Bronię Macierewicza!

Nikomu w Polsce (jeszcze? i na szczęście!) nie można nakazać sympatii do Antoniego Macierewicza, zaś Robert Luśnia – jak sądzę – sam sobie dobiera znajomych. Niemniej warto odnieść się paroma zdaniami do kolejnych już rewelacji GW na temat ministra obrony.

Tym razem informatorem GW jest były lubelski prokurator apelacyjny, Włodzimierz Blajerski. Czego jednak „Gazeta...” nie pisze i nie przypomina? Oto na przykład, że w/w jako wiceminister spraw wewnętrznych w rządzie Suchockiej (z ramienia chrzanowsko-niesiołowskiej frakcji ZChN) brał czynny udział w operacji tzw. inwigilacji prawicy. Gdy sprawa wyszła na jaw – Blajerski pozwał za opisanie tego procederu lokalne pismo-córkę „Myśli Polskiej” - miesięcznik „Lubelskie Co? Gdzie? Kiedy?” (redagowany m.in. przeze mnie) i prawomocnie PRZEGRAŁ sprawę sądową, w której w charakterze świadka – ofiary inwigilacji uczestniczył m.in.... Antoni Macierewicz. Z pewnością Blajerski mu to wspaniałomyślnie wybaczył i uniósł się ponad ujawnienie prawdy o łamaniu przez siebie prawa – prawda?

Dalej – jako prokurator apelacyjny w Lublinie, pod rządami AWS Blajerski krył jedną z największych ówczesnych afer korupcyjnych w kraju:

  • najpierw przejęcie z rąk zastraszonego i przymuszanego akcjonariatu pracowniczego spółki HERBAPOL S.A., dokonane przez jej solidarnościowego prezesa, Józefa Godlewskiego , działającego na zlecenie oligarchy SLD, Józefa Staraka;
  • następnie – wyprowadzenie do spółek zależnych HERBAPOLU Lublin ponad 20 mln zł z państwowej korporacji FS HOLDING.

Aferę ujawnił i czynnie się jej przeciwstawiał (długo walcząc niemal zupełnie samotnie) właśnie... Robert Luśnia. Kariera Blajerskiego zawisła na włosku, kiedy antykorupcyjny „Tygodnik Czas Lubelski”,w którym wówczas pracowałem – ujawnił, jak pan prokurator, mając na biurku dowody przestępstw – w najlepsze biesiadował z Godlewskim i innymi oczywistymi ich sprawcami. Śledztwa nabrały tempa kiedy prokuratorem generalnym był Lech Kaczyński, następnie ukręcono większości z nich łby pod rządami jego następcy, Stanisława Iwanickiego, dzięki któremu Blajerski nie tylko utrzymał immunitet, ale i dostał kopa w górę, do prokuratury krajowej.

Do walki z Macierewiczem, MON i Robertem Luśnią - GW posługuje się więc opowieściami aferzystów, Godlewskiego i Blajerskiego, mającymi do atakowanych osobiste urazy za ujawnienie swoich szwindli. I można się z Macierewiczem nie zgadzać (jak ja), można śmiać się z działań MON (jak prawie wszyscy) – ale u licha, miejmy świadomość kto się prezentuje jako sprawiedliwa dla nich alternatywa!

oto Konrad Rękas Konrad Rękas

Dziennikarz chełmskiej i lubelskiej prasy regionalnej, doradca rolniczych związków zawodowych - ZZR "Ojczyzna" i OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Wiceprezes Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych. Prezes Powiernictwa Kresowego.
Autor Prawicy.net miesiąca stycznia 2013 ...

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
3.75
Ogólna ocena: 3.8 (głosów: 8)

Tematy: 

Dyskusja

oto Paulina Kaufmann

Pomijając wszystko inne...

...ma Pan osobiste powody żeby "wieszać psy" na Blajerskim, (żeby było jasne, nie mam najmniejszego zamiaru go bronić, mam o nim swoje zdanie) prawda?
Stosuje Pan taką samą metodę jak, według pańskiego komentarza Blajerski wobec Macierewicza:

Z pewnością Blajerski mu to wspaniałomyślnie wybaczył i uniósł się ponad ujawnienie prawdy o łamaniu przez siebie prawa – prawda?

Wszak Blajerski wniósł pozew przeciw Annie Kiszczyńskiej-Rękas, nieprawdaż? Przypadkowa zbieżność nazwisk?
Tak mi się skojarzyło:

Dodatkowo pisze Pan o tym, że Blajerski łamał prawo. Jeśli tak, to gdzie zawiadomienie do prokuratury, wszczęcie postępowania i finał w sądzie?

oto Konrad Rękas

i prawomocnie PRZEGRAŁ

Blajerski pozwał za opisanie tego procederu lokalne pismo-córkę „Myśli Polskiej” - miesięcznik „Lubelskie Co? Gdzie? Kiedy?” (redagowany m.in. przeze mnie) i prawomocnie PRZEGRAŁ

Znowu Pani (?) nie przeczytała komentowanego tekstu? :)

oto Paulina Kaufmann

Panie Konradzie...

...Pan NIE czyta.
Blajerski złożył pozew przeciwko p.Annie Kiszczyńskiej-Rękas a sąd pozew oddalił.
Blajerski nie został skazany prawomocnym wyrokiem za łamanie prawa.
A Pan tak właśnie napisał:

ujawnienie prawdy o łamaniu (...) prawa

Ja się nie odniosłam do wyroku w sprawie z powództwa cywilnego, którą wniósł Blajerski.
Przy okazji, mnie nie interesuje pańska prywatna niechęć do Blajerskiego ale chodzi mi o zastosowaną metodę obrony Macierewicza.
Próbuje Pan bronić ministra poprzez dyskredytowanie "świadka" a odwróciwszy ktoś może powiedzieć, że dyskredytuje go Pan tylko z chęci zemsty czyli jak to wygląda?

oto Konrad Rękas

Ja się nie odniosłam do

Ja się nie odniosłam do wyroku w sprawie z powództwa cywilnego, którą wniósł Blajerski.

...a przecież...:

Wszak Blajerski wniósł pozew przeciw Annie Kiszczyńskiej-Rękas, nieprawdaż? .

No to jak, odniosła się Pani (?), czy nie? :) A może do powództwa tak, do wyroku nie, jak Pani (?) wygodniej?

Dalej, przecież w tekście jest:

następnie ukręcono większości z nich łby pod rządami jego następcy, Stanisława Iwanickiego, dzięki któremu Blajerski nie tylko utrzymał immunitet

Znowu "pyta" Pani (?) o coś, co zostało opisane...

Co do reszty zaś - sprawa inwigilacji prawicy i jej losy są przecież znane, zapewne nawet Pani (?). Inne przygody Blajerskiego - również były opisywane: http://archiwum.polityka.pl/art/niezatapialny,373753.html
http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/prokuratura-do-zadan-specjalnych/kq1zj
http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,35640,4144325.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,5432025,Wlodzimierz_Blajerski_oskarzony_za_wypadek_.html

Jak zwykle, koniec palca za przewodnika :) Wystarczy pomyśleć...

Nawiasem mówiąc, jak widać - nawet GW do czasu nie kryła pana prokuratora, który awansował na "wiarygodne źródło" dopiero w toku wojny toczonej z Macierewiczem.

oto Paulina Kaufmann

Nie rozumie Pan.

Blajerski NIE złamał prawa, ni ebył nigdy oskarżony ani skazany więc pisanie, ze łamał prawo jest NADUŻYCIEM. Jeśli stosuje Pan tego rodzaju pomówienie, to dyskredytuje Pan całą swoją obronę Macierewicza.
W sprawie inwigilacji prawicy nie zapadł żaden wyrok skazujący Ten ukręcił, tamci zamietli pod dywan... Wie Pan, no... Troszkę rozsądku...
Albo więcej rozwagi w pisaniu.

oto Konrad Rękas

Pani (?) jest tu nowa, więc

Pani (?) jest tu nowa, więc nie zna Pani (?) mojej zwykłej porady dla komentatorów, mianowicie:

SŁOWA MAJĄ ZNACZENIE

Czy ja napisałem: "Włodzimierz Blajerski złamał prawo i został za to skazany"? Nie. Napisałem, że złamał prawo - bo to prawda :)

A co do reszty - wie Pani (?), Hitlera też jakoś ostatecznie nie skazali... I paru innych też. Bo to tylko III RP.

oto Paulina Kaufmann

Dobrze, napisze tak.

Mateusz Piskorski i inni członkowie partii Zmiana łamali prawo. Tak słyszałam.
Jeśli Pan miał dowody (bo twierdzi Pan, że znał PRAWDĘ), to mam pytanie czy ZAWIADOMIŁ PAN PROKURATURĘ?

oto Konrad Rękas

...i niedobrze :) Zarówno w

...i niedobrze :) Zarówno w moim zawodzie, dziennikarza, jak i przy Pani (?) zajęciu, prowokatora - przeważnie lepiej jest znać odpowiedź na pytanie przed jego zadaniem :)

oto Konrad Rękas

...czyli byłem świadkiem w

...czyli byłem świadkiem w sprawach lubelskich afer, także tych z udziałem Blajerskiego, w wielu także składającym zawiadomienia. Na oczywistości zapewne faktycznie szkoda czasu :) Ale proszę jeszcze nie odchodzić, zabawnie się z Panią (?) gawędzi :)

oto Czesław

Złodziej czy nie złodziej

Nie można podchodzić do sprawy tak jak Pani Paulina Kaufmann, szczególnie w publicystyce a niewątpliwie i w normalnym życiu. W ten sposób można "zarżnąć" i ośmieszyć każdego kto zgodzi się na taką formę dyskusji. Jeżeli ja widzę człowieka który porwał torebkę i ucieka, to nie mam prawa krzyczeć "łapać złodzieja" bo jeszcze sąd nie wydał na niego wyroku a dalej, jak sąd "z braku dowodów" nie wyda wyroku skazującego, to ja nie mogę nazywać go złodziejem. Oczywiście, można dyskutować poważnie lub wyzłośliwiać się niepoważnie.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.