Sierakowski w 90% finansowany przez zagranicę

Sławomir Sierakowski, redaktor naczelny Krytyki Politycznej, podczas dyskusji w Poranku TOK FM dotyczącej finansowania organizacji pozarządowych.

– Są bardzo silne ograniczenia dla organizacji pozarządowych w wydatkowaniu środków, na przykład na pensje. To jest bardzo trudno uzyskać. W mojej organizacji pracuje kilkadziesiąt osób i ogromna większość – 90 proc. dotacji, zawsze tak był – pochodzi z zagranicy. To nam zapewnia niezależność w Polsce. I bardzo dobrze, bo Kaczyński nam może skoczyć dzisiaj. Bardzo się z tego cieszę

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto JarWi

Sądząc po butnym tonie tow.

Sądząc po butnym tonie tow. Sierakowskiego jest on wręcz dumny z bycia jurgieltnikiem, a prócz tego oznacza to, że jest to proceder legalny. Naturalnie źle to świadczy o III RP, ale z drugiej strony kto miałby tego zakazać, skoro niemal wszyscy "na górze" siedzą w czyjejś obcej kieszeni?

oto YogiBeer

Solidurność to też był ruch

Solidurność to też był ruch jurgieltników, elita polityczna III RP to ci jurgieltnicy ze styropianu. Od jurgieltników gorsi są ci, którzy pchają Polskę w bagno w imię idei wasalnej wierności suwerenowi. I to niekoniecznie idei "europejskiej". Obecna kaczystowska krucjata antyrosyjska nie jest opłacana przez Waszyngton ani Berlin. To czysta gorliwość w lizaniu butów wuja Sama. Czym się ta banda różni od Wasilewskiej, Bermana czy Bieruta w gorliwości służenia "wielkiemu bratu"?
http://www.prawica.net/5797

oto chłop jag

Teraz powinno być jasne dlaczego

pupile szatana znieśli karę śmierci - tołażysze.
Wniosek?
Pupile szatana trzęsą poszczególnymi państwami jak pies, przysłowiowym flakiem - tołażysze - i robią to w blasku fleszy.

oto gość

zagraniczni płatnicy

Do sponsorów „Krytyki Polityczne" należą: „Open Society Foundations z siedzibą w Nowym Jorku założona przez George’a Sorosa .... Instytut Goethego, niemiecka organizacja powiązana z partią Zielonych (Fundacja im. Heiricha Bölla) czy niemiecka socjaldemokratyczna organizacja – Fundacja im. Friedricha Eberta. KP chwali się również współpracą z niemiecką Fundacją im. Róży Luksemburg, związaną ideowo z lewicową partią polityczną Die Linke”.

"Do Rzeczy" nr. 49
„Na wygodnej pozycji” - Agnieszka Niewińska

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.