11 listopada - podwójne święto, podwójna radość

Kiedy 87 lat temu pociągiem z internowania w Magdeburgu wrócił do kraju Józef Piłsudzki, Naród oczekiwał od Niego jednego - stworzenia silnego niepodległego państwa. Uczynił to.

Obchodzimy kolejną 87 Rocznicę Niepodległości. Od 1989 -święto państwowe. Wcześniej 11 listopada był oficjalnym świętem narodowym Polski w latach 1937-1939.

Dziś mamy powód do podwójnej radości. Od wczoraj mamy pierwszy prawdziwy ? prawicowy rząd, który sformował Premier Kazimierz Marcinkiewicz. 23 grudnia przejmie obowiązki Prezydenta Lech Kaczyński. Polska wkracza na drogę prawa i sprawiedliwości społecznej. Naród oczekuje od rządu i Prezydenta rozliczenia dotychczasowych rezydentów Polski.

Na margines polityczny zostały zepchnięte SLD i liberalna PO, której bliżej do postkomunistów niż do rządów prawicy. Razem tworzą opozycję, dla których nie dobro Polski jest najważniejsze lecz prywata i kontynuacja eseldowskiej oligarchii.

W wielu miejscach w Polsce odbywają się uroczystości patriotyczne. Przy pomnikach Józefa Piłsudskiego i tablicach pamiątkowych składane są wiązanki kwiatów. Odprawiane są msze święte w intencji za Ojczyznę.

Przed Pomnikiem Pamięci Ofiar Stalinizmu we Wrocławiu, przy ul. Świdnickiej (między operą i fosą), odbędzie się uroczyste składanie kwiatów. Organizacje i osoby o postawach patriotycznych pragnące publicznie wyrazić wdzięczność Opatrzności za uratowanie Polski przed rządami Platformy Obywatelskiej i Unią Wolności (Partia Demokraci), proszone są 11 listopada (piątek) o godz. 17-tej przed Pomnik Ofiar Stalinizmu.

Marek Olżyński

Głosów: 0


To jest: Lesław

Polska wkracza na drogę prawa i sprawiedliwości społecznej

Dobrze że Pan dodał "społecznej". Jeszcze ktoś mógłby się pomylić.

Pozdrawiam,

Lesław
-----------------------------------------
Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PiS dla tego polityka jest w jakiejkolwiek sytuacji nierealne.

To jest: julek

Re: 11 listopada - podwójne święto, podwójna radość

[quote=marekpl]Dziś mamy powód do podwójnej radości. Od wczoraj mamy pierwszy prawdziwy ? prawicowy rząd, który sformował Premier Kazimierz Marcinkiewicz.[/quote]

I oto dowiaduję się, że mamy do czynienia z pierwszym prawdziwie prawicowym rządem. Chyba że autorowi chodzi o pierwszy w ogóle prawdziwy rząd. Jakakolwiek to nie jest wersja obie dokładnie tak samo bezdennie durne.

[quote]Polska wkracza na drogę prawa i sprawiedliwości społecznej.[/quote]

Swego czasu mieliśmy taki dowcip: "czym rózni się sprawiedliwość od sprawiedliwości społecznej, tym czym rózni się krzesło od krzesła elektrycznego."

[quote]Na margines polityczny zostały zepchnięte SLD i liberalna PO, której bliżej do postkomunistów niż do rządów prawicy. Razem tworzą opozycję, dla których nie dobro Polski jest najważniejsze lecz prywata i kontynuacja eseldowskiej oligarchii.[/quote]

Dwa zdania a co najmniej kilka bzdur i kłamstw. Po pierwsze liberalna PO nie zostałą zepchnięta na marginaes, a obawiam się także, że i SLD będzie miało jeszcze sporo do powiedzenia. Tej liberalnej PO jest bliżej SLD niż prawicy. Czy autor mógłby wyttłumaczyć swój punkt widzenia? Może lepiej jednak nie powtarzać nieustannie jakichś sloganów.
Jak to się stało, że rząd prawicy popierają dwie partie określające się jako lewicowe - czyli Samoobrona i PSL. O postkomunistycznej proweniencji obu organizacjio nie wspomianjąc.

[quote]W wielu miejscach w Polsce odbywają się uroczystości patriotyczne. Przy pomnikach Józefa Piłsudskiego i tablicach pamiątkowych składane są wiązanki kwiatów. Odprawiane są msze święte w intencji za Ojczyznę.

Przed Pomnikiem Pamięci Ofiar Stalinizmu we Wrocławiu, przy ul. Świdnickiej (między operą i fosą), odbędzie się uroczyste składanie kwiatów. Organizacje i osoby o postawach patriotycznych pragnące publicznie wyrazić wdzięczność Opatrzności za uratowanie Polski przed rządami Platformy Obywatelskiej i Unią Wolności (Partia Demokraci), proszone są 11 listopada (piątek) o godz. 17-tej przed Pomnik Ofiar Stalinizmu.

Marek Olżyński[/quote]

Onego czasu był taki dobry obyczaj, że nie wciągano świąt narodowych i kościelnych do bieżących sporów politycznych. Takie działania spotykały się z naganą z bardzo prostej przyczyny - uważano, że tak się nie godzi. Widać ten zwyczaj już zaginął.

Moja świętej pamięci babcia mówiła sporo o schamieniu obyczajów...

To jest: Karolinap

cytat:Organizacje i osoby o

[quote]Organizacje i osoby o postawach patriotycznych pragnące publicznie wyrazić wdzięczność Opatrzności za uratowanie Polski przed rządami Platformy Obywatelskiej i Unią Wolności (Partia Demokraci), proszone są 11 listopada (piątek) o godz. 17-tej przed Pomnik Ofiar Stalinizmu.[/quote]
Przepraszam z góry za ostry komentarz, ale ten fragment to po prostu chamstwo i głupota, które nie mają nic wspólnego z patriotyzmem. Mieszanie Boga do polityki jest wręcz bluźniercze. Już nie mówiąc o tym, że "osoby pragnące podziękować za uratowanie Polski od Platformy Obywatelskiej proszone są o przybycie pod Pomnik Ofiar Stalinizmu" Za coś takiego powinien grozić proces sądowy.
-------------
"Nie można walczyć z biedą, niszcząc bogatych."
Margaret Thatcher