Marsz Niepodległości 2017

W Warszawie 11 listopada odbył się Marsz Niepodległości pod hasłem "My chcemy Boga". Policja ocenia, że wzięło w nim udział ok. 60 tys. osób; zabezpieczało ponad 6 tys. policjantów.

Relacja rosyjska:

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Kmieć

Miałem dziś nie wchodzić na PN...

Bo po co mi się denerwować - pomyślałem sobie.
Ale palec mnie świerzbił na myszce i kliknąłem link...
I ręce mi opadły.

"Boga chcą" patrioci z bożej łaski...

Nie PRACY, SZKOŁY, ZDROWIA, BEZPIECZNEJ GODNEJ STAROŚCI.
Nie chcą suwerennej bitej w Polsce(!) złotówki nieobciążonej lichwą.
Nie chcą wygnać precz szemranych podżegaczy wojennych i złodziei.

Oni chcą BOGA! "patrioci" pełzający na klęczkach.

Dostaną go. Oj dostaną. I to oryginalnego, niepodrobionego Jahve.
Jeszcze im się odechce...

oto Natalia Julia Nowak

Ja chcę, żeby Polska wyszła z UE, NATO i ONZ.

Ale wszystko wskazuje na to, że tego nie dożyję.

PS. Nie, nie byłam na Marszu Niepodległości. Po prostu napisałam, czego chcę jako młoda patriotka i nacjonalistka.

oto Dubitacjusz

Ech, jeśli Polska wyjdzie z NATO,

to zostanie wrogiem NATO i będzie podlegać jego akcjom, typu "kolorowe rewolucje". Trzeba cicho "siedzieć na d...", jak powinniśmy robić za czasów Poniatowskiego.

oto Adsumus

Węcej zrozumienia

Istnieją ludzie, którzy uważają, że bez Boga będzie znacznie trudniej osiągnąć to co pan wymienił. Patrząc na to co od lat się dzieję w Polsce nie dziwi, że niektórzy chcą konkretnej pomocy.;-)

oto observer

organizatorzy Marszu Niepodległości nie popisali się

Gdyby organizatorzy Marszu Niepodległości mieli jaja i myśleli po polsku, to do tych osób, które przyszły na Marsz z flagami Ukrainy poprosiliby ich o zwinięcie tychże flag. Argumentacja powinna być bardzo prosta: kochani Ukraińcy jesteście jako reprezentanci Ukrainy mile widziani, ale wówczas, gdy władze Waszego kraju potępią i odetną się od spuścizny OUN-UPA, Szuchewycza i Bandery. Póki co, na naszym Marszu nie ma miejsca na flagi Ukrainy, która obecnie gloryfikuje ludobójców z OUN-UPA, katów naszych rodaków z Wołynia. Gdyby ci ludzie, którzy przyszli z ukraińskimi flagami powiedzieli, że oni nie popierają gloryfikacji banderyzmu i UPA, to należało ich zaprosić do przemówienia, aby w oficjalnym przemówieniu potępili OUN-UPA, odcięli się od tradycji i ideologii Bandery i Szuchewycza. Wtedy byłoby gites majonez i moim skromnym zdaniem mogliby sobie iść w tym Marszu eksponując ukraińskie flagi. Ale w momencie, gdy władze Ukrainy gloryfikują ludobójców z UPA flagi ukraińskie na POLSKIM Marszu Niepodległości są co najmniej niesmaczne.

oto Natalia Julia Nowak

observer

Te ukraińskie flagi na Marszu Niepodległości zmroziły mi krew w żyłach. Na naszych oczach wypełniają się kasandryczne słowa prof. Wielomskiego o "spisieniu narodowców". Wiem od dawna, że członkowie NOP i tzw. szturmowcy sympatyzują z ukraińskimi nacjonalistami, ale byłam przekonana, iż jest to rzadka i niezaraźliwa choroba. A teraz się okazuje, że to schorzenie zaczyna infekować "narodowy mainstream". Tak jak AIDS rozwija się z wirusa HIV, tak ukrainofilia rozwija się z rusofobii, atlantyzmu i skrajnego antykomunizmu (u dojrzałych ludzi - z ideologii smoleńskiej i solidarnościowej). Dożyliśmy przerażających czasów. Co będzie dalej?

oto YogiBeer

Te ukraińskie flagi na Marszu

Te ukraińskie flagi na Marszu Niepodległości zmroziły mi krew w żyłach.

Przecież część środowisk RN od dłuższego czasu jawnie popierała "majdan" i neobanderowców. Te flagi świadczą o tym, że szefostwo "Marszu Niepodległości" nie obawia się reakcji dzieciaków wplątanych w Ruch "Narodowy", ONR i inne kanapy "narodowe" na takie posunięcia.

Dożyliśmy przerażających czasów. Co będzie dalej?

Przerażające czasy trwają od momentu realizacji planu Balcerowicza. Ostateczny pogrzeb narodu polskiego nastąpił, kiedy partie polityczne zaczęły być finansowane z budżetu (wcześniej pokątnie rozkradały majątek narodowy, uwłaszczając się na nim - patrz np. afera "Telegraf"-u), co było posunięciem bandy okrągłostołowej zmierzającym do zabetonowania sceny politycznej na wieki. Oczywiście ordynacja wyborcza wycinająca małe partie i dająca nieproporcjonalną przewagę dużym także jest elementem betonowania sceny przez gang okrągłostołowy.

Dalej będzie już tylko gorzej, bo nawet jeśli ktoś trzeźwy napisze polactfu, co się dzieje, to i tak będzie to wołanie na puszczy. Polacy są nieodwracalnie ogłupieni i nie mają żadnego wewnętrznego pędu do samoorganizowania się w samoświadomy naród, są bandą Murzynów, którzy myślą co najwyżej o tym, co by tu zjeść dziś, maksymalnie - jutro. A o resztę zatroszczy się Jahwe, jeśli tylko będą się żarliwie modlili, co jest istotą polskości.

oto Kmieć

Dostała Pani

"minusa" ode mnie. Za "pejs-zbuczenie" prawicy.net słitaśnymi słit-fociami.
Ostatnio coraz częściej zdarza się Pani komunikować obrazkowymi Tam-Tamami tutaj.
Jak Pani nie dorosła do PN to może Pudelek.pl?

P.S. A ta powyższa fota wyjątkowo ohydna. Fotoszopkowany ludzkimi oczami niedźwiedź. Aż mdli w żołądku.
Podobają się Pani chimery? To może eksperymenty GMO także.

oto Kmieć

Pani Natalio Julio

Pani by chciała, żeby ktoś miał na Pani punkcie obsesję. Świadczą o tym panine, pełne rozpaczliwego wołania: "zauważcie mnie, niech mnie ktoś przytuli", narcystyczno ekshibicjonistyczne codzienne komentarze na PN.

Nie, nie mam na Pani punkcie "obsesji". Po prostu Pani irytuje. Jak upierdliwe dziecko domagające się uwagi.
Gdy jeszcze Pani używa słowa pisanego, to po prostu przelecę to oczami, pokiwam głową z politowaniem i przechodzę nad paniną tfurczością do porządku.
Ale słitaśnych obżydliwych obrazków na PN nie zniesę. Cały internet jest zawalony takimi komiksowymi "rozmowami".

Pani się ogarnie. A jak się Pani chce obnażać, to może lepiej rozdziać się przed jakimś miłym chłopakiem w realu, niż epatować tu czytelników swoją zamotaną osobowością.

Pisałem kiedyś Pani, żeby porzuciła muzykę z gatunku dark-cold wave, new romantic

oto Natalia Julia Nowak

Kmieć

Ja chcę, żeby coś się w Polsce i na świecie zmieniło. Ale wszystko wskazuje na to, że NIC się nie zmieni, bo NAWET polski obóz narodowy idzie w bardzo złym kierunku. Kiedyś mogłam żyć w imię promocji patriotyzmu, jednak teraz za promocję patriotyzmu można zostać oskarżonym o prorosyjską działalność agenturalną (czyli o antypatriotyzm). Tak oto zostałam pozbawiona tego, co przez ostatnie kilka lat powstrzymywało mnie przed samobójstwem. Ale nie, nie zabiję się, bo tacy jak Pan mieliby z tego radochę.

oto YogiBeer

Panie Kmieć, niezależnie od

Panie Kmieć, niezależnie od Pana stosunku do aktywności pani Natalii na PN nie powinien Pan przekraczać pewnych granic, które narzuca tzw. dobre wychowanie, szczególnie w obszarze kurtuazji płci brzydkiej wobec płci pięknej. Po przekroczeniu tych granic zapisuje się Pan do stronnictwa chamów w innym rozumieniu, niż kontekst konfliktu "natolińczyków" z "puławianami".
W świetle głoszonych tu przez Pana poglądów politycznych deklaracja pani Natalii w tym komentarzu: http://prawica.net/comment/115116#comment-115116 czyni z niej naturalnego sojusznika. Dodatkowo - ile potrafi Pan wskazać kobiet, które samodzielnie dotarły do takich poglądów? Ja za tą deklarację przynależności do "moczarowców" bardzo panią Natalię szanuję.

Nie jestem zwolennikiem komunikowania się obrazkami, ale dżentelmen potrafi na taki styl reagować w sposób oględny, krytykując zachowanie, ale bez zbędnego krzywdzenia osoby, szczególne biorąc pod uwagę to, że saldo jest w przypadku pani Natalii zdecydowanie na plus.

oto Natalia Julia Nowak

Panie YogiBeer,

niech sobie Kmieć pisze, co chce. Nie robi to na mnie wrażenia, a poza tym znałam gorszych od niego.

Dziękuję za słowa uznania. Chociaż nie wiem, po co mi ten moczaryzm potrzebny, bo moczarowców jest garstka, a większość z nich to ludzie, którym jest "bliżej niż dalej". Niedługo zostanę sama, mając przeciwko sobie armię współczesnych narodowców spod znaku Międzymorza i Ligi Republikańskiej.

Tak będzie. :-(

oto YogiBeer

"Moczaryzm" jest potrzebny

"Moczaryzm" jest potrzebny narodowi polskiemu, bo nie ma żadnej innej idei, która ma sens z punktu widzenia interesu narodowego narodu polskiego. To, że motłoch aktualnie zachłystuje się "narodowizmem" spod znaku "antykomuny", "wyklętych", "wolnorynkizmu" i kultu Jahwe nie znaczy, że część jednostek nigdy nie wytrzeźwieje. Walczymy o przetrwanie pewnych myśli w publicznym obiegu, wyeksponowanie ich dla tych, którzy mogą podjąć pałeczkę w wielopokoleniowej sztafecie. Czasem samo przetrwanie już jest zwycięstwem.

oto gość

jedno tylko pytanie

Proszę zdefiniować pojęcie "moczaryzmu" Pani Natalio, jestem niebywale ciekaw definicji.

oto Krzych Adam

Niech zdefiniuje to sam "Mietek" znany też jako "Woron".

Związek Radziecki nie jest tylko naszym sojusznikiem, to jest powiedzenie dla narodu. Dla nas, dla partyjniaków Związek Radziecki jest naszą Ojczyzną ...

oto pioszo54

@observer @ 12 listopada, 23:47

a czy samo ich pojawienie się na MN nie świadczy, że się odcinają?
A zresztą, kto miałby się odciąć?
Każdy jeden?
i narobić sobie kłopotów u siebie?

oto chłop jag

Marsz Niepodległości 2017

Marsz Niepodległości 2017

Zrozumiałbym ów marsz gdyby niósł on takie oto przesłanie:
Marsz Do Niepodległości 2017.
Wniosek?
Pupile szatana otwierają szampana - kiedy widzą jak sponiewierani przez nich niewolnicy - którym odebrano ich kraj - idą w poczuciu niepodległości Polski - tołażysze.

oto Natalia Julia Nowak

chłop jag

Święta prawda. Ale proszę powiedzieć pisiorowi lub spisiałemu narodowcowi, że Polska nie jest niepodległa. Odpowiedź będzie brzmieć "A kiedy była niepodległa? W peerelu? Cha, cha, cha! Ty wstrętny komuchu, sierotko po socjalizmie!" albo "A kiedy będzie niepodległa? Gdy Matuszka Rossija weźmie ją pod swoje skrzydła? Cha, cha, cha! Kolejny troll Putina, ależ się to robactwo namnożyło!".

oto chłop jag

Natalia Julia Nowak @

Okupująca atrapę Polski - wspólnota rozbójnicza - sama wystawia sobie legitymację do rządzenia ową atrapą - poprzez głoszenie jej niepodległości.
Wniosek?
Tymczasem atrapa Polski - i owszem - jest niepodległa - bo nie podlega Polakom - tołażysze.

oto Natalia Julia Nowak

Ten współczesny młodonacjonalizm...

Antykomunizm? OK, nie mam nic przeciwko niemu. Absolutnie nic mnie nie łączy z Leninem, Stalinem i Trockim. Żołnierze Wyklęci? Super. Cenię takich bohaterów, jak Witold Pilecki, August Emil Fieldorf "Nil" czy Danuta Siedzikówna "Inka". Stalinizm był jedną z najgorszych rzeczy, jakie kiedykolwiek przytrafiły się naszej Ojczyźnie. Bierut? To kanalia, która w sowietyzacji Polski wykazywała większą gorliwość niż sami Sowieci. Żydokomuna? Wiadomo, szkoda strzępić ryja.

Takie są moje poglądy i chyba nie ma w nich nic dziwnego. Ale... cholera! Nie będę tolerować postaw typu "Wszystkich, którzy się zapisali do PZPR, trzeba rozstrzelać i wymazać z kart historii, a ich potomków do czwartego pokolenia - dożywotnio pozbawić praw publicznych. PKiN należy zburzyć, majątek narodowy wyprzedać, stare dokumenty unieważnić, a osiągnięcia cywilizacyjne - stanowczo zanegować. Każdy, kto choćby stanął obok komunisty, to zdrajca, więc precz ze ZBoWiD-em i podobnymi organizacjami. Zero szacunku dla konformistów, którzy w okresie stalinizmu pracowali zamiast siedzieć w lasach, jak Pan Bóg przykazał. Zniszczyć wszystko, co ma jakiś związek z PRL-em. Głosy zdrowego rozsądku uznać za ryk (post)komunistycznych świń odrywanych od koryta". Niestety, na tym właśnie polega współczesny młodonacjonalizm. Chyba jestem stara duchem.

oto YogiBeer

Ma Pani jeszcze nieco drogi przed sobą ...

Antykomunizm? OK, nie mam nic przeciwko niemu.

Polski nacjonalista zanim poprze "antykomunizm", musi gruntownie przemyśleć polityczne cele tych "antykomunistów" tu i teraz - i potencjalne skutki (także długofalowe) nie sprzeciwiania się "antykomunizmowi".

Absolutnie nic mnie nie łączy z Leninem, Stalinem i Trockim.

Dzięki Leninowi, Stalinowi i Trockiemu powstało pierwsze państwo polskie po rozbiorach ...
Dzięki Stalinowi - drugie, o wiele doskonalsze od pierwszego (etnicznie, ekonomicznie, demograficznie, edukacyjnie - PRL deklasował II RP pod każdym względem, był niezasłużonym darem Stalina dla narodu polskiego).

Żołnierze Wyklęci? Super.

Tak, "Ogień", "Szary", "Bury", "Otto" - zacna ... banda. Zbóje, mordercy, gwałciciele, ludobójcy - bohaterowie "młodych 'narodowców' " maszerujących np. w Hajnówce ... Super ... Uczestnicy nonsensownej, skazanej na klęskę walki, porównywalnej pod względem politycznej i militarnej absurdalności z Powstaniem Styczniowym czy Powstaniem Krakowskim bohaterami ... na miarę "sztyletników" chyba ... Choć "sztyletnicy" nie szlachtowali dzieci, więc nie wiem, czy ich niesławnej pamięci to porównanie nie obraża ...

Cenię takich bohaterów, jak Witold Pilecki,

Za organizowanie siatki szpiegowskiej dla marionetkowego rządu londyńskiego, którego nawet sami marionetkarze już oficjalnie nie uznawali? Bo to jedyna "wyklętość" Pileckiego ... Czy Polak, w szczególności polski nacjonalista mógłby mieć bohatera, który robi coś trzeźwego, czy to zbyt wysoko postawiona poprzeczka?

August Emil Fieldorf "Nil"

Fieldorf nie był "żołnierzem wyklętym". Był od początku - i do końca - przeciw konspiracji antykomunistycznej. Był ofiarą idiotycznej koncepcji "dwóch wrogów" w ogólności i jej praktycznej realizacji w postaci organicacji "NIE" (zakonspirowana siatka wewnątrz AK, tworzona na obszarze i w czasie okupacji niemieckiej na potrzeby przyszłej walki z "sowietami"). Fieldorf był przeciwnikiem "żołnierzy wyklętych" i ich walki.

czy Danuta Siedzikówna "Inka"

Dziecko uwikłane w samobójczą walkę "Łupaszki" z rzeczywistością ... Oto bohaterka na miarę czasów i ... możliwości ... dla całego pokolenia "narodowców".

Stalinizm był jedną z najgorszych rzeczy, jakie kiedykolwiek przytrafiły się naszej Ojczyźnie.

Bez stalinizmu nie byłoby ani reformy rolnej, ani Ziem Odzyskanych, ani industrializacji, elektryfikacji czy odbudowy kraju w niewyobrażalnym tempie. Stalinizm był ceną, za którą narodowi polskiemu kupiono, wbrew jego woli, coś, co wieloktornie przewyższyło pod względem wartości (z punktu widzenia interesu narodu polskiego) tąże cenę ...

Bierut? To kanalia, która w sowietyzacji Polski wykazywała większą gorliwość niż sami Sowieci.

Czytałem ostatnio pamiętnik kobiety, którą z GUŁAGu wyciągnięto po interwencji Bieruta (została aresztowana za działanie w AK) ... Jakby był kompletną kanalią, to by jej nie wyciągał ...

Żydokomuna? Wiadomo, szkoda strzępić ryja.

Żydokomunę zafundowali sobie Polacy sami, na własne życzenie, prowadząc konsekwentnie narodowo samobójczą politykę wobec ZSRR. Czechosłowacja miała Benesza, naród polski miał pajaców. I tak mu zostało do dziś.

oto Natalia Julia Nowak

Co do kontrowersji związanych

z niektórymi Żołnierzami Wyklętymi, takimi jak "Ogień" czy "Bury"... Tak, wiem, o co są podejrzewani. Interesowałam się tym tematem. Ale nie chcę się wypowiadać, bo nie jestem historykiem, nie mam dostępu do źródeł i nie czuję się kompetentna, żeby w tej sprawie rozstrzygać. W ogóle - jako publicystka - wolę nie ruszać tej problematyki. Jeśli podejmę się obrony tych ludzi, a zarzuty okażą się prawdziwe, to będę skompromitowana (jak ukraiński IPN wybielający banderowców). Jeśli zaś zacznę ich oczerniać, a zarzuty okażą się fałszywe, to będę zhańbiona (jak "stara Janina" ze znanej hip-hopowej piosenki: "Bez pewności, ale wymierzyła palcem, dziś była górą w nierównej walce"). Na studiach dziennikarskich uczono nas, że profesjonalny dziennikarz musi przestrzegać zasady "domniemania niewinności".

Pozdrawiam, poglądów nie komentuję.

oto Natalia Julia Nowak

Panie Pijany Misiu,

ależ Pan prowokuje użytkowników Prawicy.net do pisania prokomunistycznych komentarzy. Przypomina mi Pan Pana Malika, który prowokuje do pisania komentarzy rasistowskich. Może Pan jest z policji? :D :D :D

oto YogiBeer

Jeśli po przeczytaniu mojego

Jeśli po przeczytaniu mojego komentarza nasuwa się Pani "prokomunistyczna" odpowiedź na gruncie logiki i myślenia w kategoriach nacjonalistycznych, a nie - (bez)myślenia w kategoriach emocji ("patriotycznych"/"antykomunistycznych"/"narodowych"), to jaki stąd płynie wniosek?

oto Natalia Julia Nowak

Panie Misiu, czy mogę o coś zapytać?

Z jakiego Pan jest pokolenia? Byłabym Panu bardzo wdzięczna, gdyby Pan podał swój rok urodzenia lub przynajmniej dekadę.

oto Natalia Julia Nowak

YogiBeer

o wiek się nie pyta

Ciemnota i zabobon.

A zapytałam, bo zaciekawiło mnie, czy takie poglądy wyraża osoba doskonale pamiętająca PRL, czy też młodzieniec mający "całe życie przed sobą" (młodzi są przyszłością świata, to oni będą kiedyś rządzić).

oto Kmieć

Szanowny Panie YogiBeer

Żeby była jasność. Ja Pana piśmiennictwo, przekazywane w nim treści, używany język ogromnie szanuję. Pańskie poglądy są praktycznie zbieżne z moimi (tak mi się wydaje).
Jednakowoż zastanawia mnie, jak głębokie są w Panu pokłady "dżentelmenizmu" i "oględnego reagowania" w obliczu nazywania Pana na publicznym forum, na którym udziela się Pan w celach raczej mało rozrywkowych, "Pijanym Misiem"?... i czy Pani Natalia Julia jest w stanie wydobyć na wierzch, zakopane w Panu głęboko, brzydkie ziarno obłudy?

P.S. Czy ja też mogę?

oto Natalia Julia Nowak

Kmieć

Jeśli pośrednio - poprzez zwrot do YogiBeer, ale w mojej obecności - próbuje Pan wzbudzić we mnie poczucie winy, żeby mnie upupić, to od razu mówię, że taka metoda manipulacji na mnie nie działa.

oto YogiBeer

Czy warto dziobać się o takie

Czy warto dziobać się o takie sprawy? NIe ma ważniejszych spraw na PN i świecie całym? Poza tym w dobrym tonie jest poczekać z własnym komentarzem, aż bezpośredni adresat odpowie ...

oto YogiBeer

Pańskie poglądy są

Pańskie poglądy są praktycznie zbieżne z moimi (tak mi się wydaje)

Wydaje się nam to samo.

Jednakowoż zastanawia mnie, jak głębokie są w Panu pokłady "dżentelmenizmu" i "oględnego reagowania" w obliczu nazywania Pana na publicznym forum, na którym udziela się Pan w celach raczej mało rozrywkowych, "Pijanym Misiem"?

Nie chce mi się reagować na to, tym bardziej, że pani Natalia nie robi tego konsekwentnie, tylko zrobiła to raz, incydentalnie. Szkoda "czasu i atłasu".

i czy Pani Natalia Julia jest w stanie wydobyć na wierzch, zakopane w Panu głęboko, brzydkie ziarno obłudy?

Bez metod stosowanych w pensjonacie Guantanamo może się to nie udać ... Tzn. trzeba minie najpierw tak umęczyć, żebym sobie to ziarno obłudy wymyślił, a potem sam siebie zadenuncjował.

Czy ja też mogę?

Jeśli koniecznie chce Pan, żebym wyglądał przed monitorem, jak ten pan na linkowanym przez Pana zdjęciu, to dalej, śmiało.
Ech ...

oto Adsumus

racje

W imię jakich narodowych racji można grabić jednych Polaków by rozdać ich majątek innym Polakom? (reforma rolna)

oto Adsumus

to raczej PiS

Skąd pani wie, że właśnie taki jest "młodonacjonalizm"? Mam zupełnie inne wrażenie, które oparłem na wypowiedziach członków NOP, MW, ONR, czy X-Portalu.

oto Natalia Julia Nowak

Idę.

Nawet nie wiem, czy wrócę... tutaj, do tych dyskusji. Po prostu utwierdziłam się w przekonaniu, że nie ma ŻADNEJ nadziei na lepsze jutro. Sytuacja Polski i świata jest beznadziejna na całej linii (w myśl jednego z praw Murphy'ego: "Wszystkie sprawy szlag trafia jednocześnie"). Dziękuję za miło spędzony czas. Pozdrawiam.

oto YogiBeer

Dobrze byłoby, gdyby Pani

Dobrze byłoby, gdyby Pani wróciła, a najlepiej - gdyby PN nie opuszczała.
Jeśli wszyscy podkulą ogon i uciekną, to faktycznie żadnej nadziei na lepsze jutro, czy tam (po^n)jutrze nie będzie napewno. Dyskusje na PN są i dla czytelników i dla Pani, bo nie konfrontując swoich poglądów z cudzymi i nie polemizując, nie koryguje Pani własnego światopoglądu, a milcząc - nie daje szansy czytelnikom na dotarcie do określonych poglądów. Odejść z frontu można dopiero, gdy jest komu przekazać obowiązki. Czy wychowała Pani następcę/następczynię w duchu idei nacjonalistycznej? Ja np. - tak.

oto Palimpsest

Pewnie jak przed 70- ciu laty nie twierdziliby, że pada deszcz

pw.jpg

P.S. Ciekawi mnie hipotetyczna reakcja powstańców w 44- tym napotykających na ulicach Warszawy oddział w brunatnych koszulach pozdrawiających ich a' la Romana i dzierżących w ręku flagi biało- czerwone i te z celtyckimi krzyżami? Zresztą już wiem.

oto YogiBeer

Nie jestem zwolennikiem

Nie jestem zwolennikiem nawiązań do symboliki nazistowskiej przez różnych polskich pseudonacjonalistów, więc chłopców z górnej połowy obrazka bronić nie zamierzam, ale Pan bywa zabawny w swojej "antifie". W 1944 "mieczyk Chrobrego" nadal był symbolem dobrze rozpoznawalnym w społeczeństwie polskim, a NSZtowcy z Chrobrego II mogliby nawet odpowiedzieć tym samym salutem ... Koszule na zdjęciu nie sa brunatne (może pora zmienić monitor, albo pójść do lekarza od oczu?). Ten krzyż celtycki imitujący swastykę na fladze imitującej flagę Reichu niewątpliwie kojarzyłby się nienajlepiej. Ot głupota gówniarzy, którym zdaje się, że bycie polskim "narodowcem" polega na imitowaniu niemieckich szowinistów z okresu III Rzeszy, by jak najłatwiej podkładać się czychającej na takie wpadki hasbarze ...

oto YogiBeer

Jak Pan weźmie dowolny

Jak Pan weźmie dowolny mundurek, różnica nie będzie wielka ... Nawet mundurek harcerski ... Nawet ta chusta by pasowała ...
Jeśli komuś wszystko się z d*** kojarzy, to powinien skorzystać z porady specjalisty ...

oto Palimpsest

Zapewne ma Pan rację,

podobieństwo prezentowanych flag i symboliki do nazistowskiej (co Pan sam zauważył) jest niewątpliwie nieprzypadkowa. Przypadkowy jest jedynie kolor mundurków! Cóż, wierzyć można we wszystko, zwłaszcza cuda. Nazbyt gorliwa wiara w oczekiwany a nie realny obraz świata ma swoją nazwę. Specjaliści tu nie pomogą.

oto Palimpsest

Czy wg Pana tych pseudonacjonalistów można nazwać neonazistami?

Dojrzała kostucha to jeszcze nie jest, ale stan embrionalny ma już dawno za sobą. Trafiła na bardzo pożywny moment dziejowy i mnóstwo oczarowanych nią żywicieli czule głaszczących demona. Wg mnie ten wkrótce przejdzie w następne stadium rozwoju. Forma dojrzała jest doskonale opisana w podręcznikach historii.

oto YogiBeer

Hasbara stara się stawiać

Hasbara stara się stawiać znak równości pomiędzy każdym nacjonalizmem (poza żydowskim!!!) a niemieckim szowinizmem z okresu rządów Hitlera, który to szowinizm nazywa dla zmylenia przeciwnika "nazizmem".
Polscy gówniarze stylizujący się na SA "nazistami" ani "neonazistami" nie są, "neonazistami" to mogą być co najwyżej młodzi Niemcy wyznający ideologię hitlerowską (niemiecki szowinizm).
Polak, który odwołuje się do niemieckiej, hitlerowskiej symboliki nie może być polskim nacjonalistą, bo służy de facto kompromitowaniu polskich postaw nacjonalistycznych (egoizmu narodowego) jako tożsamych z "nazizmem". Taki Polak jest co najwyżej pożytecznym idiotą hasbary.
Na marginesie - "forma dojrzała", o której Pan wspomina przejawia się od dłuższego czasu na południowym wschodzie np. w rozjeżdżaniu Merkavami palestyńskich domów wraz z mieszkańcami ...

oto Palimpsest

Nie znam żadnej "hasbary" dla niepoznaki mieszającej ludziom

w głowach. W każdym razie nie mnie, pańskiej podatności nie mnie oceniać. Zapewne to termin dostępny jedynie wąskiemu kręgowi wtajemniczonych znających prawdziwą prawdę niedostępną pospolitym zjadaczom chleba?

O tym, że nazizm wyrósł z niemieckiego szowinizmu pisze nawet poczciwa wiki. Ponieważ pospolity szowinizm Niemcy okrasili niespotykanym w dziejach zwyrodnieniem zasłużył na osobną nazwę.

Był też rasistowski, antykomunistyczny, antydemokratyczny i antysemicki plus kilka innych "anty". Wypisz wymaluj nacjonalizm.

P.S. Znam "hasbarę" od kilku minut. To zdaje się rodzaj tendencyjnej propagandy przemilczającej fakty niewygodne i promującej jedynie interes ściśle określonej, hermetycznej grupy. Skąd ja to znam?

oto Krzych Adam

Hmm?

Znam "hasbarę" od kilku minut. (...) Skąd ja to znam?

No właśnie, skąd? Czyżby jakieś lusterko się do tego "eureka" przyczyniło?

oto Palimpsest

Owszem, rączka w górę, lusterko też

tak skonstruowana jest istota ludzka- ułomna, zapatrzona w siebie. Tak czyni lewica, prawica, poszczególne państwa piszące własne wybiórcze wersje dziejów, każda z religii, tak czynią wszystkie opcje polityczne. Tak czynią forumowicze PN konserwatywnie i tradycyjnie promujący własny obraz świata. Oczywiście pozostanie on jedynie "własny" na wieki wieków. Jako mający z nazbyt złożoną rzeczywistością tyle samo wspólnego co obraz ludzi prawicową opcją nie zainteresowanych.

Osobiście w opcji na prawo nie widzę żadnego hiper- bohaterstwa, kindersztuby, ponadprzeciętnej refleksji, mądrości, wrażliwości czy wiedzy. Ot norma jak wszędzie z innym rozłożeniem akcentów. Od pospolitego chamstwa po niedościgłe dla mnie wyżyny.

Tym bardziej śmieszą/rozczarowują/irytują postawy spiskowo- dziejowe często wyimaginowanym wrogom przypisujące całe zło tego świata z brakiem jakiejkolwiek refleksji nad dębem Bartkiem we własnym oku.

pozdrawiam,
Panu oczywiście bliżej do wyżyn niż przeciwnej strony skali ;)
P.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.