Prezydent Duda popiera naloty na Syrię

Andrzej Duda wystąpił z oświadczeniem popierającym działania amerykańskie wobec Syrii.

"Jesteśmy członkiem koalicji, jesteśmy członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego i, rzecz jasna, popieramy i wspieramy działania naszych sojuszników. Zwłaszcza że były to takie działania, o których byliśmy informowani, konsultowani w tych sprawach; nie było to dla mnie żadnym zdziwieniem, że ta interwencja nastąpiła. (...) uczciwe państwa nie mogą dopuścić do tego, żeby niewinni ludzie zabijani byli przy użyciu broni chemicznej, bo wszyscy wiemy, że tolerowanie takich działań w efekcie prowadzi do jeszcze gorszych skutków".

Wiadomo, że władze III RP nie mogą uważać i czynić inaczej, ale pan Andrzej Duda zachowałby przynajmniej trochę powagi, gdyby takich oświadczeń nie składał publicznie. Wystarczy to powiedzieć tylko ambasadorowi Paulowi W. Jonesowi.

Poza tym, jeśli USA zdecydują się rozpocząć wojnę z Rosją, to rządzący III RP też będą tak po prostu wspierać "działania naszych sojuszników"? A tu zostanie atomowa pustynia.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.916665
Ogólna ocena: 4.9 (głosów: 12)

Tematy: 

Dyskusja

oto Robercik

Kilka dni po izraelskiej

Kilka dni po izraelskiej rzezi w Palestynie Andrzej Duda złożył hołd państwu Izrael. W czasie hołdu strona żydowska obrzuciła Polaków standardowymi oskarżeniami o współpracę z nazistami.
Duda to jest bardzo zdemoralizowany łotrzyk.

oto Krzysztof M

Duda to jest bardzo

Duda to jest bardzo zdemoralizowany łotrzyk.

Niekoniecznie. Istnieje możliwość, że to, co robi Duda, jest jednak dla Polski korzystne. Nie wiemy, co się dzieje za kulisami.

oto Ireneusz

:-))

Co za podejście, zakompleksionego malutkiego Polaka. I takie coś propagować publicznie, bez rumieńców wstydu?
To co się dzieje za kulisami - gwarantuję - nie jest i nigdy nie będzie dobre dla jakiegokolwiek Narodu. To co się dzieje za kulisami to jest zawsze to samo, co się dzieje pod stołem. Zyskują jedynie gracze siedzący przy stole - rządy, a więc ludzie kręca lody w cieniu kulis. A ktoś na to spogląda jak pan i rozmyśla - na pewno oni walczą o nas i działają w naszym imieniu za kulisami. O tak! Z pewnością działają...

oto Krzysztof M

Co za podejście,

Co za podejście, zakompleksionego malutkiego Polaka.

Dopuszczam coś, co jest prawdopodobne. Pan wie, że nie jest?

oto Sol

dokładnie

w Palestynie pełno syjonistów, czemu Pan uciekł jak chciałam pogadać :)?

oto Jasio

Robercik @ E tam!

Jak się moralności nie miało to "bardzo zdemoralizowany" brzmi pochlebnie.
Najpewniej tak zostanie przyjęte!

oto chłop jag

Prezydent Duda popiera naloty

Prezydent Duda popiera naloty na Syrię

Banderowców też popiera - więc wszystko jasne - tołażysze.
Wniosek?
Jeżeli pupile szatana otaczają się ze względów taktycznych ludźmi - to wybierają spośród nich tylko kanalie niezasługujące na miano człowieka - tołażysze.

oto BTadeusz

Obawiam się że chłoptasiowi dano wybór:

Albo będziesz na menorze, albo powąchasz no_wiczoka.
I powiedział to explicite:

bo wszyscy wiemy, że tolerowanie takich działań w efekcie prowadzi do jeszcze gorszych skutków".

Co? - nie ma racji?...
A szopka w telewizorniach - to "edukacyjne" przerywniki programów reklamowych.

oto sceptyk

Dziwne poglądy polskiego prezydenta

uczciwe państwa nie mogą dopuścić do tego, żeby niewinni ludzie zabijani byli przy użyciu broni chemicznej

Czyzby zatem problem polegał na tym, że broń uzyta do zabijania niewinnych ludzi musi byc zgodna z lista broni akceptowanych przez jakieś umowy międzypaństwowe, i żeby miała prawidłowy kaliber?
jesli broń taka bedzie miała wlaściwy kaliber i będzie zgodna z rozporządzeniem jakiejs międzynarodowej organizacji, to juz można zabijac niewinnych ludzi zgodnie z prawem i wszystko będzie w porządku?

Jeśli zas chodziło o cos innego, to warto by przeczytać i adjustowac tekst przed wygłoszeniem publicznym...

oto Krzych Adam

Hmm. Podziwiam zdolność do czytania takich rzeczy.

I dziękuję za zwrócenie na to uwagi.

Gdy tylko zauważam tego typu banialuki jak przytoczone rytualne pokłony "naszemu największemu sojusznikowi" moja uwaga gdzieś dryfuje co uniemożliwia mi zrozumienie co ciekawszych szczegółów owych banialuk. Dlatego nawet nie zauważyłem jak bardzo niemądrze jest to zdanie sformułowane.

Ale teraz nadziwić się nie mogę co też PAD takiego miał na myśli. Czy to, że według niego zadaniem "uczciwych państw" jest zadbanie o to by tylko winni ludzie byli zabijani przy użyciu broni chemicznej, czy też o to by niewinni ludzie zabijani byli wyłącznie przy użyciu broni innego rodzaju. A może o coś zupełnie innego? Tajemnica jest to wielka co też chodzi po prezydenckiej głowie.

oto sceptyk

Właściwie to jest jeszcze gorzej:

prezydent POlski powinien w ogóle powstrzymać się od wyrażania poparcie POlski dla jakichkolwiek bomabardowań pod jakimkolwiek pretekstem.
Polska nie jest w stanie wojny z Syrią, to po pierwsze.
Po drugie: jaka to obrona ludzi zaatakowanych (byc możę - wiadomośc nie jest pewna!) gazem czy inna bronią, za pomoca bomardowań? Akurat ponoć nikt nie zginął, ale jakies straty były przecież.
A ci biedni ludzie sa mieszkańcami tego kraju i będa nadal, gdy prezydent Assad zostanie zmieniony przez kolejnego... W Syrii trwa wojna domowa. Nie znamy wszystkich uwarunkowań i nie mamy wiedzy o tym ile win lezy po jednej a ile po drugiej stronie.
Żeby bylo trudniej, to w tej wojnie uczestnicza nie tylko Syryjczycy, ale wiele państw innych, które czynnie popierają jedna lub druga stronę.
W takiej sytuacji POlska powinna raczej wycofac swoje oddziały i sprzęt, bo nie wiadomo kto ma rację i od kogo i za co można dostac po glowie.
Co do samego ataku USA na Syrię: sądze, że to była demonstracja siły i zdecydowania USA do posługiwania sie armią w każdym przypadku, który uznaja za odpowiedni do tego. Może ta demonstracja była przeznaczona na uzytek KRLD, Rosji i Chin?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.