Kto ma nierówno pod sufitem

Trafiłem dziś (18 stycznia) na intrygujący materiał. Opublikowano go na portalu Dziennik.pl, który wydawał mi się poważnym portalem. Poniżej cytat z tej publikacji:

cytat_2.jpg

Rex Tillerson to szef amerykańskiej dyplomacji, więc najwyższa amerykańska półka. Myśl, że KRLD masowo wysyła kutry i łodzie rybackie w morze po ryby, gdyż mieszkańcy KRLD głodują, ale daje rybakom tylko tyle paliwa, by wypłynęli w morze, bo na powrót już im paliwa nie wystarczy, w związku z czym rybacy masowo umierają na morzu, nie mogąc wrócić do domu, wydaje mi się skrajnie absurdalna. Są więc cztery możliwości:

1) Rex Tillerson ma nierówno pod sufitem i dlatego głosi absolutne brednie.

2) Redakcja portalu Dziennik.pl ma nierówno pod sufitem, bo nie dość że przeinaczyła wypowiedź Rexa Tillersona, to jeszcze zrobiła z niej kompletny absurd.

3) Amerykanie, Polacy etc. mają tak nierówno pod sufitem, że łykną każdą brednię. Rex Tillerson i redakcja portalu Dziennik.pl wiedzą dobrze, że to brednia, ale wiedzą też, że "ciemny lud to kupi".

4) Ja mam nierówno pod sufitem, bo nie potrafię przyjąć oczywistej prawdy, iż władze KRLD są tak tragicznie głupie, że wysłały wszystkich swych rybaków na śmierć.

I jak tu wybrać, kto ma nierówno pod sufitem. Zainteresowanym polecam cały tekst na Dziennik.pl.

oto Piotr Badura Piotr Badura

(1953) Ślązak z dziada pradziada, ducha polskiego, z wielką sympatią do Niemiec. W latach 1989-2014 wydawał i redagował lokalne czasopismo "Beczka" (działalność non-profit) we wsi Brynica w gminie Łubniany
Autor miesiąca Prawicy.net w marcu 2012.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.25
Ogólna ocena: 4.3 (głosów: 16)

Dyskusja

oto Equatore

Jest jeszcze piąta możliwość

Że rybacy z Korei Północnej zabierają na połów wystarczającą ilość paliwa, żeby wykonać połów i wrócić, ale z niewystarczającym zapasem ponad tą ilość.
W rezultacie, jeśli połów jest słaby i obawiający się konsekwencji rybacy przedłużają go ponad plan, albo jeśli warunki pogodowe nagle się psują i zmienia się w rezultacie trasa oraz zużycie paliwa, albo jeśli zajdzie jakaś nieprzewidziana awaria (które to zjawiska przydarzyć się mogą w każdej flocie rybackiej na świecie, nawet KRLD) istnieje istotne prawdopodobieństwo, że może go zabraknąć na powrót.
Z tego powodu, taka ilość paliwa o jakiej mowa w pierwszym zdaniu, w standardzie świata cywilizowanego nie jest uważana za "wystarczającą".

oto Robercik

Niewykluczone, ale ja mam w

Niewykluczone, ale ja mam w pamięci amerykańskie brednie o wyrzucaniu kuwejckich dzieci z inkubatorów przez irackich żołnierzy, a potem brednie o broniach masowego rażenia w Iraku.
Jeśli USA łgały w tak grubej sprawie, to mogą łgać w drobniejszej.

Z resztą to nie jest problem w ustalaniu czy tym kutrom skończyło się paliwo czy nie. Problem w tym, że amerykański rząd zajmuje się takimi drobiazgami na drugim końcu świata. Problem w tym, że z tego zajmowania bije ogromny fałsz. No bo USmaniec lituje się nad koreańskimi rybakami, a przecież dobrze wiemy, że ich los ma w nosie.
USmanńcy gdy chcą mordować, to zawsze zaczynają z pozycji niosących pomoc. Tak jak to było z inkubatorami w 1991.
Tak jest z syryjskimi dziećmi którymi strasznie się przejmuje całe NATO, choć dobrze wiemy, że każdy spolegliwy wobec Żydów rząd potopiłby syryjskie dzieci w łyżce wody.
Obrzydliwe i tyle.

oto Equatore

@p. Robercik

różne opowieści p.Robercika

Pan Badura zasugerował, że istnieją jedynie cztery rozwiązania.
Ja zaproponowałem piąte.
Czy jest ono możliwe?
Czy istnieją inne?
To są jedyne rzeczy, którymi w tym wątku może mnie pan zainteresować.
Pańskie zdanie na temat USA jest już znane, nie musi się pan ciągle powtarzać, a w szczególności pod moimi postami. Nudziarstwo.

oto Piotr Badura

Nie ma piątej możliwości

Szanowny Panie Equatore

Chyba nie przedstawił Pan żadnej piątej możliwości. Raczej usiłuje Pan absurd głoszony przez Tillersona nieco zmniejszyć, by łatwiej było w niego uwierzyć. Zmniejszony absurd pozostaje jednak absurdem, w który ja nie wierzę. Z Pana punktu widzenia zachodzi więc chyba czwarty przypadek z mojego artykułu, czyli ja mam nierówno pod sufitem, bo nie wierzę w "oczywistą prawdę".

Z mojego punktu widzenia zachodzi najprawdopodobniej punkt trzeci, czyli na osobistym przykładzie dowodzi Pan, iż ciemny lud tę jankeską sieczkę kupuje. Gdyby miał Pan wątpliwości co do skali bredni, to polecam komentarz pana Krzycha Adama i moją dla niego odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie

oto Equatore

@p. Badura

Chyba nie przedstawił Pan żadnej piątej możliwości.

Chyba pan nie umie liczyć.

oto chłop jag

I jak tu wybrać, kto ma

I jak tu wybrać, kto ma nierówno pod sufitem.

Nie posądzałbym pupil sztaana o nierówności pod ich sufitami - tołazysze. Tam sufity równiutkie jak ten stół - tylko czarne - bo smołą zaciągnięte.
Wniosek?
Wypowiedź Tillersona ma usprawiedliwić łamania sankcji przez Chiny czy Rosję nałożonych na KRLD - bo przecież prawa człowieka, miłosierdzie i tak dalej. Ma więc usprawiedliwiać bezsilność USraela na ewentualne łamania sankcji.

oto Piotr Badura

Wchodzi Pan na inny poziom

Szanowny Panie Chłopie Jagu
Bez trudu zgodzę się z Panem, że Tillerson stara się "usprawiedliwić łamanie sankcji przez Chiny czy Rosję". Już dawno temu pisałem na Prawicy.net, że to tylko "tyjater". Trwa realizacja wcześniej podjętych decyzji. Każdy gra przypisaną mu rolę. Tillerson też. Ale moje pytanie nie było na tym poziomie. Moje pytanie było na poziomie, w którym Tillerson jakoby naciska na Chiny i Rosję, by wdrażały sankcje. Lemingi w to wierzą a Pan robi im zamęt w głowach.
Pozdrawiam serdecznie

oto Kmieć

Wielce Szanowny Panie Piotrze Badura.

Mam coś interesującego dla Pana.
Jak sam Pan pisze, jest Pan Opolaninem, więc pomyślałem, że powinno to Pana zaciekawić, a może nawet spodobać się Panu.

oto Stan

Ee

Pan przecież dobrze wie kto ma nierówno pod berecikiem

oto Krzych Adam

Po skonsumowaniu tej panabadurowej sieczki z jego korytka...

... dla zachowania równowagi zakąsiłem nieco sieczką z "jankeskich" korytek. Piszą tam, że północnokoreańskie kutry rybackie z martwymi rybakami, albo bliskimi śmierci z powodu wyczerpania to dość częste zjawisko na zachodnich wybrzeżach Japonii (a w mniejszym stopniu również na południowokoreańskich wybrzeżach Morza Japońskiego) już od lat. Teraz jedynie, wg tych doniesień przybrało to nieco większe rozmiary, znaczy od ubiegłego roku.

Natomiast wcześniej nigdy nie było to w samej Japonii w roku ponad 100 statków. W roku 2013 miało to być 80 statków, w 2014 - 65 statków, w 2015 - 45 statków, a w 2016 - 66 statków. W ubiegłym roku miało to być 104 statki, a wraz z tymi z tego roku do tej pory 113 statków. Japończycy znaleźli na nich 43 ciała martwych rybaków, a 42 rybaków znaleziono żywych. Znaczna liczba tych kutrów nie zawiera ludzkich ciał, ani takich którzy przeżyli. Z tych dziewięciu statków które zostały wyrzucone na plaże w Japonii w tym roku ciała znaleziono tylko w jednym. Pozostałe osiem były puste.

Co do twierdzeń Tillersona:

że sankcje międzynarodowe "naprawdę zaczynają" szkodzić Korei Północnej

że Rosja może nie tylko nie wprowadzać pewnych sankcji, ale udaremniać niektóre wysiłki w celu wywierania nacisków na Północ

że międzynarodowa presja doprowadzi Koreę Północną do stołu negocjacyjnego w sprawie jej programu nuklearnego i rakietowego

że rybacy z Korei Północnej są wysyłani (na połowy) w okresie zimowym, ponieważ (kraj cierpi) na niedobory żywności, ale są wysyłani (...) z niewystarczającą ilością paliwa, żeby wrócić

wypowiadać się nie będę. Opowieści takich panów rzadko odpowiadają w pełni prawdzie. Zatem komentowanie ich nie jest celowe.

PS
Ale jeden komentarz mam. Der Dziennik.pl czyli taki polskojęzyczny Zeitung, znaczy niemiecka gazeta dla Polaków, której do tej pory nie znałem, ani nie czytałem, po zapoznaniu się z nią nie wydaje mi się "poważnym portalem".

oto Piotr Badura

Oj znów to zacietrzewienie

Szanowny Panie Krzychu Adamie

Znów zacietrzewienie mąci Panu umysł. Napisał Pan:

dla zachowania równowagi zakąsiłem nieco sieczką z "jankeskich" korytek

Dla jakiej równowagi?! Przecież mój artykuł też opierał się o sieczkę z jankeskich korytek. Obaj korzystaliśmy z tej samej sieczki. Różnica tylko w tym, że ja ją krytykowałem, a Pan pochłaniał z apetytem, oblizując się przy tym.

Z sieczki, którą zdążył Pan z apetytem wchłonąć, wynika, iż w latach 2013-2017 Japonia odnotowała utracenie przez KRLD 360 statków rybackich (w 2013 - 80, w 2014 - 65, w 2015 - 45, w 2016 - 66 i w 2017 - 104). Wiadomo, KRLD jest tak bogata, że nadmiar wszystkiego wylewa im się uszami. Mogą więc pozwolić sobie na utratę ogromnej liczby statków rybackich każdego roku.

Dla KRLD wyprodukować nowe statki i wyszkolić nowych rybaków, to widocznie jak dla innego pstryknąć palcami. Mogą więc sobie, zdaniem jankesów, pozwolić na taką rozrzutność. Pan to łyka i jeszcze oblizuje się. Zachodzi więc zapewne przypadek trzeci z mojego artykułu. I Tillerson, i nasze media wiedzą, że ciemny lud łyknie wszystko. Smutne to.

Pozdrawiam serdecznie

oto Krzych Adam

Pan to chyba jak JKM.

Z tą typową dla zespołu Aspergera ograniczoną elastycznością myślenia, a szczególnie absolutnym brakiem empatii, w sensie niemożliwości zrozumienia tego co kieruje adwersarzem i pojęcia jaki jest jego stan umysłu. I to wszystko przy braku upośledzenia umysłowego a nawet wręcz przeciwnie skądinąd posiadając wyższe niż przeciętne zdolności kojarzenia faktów i wyciągania poniekąd nawet wyglądających na logiczne wniosków.

Skąd Panu przyszło do głowy żem zacietrzewiony? Tylko dlatego, że żadnego despoty, w tym spaślaka w KRLD nie chcę uważać za i nie będę nazywał Szanownym Przywódcą? Toć ja nawet zgodziłem się z Panem, że Tillerson opowiada bujdy propagandowe. Co zaś do liczby statków, czy też raczej dość prymitywnych łodzi rybackich znajdowanych na plażach Morza Japońskiego to jak by to Pan właściwie wytłumaczył? Że to całkowicie wyssane z brudnego jankeskiego palucha bujdy? Niechże Pan będzie poważny, gdyby to nie były fakty potwierdzone przez niezależne źródła, takie kłamstwa by się nie utrzymały. Czy może te łodzie się wyłaniają same z siebie z odmętów Morza Japońskiego tak jak te słynne garnki rosnące na polach Wielkopolski?

Pańskie dowodzenie, że żadne państwo na to by sobie nie było w stanie pozwolić by tracić takie ilości statków i ludzi wyglądają bardzo przekonywująco. Tak jak dowodzenie, że w latach 30-tych Związek Sowiecki nie był w stanie sobie pozwolić ani na klęskę głodu na Ukrainie i Powołżu, ani na stworzenie Archipelagu Gułag, ani na czystkę wyższych kadr wojska, ani na..., itd., itp.

oto Jacek

Dobre,

fakty potwierdzone przez niezależne źródła

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.