państwo

O nadanie Orderu Orła Białego Stefanowi Kisielewskiemu

Uważamy, że niewielu jest w powojennej historii Polski ludzi, których praca i postawa przy zdecydowanym i jednoznacznym działaniu na rzecz dobra Polski jednocześnie świadczyłaby o tym, że dla wielkiej sprawy zgoda jest możliwa.

„Państwowcy” i „twardziele”

Stanisław Michalkiewicz: Mamy tedy znowu rodzaj wojny na górze, w ramach której zaczynają płonąć mosty i w którą wciągani są po obydwu stronach rozmaici karierowicze nie tylko spośród Umiłowanych Przywódców, ale nawet giermków, poutykanych w niezależnych mediach głównego nurtu.

Twórzmy młode elity dla nowej Rzeczpospolitej

Stanisław Srokowski: Już widzę zdziwienie na twarzy Łaskawego Czytelnika, który mi podpowie, że dużo ważniejsza jest zapaść aparatu sprawiedliwości, kunktatorstwo polityczne, upadek moralny, bezrobocie, katastrofa służby zdrowia i kilka innych. Otóż nie, Łaskawy Czytelniku.

Państwo wypiera rynek

Tomasz Cukiernik: Państwo wypiera z rynku prywatne podmioty, kiedy podmioty publiczne prowadzą działalność za pieniądze podatników, w tym także realizując tzw. inwestycje publiczne, które w rzeczywistości niewiele mają wspólnego z normalnymi inwestycjami, a także poprzez wydawanie unijnych dotacji.

Kamasze Arłukowicza

Jan Filip Libicki: Dorn chciał swego czasu brać lekarzy w kamasze. I dziś – Arłukowicz postanowił zastosować podobną taktykę.

Państwo nie jest dla obywateli

Tomasz Cukiernik: Projekt przewiduje też, że podatnik korygujący deklarację podatkową nie będzie musiał pisać i wysyłać organom skarbowym uzasadnienia korekty, chyba że zostanie o to poproszony. Chodzi o wyeliminowanie tego zbędnego obowiązku w sprawach drobnych i oczywistych dla skarbówki.