Głosy w dyskusjach

 • i gdzie się spało?


  Andrzej   | w:: 3 zdjęcia z Camino - dzień 2   | 44m 40s

 • Tylko ST. :-)


  Krzysztof M   | w:: Czipsy, proszek do prania,...   | 1g 37m

 • Jak pan sobie wyobraża ustanowienie autorytetów dla ulicy?

  Jeszcze niedawno ksiądz jest autorytetem dla ulicy. Fakt, że pracował na to 2.000 lat. Ale może da się szybciej? :-)

  ak czy inaczej, ulica pozostaje źródłem władzy

  Nie tak drogi panie. Źródłem władzy są ci, którzy ulicą manipulują.


  Krzysztof M   | w:: Polityka? – uciekaj na drugą...   | 1g 45m

 • Polonia Christiana niekoniecznie musi mieć coś wspólnego z KK. Niejednemu psu Burek.


  Krzysztof M   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 1g 49m

 • To prawda, że Hinduski w Indiach są bardziej tradycyjne ale mlodzi indyjscy mężczyźni myślą zupełnie inaczej. Oni chcą się mieszać. Raz spytałem Hindusa w Londynie skąd jest a on odpowiedział: "kiedyś byłem z Indii ale teraz jestem stąd, z Anglii" i odszedł z nosem do góry.


  Marcin Malik   | w:: Hindusi i Orientalni czyli "...   | 1g 52m

 • to taka bajeczka dla naiwnych. A jak się doi na tym kasę. To lepsze od wody w plastikowych butelkach.


  baba jag   | w:: Czipsy, proszek do prania,...   | 1g 53m

 • Szanowna/y Pani/e BM

  Intencją mojego artykułu było pokazanie, że KRLD nie żyje w jakiejś izolacji od światowej muzyki. Telewizja KRLD daje swym widzom możliwość zapoznania się nawet ze współczesnymi amerykańskimi musicalami, nie mówiąc już o europejskiej klasyce.

  Linkowany przez Panią/Pana filmik nie bardzo wiąże się z tematem artykułu. Z drugiej strony mówią przecież, że wszystko ze wszystkim jakoś się tam wiąże. Spróbuję więc powiązać Pani/Pana filmik z Polską i KRLD.

  Chyba najłatwiej będzie to zrobić odwołując się do fragmentu Traviaty Verdiego "Noi siamo zingarelle" (35:00-38:24) czyli w przekładzie na polski "Jesteśmy cyganami". To już blisko polskiej polityki. Można by powiedzieć, że jest to dewiza niektórych polskich polityków. W filmiku, nie wiedzieć czemu, nadano temu fragmentowi tortową oprawę (tort gigant):

  uo-5.jpg

  Z tortem to już jest większa trudność. Powiedziano jednak: "Szukajcie, a znajdziecie". Znalazłem. W dniu 27 września 2015 w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim odbył się wieczór galowy „Lech Wałęsa – urodziny prezydenta” z udziałem Lecha Wałęsy i Danuty Wałęsowej. Przemawiali: Ewa Kopacz, Mieczysław Wachowski, Szewach Weiss i Daniel Olbrychski. Wystąpili artyści: Emilian Kamiński, Marek Majewski i Chór Filharmonii Narodowej, który wykonał "Jesteśmy cyganami" (Noi siamo zingarelle).

  Na wspomnianej imprezce był tort gigant. Dzielił nim osobiście Lech Wałęsa, podług zasług oczywiście. Np. Ewa Kopacz dostała spory kawałek, a chórzyści tylko po łyżeczce, prosto do "dziubków". Jubilatowi-karmicielowi "dziubki" otwierały chętnie nie tylko soprany, mezzosoprany i alty, ale nawet tenory i barytony. Zainteresowanym polecam filmik. Przytoczone przeze mnie informacje pochodzą z opisu pod tym filmikiem.

  A teraz pora na KRLD. Tam Traviata też nie obca. Polecam filmik z pochodzącym z Traviaty toastem Libiamo ne' lieti calici (Więc pijmy na chwałę miłości).

  uo-6.jpg

  Na pjongjangskiej scenie śpiewają artyści koreańscy i rosyjscy. Gra Orkiestra Unhasu. Jest to fragment koncertu z okazji Dna Kobiet 2010 (stulecie Międzynarodowego Dnia Kobiet).

  Jeszcze uwaga na temat Cyganów. Gdy piszę to słowo z małej litery, to nie chodzi mi o etniczność, ale o stosunek do prawdy. Do Cyganów nic nie mam. Wprost przeciwnie. Fascynuje mnie ich kultura. Nie dzielę ludzi na Cyganów, Polaków, Niemców etc. W każdym narodzie są ludzie porządni i ludzie porządni inaczej.

  Na koniec, skoro już o Cyganach i KRLD mowa, to polecam dwa filmiki z moimi ulubionymi północnokoreańskimi pierwszymi skrzypcami, czyli fenomenalną Sonu Hyang-hui:

  uo-7.jpg

  Pierwszy filmik to nagranie z 2011, gdy Sonu Hyang-hui grała jeszcze w Samjiwon Orchestra. Drugi filmik to nagranie chyba z 2015, gdy grała w Moranbong Band. Oba filmiki dotyczą tego samego utworu, Zigeunerweisen (Gypsy Airs), którego kompozytorem jest Pablo Sarasate.


  Piotr Badura   | w:: Upiór na weekend   | 2g 38m

 • Kiedyś historią rządzili kronikarze, dzisiaj cały aparat państwowo-medialny :)
  Przyznam, że tekst miałby trochę większą wartość w języku angielskim. Nam w zasadzie nic po sporach o Konfederację, będącej tutaj problemem abstrakcyjnym (w Polsce może głównie prawicowcy interesują się tematem, a importowana lewica kopiuje narrację z "bratnich" kampusów amerykańskich). Dlatego też nie ma jak udzielać jakiegokolwiek wsparcia Amerykanom w tym temacie (a wyżywanie się w tłitach to strata czasu). Może kiedyś, jak wyjdziemy poza bycie europejskimi murzynami...
  Fakt, Polska w zepchniętym na margines (acz po wyborach rosnącym) światku nacjonalistów, neofaszystów, białych supremacjonistów (zapraszam na 4chanowski /pol/), cieszy się dość naiwną estymą za swoje stanowisko ws. migrantów. Czasami rozwiewamy ich iluzje, czasami nie, bo oni sami potrzebują idola, który pokazuje, że "coś się da zrobić"...
  https://tinyurl.com/yapodfvp

  Co do zarządzania przez konflikt, istnieje teoria, że SJWs (social justice warriors) mieli być koncesjonowaną opozycją w nowym układzie po Zimnej Wojnie. "Buntujący się przeciwko tradycyjnym rolom płciowym" i pragnących wyzwolić człowieka z jego własnej, "narzuconej patriarchalnie" tożsamości mieli być nowymi punkami, modnymi dla młodzieży buntownikami. Problem pojawił się, gdy milcząca część, która odrzuciła ten styl aktywizmu, dała wyraz swojemu niezadowoleniu w trakcie skandalu, jakim było GamerGate (http://knowyourmeme.com/memes/events/gamergate).
  Afera, która początkowo dotyczyła etyki dziennikarskiej w grach video, rozrosła się szerzej gdy zagony wspomnianych SJWs (głównie w postaci feministek) zaczęły chlastać dysydentów za "seksizm" wobec głównej bohaterki afery. Ci nie wytrzymali i odpowiedzieli ogniem, a do walki przyłączyli się ludzie z największego klozetu Internetu, 4chana. Wtedy wielu zaczęło interesować się szerzej polityką (szczególnie tożsamościową) i pojawił się nowy typ buntownika, spoza mainstreamu.
  Moim zdaniem w tym momencie postanowiono wprowadzić zarządzanie przez konflikt, by nie dopuścić do zbyt dużego wzrostu dysydentów, a potencjalne afery szybko przykrywać dla uniknięcia rozgłosu. Prezydentura Trumpa dała właśnie ten pozytywny skutek, że środowiska niegdyś okrzyknięte "nazistowskimi i rasistowskimi" zdobyły szerszy dostęp do normalsów poprzez memy, a kryzys migracyjny zaczął napędzać podobne postawy w Europie. Jaką przyszłość będzie miał ten trend? Ciężko powiedzieć zwłaszcza, że druga strona postanowiła się nie patyczkować i coraz silniej odpowiada przemocą oraz cenzurą. W międzyczasie powoli, aczkolwiek coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że zastępy SJWs to tylko mięso armatnie oligarchii ("jews/kikes" w nomenklaturze /pol/) i próbują znaleźć nową strategię walki poza dotychczasową partyzantką. Nam zresztą też przydałaby się podobna refleksja.
  Na koniec zamieszczam fragment pewnego starego materiału, który może rzucić lepsze światło na współczesny kryzys.


  Qba (...)   | w:: The South just fell again...   | 3g 8m

 • Czy wie Pan, że godłem Polski nie jest orzeł tylko...często wykorzystywany bielik? Ten orłem nie jest.

  W systematyce (tej wywodzącej się od Linneusza) obecnie bieliki (w tym nasz bielik zwyczajny - jeden z ośmiu gatunków bielików na świecie) są klasyfikowane w rodzaju Haliaeetus, podczas gdy na przykład orzeł przedni, czy inny europejski orzeł zwany cesarskim są klasyfikowane w rodzaju Aquila. Obydwa te rodzaje należą do rodziny jastrzębiowatych (Accipitridae), podrodzina jastrzębi (Accipitrinae), plemię Accipitrini. Aquila znaczy po łacinie po prostu orzeł, Haliaeetus zaś to orzeł morski od gr. ἁλιαιετος haliaietos – morski orzeł - ἁλι- hali- – morski, od ἁλς hals, ἁλος halos – morze; αετος aetos – orzeł. Zatem właściwe byłoby jednak uznanie bielika za orła.

  BTW, amerykański bald eagle to też bielik. Ze skrzydlatych drapieżników występujących w Polsce i nazywanych orłami największe wątpliwości można mieć do rybołowa zwyczajnego, który choć w nazwie ma, że jest orłem morskim (Pandion haliaetus), choć powinno być raczej że wodnym, gatunkowo jest jak się zdaje bardzo oddalony od orłów zarówno rodzaju Aquila jak i rodzaju Haliaeetus.


  Krzych Adam   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 3g 24m

 • >>Społeczeństwo europejskie osiągnęło wysoki poziom dobrobytu, który mocno rozleniwia, usypia i znieczula.
  Łatwe czasy kreują słabych ludzi, słabi ludzie powodują ciężkie czasy, ciężkie czasy kreują silnych ludzi, silni ludzie budują łatwe czasy ;)


  Qba (...)   | w:: Czipsy, proszek do prania,...   | 4g 14m

 • > po dru­gie chcą mieć dzie­ci z Bia­ły­mi ko­bie­ta­mi gdyż chcą aby cho­ciaż ich dzie­ci były lep­szą kastą niż zwy­kli Hin­du­si

  Znajomy Hindus programista wspomniał mi kiedyś, że matka przed jego wyjazdem do Belgii powiedziała mu z zatroskaniem, że pozna i poślubi białą kobietę. (Zrozumiałem to w ten sposób, że ona wcale nie chciała aby syn miał białą żonę z obcej cywilizacji).


  Gość (...)   | w:: Hindusi i Orientalni czyli "...   | 4g 18m

 • Moje uczucia co do ochlokracji nie mają znaczenia. Bardziej cenię sobie panujące realia i jak należy się w nich poruszać. W końcu, żeby dokonywać zmian, trzeba mieć jakiś punkt wyjścia, c'nie? Jak pan sobie wyobraża ustanowienie autorytetów dla ulicy? Niektórym wydaje się, że posłuch należy im się jak chłopu ziemia, a plebs ma nie protestować i zadawać zbędnych pytań.
  Sorry, ale żeby zostać autorytetem, trzeba mieć najpierw respekt na ulicy. A jak się nie chce nim być, to trzeba uliczne autorytety przekonać/podkupić/wykreować.
  Tak czy inaczej, ulica pozostaje źródłem władzy, choć w bardziej oswojonym stanie (wszak elity winny pełnić paternalistyczną rolę). Warunki gry mogą się zmienić, jeśli przyjdzie katastrofa, a ulice poniszczeją i poznikają, wtedy zwykle oznacza to wejście do 3-ciego świata ;D


  Qba (...)   | w:: Polityka? – uciekaj na drugą...   | 4g 21m

 • jak oliwy do ognia dolewa KK


  AnnaP   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 4g 32m

 • > Jak zwykle debilny komentarz Dubit....

  Skoro pan poseł znowu w artykule taktownie przemilczał JOW-y, to o JOW-ach przypomniał nam kolega Dubit... odpowiednio ustawiając dyskusję pod artykułem. Jako zwolennik JOW, bardzo dziękuję.


  Gość2 (...)   | w:: Polityka? – uciekaj na drugą...   | 5g 11m

 • nadmuchać jedynie. To jest instalacja zachodnia, liberalno-demokratyczna i globalna, więc PiS może sobie... Ambasador amerykański wezwie,.. opr... i po sprawie. Jedynie co mogą, to powyzywać ich od ruskich agentów, co zresztą robią :-)


  Andrzej   | w:: Nareszcie na ukraińskiej liście...   | 5g 28m

 • Powinna się tym zajmować jakaś instytucja rządowa lub samorządowa, bo te instytucje stanowią jakieś odzwierciedlenie społeczeństwa.

  A rząd (Sejm) jest odzwierciedleniem społeczeństwa?


  Krzysztof M   | w:: Kogo finansują fundusze norweskie   | 6g 55s

 • W nosie mam opinie tych, którym nadzorca pozwolił na publikowanie. :-) Interes Polaków ma być dla nich sprawą nadrzędną - a nie jest.

  Cywilizacja turańska (czyt. Putin) zagraża nie nam, a im. :-)


  Krzysztof M   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 6g 2m

 • jeżeli chodzi o zdolności. Z tym, że państwo z niższej ligi. I trochę inne uwarunkowania. Łatwiej zerwać się ze smyczy Ruskim czy Kitajcom, niż Amerykanom czy nawet Niemcom. Poza tym, Węgry to trochę inne tradycje.


  Skanderbeg   | w:: Burza nad Azją 2?   | 6g 37m

 • wszyscy jesteśmy Polakami. Zapewniam jest Pani pierwszą osobą, do której z zaufaniem zwróciłbym się o pomoc. Reszta to prawo- lewo- religijno- ateistyczna propaganda, która dla niektórych stała się clue życia. Bądźmy ponad tym.

  Co do zasadności moich wpisów na PN: to forum prawicowe, PiS to prawicowa partia z krzyżem w jednej i szacunkiem dla "tradycyjnych polskich wartości" w drugiej ręce (na szczęście jedynie w ich mniemaniu) więc wybór idealny. Że niektórzy nie dopuszczają do świadomości, że to jedno ze skrzeczących obliczy polskiej prawicy nie moją winą. Niech się stroją w piórka tzw. "prawicy prawdziwej". Niezaangażowani uczuciowo mają tylko ubaw.

  P.S. Może Pani jednak przemyśli swój wybór? Nie implantować w przyszłość, nie zachować dla potomnych tak nietuzinkowej puli genów to egoizm! :>

  pozdrawiam,
  Palimpsest


  Palimpsest   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 6g 43m

 • A propos towarzysza Reya, to Panie Andrzeju ciekawe co na to PiS i rząd "dobrej zmiany", że towarzysz Rey współpracował z fundacją Otwarty Dialog i Her Kramkiem?


  MR (...)   | w:: Nareszcie na ukraińskiej liście...   | 7g 33m

 • Kto podejmuje decyzje, do kogo trafią bądź nie fundusze o których mowa w tekście?

  A znalazłem, chyba fundacja Batorego. Dziwne. Powinna się tym zajmować jakaś instytucja rządowa lub samorządowa, bo te instytucje stanowią jakieś odzwierciedlenie społeczeństwa.


  Zbyszek S   | w:: Kogo finansują fundusze norweskie   | 7g 36m


 • BM (...)   | w:: Upiór na weekend   | 8g 42m

 • dotarło także do USraela - chociaż zdawałoby się, że owo niszczenie powinno być zapoczątkowane właśnie w owym USraelu - tołażysze.
  Wniosek?
  Wychodzi na to, że globalizację najlepiej zacząć z poziomu jaskini - tołażysze.


  chłop jag   | w:: The South just fell again...   | 8g 42m

 • zostanie odesłana do Piekła - tym większa szansa dla ludzkości, że człowiek nadal pozostanie człowiekiem a nie zwierzęciem - tołażysze. Tzw. demokratura jest doskonałą glebą do budowania ludziom stworzonym przez Boga - rzeczywistości podstawionej. Owa rzeczywistość podstawiona jest coraz bardziej doskonała - dzięki nowym technologiom - tołażysze. Ta antagonizacja, której efektem jest polaryzacja odbywa się na wielu poziomach - gdzie najwyższym poziomem jest tzw. zimna wojna - tołażysze - niedawno powtórnie wskrzeszona.
  Wniosek?
  Zjawisko zasygnalizowane przez Autora - to kontynuacja Golgoty - gdzie ludzkość stworzona przez Boga niesie na swoich barkach krzyż i jest chłostana co i rusz przez pupili szatana - tołażysze.


  chłop jag   | w:: Czipsy, proszek do prania,...   | 8g 54m

 • nie chcem, ale muszem

  dać odpór :)

  Tak się po prostu łatwiej rządzi

  tak się po prostu łatwiej pisze, można się nie angażować, więc minimalizować możliwość pomyłki
  :)
  brzydko się Pan bawi, panie Rękas.
  Chce nam Pan wmówić, że całe dzieje opisane w Biblii, to tylko zarządzanie przez konflikt,
  że wyjście z Egiptu i Holocaust były na niby,
  a Goy, Bye z HuffPo to tylko przekomarzanie między przyjaciółmi (gdy tymczasem udział Żydów w Breitbarcie jest jedynie próbą płynięcia z niedającym się opanować nurtem).

  Czyli, krótko mówiąc, sieje Pan defetyzm.

  Brzydko :(


  pioszo54   | w:: Czipsy, proszek do prania,...   | 8g 54m

 • zagraża nam właśnie cywilizacja turańska...


  AnnaP   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 10g 3m

 • Dlatego Niemcy chcieli unicestwić Polaków fizycznie, Rosjanie tylko ujarzmić nasze dusze.

  Nie Rosjanie, a sowieci. A przed nimi dwory carskie (angielskie, niemieckie, francuskie). Co pan miał z historii? Chyba piątkę... :-)

  Teraz proszę obalić twierdzenie Konecznego-Dmowskiego, że cywilizacyjnie turańszczyzna nam nie zagraża - nam zagraża bizantynizm.


  Krzysztof M   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 10g 36m

 • Baaardzo, Baardzo się wstydzę, że używam słów takich jak kretyństwo. No co mam zrobić? Czasem wstydliwe czynności trzeba wykonać.


  Janusz Sanocki   | w:: Polityka? – uciekaj na drugą...   | 10g 51m

 • Raz przeciwnicy JOW (a tym samym zwolennicy obecnego gnoju ustrojowego - ech ten język!) podnoszą, że jak będzie JOW to trudno będzie utworzyć sejmową większość bo będzie 460 partii. a zaraz potem opowiadają o "duopolu". Zakładam, że na takim portalu jak "prawica" wypowiadają się przedstawiciele elity i to jest załamujące. Żeby któryś ze znawców przez chwile zastanowił się nad tym jak działa system wyborczy w jednym i drugim wydaniu? Jaka jest droga do uzyskania mandatu poselskiego? Jakie czynniki warunkują start i szanse?
  Nie. Będą przerzucać się jakimiś pustymi nazwami i "analizować" ilu posłow byłoby z PiS ilu z PO. Otóż w JOW nie byłoby ani jednego posła z PiS, ani jednego z Po i Kukiz'15. Wszystkie te ugrupowania by się natychmiast - na starcie do wyborów w JOW - rozpadły. MUSIAŁYBY się rozpaść i zorganizować na nowo. I jeszcze oczywiście ma znaczenie wielkość okręgu wyborczego. Uch jak mi się nie chce tysięczny raz powtarzać te same argumenty... A Polska gnije! A tu "duopol", POW, itd itp


  Janusz Sanocki   | w:: Polityka? – uciekaj na drugą...   | 10g 52m

 • w USA. I tradycje konfederackie staną się dla większości, jakby to powiedzieć, dziwaczne...


  mmm777 (...)   | w:: The South just fell again...   | 11g 37m

 • dobrobytu, który mocno rozleniwia, usypia i znieczula. Ludzie przyzwyczajają się do tego stanu i wierzą, że będzie jeszcze lepiej, a co najmniej będzie tak samo jak jest. Zagrożenie zawsze jest niespodzianką.
  Tolerancja i polityczna poprawność jest rezultatem globalizacji, która jest wszechobecna w propagandzie. Idole i inne gwiazdy adaptują sierotki różnego pochodzenia i ras i to jest kodowane w umysłach jako stan, że "świat jest jedną wielką rodziną".

  Polska, to dość specyficzny przypadek. ;)
  W Polsce konflikt, w wyniku historii, stał się obyczajem. Cała historia Polski uwypukla konflikt i wpaja go kolejnym pokoleniom. Konflikt został na trwałe wpisany do polskiej świadomości. Jak społeczeństwo zaczyna się uspokajać i nie tworzy konfliktów, to władza sama wychodzi na ulicę i stara się wprowadzić konflikt. Np. celebrowanie miesięcznic przez najwyższe polskie władze, z przemówieniami, z pochodniami są tylko po to, aby podgrzewać konflikt.


  Eowina   | w:: Czipsy, proszek do prania,...   | 12g 59m

 • Szanowna Pani Natalio

  Na YouTube umieszczać należy filmiki. Jeśli ktoś umieszcza na YouTube materiał dźwiękowy bez obrazów, to mam mu to za złe. Jest on jak małpa, rozłupująca zegarkiem orzechy. Zegarek nie do tego służy.

  YouTube nie służy do przekazywania samego dźwięku. Służy do przekazywania dźwięku i obrazu. Czasem się nie da, bo np. dźwięk jest archiwalny, jeszcze z XIX wieku. Ale linkowane przez Panią materiały nie są takim przypadkiem. Pozostanę więc przy swoich preferencjach.

  Pozdrawiam serdecznie


  Piotr Badura   | w:: Upiór na weekend   | 18g 22m

 • Postaram się to jakoś przeżyć. :D


  Eowina   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 18g 58m

 • Ale znalazła Pani wyjątkowe upodobanie w czepianiu się mojej osoby. Nie chce mi się z Panią gadać. Pozdrawiam, bez odbioru.


  Natalia Julia Nowak   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 19g 1m

 • na PN. Stanęłam w obronie, tak jak zdarzyło się, że mnie broniono. Co do innych i co kto komu, to ja nie wiem, nie uogólniam i na wyrost się nie wypowiadam.


  Eowina   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 19g 6m

 • Tylko ja nie mam takiego prawa czy inni też nie mają? Bo z moich obserwacji wynika, że ciągle ktoś komuś coś wytyka (piękny rym!).


  Natalia Julia Nowak   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 19g 14m

 • Skoro dziewica, to wiadomo, że nie matka.

  Chyba że Matka Boska. :D

  Panie Palimpseście, ja Pana bardzo lubię, ale uważam, że Pańska kampania antypisowska na PN jest bezcelowa. I tak nie ma tu zwolenników PiS-u (no, może z wyjątkiem kilku osób). Czyżby próbował Pan wyważyć otwarte drzwi? Jeśli chce Pan walczyć z PiS-em, to niech Pan to robi na jakimś pisowskim forum. Lekarza potrzebują chorzy, a nie zdrowi. :)

  Pozdrawiam!

  PS. Mam nadzieję, że się Pan na mnie nie obraził za moje słowa krytyki?


  Natalia Julia Nowak   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 19g 17m

 • Panią. Uważam tylko, że nie ma Pani prawa wytykać nikomu takich czy innych poglądów, ani nikomu przylepiać etykietek.

  Pan Palimpsest nie jest prawicowcem.

  Niech się Pan przeniesie na jakieś kaczystowskie forum... Tam Pańska działalność będzie miała sens.


  Eowina   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 19g 22m

 • jak zwykle Pani niczego nie rozumie i obraca Pani każdą moją wypowiedź przeciwko mnie. Ja nie decyduję o tym, kto może być na PN i kto ma słuszne/niesłuszne poglądy. Po prostu zgadzam się z wypowiedzią Pana Chłopa Jaga, że Pan Palimpsest nie jest prawicowcem. Najprawdopodobniej sympatyzuje on z KOD-em i Nowoczesną, choć możliwe, że partię Razem również darzy pozytywnymi uczuciami.

  A co do Pani... Pani mnie zwyczajnie nienawidzi. Za to, że jestem. Za to, że żyję. Za to, że ośmielam się tutaj wypowiadać. I stąd Pani nieroztropny komentarz.


  Natalia Julia Nowak   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 19g 28m

 • i nikt nie robi z tego powodu wielkiego halo. Jak mówił mistrz Stachura

  dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba

  Nie jestem prawy, co nie znaczy, że troll. Słyszałem ten zarzut przez pierwsze kilka tygodni obcowania na szanownym forum. Potem ludzie się wsłuchali i minęło. Teraz usłyszałem je ponownie po wielu latach. Sine ira et studio.

  pP.


  Palimpsest   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 19g 28m

 • a kto nie może być na PN i decyduje kto ma słuszne, lub nie poglądy?


  Eowina   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 19g 30m

 • Jest to pozostałość po naszych przodkach. Moralność i sumienie jest jednym z przejawów tego zakodowania. Pan zbytnio wszystko upraszcza.
  Proszę otworzyć oddzielny temat, to może o tym szerzej podyskutujemy.
  Też pozdrawiam.


  Eowina   | w:: Która postawa wydaje się Pani/Panu...   | 19g 32m

 • religia jest ludzkim tworem narzucanym mniej rozwiniętym i świadomym od kołyski. Czy ma Pani zakodowaną w mózgu również Katgilirę? Nie. Niestety to tylko kwestia indoktrynacji. Kilka lat "wychowania" i Pani uwierzy.

  W mózgu zakodowana jest natomiast potrzeba poszukiwania, wytłumaczenia i racjonalizowania SOBIE nieogarnialnej rzeczywistości wszechświata. Tą potrzebę cynicznie wykorzystują politycy. Niezależnie od przywdzianych szat i ozdób szyi.

  Prawdziwa droga zazwyczaj omija ich szerokim łukiem ;)

  pozdrawiam,
  P.


  Palimpsest   | w:: Która postawa wydaje się Pani/Panu...   | 19g 42m

 • Nie rozmawiamy o SS-manach ani o komunistach, tylko o Panu. Są podstawy mniemać, że jest Pan antyprawicowym trollem rozbijającym prawicowe forum. Najprawdopodobniej reprezentuje Pan kręgi zbliżone do KOD-u i Nowoczesnej (czego sam Pan nie potwierdza, ale i nie neguje). Ma Pan obsesję na punkcie PiS-u, Pańską głowę wypełniają kodowsko-nowoczesne dyrdymały o "Kaczorze dyktatorze". Przychodzi Pan tu po to, żeby manifestować swoją nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości. Ale trafił Pan pod niewłaściwy adres. Prawie nikt na PN nie popiera pisiorów. Niech się Pan przeniesie na jakieś kaczystowskie forum... Tam Pańska działalność będzie miała sens.


  Natalia Julia Nowak   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 19g 53m

 • a co ma prawicowość lub lewicowość do chorobliwej awersji do jakiegoś narodu? Lewicowość/prawicowość to natura, fizjologia mózgu i postrzegania świata. Wzajemnie się uzupełniają. Choroba to nacjonalizm, nazizm, faszyzm, komunizm.

  SS-man nienawidził człowieka nie za poglądy a za polskość, narodowość, za krew. Komunista pragmatycznie za niezgodne z jego własnymi poglądy. Dyskryminował za wybór światopoglądu, nie geny i urodzenie.
  Dlatego Niemcy chcieli unicestwić Polaków fizycznie, Rosjanie tylko ujarzmić nasze dusze.


  Palimpsest   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 20g 6m

 • Niech Pan nie kracze... Bo jeszcze Pan wykracze!

  Ukraiński portal internetowy proponuje przyłączenie Ukrainy do Polski i wylicza korzyści wspólnego państwa
  http://wmeritum.pl/ukrainski-portal-proponuje-przy...


  Natalia Julia Nowak   | w:: Czy w Polsce sądy są już...   | 20g 8m

 • człowieka. Różnica polega na pojmowaniu Boga, ilustrując Go naiwnym, uproszczonym, lub jako tajemnicę, jaką jest samo istnienie i życie.
  Ja nikomu nie odmawiam jego poglądów. Głosuję za życiem, bo widziałam ludzi chorych, cierpiących i kalekich, którzy chcieli żyć. Stąd, jeżeli ktoś ma taki dar jak zdrowe ciało i umysł, powinien ten dar wykorzystać żyjąc i służąc innym żyjącym. Wszelkie heroiczne scenografie poświęcenia i śmierci, uważam za sztuczne pozy, o których jest łatwo rozprawiać, kiedy nie ma zagrożenia, ale nikt nie wie jak się zachowa w chwili zagrożenia.


  Eowina   | w:: Która postawa wydaje się Pani/Panu...   | 20g 20m

 • Znaczna część komentarzy Pana Palimpsesta to wypowiedzi typu "prawica to, prawica tamto". Zawsze mają one charakter krytyczny, niekiedy wręcz oskarżycielski. Nie wiem, czy Pan Palimpsest jest zwolennikiem partii Razem, ale z jego wypowiedzi można wywnioskować, że absolutnie nie identyfikuje się z prawicą. Dla niego prawica to "wy" lub "oni", nigdy "my". I piszę to jako osoba, która sama jest bardziej lewicowa niż prawicowa.


  Natalia Julia Nowak   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 20g 23m

 • Dobre ma Pan skojarzenie. Należałoby jednak uściślić, że osoby, które wznosiły takie okrzyki, nie były Polakami. Otóż byli to działacze lewicowi żydowskiego pochodzenia. Co ciekawe, hasło "Precz z białą gęsią!" pojawiło się również później, w 1918 roku, gdy rzeczonemu środowisku nie spodobało się utworzenie niepodległego Państwa Polskiego.

  „Gdy dn. 10 listop. 1918 r. w Warszawie miały miejsce entuzjastyczne manifestacje z powodu rozbrojenia żołdactwa pruskiego, na ulicach miasta, jak notuje prasa polska, słychać było głosy: Precz z Polską! Precz z wojskiem polskiem! Precz z białą gęsią! Głosy te pochodziły ze sfer żydowskich.” (ks. J. Kruszyński, Żydzi i kwestja żydowska, s.109).

  Źródło: https://polskaniepodlegla.pl/magazyn-patriotyczny/...


  Natalia Julia Nowak   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 20g 28m

 • niejaki Grzegorz Wysok atakuje pastora i jego Mariana.


  Dubitacjusz   | w:: Czipsy, proszek do prania,...   | 20g 32m

 • trzeba pokazać, że między Syberią a Chinami jest Mongolia. Jak do tej pory całkiem samodzielna.
  I tu trzeba się zastanowić nad charakterem chińskiej ekspansji i jak się ona odbywa.


  Eowina   | w:: Burza nad Azją 2?   | 20g 33m

 • Janukowicza, że historia Białorusi jest inna niż Ukrainy. Jest to zupełnie inna mentalność ludzi zamieszkujących te państwa. Na Ukraińców wpływa nacjonalizm, który z kolei pochodzi z Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego. Ukraina Zachodnia, będąca długo pod zaborem austriackim ma emocjonalne związki z Zachodem. Tego nie ma na Białorusi.

  Na plus konta Łukaszenki zapisać należy, że Białoruś nie została rozgrabiona między oligarchów.


  Eowina   | w:: Burza nad Azją 2?   | 20g 37m

 • Szanowny Panie Palimpseście
  Nie pisałem do Pana. Odpowiadałem panu Andrzejowi, który pytał o źródło. Odpowiedziałem szerzej, niż Pan linkował, bo dałem cały tytuł strony i uzupełniłem "deklaracją ideową" jej autora. Gdyby sam Pan odpowiedział Panu Andrzejowi, to zapewne nie wysilałbym się.
  Pozdrawiam serdecznie


  Piotr Badura   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 20g 40m

 • No cóż, nawet "niebolszewickie" wywiady (a w ogóle to są takie?) mają swoje listy, czasami nawet proskrypcyjne w sensie dosłownym... Czepia się Szanowny słówek, więc zamiast "tendencyjne" napiszę: mile widziane. Chwatit? Trudno się chyba dziwić, że działalność - powiedzmy publicystyczna Pana Piętki - nie wzbudza entuzjazmu u razwiedki ukraińskiej... Ot, działanie rutynowe.
  Panu Piętce - jak to kiedyś się mówiło - płyta się zacięła i ciągle nadaje, że Amerykańce są be, natomiast Rosja cacy, a my (Polacy) nie potrafimy tego pojąć, jak od zawsze Rosja była dla nas dobra i odwzajemnić wielkiej, choć zawiedzionej, miłości Rosji...


  gość (...)   | w:: Nareszcie na ukraińskiej liście...   | 20g 44m

 • Z tym, o czym pisał Bolesław Prus w swoich "Kronikach Warszawskich". A dotyczyło to jeśli dziś pamiętam dobrze reakcji SDKPiL w 1905 roku na patriotyczne wystąpienia z Krzyżem i Białym Orłem polegającej na głoszeniu hasła: “precz z krzyżem, precz z białą gęsią".

  Należy sądzić, że mamy do czynienia na tym tabloidzie z pogrobowcami SDKPiL, PPS-Lewicy, KPP i całej reszty tej czerwonej hołoty.


  Krzych Adam   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 20g 1m

 • Dlaczego do obecnej chwili nie zidentyfikowano osoby, lub osób, które z budynku należącego do lokalnej społeczności ukraińskiej, podczas przemarszu manifestacji wznosiły okrzyki „Jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi”?

  Przeciwko Polakom to sądy są „surowe i rychliwe” a przeciwko Ukraińcom, w tym przypadku, to tak służby specjalne jak i wymiar sprawiedliwości w ogóle nie działa?

  Tak wygląda pisowska "walka z antypolonizmem". Mam nadzieję, że nikt już nie ma złudzeń dotyczących tej "patriotycznej", "niepodległościowej" i "miłującej prawdę" partii politycznej.


  Natalia Julia Nowak   | w:: Czy w Polsce sądy są już...   | 20g 44m

 • deprecjowanie godła narodowego jest świństwem wymierzonym w nas wszystkich

  Na poczcie do której czasami uczęszczam krzyż wisi w w centralnym miejscu- za panią z okienka. Orła w ogóle brak. Jest jaśniejsze miejsce na ścianie. Od dawna niemalowane, to stara poczta PRL- owska przejęta przez dobrą zmianę.

  P.S. Czy wie Pan, że godłem Polski nie jest orzeł tylko...często wykorzystywany bielik? Ten orłem nie jest.

  pozdrawiam,
  Palimpsest


  Palimpsest   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 20g 48m

 • i Ty śladem co poniektórych w galopującej rzeczywistości tracisz nad nią kontrolę? Ew. jak niektórzy dziennikarze schodzisz na

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTHxA0J3MCCrJNNdjT7XI41mBnplBRzJ0CW-cOXgmwcZKlFV0KD

  ?

  Czy fejk sprawdzę.


  Palimpsest   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 20g 57m

 • otóż pan Battulga sam takiego kursu politycznego nie wymyślił - tołażysze.
  Wniosek?
  Pożyjemy - zobaczymy co dalej.


  chłop jag   | w:: Burza nad Azją 2?   | 21g 3m

 • powieliłem info dziennikarki, którą uznajęwałem za wiarygodną. Ta (deklarując jako niezbędnik warsztatu weryfikowanie każdego news'a) powołała się na innego renomowanego (?) dziennikarza, który wcześniej zaimplantował do netu tą perełkę. Ew. g.

  Do autorki wysłałem już maila z prośbą o wyjaśnienie. Na Twitterze udziela się regularnie co kilkanaście minut więc liczę na odpowiedź.

  Sprawdzę. Jeżeli fejk wstyd dla mnie. Jeżeli prawda byłoby pięknie. Jakkolwiek by to nie zabrzmiało ;()


  Palimpsest   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 21g 6m

 • Ten "ptak" to zapewne "biała gęś" (jeśli wie Pan, co mam na myśli).


  Natalia Julia Nowak   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 21g 8m

 • Rozporządzenie to fejk, ale to zdanie, jedno z ostatnich w "doniesieniu" na Tabloid Online jest rzeczywiste.

  ... od września na szkolnej ścianie wisieć będą krzyż, ptak plus pan Kaczyński...

  Można zrozumieć niechęć do prezesa PiS-u, można pojąć że zajadły bezbożnik nie znosi symbolu męki Zbawiciela (no i niech idzie sobie w diabły), ale deprecjonowanie godła narodowego jest świństwem wymierzonym w nas wszystkich.


  Krzych Adam   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 20g 2m

 • w wykonaniu zespołu Nightwish:

  Dobra jest też wersja grupy Dreams of Sanity z gościnnym udziałem Tilo Wolffa (lidera duetu Lacrimosa) w roli tytułowego straszydła:


  Natalia Julia Nowak   | w:: Upiór na weekend   | 21g 15m

 • To ja już wolę miast rządów prawicy Zandberga & Co.

  W tym fejku - najprawdziwszą prawdą jest chora bo zboczona miłość Autora do zdeklarowanej żydokomuny - tołażysze.
  Wniosek?
  Autor nie potrafi publicznie i szczerze wyznać swojej miłości - i stąd owe podpieranie się fejkiem - tołażysze.


  chłop jag   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 21g 15m

 • Janukowycz próbował dokładnie tego samego, co Łukaszenka - i niestety przegrał.

  Orban? Nie, nie ta liga. Zwłaszcza w polityce wewnętrznej.


  Konrad Rękas   | w:: Burza nad Azją 2?   | 21g 19m

 • Ma wisieć Kaczyński

  Proszę nie używać takich sformułowań.

  Rozumie Pan... Algorytmy antyhejtowe... ;-)


  Natalia Julia Nowak   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 21g 21m

 • po co replay?


  Palimpsest   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 21g 23m

 • oby nie z uwagi na moją skromną:(


  Palimpsest   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 21g 24m

 • Żeby wybić się na poziom wspomnianych przywódców, Battulga raczej musiałby przekształcić Mongolię w republikę "superprezydencką". Nie znam dobrze mongolskich uwarunkowań politycznych, ale poziomem demokracji chyba sytuują się bliżej Kirgistanu (też republika semi-prezydencka) aniżeli innych republik centralno-azjatyckich. Nie bez znaczenia jest też fakt, że sam prezydent jest jednym z czempionów transformacji mongolskiej pytanie, co wpłynęło na "eurazjatycką" i "putinowską" retorykę. W krajach tego regionu warto spojrzeć na podział klanowy i na to, kto zamierza zgarnąć frukty w kolejnym rozdaniu (a przy reorientacjach polityczno-gospodarczych zawsze można coś wydoić).


  Qba (...)   | w:: Burza nad Azją 2?   | 21g 28m

 • Szanowny Panie Andrzeju
  Źródłem jest "Tabloid Online, czyli populistyczny blog dla antyinteligentów", względnie ktoś, kto po nim powtarza.
  Pozdrawiam serdecznie

  PS. Redaktor tego portalu pisze o nim tak: "Tabloid Online to błędy, zmyślenia, bałamuctwa, oraz blagi i obelgi...".


  Piotr Badura   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 21g 56m

 • Kiedyś byłem o krok od podobnego wygłupienia. Znalazłem filmik na którym papież Franciszek całuje po rękach Rockefellera i Rothschilda. W sumie czemu nie. On przecież gada tak samo jak Soros. Chciałem podać dalej. Na szczęście zastanowiło mnie czemu ci oligarchowie na filmie tak jakby nie podobni. Okazało się, że są to jacyś holocaust survivors. :)

  Po prostu człowiek osiągając pewne poglądy zaczyna dobierać pod nie fakty. Dawana jest taryfa ulgowa dla rzeczy niesprawdzonych ale potwierdzających nasze poglądy, a fakty niewygodne odrzucamy. To jest normalny mechanizm, po prostu trzeba z nim się trochę zmagać.


  Robercik (...)   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 22g 3m

 • wielu forumowiczów uzna, że można oddać życie za wiarę. KK sam zresztą gloryfikuje takie postawy. Tą wiarę, która potępia eutanazję i samobójstwo, głosi nienaruszalność i świętość życia. Nie ma to rąk ani nóg, ale logiki w tej materii nie oczekuję. To raczej antymateria.

  Za swoją chorą wiarę życie ochoczo oddają za to islamiści. W celu zabicia jak największej liczby niewiernych. Tak samo życie oddawali krzyżowcy, zabicie niewiernego psa gwarantowało wieczne zbawienie. Historia kołem się toczy.

  Europa dzięki co bardziej oświeconym perełkom, bynajmniej nie zachowawczym konserwatystom i religijnemu betonowi z tego amoku już się otrząsnęła, u nich warstwy podatne na imamiczne pranie mózgu tkwią w amoku nadal.

  Rak religijnego fanatyzmu jak zwykle pielęgnowany troskliwymi dłońmi twardo umocowanych w tu i teraz polityków/strategów rozwija się w (tfu!) najlepsze.
  Religia to śmiercionośna i zweryfikowana w tej materii in plus przez tysiące lat broń.

  pozdrawiam,
  P.


  Palimpsest   | w:: Która postawa wydaje się Pani/Panu...   | 22g 16m

 • Jeśli znalazł pan dzisiaj, w republikach, inne podstawowe źródło władzy poza ulicą, zapraszam do podzielenia się wiedzą

  Ochlokracja panu nie przeszkadza? :-)

  Jeśli ulica nie ma żadnych autorytetów, nie uznaje nikogo mądrzejszego niż ulica, to ulica jest tłumem. A tłumu słuchać nie należy.

  Już starożytni wiedzieli, że "tłum jest złym rzecznikiem prawdy". Oczywiście można tłumem manipulować. Jednak żeby to wyszło dobrze, należy mieć media. Wszystkie. Bo ludzie słuchają mediów.


  Krzysztof M   | w:: Polityka? – uciekaj na drugą...   | 23g 2m

 • Zgadzam się. To fejk.

  Całe szczęście. :-)


  Natalia Julia Nowak   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 23g 20m

 • Cytuję list żołnierzy:

  Walczyliśmy o nasze wspólne wartości w Bośni, Kosowie, Iraku, Czadzie czy Afganistanie.

  W Iraku zniszczyli państwo, przyczynili się do śmierci kilkuset tysięcy ludzi, pośrednio im zawdzięczamy gehennę Jazydek. W Afganistanie stworzyli kanał przerzutowy dla narkotyków z których CIA ma czarny budżet. W Kosowie otworzyli bramy Europy dla islamu i wspomogli czystkę etniczną na Serbach.
  Taka jest prawda o "wartościach".

  Wyjechali na misję jako żołnierze Sił Zbrojnych RP.

  Pustosłowie na poziomie urzędniczego patosu. Równie dobrze można np. o policjancie kopiącym ludzi na Marszu Niepodległości napisać, że wykonywał misję dla sił policyjnych I RP. Mordercy Michała Faltzmanna i Andrzeja Leppera też byli na jakiejś "misji". Misjonarze cholerni.

  Proszę Pana. Oni pojechali na WOJNĘ. Polska ich rękami dokonała AGRESJI. "misja" to propagandowy eufemizm. W czasach gdy te bestialstwa miała miejsce nazywano to z resztą nie "misją", ale "misją pokojową" lub "misją stabilizacyjną". Ponieważ teraz nawet największy osioł wie jaki miała charakter ta misja, to już z epitetów rezygnuje się. Została sama "misja".

  Na koniec premia. Cytat z Kissingera:

  Żołnierze są tępymi, głupimi zwierzętami używanymi w polityce zagranicznej.


  Robercik (...)   | w:: Apel żołnierzy do Prezydenta w...   | 23g 27m

 • a czymżesz to się różni od polskiej propagandy i list agentów towarzysza Reya? :-)

  Niczym.

  Na Ukrainie jest jednak ostrzej, tam jest nawet lista "do odstrzału". Wielu tam umieszczonych (np. dziennikarz Buzina) zostali zabici przez bandytów, u nas jeszcze nie strzelają, na razie cyngle działają tylko w internecie, głównie anonimowo.


  Andrzej   | w:: Nareszcie na ukraińskiej liście...   | 23g 27m

 • Jest on prowadzony przez ukraińską organizację, która się nazwała Centrum Badań Armii, Konwersji i Rozbrojenia. http://cacds.org.ua/ru/

  Zaskoczyła mnie tam prymitywna forma przedstawiania osób i organizacji uznanych przez twórców portalu za agentów Kremla. Tak jakby kierowali oni swój przekaz jedynie do całkowicie odmóżdżonych szowinistów Ukrainy. Jeszcze możnaby zrozumiec, że dla tych twórców każdy kto ich nie popiera może budzić jakieś podejrzenia. Jednakże uzasadnianie, że ktoś jest agentem Kremla tym, że dana osoba, bądź organizacja ma odmienne poglądy niż nacjonaliści ukraińscy (najwyraźniej i we wręcz karykaturalnej formie to występuje w odniesieniu do osób i organizacji na Zachodzie) nawet na jakiś jeden aspekt polityki międzynarodowej, czy gospodarczej, jest wręcz żenująco prymitywne.

  Co do Polaków i polskich organizacji też nie ma żadnych uwag o stwierdzonej "współpracy z Kremlem". Jedynym wyjątkiem jest p. Bohdan Piętka, którego zaszczycono kuriozalną uwagą:

  Na dzień dzisiejszy nie zostały ustalone związki B. Piętki z rosyjskimi służbami specjalnymi, organizacjami rządowymi i pozarządowymi.

  Znaczy co, dziś nie mamy żadnych dowodów, ale one na pewno istnieją i jeśli nie jutro to pojutrze je ujawnimy, czy jak?


  Krzych Adam   | w:: Nareszcie na ukraińskiej liście...   | 23g 30m

 • A dlaczego na liście "podmiotowych polityków" nie ma Pana ulubionego "ukraińskiego tygrysa", który tak świetnie wytrzymywał napór tłumu, taką zimną krew zachowywał, że aż do Rosji musiał spie...? :-)

  Jakieś niedopatrzenie?

  A Viktor Orban nie zasługuje na pierwszą ligę polityków "podmiotowości"? Cosik go Pan nie lubi, co?


  Andrzej   | w:: Burza nad Azją 2?   | 23g 32m

 • gdzie pan to znalazł, na aszdziennik?


  Andrzej   | w:: O godny wygląd naszych klas!   | 23g 40m

 • Tendencyjność jest kwestią subiektywną. Moim zdaniem pan Piętka nie jest tendencyjny, a nawet gdyby był, to ma przeciwnie skierowany wektor głównego nurtu, a główny nurt nie jest już nawet tendencyjny - Główny nurt dostał propagandowego amoku i operuje tak infantylnymi zwrotami jak np. "Ukraina stoi po stronie dobra", "nie ma niepodległej Polski bez niepodległej Ukrainy" itd.

  Natomiast ważniejszą kwestią jest reakcja w postaci sporządzania "czarnych list" i przyklejanie etykietki imperialistycznego agenta każdemu publicyście z którym nie potrafimy wejść w merytoryczną polemikę. Jeśli to Cię Panie "gościu" nie dziwi i to popierasz, to zwykły bolszewik jesteś.


  Robercik (...)   | w:: Nareszcie na ukraińskiej liście...   | 23g 49m

 • “Niech sam Targalski się oczyści z uzasadnionych podejrzeń. Wiadomo wszak, że najgorsi agenci są zakonspirowani i nie mają powiązań. Czyli jak ktoś nie ma powiązań z WSI to znaczy, że jest szpiegiem. Chyba, że Targalski ma powiązania z WSI, to nie jest. Niech udowodni swoje powiązania z WSI aby się oczyścić z zarzutów. ”
  .
  “Wszyscy wszystko wiedzą. Czyli jest jakiś układ i każdy z jego członków jest wtajemniczony we wszystkie szczegóły.
  Statyka postaci. Każdy od początku jest constans i np. nie może zmienić zdania.
  Tropienie powiązań. Tymczasem najgroźniejsze szpiegi są głęboko zakonspirowane i nie mają żadnych powiązań.”

  Stąd:
  http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?p=357222#357222


  mmm777 (...)   | w:: Nareszcie na ukraińskiej liście...   | 23g 58m

 • Panie Krzysztofie! Jeśli znalazł pan dzisiaj, w republikach, inne podstawowe źródło władzy poza ulicą, zapraszam do podzielenia się wiedzą ;)
  Dawniej państwo najczęściej było własnością monarchy, dlatego co najwyżej jego dwór spiskował. Maluczcy pozostawali często poza tymi układankami pełnymi sztyletów i trucizn (o ile nie musieli robić za mięso armatnie, albo głodować z powodu chaosu). Teraz władza "należy" do ludu i państwo (po odejściu kompartii) teoretycznie też. Jakoś trzeba ogarnąć ten bałagan ;D


  Qba (...)   | w:: Polityka? – uciekaj na drugą...   | 1d 15m

 • aby łatwiej było zlikwidować atrapę Polski - tołażysze.
  Wniosek?
  Nie ma większego skur******twa ostatnio wyrządzonego Polakom przez pupili szatana - od faktu wskrzeszenia banderlandu - tołażysze. Na tym tle blednie nawet niegdysiejsze oddanie Polaków przez tamtejszych pupili szatana - bolszewikom po II WŚ - tołażysze.


  chłop jag   | w:: Czy w Polsce sądy są już...   | 1d 29m

 • jakby drugi raz chciano ubezwłasnowolnić już kompletnie ubezwłasnowolnioną wcześniej - białą rasę - tołażysze.
  Wniosek?
  Wyniszczenie Białego USA nabiera tempa - tołażysze.


  chłop jag   | w:: W USA niszczą pomniki Konfederatów...   | 1d 43m

 • Na stojąco owacje. :D

  animated-clapping-hands-clipart-3.jpg


  Natalia Julia Nowak   | w:: Nareszcie na ukraińskiej liście...   | 1d 1g

 • Ciekawe czy Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego też już umieścili na liście proskrypcyjnej za wypowiedź, że z Banderą nie wejdą do Europy ?


  Hetman Koronny (...)   | w:: Nareszcie na ukraińskiej liście...   | 1d 1g

 • Muszę przyznać, że komentarz jest ciekawy i zaskakujący, a porównanie sprytne. Sprawa KOSOVA jest bardziej złożona, ale gratuluję spostrzegawczości.


  ano... (...)   | w:: Kosowo jest serbskie!   | 1d 3g

 • ... zamiast bic sie z ewidentnie silniejszymi od nas. Jezeli np demokracja w Polsce ma byc ... to zamiast kumulowania antyniemieckich fobii, należy sie o nią zatroszczyć i na tej podstawie zlikwidować ustawowo możliwość większościowego kapitałowego udziału na terenie RP w jakichkolwiek mediach, fundacjach itp...
  Trzeba kiedyś zacząc zabierać im 'amunicję' inaczej będziemy upadać kolonizowani coraz głębiej.


  MSzach   | w:: Niemcy dla Europy czy Europa dla...   | 1d 3g

 • Zupełnie nie rozumiem, dlaczego Pan się dziwi takiemu spostrzeżeniu. Pańskie wpisy na PN (bo czasami tutaj zaglądam) są zbyt tendencyjne...


  gość (...)   | w:: Nareszcie na ukraińskiej liście...   | 1d 4g

 • wyrzucony, to chyba nie jest dobre słowo,

  ale za to tytuł z Huffpost oddaje istotę toczącej się walki
  :)


  pioszo54   | w:: Bannon wyleciał z Białego Domu   | 1d 4g

 • Niemcy dla Europy czy Europa dla Niemiec?

  Od pewnego czasu tak jest, że analizowanie geopolityki z pominięciem Chin - prowadzi na manowce - tołażysze. Ponadto należy w owej analizie uwzględnić siłę - która wywija i USA i Niemcami i nie tylko nimi - jak tylko zechce - tołażysze.
  Wniosek?
  Pupile szatana niszcząc ludzkość równolegle na wszystkich kontynentach - nie mogą sobie pozwolić na stracenie sterowności czy to nad Niemcami czy to nad USA czy to nad Chinami - tołażysze. Dlatego każde państwo (oczywiście jest wyjątek) będzie przywołane do porządku - kiedy tylko pupile jakimś cudem zaczną nad nim tracić sterowność - tołażysze.
  Na koniec - jak USA tak i świat ma ogon, który nimi wywija - więc analityk, który nie widzi tych ogonów, powinien zmienić zajęcie - tołażysze.


  chłop jag   | w:: Niemcy dla Europy czy Europa dla...   | 1d 5g

 • Nawet dla "dobra wspólnego" człowiek jest w stanie skopać cudzą twarz i napluć dla przykładu, powód zawsze się znajdzie.

  Ci, którzy przesiąkli Machiavelem uważają, że inaczej nie można! ... :-))) No cóż... jeśli to ulica na dyktować normy... :-)

  "Prawda nie krzyczy
  do dziczy"


  Krzysztof M   | w:: Polityka? – uciekaj na drugą...   | 1d 5g

 • Zdaje się, że na misje nie brano z "łapanki" tylko ochotników.

  Alternatywą było zwolnienie ze służby. Więc przymusu nie było.


  Krzysztof M   | w:: Apel żołnierzy do Prezydenta w...   | 1d 5g

 • Apel żołnierzy do Prezydenta w sprawie Nanghar Khel

  Wygląda na to, że rzeczeni żołnierze stali się za sprawą USA - kozłami ofiarnymi - potrzebnymi do udobruchania Afganów - tołażysze.
  Wniosek?
  Dla USraela polski żołnierz na tzw. misji - to potencjalny kozioł ofiarny - tołażysze.
  Na koniec - kiedyś wyjdzie na to, że to Polacy napadli na Afganistan a USrael bronił Afganów przed Polakami - tołażysze.


  chłop jag   | w:: Apel żołnierzy do Prezydenta w...   | 1d 6g

 • Narasta fala terroru w Europie

  To, że ów terror czynią pupile szatana za pomocą swojego narzędzia zwanego islamistami - nie mam żadnych wątpliwości - tołażysze.
  Wniosek?
  Pytanie jest - po co pupile czynią ów terror - tołażysze? Przecież biała rasa jest już kompletnie ubezwłasnowolniona - więc pupile zrobią z nią wszystko i bez tego terroru - tołażysze.
  Na koniec - prawdopodobnie pupil nie może robić swojego - bez lejącej się ciągle ludzkiej krwi, lejących się ciągle łez podlanych ludzkim, niewyobrażalnym cierpieniem - tołażysze.


  chłop jag   | w:: Narasta fala terroru w Europie   | 1d 6g

 • Ja też chcę być na tej liście!

  P.S. Panie Bohdanie - gratuluję i zazdraszczam.

  P.S. Ja pewnie za mały jestem i mnie umieszczą anonimowo, i bezpośrednio w jakimś polskim obozie koncentracyjnym w Klewkach...


  Kmieć (...)   | w:: Nareszcie na ukraińskiej liście...   | 1d 6g

 • Gratuluję uznania:-))


  sir Galahad   | w:: Nareszcie na ukraińskiej liście...   | 1d 6g

 • Nie byli psami wojny. Wyjechali na misję jako żołnierze Sił Zbrojnych RP. Nic tu do rzeczy nie ma to na misję zgłosili się na ochotnika czy na rozkaz, podobnie wysokość żołdu. To Polska wysłała ich na wojnę i gdy przyszło co do czego, Polska ich potraktowała po prostu podle. Żołnierz nie jest od snucia refleksji lecz od walki tam gdzie go Ojczyzna pośle.
  I, tak nawiasem mówiąc, sądzicie, że żołnierze polscy nie znaleźli by się w Afganistanie gdyby nie było ochotników? Pojechaliby na rozkaz. Ot i tyle.


  sir Galahad   | w:: Apel żołnierzy do Prezydenta w...   | 1d 6g

 • O awansach, jenerałach i wojsku w Polsce

  Jeżeli wiemy, że Wojsko Polskie jest solą w oku okupanta - więc jest ono niszczone w oparach propagandy - jakoby byłoby ono wzmacniane - to będziemy wiedzieć, że jenierała wtedy przybliży się do kaprala w sensie tzw. majestatu - kiedy owych jenierałów wyprodukuje się bez liku - tołażysze. Ponadto jenierał kosztuje - tołażysze - i jest ważniejszy od zakupu kolejnego karabinu.
  Wniosek?
  Gdzie kucharek sześć - tam nie ma co jeść - tołażysze.


  chłop jag   | w:: O awansach, jenerałach i wojsku w...   | 1d 6g

 • obowiązującego etapu mądrości - wrogowie Polaków posługują się stosowną maczugą - tołażysze.
  Wniosek?
  Maczugi pod nazwa - ruski agent - banderowski pomiot ani na chwilę nie wypuszcza jej ze swoich łap - tołażysze.


  chłop jag   | w:: Nareszcie na ukraińskiej liście...   | 1d 6g

Pages