ORMO czuwa!

Początkowa faza ataku propagandowego na Polskę, przeprowadzonego w mediach całego świata w ostatnich tygodniach, mogła sugerować, że w walce o historyczną prawdę Polska będzie całkowicie osamotniona. Do opowiadań o „polskich obozach zagłady” przyłączyli się także przedstawiciele nadwiślańskich medialno-politycznych elit.

– Polacy mordowali swoich żydowskich sąsiadów w sposób zorganizowany, bez przymusu ze strony nazistów, z własnej woli, chciwości i podłości – poinformowała świat jedna z dziennikarek, a polityk reprezentujący największą partię opozycyjną potwierdził, że „mordowaliśmy, tylko nie zakładaliśmy obozów śmierci”.

Niespodziewana odsiecz nadeszła do nas zza Odry.

„Nie ma najmniejszej wątpliwości, jeśli chodzi o to, kto był odpowiedzialny za obozy koncentracyjne. To zorganizowane masowe morderstwo zostało popełnione przez nasz naród i nikogo innego” – ogłosił niemiecki minister spraw zagranicznych Sigmar Gabriel.

Na tle opinii nadwiślańskich gwiazd medialnych nie tylko takie głosy można byłoby uznać za przyjazne naszemu krajowi. Nawet najbardziej agresywni wobec Polski komentatorzy i politycy zagraniczni pozwalają sobie czasem na łagodniejsze wypowiedzi. Wiedzą, że w razie potrzeby z łatwością znajdą u nas ochotników do udziału w kolejnych antypolskich operacjach. A naszym „Ochotniczym Rezerwom Medialno-Operacyjnym” niestraszne są żadne zadania. Książki o polskim antysemityzmie, debaty o zbrodniach polskich patriotów, podpalone budki, swastyki konstruowane z wafelków z czekoladą… To wszystko już było. Przed nami jednak kolejny „gorący marzec”. Czym siły ORMO zaskoczą nas tym razem?

___
Tekst opublikowany w "Naszym Dzienniku"

oto Piotr Tomczyk Piotr Tomczyk

Publicysta, piszący w "Naszym Dzienniku"

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 9)

Dyskusja

oto mmm777

Wystarczy tylko otrzeć się o chrześcijaństwo,

by rozumie zachowanie niemieckiego ministra...
.
Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać rozgrzeszenie?
- należy wykazać wolę poprawy i naprawienia wyrządzonego zła,
- należy żałować za grzechy,
- nie wolno trwać w nienawiści,
- nie wolno celowo umniejszać swej winy.
.
Jak widać - Niemcy postąpili jak należy i na rozgrzeszenie zasłużyli.
.
A jak jest w Polsce? No, inaczej ;) Więc i rozgrzeszenia nie będzie...
I nie nalezy się temu dziwić ;)

oto Piotr Tomczyk

Dobra interpretacja. Miejmy

Dobra interpretacja. Miejmy nadzieję, że prawdziwa ;) I że nasi przyjaciele zza Odry już zawsze wspierać nas będą.

oto Krzysztof M

że nasi przyjaciele zza Odry

że nasi przyjaciele zza Odry już zawsze wspierać nas będą.

A będą? :-)

A tak na marginesie... Mamy za Odrą jakichś przyjaciół? :-)

oto mj

Może po prostu Niemcom wcale

nie uśmiecha się powstanie Izraela- bis za swoją wschodnią granicą, wraz z przejęciem wszystkiego co na terenie obecnej Polski ma jeszcze jakąś wartość materialną... Przecież chyba zdają sobie sprawę z tego, ze tu nie chodzi bynajmniej tylko o strzeżenie przez Izrael monopolu na bycie w sumie jedyną ofiarą II wojny światowej i jakieś tam zapisy w ustawie.
Może stąd ten "głos poparcia".

oto Obserwator

A może

porządny Niemiec, przecież pisze że od 15 lat wozi młodych Niemców do Polski i uczy ich historii, pewnie innej niż nasi „starsi bracia”

oto chłop jag

Niespodziewana odsiecz

Niespodziewana odsiecz nadeszła do nas zza Odry.

Jaka tam odsiecz zza Odry - tołażysze. To wbrew naturze - a ponadto Polski nie ma - więc nie ma komu przychodzić z odsieczą - tołażysze.
Wniosek?
Mamy jakieś nieporozumienia na linii Izrael a Berlin - natomiast przyznanie się Niemców do obozów KL - to taki gol strzelony Izraelowi znienacka - tołażysze.

oto Robercik

przeprowadzonego w mediach

przeprowadzonego w mediach całego świata

Całego?
Ja wiem o atakach w mediach krajów którym polskojęzyczne rządy wchodzą w ...wie Pan gdzie. Nie sądzę aby Polskę atakowały media chińskie, irańskie, syryjskie. Media rosyjskie chyba też niespecjalnie atakują, bo co jak co, ale każdy taki atak byłby skrupulatnie odnotowany przez naszych "patriotów" którzy nie przepuszczą takiej okazji i od Rosji wymagają większej przyjaźni niż od naszych najlepszych sojuszników.

oto gość

"Patrioci" pragną od Rosji

"Patrioci" pragną od Rosji jedynie tego, żeby się od nas odstosunkowała po wieki itd.

oto Krzysztof M

"Patrioci" pragną od Rosji

"Patrioci" pragną od Rosji jedynie tego, żeby się od nas odstosunkowała po wieki

Rosja zrobi to, jak tylko siły NATO wyniosą się z Polski. :-) A rząd Polski (polski?) przestanie przejawiać zwierzęcą antyrosyjskość.

oto Robercik

patrioci spod góry synaj

Nasi "patrioci" nawet żydowską nagonkę na Polskę przypisali Putinowi. W takiej sytuacji jest oczywiste, że w ich przegniłych mózgach Rosja od nas nigdy się nie odczepi. Nawet gdy nie ma się do czego przypiąć, to przecież zawsze można powiedzieć, że Rosja szykuje się do inwazji na Polskę, że ćwiczy atak jądrowy na Warszawę
itd.
Ciekawe, że ten "patriotyzm" cosik taki jednostronny. Poza Rosją to już ich nic nie interesuje.

oto Ech...

To z grubsza tak samo, jak Ukraińcy

Oni mają taką metodę, że zawsze atak ze swojej strony tłumaczą: "to wcale nie my, to Rosja chce nas skłócić!". Złapać ich za rękę - a oni: "to nie nasza ręka! To ręka Moskwy!".
Cóż: jakaś metoda to niby jest - ale jak długo można się na to dawać nabierać, czy nawet udawać, że się w to wierzy?

oto Ireneusz

Długo

Bo to nie nabieranie, ale tworzenie alternatywnej rzeczywistości. Kłamca, który wierzy w swoje kłamstwa, jest nieprawdopodobnie wiarygodny.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.