Archiwum - sie 4, 2011

Błazny na tronie – część II

Piotr Piętak: Można śmiało powiedzieć, że Związek Literatów Polskich był jednym z departamentów Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego. Jan Kott wspominając w książce pt. "Przyczynek do biografii" czasy stalinowskie, a w szczególności prezesa Czytelnika majora Borejszę, który rządził wtedy kulturą w Polsce, pisał:

"Żaden podatek węglowy! Żadne zaufanie! Żądamy wyborów!"

Protesty społeczne w Australii wobec zamiaru wprowadzenia przez rząd podatku węglowego.

Nagranie z niedzielnej manifestacji w Sydney:

Obyczajowy komiks o dwudziestoleciu międzywojennym w Argentynie

Jan Bodakowski: komiks „Carlos Gardel- głos Argentyny” zainteresuje wszystkich miłośników komiksów obyczajowych i czytelników zainteresowanych historią kultury latynoamerykańskiej początków XX wieku (czyli kraju który niewątpliwie wpłynął na twórczość Gombrowicza i pośrednio na współczesną kulturę Polską).

III Rajd Śladami Żołnierzy 5. Wileńskiej Brygady AK

00:00
00:00

Wykład Piotra Łapińskiego podczas III Rajdu Śladami Żołnierzy 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej – Rudka-Ciechanowiec-Czaje-Narewka, 26–28 sierpnia 2011 r.

Białystok: Ojciec Maksymilian Maria Kolbe (1894–1941)

12:00

Otwarcie wystawy „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe (1894–1941)” – Białystok, 14 sierpnia 2011 r.

Kielce: Rozbić więzienie UB

11:00

W nocy z 4 na 5 sierpnia 1945 roku wjechali samochodami do Kielc. Przewodnicy poprowadzili grupy w określone miejsca. Zablokowali wojska okupacyjne w budynkach.

Białoruś z autopsji

gościnnie: Obecnie moc ludzi na Białorusi jest na urlopach i niewiele się dzieje, ale za 2-3 tygodnie wrócą i zobaczą, że dobrze nie jest, więc wtedy trzeba liczyć się z wystąpieniami mas, a na dodatek jeśli gruchnie wieść, że ich oszczędności zmarnowano, bo banki dały kołchozom i firmom państwowym pożyczki, które nie zostaną zwrócone, to będzie panika na 102, ludzie zaczną szturmować banki, a tego władza nie opanuje.