Chcesz wojny, gotuj mowę o pokoju

Deklaracjami umiłowania pokoju TVPiS akurat ocieka. Fakty są inne (cytaty z głowy, treść samego przekazu nie odbiega od wygłoszonych słów)

Kompania czołgów wysłanych na Łotwę gotowa do natychmiastowej walki!

młodzież z OT będzie przygotowywana do walki ze Specnazem!

Antoni M.

Jakiś amerykański generał (z głowy za TVPiS):

wytyczyliśmy linię od Bułgarii po Litwę, Łotwę i Estonię. Tam zmierzają nasze jednostki

Na chłopski rozum każdy widząc taką obfitość cudzych wojów przybywających pod swoje granice z hasłami umiłowania pokoju jednak by się wk...ł.https://pbs.twimg.com/media/CvtcYB3WIAAIti-.jpg

Szaleńcy pchają nas do wojny. Psychopatów w historii było wielu, ich przypadłość wychodziła po czasie. Jak musztarda po obiedzie. Wiadomo, pójdą wszyscy. Mam tylko jeden postulat:
wszyscy jeszcze nie otrzeźwiali wyborcy PiS na sygnał zagrożenia ogłoszony przez Macierewicza zgłoszą się na ochotnika pierwsi

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.6
Ogólna ocena: 4.6 (głosów: 10)

Tematy: 

Dyskusja

oto YogiBeer

Szaleńcy pchają nas do wojny.

Szaleńcy pchają nas do wojny. Psychopatów w historii było wielu, ich przypadłość wychodziła po czasie. Jak musztarda po obiedzie. Wiadomo, pójdą wszyscy. Mam tylko jeden postulat: wszyscy jeszcze nie otrzeźwiali wyborcy PiS na sygnał zagrożenia ogłoszony przez Macierewicza zgłoszą się na ochotnika pierwsi

Wie Pan co? Ja ostatnio coraz częściej myślę, że naród polski jest obciążony zbyt wieloma umysłowo ociężałymi osobnikami (także płci żeńskiej). Może niech wszyscy, którzy chcą wojować z Rosją przekroczą granicę polsko-ukraińską i sobie bohatersko polegną w Donbasie czy gdzie tam chcą, ale koniecznie (niech polegną) wraz z przywódcami, którzy do tej krucjaty nawołują. To nieco oczyści pulę genetyczną Polaków - jak również i scenę polityczną. Proszę pomyśleć - gdyby np. zamiast Powstania Warszawskiego Bór Komorowski wezwał wszystkich chętnych z AK do wyjścia do Kampinosu i rzucenia Niemcom wyzwania (mogliby nawet zanieść dwa nagie miecze Stahelowi), Niemcy nie mordowaliby trzeźwych tak masowo, a pijanych może dzięki temu zginęłoby więcej - ze szczególnym uwzględnieniem przyszłego Wodza Naczelnego, Chruściela i Okulickiego. Może też nieco więcej "grup rekonstrukcyjnych" Powstania Styczniowego zdążyłoby do Kampinosu, dzięki czemu różni geodeci i chłopi nadzieleni ziemią z reformy rolnej nie najedliby się strachu, ziemi, książeczek i/lub ołowiu ... Same korzyści. Może romantyzm był metodą oczyszczania społeczeństwa z idiotów, tak długo, jak długo wojujące strony nie stosowały odpowiedzialności zbiorowej i broni niszczącej cele powierzchniowe ... Niestety, Jarosław i Antoni nie zrobią Polakom tej przysługi i nie pojadą polec w walce o Samostijną Ukrainę i ukraiński Krym/Donbas. Oni poślą polskich osłów, a samemu będą na tyłach wychowywać kolejnych.

Z drugiej strony cała "wojenna" retoryka PiS to raczej element uwiarygodniania się przed własnym oszołomskim elektoratem niż faktyczne parcie do konfrontacji militarnej z Rosją. Taka konfrontacja bez zgody USA nie jest możliwa, a zgoda USA nigdy się nie pojawi. Pisałem kilkukrotnie o tym, że działania USA/NATO to element presji, zmuszania Rosji do zwiększenia wydatków na zbrojenia (i lokalne konflikty konwencjonalne) w warunkach spadku dochodów budżetowych (wskutek wymuszonego przez USA spadku cen ropy). Docelowo zwiększenie wydatków zbrojeniowych prowadzić ma do spadku dynamiki rozwoju, spadku wydatków na cele społeczne i wzrostu niezadowolenia społecznego, a w efekcie - do odsunięcia ekipy Putina od władzy w ramach rewolty lub przegranej w wyborach i zainstalowania w Moskwie ekipy "waszyngtońskiej" opozycji.

oto chłop jag

Ta atmosfera nieuchronnego ataku Rosji na

Europę Wschodnią jest robiona po to aby odwrócić uwagę od tego - co pupile szatana wyprawiają w eurokołchozie - tołażysze. Forsy brak a ponadto trwa zasiedlanie eurokołchozu młodymi, kolorowymi byczkami, którym kałachy dostarczy się potem w odpowiedniej chwili - tołażysze. Nie jest jasna rola Rosji jeżeli chodzi o wspomaganie pupili szatana w zakresie wyniszczania Białej Europy - natomiast jasne jest to, że Ukrainę rozgrywa się za cichą zgodą tejże Rosji. Gdyby nie było zgody Rosji - siły na Ukrainie, które wysadziły z fotela Wiktora Janukowycza - byłyby zneutralizowane tam w zarodku - tołażysze.
Wniosek?
Pupilom szatana gorąca wojna nie jest potrzebna - ponieważ i bez wojny robią oni z ludzkością - co tylko zechcą - tolażysze. Natomiast zimna wojna zawsze się przydaje wtedy - kiedy na budowę Piekła na Ziemi - forsy braknie - tołażysze.

oto Paulina Kaufmann

Taka ciekowostka...

Z tymi łacińskimi sentencjami trzeba uważać...
Najnowszy amerykański okret wojenny, niszczyciel USS Zumwalt, którego budowa kosztowała od 3,5 do 4,4 miliarda dolarów, po dwóch latach testów morskich wszedł niedawno do służby i... Właśnie się zepsuł podczas przejścia przez Kanał Panamski. Awaria była na tyle poważna, że nie był w stanie o własnych siłach kontynuowac rejsu i musiał skorzystać z pomocy holowników.
Łacińska dewiza okrętu brzmi: Pax Propter Vim co zostało przetłumaczone na angielski jako Peace Through Power. Awarii uległ napęd okrętu, który tym samym stracił... Moc...

oto Robercik

Awaria awarią, ale pociski

Awaria awarią, ale pociski 155mm do armaty z tego cuda kosztują po 800tys $. Ktoś się w końcu połapal, że to sporo. Widocznie Amerykanie tak wysoko cenią sobie pokój który jak wiadomo jest wojną.

oto KubaG

Ostatnie podrygi. Spieszą się

Ostatnie podrygi. Spieszą się póki Trump nie obejmie urzędu. Nagle mamy zmasowane antyrosyjskie natarcie (rezolucja Europarlamentu zaproponowana przez Fotygę), Wszystko ucichnie o ile Trump dotrzyma obietnic wyborczych. Nie ma co się stresować. Hilaria przegrała i III Wojna Światowa została odwołana. Goście, którzy założyli, że amerykańska polityka wobec Rosji będzie utrzymana w wyniku elekcji Clintonowej są w trudnej sytuacji. Nie mogą z dnia na dzień powiedzieć, że wszystko czym do tej pory nas karmili to bullshit, więc próbują jak najwięcej ugrać przed styczniem 2017.

Spokojnie poczekajmy na moment kiedy dowiemy się kto zostanie Sekretarzem Stanu i Sekretarzem Obrony w USA. To nam powie więcej niż aktualne działania obecnej amerykańskiej administracji i elit UE.

oto JJerzy

Spokojnie ...

... Jeszcze nie odtrąbiono ...

Hilaria przegrała [...]

Dzisiaj w telewizorze gadało, że sprawdzają wyniki wyborów.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.