji. Tym razem do rąk czytelników trafiły przepisy na letnie ciasta z świeżymi owocami.

„102 ciasta z owocami Siostry Anastazji” rozpoczyna wstęp zawierający wiele cennych rad użytecznych w kuchni, z których można dowiedzieć się jak piec, w jakich naczyniach, przy użyciu jak przygotowanych składników.

W dalszej części książki autorka książki przedstawia przepisy na polewy, oraz przepisy na ciasta z owocami - brzoskwiniami, malinami, śliwkami, wiśniami, nektarynkami, truskawkami, jabłkami, porzeczkami, gruszkami, rabarbarem, jagodami, cukinią, borówkami, jeżynami, dynią, pigwą, szpinakiem, żurawinami, agrestem. Opisane ciasta to babeczki, biszkopty, ciasteczka, ciasta, drożdżówki, ciasta kruche, placki, serniki, torciki.

Każdy przepis ilustrowany jest zdjęciem smakowitej potrawy, zawiera spis składników i dodatków, instrukcje przygotowania ciasta, owoców, i procesu pieczenia.

Jan Bodakowski

Głosów: 0