Putin: Kim wygrał rozgrywkę z Ameryką

Prezydent Putin w czasie spotkania z dziennikarzami w czwartek wysoko ocenił przywódcę Korei Północnej

"Myślę, że szanowny Km Dzong Un, w oczywisty sposób tę partię wygrał. On wykonał swoje strategiczne zadanie: Ma broń jądrową, ma rakietę globalnego zasięgu - do 13 tys. kilometrów, która może dotrzeć do każdego punktu kuli ziemskiej. W każdym razie do każdego punktu terytorium jego potencjalnego przeciwnika. Teraz zainteresowany jest w tym, żeby sytuację uspokoić, wyciszyć. To już absolutnie przenikliwy i dojrzały polityk".

«Я думаю, что господин Ким Чен Ын, безусловно, эту партию выиграл. Он решил свою стратегическую задачу: у него есть ядерный заряд, есть ракета глобальной дальности – до 13 тысяч километров, которая может достичь любой точки практически земного шара, во всяком случае – любой точки на территории его вероятного противника. Теперь он заинтересован в том, чтобы ситуацию зачистить, загладить, успокоить. Он – грамотный абсолютно и зрелый уже политик».

Kim Puitn

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 2

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto PKK

Trafne spostrzeżenie prezydenta Putina

To już absolutnie przenikliwy i dojrzały polityk

Myślę, że takie zdanie nie jest rzadkością także wśród zachodnich elit, ale przyznanie się do niego mogłoby zostać odebrane jako fiasko dotychczasowej polityki.

oto Skanderbeg

Putin to bystrzak.

Kim to nie jest żaden wariat. On świat zachodni zna. Cel osiągnięty. Państwo atomowe nigdy nie zostało zaatakowane.
Nawet proszę spojrzeć na Izrael. Ostatnią wojnę międzypaństwową to stoczyli w 1973 roku. A potem mieli już atomówki i państwa arabskie wprost na nich już nie uderzyły.

oto chłop jag

Putin: Kim wygrał rozgrywkę z

Putin: Kim wygrał rozgrywkę z Ameryką

Może i wygrał potyczkę ale knucie czyli jednostronna woja pupili trwać będzie - tołażysze.
Wniosek?
Tak naprawdę - to większe korzyści odniesie USrael - tołażysze - produkując i sprzedając na tej fali - stosowną broń. Na tej fali może także USrael zaznaczyć większą swoja obecność wojskową w tamtym rejonie świata. Chiny natomiast zyskują tylko to, że USrael nie zjednoczy Półwyspu Koreańskiego pod swoja egidą - tołażysze.

oto baba jag

Knuli

ale knucie

w Chile, PRL,Ukrainie, grali w kulki z Onasisem. Dadzą radę i koreańczykom. Anglosaksońsko celtyckie knucie do spółki z ludźmi stepów ma długą tradycję. Że przypomnę Rewolucję Francuską i wojny opiumowe,oraz handel w złotym trójkącie.

oto Eowina

O wygranej Kima dzisiaj w Kanadzie w Vancouver

radzili ministrowie spraw zagranicznych 20 państw, bliskich Korei, dalszych i całkiem od Korei odległych.
Byli tam :Canada (Co-Chair),United States (Co-Chair),Australia, Belgium, Colombia, Denmark, France, Greece, India, Italy, Japan, Netherlands, New Zealand, Norway, Philippines, Republic of Korea, Sweden, Thailand, Turkey,United Kingdom.http://www.international.gc.ca/world-monde/issues_... Celem spotkania jest ustalenie następnych sankcji i dyskusja pt. Co robić dale z tą Koreą i jej Kimem?

Jak widać nie ma tam ani Chin, ani Rosji. Na pytanie, że bez Chin i Rosji cała zabawa na nic, ktoś stwierdził, że Rosja z Chinami, chociaż nieobecni, ale popierają. To wzburzyło ministra Ławrowa, który jest raczej bezpośredni w ocenie sytuacji. Powiedział mianowicie, że to jest " 'Outright lie'"Czyli najprawdziwsze kłamstwo, ponoć Rosja i Chiny są przeciwko temu spotkaniu, bo olimpiada, bo obie części Korei montują wspólne zespoły, a takie działanie międzynarodowe, jest niestety antyproduktywne.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.