Zasady publikacji i dyskusji

Pragniemy, aby Prawica.net była otwartym miejscem dyskusji, na którym ścierają się różne poglądy, przy czym Autorzy i Komentatorzy PN wzajemnie się szanowali, spierając się na argumenty, nie zaś atakując osobiście.

Świadomi jednak ludzkiej niedoskonałości, by utrzymać, a nawet podnosić poziom portalu, przedstawiamy poniżej zbiór zasad publikacji i dyskusji:

1. Szanujemy godność każdego człowieka, nie atakujemy personalnie osób, ale dyskutujemy merytorycznie o ich działaniach, wypowiedziach itd.

2. Piszemy na temat (poruszony w artykule, wątku dyskusji) - nie odbiegamy od niego, a wymianę zdań na inne tematy można rozpocząć na Forum. Wypowiedzi nie na temat będą usuwane.

3. Dyskutujemy koncentrując się na meritum artykułu czy wypowiedzi, a nie na osobie, z którą się dyskutuje. Przestrzegamy kultury wypowiedzi, w tym szczególnie zakazane są wypowiedzi "ad personam".

4. Zachowujemy jasność wywodu, nie rozwijamy wątków pobocznych.

5. Piszemy w sposób rzeczowy, spójnie myślowo.

6. Nie stosujemy bezpodstawnych uogólnień, nie podpartych faktami i argumentami.

7. Nie zachowujemy się wulgarnie.

8. Jeśli dyskutujący przedstawia zarzuty wobec jakiejś osoby, zobowiązany jest zrobić to w sposób rzetelny i kulturalny oraz podać wiarygodne źródła swoich informacji. Osoby specjalizujące się w atakowaniu osób publicznych i członków społeczności naszej witryny, samego portalu - będą z niego usuwane.

9. Nie jest dopuszczalne uprawianie propagandy partyjnej w dyskusjach na naszej witrynie. Traktujemy to jako rodzaj spamu politycznego. Osoby, których główną aktywnością jest krytykowanie ich "ulubionych" osób publicznych lub partii - będą wypraszane z portalu.

10. Nie stosowanie się do reguł zawartych w Regulaminie, ma przewidziane odpowiednie konsekwencje,

  • usunięcie postu
  • wysłanie ostrzeżeń e-mailem
  • publikacja ostrzeżeń pod wypowiedziami
  • zawieszenie obecności na witrynie
  • usunięcie z witryny

11. Dane dyskutantów pozostają do (z wyłączeniem sytuacji określonych w przepisach) wiadomości administratorów, wszelkie prośby o dane użytkownika (potwierdzenie tożsamości, adres e-mail), kierowane są do adresata, pełnimy rolę pośrednika.

Zastrzeżenia prawne:

nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi dyskutantów poszczególne ustawy określają granice swobody wypowiedzi, szczególne takie jak: kodeks karny (w tym: przepisy poświęcony ochronie czci, zakazie propagowania ustrojów totalitarnych, nie znieważaniu grup lub osób,) kodeks cywilny (ochrona dóbr osobistych: art. 23, 24), ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych. ( m.in.: regulacje poświęcone wykorzystywaniu cudzych utworów w całości lub we fragmentach, prawo cytatu, ochrona praw osobistych i majątkowych).

12. Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszej witryny oraz mogą służyć do celów statystycznych. Jeśli ich nie blokujesz, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Udanych publikacji i owocnej dyskusji ;-)

Zmiany
- 13-10-2014 - redakcja pkt. 3, 4 i 7.
- 13 grudnia 2012 - przeredagowanie
- dodanie punktu 10 - 6 maja 2006
- dodanie punktu 9 - 31 stycznia 2006
- poprawione 8 września 2005
- 21 maja 2006 - drobna korekta p. 8 ("politycy" - "osoby publiczne", "wspólnoty" - "społeczności")
- poprawione 28 czerwca 2010
- dodano marzec 2013