Produkcja partnerska

W ciągu ostatnich dwóch tygodni co najmniej 10 użytkowników portalu prawica.net wyraziło zainteresowanie propozycją – sformułowana dwukrotnie na portalu – w rozpoczęciu nowego rodzaju pracy intelektualno-organizacyjnej zwanej przez teoretyków Internetu „produkcją partnerską”, która rozwija się od kilku lat na całym świecie i dotyczy nie tylko wspólnego rozwoju takich produktów jak Linux czy Wikipedia, ale jej zasady zaczynają być także wykorzystywane w tradycyjnym przemyśle (np najnowsza wersja Boeinga jest budowana zgodnie z filozofią ruchu „wolnego oprogramowania”).

Użytkownicy prawicy.net – w dyskusji – stwierdzili, że można wspólnie spróbować zmienić aktualnie obowiązujące w Polsce prawo budowlane. Jest to zadanie b. trudne, jednak biorąc pod uwagę, że dyskusja na ten temat miała rzeczywiście charakter merytoryczny, warto spróbować.

Dlatego tych którzy są zainteresowani tego typu aktywnością obywatelską prosimy o wejście na stronę Prawo budowlane. Dział ten nie będzie rzecz jasna ograniczony tylko do pracy nad poprawa prawa budowlanego, myślimy także, że np napisanie wspólnymi siłami podręcznika pt „Największe afery polityczne i gospodarcze III Rzeczpospolitej”, jest godny rozpatrzenia, a także prace nad innymi ustawami czy nawet Konstytucją.

Prawo budowlane

Dalsze prace:

- Prawo budowlane - komunikat nr 1
- Prawo budowlane - komunikar nr 2

Admin

Głosów: 76
To jest: Zbyszek S

Życzenia

Życzę wielu sukcesów w pracy nad prawem budowlanym.

Sama idea "produkcji partnerskiej" jest bardzo piękna.
Teraz tylko projekty, ich prowadzący i chętni do pracy i ....

Mój blog: http://blog.zbyszeks.pl
Moje powieści bez treści: Eksperyment, Dramat polityczny

To jest: kaktusnadłoni

Bardzo dobry pomysł.

Jest wiele punktów w różnych dziedzinach naszej rzeczywistości gdzie poruszamy się jak po smole.
Wykonujemy wiele czynności nie zgodnych z naszym sumieniem lub przekonaniami tylko dlatego że tak stanowi prawo.
Ja na przykład, do tej pory nie mogę pogodzić się z nakazami wynikającymi z ustaw o załączaniu świateł drogowych całodobowo na terenie zabudowanym oraz z obowiązkiem zapinania pasów na terenie zabudowanym.
Myślę, że gdyby o takich i innych sprawach decydowała Demokracja Bezpośrednia czyli większość w referendum, łatwiej byłoby mi zrozumieć taki nakaz tym bardziej, że obecny rząd i sejm to dla mnie są ONI, bo to są kolesie partyjni, a nie nasi przedstawiciele.

Wracając do meritum, nie wiem czy nazwa „produkcją partnerską” jest dobrym określeniem w naszej rzeczywistości, ale jeżeli tak to się oswoję z tym określeniem.

Pozdrawiam,
Józef Brzozowski Żory

Zmieńmy Totalitaryzm Partyjny na Demokrację Przedstawicielską.

To jest: Krzysztof M

.

[quote=]Ja na przykład, do tej pory nie mogę pogodzić się z nakazami wynikającymi z ustaw o załączaniu świateł drogowych całodobowo na terenie zabudowanym oraz z obowiązkiem zapinania pasów na terenie zabudowanym.[/quote]A, bo pan jest duchem z cywilizacji łacińskiej. A ci, którzy to prawo uchwalali (z posłami włącznie), są duchem z cywilizacji bizantyńskiej - obcej nam.

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: kaktusnadłoni

Zgadzam się, Panie Krzysztofie.

[quote=Krzysztof M]A, bo pan jest duchem z cywilizacji łacińskiej. A ci, którzy to prawo uchwalali (z posłami włącznie), są duchem z cywilizacji bizantyńskiej - obcej nam.[/quote]
Z mandarynem się nie dyskutuje. Mandaryna trzeba obejść dookoła, albo go ...

Zmieńmy Totalitaryzm Partyjny na Demokrację Przedstawicielską.

To jest: Krzysztof M

.

[quote=]albo go ...[/quote]przegłosować.

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: Ireneusz

:)))

cytat:
albo go ...
przegłosować.

I tak od 20 lat. A Mandaryn za łep trzyma :))))))))

To jest: kaktusnadłoni

Panie Krzysztofie

To Pan napisał że

ci, którzy to prawo uchwalali (z posłami włącznie), są duchem z cywilizacji bizantyńskiej - obcej nam.

Ja się z Panem zgadzam.
O ile sobie przypominam z historii Azji, tam zmiana dynastii nie następowała demokratycznie, więc nasze głosowanie powinno wyglądać podobnie jak w sierpniu 1980 roku, ale na to chyba jeszcze musimy poczekać.
Pozdrawiam.

Zmieńmy Totalitaryzm Partyjny na Demokrację Przedstawicielską.

To jest: Krzysztof M

.

Tworzą się nowe układy sił, nowe światy. Nikt tego nie analizuje. Doraźność staje się racją stanu. Istnieje wielki, nieuświadomiony głód celu. Głód wiedzy humanistycznej. Zobaczymy, jak Polacy sobie z tym poradzą.

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: antares

Panie Krzychu bizantyjski!

Nakazujący pod karą grzywny zapinać pasy także poza terenem zabudowanym - również są spod bizantyjskiego dzwona. Swoją drogą co ma Bizancjum do hodowców bydła? Na dokładkę: ZUS, obowiązek szkolny i przedszkolny, bezpłatna Służba Zdrowia i OC. Jakie to Bizancjum? Jaki to wschód - skoro to sama esencja zachodniej "sprawiedliwości społecznej".

antares

To jest: Krzysztof M

2x2=?

Swoją drogą co ma Bizancjum do hodowców bydła?

Bizancjum każe bydło kolczykować. I zakładać paszporty. A Lacjum - nie. ZUS - nie na temat. Obowiązek szkolny - nie na temat. Obowiązek przedszolny - Bizancjum. To nieźle pan namieszał. Zły dzień?

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: antares

Panie Krzychu miejscami łaciński!

Sam pan nieco wyżej skojarzył obowiązek zapinania pasów w terenie zabudowanym czy też świecenia w dzień (co jest ewidentnym przykładem traktowania ludzi jak rogacizny) z cywilizacją bizantyjską. Aby zrobić panu w ten słoneczny dzień dodatkową przyjemność przytaknąłem pańskiej ocenie choć porównywać traktowanie ludzi jak bydełko z Biznacjum to grzech . Obowiązek płacenia składki emerytalnej - jak to nie na temat skoro pod przymusem? A nie poślij pan dziecka do szkoły - to pana przymuszą, dziecko odbiorą do zastępczej rodziny menelskiej i nauczą go, że Józef P. to był sam cymes!

antares

To jest: Krzysztof M

Groch z kapustą.

Obowiązek płacenia składki emerytalnej - jak to nie na temat skoro pod przymusem?

Płacenie podatków też jest pod przymusem. Macie panowie chaos w głowach. To mi przypomina taki rysunek rozklejany na słupach: "każda władza mi przeszkadza".

A nie poślij pan dziecka do szkoły - to pana przymuszą

Słusznie. Obywatele mają być wykształceni. A nie durni. Mądrości na ulicy się człek nie nauczy. Chociaż kolorowi w USA mają na ten temat inne zdanie.

dziecko odbiorą do zastępczej rodziny menelskiej i nauczą go, że Józef P. to był sam cymes!

I to jest bizancjum. A słowo cymes jest rodowodu żydowskiego.

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: antares

Czym innym jest państwowotwórczy Krzysztofie

obowiązek płacenia podatku na budowę drogi a czym innym przymus uczestnictwa w złodziejskim państwowym systemie emerytalnym. Proponuje wejść na stronkę http://www.kapitalizm.org/?ac... panie Krzychu i skorzystać z kalkulatora wysokości emerytury gdyby sam pan się o nią starał. Jeśli szkoły państwowe kształcą - to skąd tylu idiotów z dyplomami? I idiotek. Pamiętam o parytecie!! Państwowe szkoły są po to jedynie by niezaradnym życiowo safandułom i paskudom dać poczucie przydatności i możliwość zarobku.
i nie ucz pan panie Krzychu ojca dzieci robić. Sam cymes z panem się przekomarzać.

antares

To jest: Qrczak

Już tłumaczyłem

że gdyby wszyscy Polacy odkładali na emeryturę w bankach zamiast w ZUS, to banki nie oferowałyby takiego oprocentowania, jakie dają teraz, tylko dużo niższe.

Personalizm to zło, to socjalistyczna ideologia oparta na kłamstwie

To jest: MSzach

Qrczak

... na lokatach, a czy odsetki kredytu też by spadły? Były by tańsze niż dziś? Nie byłoby to korzystne?

A czy biorąc pod uwagę koszty obsługi to czy forma lokaty bankowej w skrajnym przypadku nawet bez odsetek nie była efektywniejsza?

DEMOKRACJA PRZEDSIĘBIORCÓW: to krok pierwszy do normalności...
w miejsce obecnej d***kracji oczywiście - Pozdr. Mariusz Szachnowski

To jest: Krzysztof M

Tak i Nie

czym innym przymus uczestnictwa w złodziejskim państwowym systemie emerytalnym

I co dalej? Czy któraś siła polityczna, na którą pan głosował, miała to na stanie?

eśli szkoły państwowe kształcą - to skąd tylu idiotów z dyplomami? I idiotek.

Ponieważ wcale nie jesteśmy we własnym domu. Nikomu przy władzy nie zależało na tym, żeby edukacja działała właściwie. Nikomu, za wyjątkiem Giertycha.

Państwowe szkoły są po to jedynie by niezaradnym życiowo safandułom i paskudom dać poczucie przydatności i możliwość zarobku.

Gdyby było tak, jak pan pisze, to Polacy na całym świecie byliby ostatnimi, którzy byliby przyjmowani do pracy. A zdaje się, że jest odwrotnie. Pan wie, o czym pan pisze?

i nie ucz pan panie Krzychu ojca dzieci robić. Sam cymes z panem się przekomarzać.

Wierzę, że jeśli chodzi o rodowód słów żydowskich, jest pan specem.

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: antares

Od 90 roku brałem udział tylko w tych głosowaniach

których mogłem oddać głos na UPR lub JKM-a. Ta partia i ten człowiek miał wszystkie wymienione tematy do zmiany. Panie Krzysztofie - dobrze ułożone w domu dziecko uczy się samo i szkoła mu w tym nie przeszkodzi. Gorzej ze średniakami. A jak już mu będzie trudniej ogonić się od pani "uczycielki" - rodzice wesprą. Polacy w Anglii czy RFN chyba nie pracują jako prezesi banku czy messerschmitta? Robią to co niechętnie robią miejscowi. Jestem specem bom zajadły antysemita. Dobrze jest poznać język wroga.

antares

To jest: Krzysztof M

Sucha woda

Antysemita głosujący na UPR. To się kupy nie trzyma.

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: antares

Różnorodność jest pożądana

Już nie głosuję na UPR. Na WiP. Ale coś cicho u pana ! Obezwładniłem argumentami?

antares

To jest: Piotr Piętak

Produkcja partnerska to

Produkcja partnerska to inaczej globalna wspólpraca
nazwy zamienne - wydaje mi się, ze w naszym wypadku
produkcja partnerska jest lepsza

To jest: antares

Baba przynosząca do dawniej na targ do miasta

jaja, "mliko" czy osełkę masła nie wiedziała że realizuje produkcję partnerską. Ucieszyła by się bidula że pracuje naukowo.

antares

Słowa uznania

Czasami szanse przechodzą obok nas, nawet wielkie... i tylko niektórzy są w stanie je dostrzec. Brawo!

Hehehe...świat... co tam świat... w Polsce może naprawdę dużo się zmienić. :)

Prawo budowlane

Życzę powodzenia w tej akcji.
Moim zdaniem ważniejszym tematem jest sprawa ludzi którzy przepracowali po 40 lat i więcej jednak z powodu "młodego wieku" nie
mogą iść na emeryturę bo jest to niezgodne z prawem.Zgodne z prawem
jest natomiast przechodzenie po 15 lub 20 latach w wiadomych służbach.
Co na to konstytucja?W/w osoby mają dużo szczęścia gdy upadnie
zakład to wtedy łapią się na tzw.świadczenie przedemerytalne i mogą
szaleć za 803 zł miesięcznie.Wstyd dla naszego kraju.

zagłębiak

Można wyświetlać komentarze w różnych formach:

Wybierz i zachowaj swoje preferencje wyświetlania komentarzy. Kliknij "Zachowaj" po ustawieniu zmian.