Informacje Prawicy.net

Dział informacji PN. Prosimy dodawać ważne informacje tutaj (każdy zarejestrowany użytkownik ma takie uprawnienie). Jeśli nie chce ci się - wyślij choćby link na redakcja@prawica.net :-)Teczka tajnego współpracownika Leszka Żebrowskiego w internecie

Opublikowano materiały SB jednego z bardziej znanych osób w ruchu narodowym - Leszka Żebrowskiego. Wynika z niego, że był on Tajnym Współpracownikiem.

Leszek Żebrowski

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Tematy: 

„Szczerbiec” nr 155 – radykalizm, nacjonalizm, Wielka Polska!

155. numer „Szczerbca” ujrzał światło dzienne. Najpopularniejsze polskie pismo nacjonalistyczne, które pojawiło się na rynku po raz pierwszy w 1991 roku, niezmienne bezkompromisowe i narodowo-radykalne. To właśnie „Szczerbiec” jako pierwszy na taką skalę przywracał dorobek przedwojennego Obozu Narodowo-Radykalnego, historię Narodowych Sił Zbrojnych, Tradycję katolicką, koncepcje ideowe ruchów nacjonalistycznych z całej Europy oraz alternatyw gospodarczych dla kapitalizmu i socjalizmu.

Okrzyczane przez lewicę i liberałów organem „polskiego faszyzmu”. Umieszczane w raportach Komisji Europejskiej, jako jedna z głównych sił polskiego oporu antyunijnego. Wymieniane w w raportach unijnych służb specjalnych, jako zarzewie europejskiego nacjonalizmu. Cel ataków soc-liberalnych elit władzy, policji, prokuratury. Kontynuator „Jestem Polakiem”, pierwszego nacjonalistycznego magazynu doby powojennej. Nośnik nacjonalizmu, tradycyjnego katolicyzmu, narodowej niezależności, gospodarczej wolności i historycznej prawdy. Przeciwnik dziecięcej choroby lewicowości i starczego uwiądu prawicowości.

„Szczerbiec” nr 155 – poszerzona objętość (120 stron) – już w sprzedaży!
Do kupienia:
1. Sklep Archipelag,
2. Allegro I , Allegro II
3. lokalni przedstawiciele NOP

SPIS TREŚCI:

RAPORT ARRAKIS:

Bezhołowie – Adam Gmurczyk – s. 1

NOTTING HILL

Życie to nasz święty obowiązek – Marzena Dobner – s. 6

Faszyzm wiecznie żywy – Wojciech Trojanowski – s. 13

Katolicki model ustroju gospodarczego – Wojciech Zaleski – s. 18

Bezrobocie. Produkt gospodarki liberalnej – Thomas Storck – s. 21

Siła edukacji –Derek Holland – s. 26

Wychowawca i uczeń w środowisku rodzinnym. Teoria i praktyka – Marzena Dobner – s. 27

Człowiek i Natura. Ekologiczne podstawy życia – Paweł Sojka – s. 40

REWIZJA HISTORII

Moje spotkanie z Żelazną Gwardią – Julius Evola – s. 44

INKWIZYCJA

Co się stało z Mszą Świętą – Rama P. Coomaraswamy – s. 53

HOBBIT. Opowieść 30 – ss. 94-119

Adam Gmurczyk rozmawia z Bartkiem Zborskim, tłumaczem dzieł Davida Irvinga, a David Irving pisze o tajemniczej śmierci Himmlera, w tekście publikowanym wyłącznie u nas. Ponadto: przedwojenni narodowo-radykalni o żydostwie, komunizmie i liberalizmie, Zbyszek Lignarski znęca się nad współczesnymi pseudonacjonalistami, zaś Wojtek Trojan sympatycznie o Tadżikistanie i mniej sympatycznie o islamskich terrorystach i międzynarodowych organizacjach.

„Szczerbiec” jest jedynym pismem o profilu narodowo-radykalnym i tradycjonalistycznym na krajowym rynku wydawniczym. Zwalczamy bezkompromisowo wszystkich, którzy sprzeciwiają się idei Polski Narodowej. W ramach „Biblioteki Szczerbca” wydawane są książki, które powinien przeczytać każdy nacjonalista. Wszystkie osoby zaangażowane w projekt wykonują swoją pracę non-profit w wolnym czasie – nie ma u nas „wierszówek” lub „etatów”. Nie korzystamy z dystrybucji za pośrednictwem sieci kontrolowanych przez wielki kapitał. Jeśli chcą Państwo wesprzeć finansowo „Szczerbca” i kolejne wydawnictwa prosimy o darowizny:

Instytut Norwida
Numer rachunku: 65 1600 1462 1834 5351 3000 0001 (nowe konto!)
w tytule wpisać „Projekt Szczerbiec”.

Uruchomiliśmy szybkie płatności, dzięki którym w ciągu 5 minut możesz przekazać nam darowiznę prosto ze swojego banku! Aby to zrobić przejdź do formularza:
http://www.nacjonalista.pl/darowizna/
155

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

W Ameryce spada poparcie dla Izraela

Poparcie dla Izraela w USA jest bardzo wysokie, jednak w ciąg ostatnich 6 lat znacząco spadło.

Wśród społeczeństwa amerykańskiego poparcie spadło z 76% do 62 procent.

Wśród żydowskich studentów poparcie spadło o 27 procent. W tej grupie poparcie dla Palestyny jest większe niż dla Izraela i wzrosło o 18%.

Brand Israel Group przeprowadziła badania w 2010 i 2016 roku.

Izrael Amryka

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Turcja zakazuje parady gejów

Władze Istambułu zakazały parady gejowskiej z powodu obaw o bezpieczeńśtwo. To już drugi rok z rzędu.

Jedna z grup islamskich zagroziła, że sama zrobi porządek z paradą, jeśli władze jej nie zakażą.

Amnesty International stwierdziła: Turcja powinna chronić Paradę Gejów, a nie jej zakazywać".

Turkey gay

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Ukraina lobbuje w Waszyngtonie

Rząd Petro Poroszenko w celu realizacji oczekiwań ukrainskich ze strony USA, wynajął firmę lobbystyczną. U.S. BGR Group za $600 000 rocznie, lub $50 000 miesięcznie. Grupa ta czuwa w Waszyngtonie aby ukraińskie sprawy nie znikły z horyzontu zainteresowań amerykańskich władz. Właśnie wizyta prezydenta Poroszenko w USA, spotkanie z wice prezydentem i zdjęcie prezydentem w Białym Domu jest efektem działalności wynajętych lobbystów.

Z informacji wynika, że pieniądze na opłatę lobbystów nie pochodzą z budżetu, ale z funduszu międzynarodowego, krajów zachodnich, finansującego reformy w Ukrainie. Lobbystą jest były gubernator Mississippi i były lider partii republikanów Haley Barbour.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Ameryka inwestuje więcej pieniędzy w "przyszłą rosyjską agresję"

Budżet wojsk amerykańskich na działania w Europie (European Reassurance Initiative) zwiększy się w 2018 roku do 4,8 miliarda dolarów. Finansowanie będzie większe o 1,3 mld $ niż rok wcześniej. Stany Zjednoczone przeznaczyły na swoje wojska w Europie $985 milionów w 2015 r., $789 milionów w 2016 $3,4 miliarda w 2017 roku.

Air Force Major General David W. Allvin poinformował o tym dziennikarzy ze swojej kwatery w Stuttgarcie w Niemczech.

Finansowanie pozwoli na odstraszanie przyszłej rosyjskiej agresji i szkodliwych wpływów Rosji poprzez poprzez zwiększenie siły reagowania w powietrzu, na morzu i lądzie poprzez współdziałanie sił sojuszniczych.

"To jest zobowiązanie naszego narodu wobec Europy i pokazujemy naszą determinację wzmocnienia związków transatlantyckich i obrony naszych sojuszników".

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Tematy: 

Amerykańskie wymagania wobec sojuszników NATO

Gen. Ben Hodges, dowódca amerykańskiej armii okupacyjnej w Europie, poinfrormował publicznie o swoich wymaganiach wobec wydatków wojskowych sojuszników.

"Tu nie chodzi, by Niemcy mieli więcej czołgów a Brytyjczycy artylerii. A robią to. Ale najlepiej mogą się przysłużyć sojuszowi rozbudowując infrastrukturę, zwiększając swobodę przemieszczania się, dostarczać amunicji. Swoboda ruchu przez granice i duże terytoria wymaga dostarczenia ciężkiego sprzętu transportowego, gwarantowanie dostępu do kolei, naprawiając linie kolejowe, by można było przemieścić brygadę koleją w ciągu 48 godzin.

Amerykańskie lawety dla czołgów M1 są za duże na europejskie drogi, więc trzeba wypożyczyć 18 jednostek. Kto za to zapłaci? Bo ja nie mam ochoty. Sojusznicy powinni także kupić paliwo i zabezpieczyć magazyny."

Hodges poinformował, że to NATO będzie finansować magazyny 4-tej Armii w Powidzu, który ma być gotowy w 2021 roku. Stwierdził, że sojusznicy muszą być gotowi walczyć z równym sobie przeciwnikiem, więc muszą rozwijać zdolności szybko, by móc walczyć z krajami takimi jak Rosja. Przykładowo trzeba rozwijać potencjał broni dalekiego zasięgu (long-range fires), koniecznego w długich operacjach lądowych przeciwko krajom takim jak Rosja.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Wizyta Donalda Trumpa w Polsce

Donald Trump i jego żona do Polski przylecą wieczorem 5 lipca. Noc spędzą, jak poprzedni prezydenci, w Hotelu Marriott. Następnego dnia rano Trump uda się na plac Zamkowy, gdzie weźmie udział w szczycie Trójmorza. Na Zamku Królewskim spotka się z Andrzejem Dudą. Ostatnim punkyem wizyty, który jest obecnie znany, będzie wystąpienie przed pomnikiem na placu Krasińskich.

Miejsca, które odwiedzi Donald Trump, są szczegółowo kontrolowane przez służby. Trump wygłosi przemówienie przed pomnikiem Powstania Warszawskiego.

Nad zapewnieniem Trumpowi bezpieczeństwa pracuje kilkuset agentów Secret Service i BOR. Miejsce wystąpienia prezydenta zostanie podzielone na specjalne strefy kontrolowane m.in. przez snajperów, którzy z dachów okolicznych budynków będą obserwować okolice. Będą mogli przebywać w tej okolicy tylko sprawdzeni i bezpieczni ludzie.

Służby będą patrolować również przestrzeń powietrzną. Nad Warszawą zostanie wydzielona strefa z całkowitym zakazem lotów. - Cała trasa z punktu "a" do "z" będzie sprawdzona, wszystkie miejsca czasowego pobytu będą  zabezpieczone – zapewnia generał Marian Janicki, były szef BOR.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Niemcy najlepiej ocenianym krajem świata

W globalnym sondażu BBC na najbardziej popularny kraj wygrały Niemcy. Najczęściej w ich przypadku odpowiadający uznawany ich pozytywny wpływ na sytuację na świecie.

W ich przypadku 60% odpowiadających uznało, że maja pozytywny wpływ na sytuację światową.

germany-poll.jpg

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 3)

Tematy: 

500 samobójstw wśród uczestników wojny w Donbasie

Arsenij Awakow, szef MSW Ukrainy poinformował o 500 samobójstwach wśród byłych uczestników wojny w Donbasie na wschodzie Ukrainy. Samobójstwa były popełnione po powrocie ze strefy ATO.

Są to dane ukraińskiej prokuratury wojskowej. Minister poinformował o tym w artykule w "Ukraińskiej Prawdzie".

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Tematy: 

USA rozszerza, EU przedłuża sankcje wobec Rosji

Administracja prezydenta Trumpa rozszerzyła zakres sankcji nałożonych na obywateli i przedsiębiorstwa Rosji. Do listy sankcjonowanych dodano 38 podmiotów. Powód: działania Rosji na Ukrainie.

Rosja wstrzymała spotkania dyplomatyczne z USA. W odpowiedzi Departament Stanu wydał oświadczenie, krytykujące ten ruch:

"Jeśli Rosjanie chcą zakończenia sankcji, dobrze znają nasze stanowisko. Sankcje są spowodowane nieustającą agresją Rosji na Ukrainie i będą stosowane dopóki Rosja nie zastosuje się do porozumień mińskich.

Sankcje związane z Krymem nie zostaną zniesione, dopóki nie ustanie rosyjska okupacja półwyspu"

Unia Europejska zdecydowała o przedłużeniu dotychczasowych sankcji wobec Rosji.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Szyszko: bezprawnie wpisano Puszczę Białowieską na listę UNESCO

Za tvn24bis.pl

- W 2014 roku łamiąc prawo, bezprawnie wpisano Puszczę Białowieską na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO - powiedział w środę na mównicy sejmowej minister Jan Szyszko. Odpowiedź szefa resortu środowiska to komentarz na temat wycinki drzew na terenie Białowieskiego Parku Narodowego.

Jan Szyszko dodał w przemówieniu, że sprawa została zgłoszona do prokuratury.
Minister środowiska zauważał w środę, że zgłoszenie zostało dokonane "niejako podstępem". Zdaniem szefa resortu Puszcza Białowieska powinna być zaliczana do dziedzictwa kulturowo - przyrodniczego. Tymczasem ponad trzy lata temu wpisano ją na listę dziedzictwa przyrodniczego, a to uniemożliwia prowadzenie działalności przez człowieka.

Minister przekonywał, że przez to obecnie na terenie puszczy mamy do czynienia z prawną sprzecznością. Z jednej strony są przepisy unijne, które - jak zaznaczył - nakazują ochronę występujących tam siedlisk, a to wymaga prac. Z drugiej strony minister postawił przepisy UNESCO, które zabraniają jakiejkolwiek interwencji człowieka.

Szyszko wskazał w trakcie sejmowego przemówienia, że "można się zapisać do tych, którzy są albo za jedną koncepcją, albo za drugą". - Albo za koncepcją UNESCO, albo za koncepcją respektowania prawa UE, gdzie trzeba chronić i przywrócić siedliska i gatunki, które zostały tam zniszczone - stwierdził.

Analiza puszczy

Szyszko mówił z trybuny sejmowej, że drzewa w puszczy "tętniły życiem" w 2007 roku, kiedy wyznaczano obszary Natury 2000 a dziesięcioletni plan urządzenia lasu pozwalał na wycinkę 140 tys. m sześc. drzew. Sytuacja zmieniła się w 2011 roku. Wówczas "błędnymi decyzjami politycznymi" zdecydowano się zmniejszyć "pozyskanie drzew dojrzewających" do 46 tys. m sześc. Wtedy zaburzona została gospodarka wodna, zaczęły zanikać siedliska Natura 2000 oraz gatunki zwierząt tam występujące - stwierdził minister.

Szyszko przypomniał, że na terenie puszczy, kosztem 5 mln zł, prowadzona była inwentaryzacja. Zapewnił, że brało w niej udział ponad 200 specjalistów rożnych nauk przyrodniczych, m.in. ornitolodzy, fitosocjolodzy, entomologowie, którzy zinwentaryzowali ponad 1000 gatunków i wyznaczyli też mapy ich występowania. Minister zapewnił, że w tzw. strefie referencyjnej, czyli na 17 tys. hektarów "nic nie robimy", z kolei na pozostałych 34 tys. hektarów "zaczynamy naprawę sytuacji".

Komunikat resortu środowiska

W komunikacie Ministerstwa Środowiska sprecyzowano, że obecnie - przez wpisanie na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego - nie można Puszczy Białowieskiej zmieniać. Gdyby znalazła się na liście kulturalno-przyrodniczej, sprawa wyglądałaby inaczej.
Polska będzie zabiegała o to, by "Puszcza była obiektem dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego, a nie tylko przyrodniczego, gdyż działalność człowieka w Puszczy widoczna jest gołym okiem" - czytamy w komunikacie. Dlatego ministerstwo stara się teraz zmienić wpis dokonany w UNESCO.
"Wpisanie Puszczy Białowieskiej na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO odbyło się niezgodnie z prawem i bez konsultacji z lokalną społecznością. Zabiegamy, aby Puszcza została wpisana na listę dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego, gdyż jest świetnie udokumentowanym obiektem pod względem historii użytkowania" – cytuje ministra Szyszko w komunikacie resort środowiska.
(...)

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Tematy: 

Sejm dopuścił marihuanę, na początek leczniczą

Sejm uchwalił w czwartek ustawę, która ma umożliwić chorym dostęp do preparatów z konopi – będą mogły być wytwarzane w aptekach na podstawie recepty od lekarza; surowiec ma być sprowadzany z zagranicy. Za ustawą opowiedziało się 440 posłów, dwóch było przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Początkowo projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przygotowany przez klub Kukiz'15, przewidywał, że pacjent będzie mógł sam, po uzyskaniu zezwolenia, uprawiać konopie i sporządzać przetwory na potrzeby terapii. Uprawa oraz zbiory ziela i żywicy konopi innych niż włókniste na potrzeby terapii miały być dopuszczone po uzyskaniu zezwolenia. Planowano, że otrzymywaliby je pacjenci lub ich opiekunowie prawni, a także np. organizacje społeczne.

PO zapowiedziała złożenie poprawek podczas prac w Senacie. Chce m.in., by kontrolowane uprawy były prowadzone w Polsce. Zwolennikiem takiego rozwiązania jest także współautor ustawy Piotr Liroy-Marzec (kiedyś Kukiz’15, dziś niezrzeszony), który poza uniezależnieniem się od importu upatruje w uprawach możliwości dodatkowych wpływów do budżetu.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Tematy: 

Ukraina: pomnik UPA za poszukiwania IPN

Władze Ukrainy nadal wstrzymują prace poszukiwawcze IPN na swoim terytorium oraz legalizację polskich upamiętnień na dawnych Kresach. Jako warunek podają… odbudowanie przez Polaków pomnika UPA w Hruszowicach.

O stanowisku ukraińskich władz poinformował dyrektor Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN Adam Siwek, który w poniedziałek usiłował rozmawiać ze stroną ukraińską na temat współpracy w obszarze historycznych upamiętnień. Ukraińcy byli jednak niewzruszeni – albo zdemontowany przez polskich narodowców pomnik UPA zostanie odbudowany, albo strona polska może zapomnieć o jakichkolwiek pracach na terytorium Ukrainy.

Co więcej, strona ukraińska domaga się, aby wszystkie wzniesione bezprawnie upamiętnienia (w zdecydowanej większości poświęcone rezunom spod znaku OUN-UPA) zostały zalegalizowane.

Pomniki te wzniesiono z naruszeniem obowiązującego w Polsce prawa.

– Taki stan rzeczy to efekt służalczej postawy establishmentu III RP wobec Ukrainy – skomentował całą sprawę znany działacz kresowy ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 3)

Tematy: 

Amerykański policjant ugodzony nożem za Syrię, Irak, Afganistan

W porcie lotniczym amerykańskiego miasta Flint policjant został zaatakowany nożem przez 50-letniego Kanadyjczyka, co FBI uznało za akt terroryzmu.

Zabójca krzyczał "Allah Akbar" (Bóg jest wielki) i 30-centymetrowym nożem uderzył policjanta w kark.

FBI poinformowało, że w czasie ataku terrorysta krzyczał także o ludziach zabijanych w Syrii, Iraku i Afganistanie. Został on aresztowany, a w czasie przesłuchań przejawiał "nienawiść do Stanów Zjednoczonych". Policjant jest w stanie stabilnym.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

(uzup) To polscy piloci przechwycili nad Bałtykiem samolot rosyjskiego ministra

uzupełnienie poprzedniej informacji Amerykańskie prowokacje lotnicze nad Bałtykiem

To polskie F-16 przechwyciły wczoraj nad Bałtykiem samolot rosyjskiego ministerstwa obrony i eskortujące go Su-27. Udział polskich żołnierzy w tej akcji potwierdza MON.

Para dyżurna polskich myśliwców, patrolujących kraje bałtyckie w ramach natowskiej misji, otrzymała sygnał alarmowy w związku z rosyjskimi maszynami lecącymi w pobliżu granic państw, których nieba strzeżemy. W związku z tym F-16 poleciały nad Bałtyk, gdzie przechwyciły trzy cele: nieuzbrojony Tu-154 i dwa Su-27 uzbrojone w rakiety powietrze-powietrze.

Jak zapewnia polski MON, przechwycenie wykonano zgodnie z procedurami NATO.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Polski (?) rzecznik praw obywatelski oskarża naród polski o udział w Holokauście

Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar, na antenie TVP Info oskarżył naród polski o udział w zbrodni Holokaustu. Poproszony o skomentowanie artykułu opublikowanego w lewicowym niemieckim dzienniku „Frankfurter Rundschau”, powiedział:

Musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holokaustu. W tym także naród polski.

Przecież ile było wyroków wydanych przez AK na osoby, które ujawniały kryjówki dla Żydów. Te wyroki śmierci nie wzięły się znikąd.

Zaznaczył, że główna odpowiedzialność spoczywa na Niemcach. Później jednak ponownie stwierdził:

– Nie możemy zapominać o tym, że wśród polskiego narodu także znajdowały się osoby, które najzwyczajniej w świecie popełniły zbrodnie, popełniły błędy. Tak samo, jak były takie osoby w narodzie słowackim, węgierskim, francuskim.

Wcześniej dr Adam Bodnar nazwał operację „Wisła” zbrodnią przeciwko ludzkości.

Zmuszanie ludzi do opuszczenia swojego miejsca zamieszkania, przenoszenie ich na inne terytorium (w granicach danego państwa), likwidowanie w ten sposób więzi społecznych, kulturowych i etnicznych – to przykłady łamania praw człowieka, które wypełniają kryteria zbrodni przeciwko ludzkości. Tak stanowiły ogólne normy prawa międzynarodowego, które w momencie przeprowadzenia akcji były już na świecie znane i ukształtowane.

Na oficjalnej stronie internetowej rzecznika praw obywatelskich pojawiło się oświadczenie w którym Bodnar zapewnia, że pragnie „przeprosić wszystkie osoby, które mogły poczuć się dotknięte formą mojej wypowiedzi na antenie TVP Info 20 czerwca 2017 r. w programie „Minęła dwudziesta”.

„Odpowiadając na pytanie prowadzącego wyjaśniłem, iż nie ma żadnych wątpliwości, że za Holokaust byli odpowiedzialni Niemcy” dodając, że – „jednocześnie pozwoliłem sobie zauważyć, że także wśród Polaków były jednostki, które uczestniczyły w tym straszliwym procederze”.

- - -
o sprawie tej pisze Bohdan Piętka: Kto uczestniczył w Holokauście?

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 3)

Tematy: 

Amerykańskie prowokacje lotnicze nad Bałtykiem

Myśliwiec F-16 usiłował zbliżyć się do samolotu, którym Siergiej Szojgu podróżował do Kaliningradu. Do incydentu doszło nad neutralnymi wodami Bałtyku, a manewry natowskiego myśliwca miał przerwać rosyjski Su-27.

– Piloci ze Stanów Zjednoczonych, zbliżając się do samolotu ministra obrony Federacji Rosyjskiej, zachowywali się jak piraci. Amerykański myśliwiec naruszył wszelkie normy i porozumienia, de facto zachowując się jak podniebny pirat – skomentował eskpert ds. bezpieczeństwa narodowego Aleksandr Żilin. Opublikowane zostało nagranie z przelotu.

Poprzedniego dnia także doszło do incydentu nad Bałtykiem. Rosyjski Su-27 przeleciał w odległości około 1,5 metra od amerykańskiego samolotu zwiadowczego RC-135. Amerykanie podali, że rosyjski myśliwiec był wyposażony w rakiety powietrze-powietrze, a zachowanie pilotów miało być „prowokacyjne”. Inną wersję przedstawili Rosjanie. W oświadczeniu Ministerstwa Obrony podano, że Su-27 został poderwany w poniedziałek w celu przechwycenia amerykańskiego samolotu zwiadowczego. „W czasie, gdy był eskortowany, RC-135 próbował zbliżyć się do rosyjskiego samolotu przechwytującego, wykonując prowokacyjne ruchy”. Pilot rosyjskiego myśliwca miał zareagować na manewry Amerykanów.

uzupełnienie: To polscy piloci przechwycili nad Bałtykiem samolot rosyjskiego ministra

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Amerykanie i Brytyjczycy ćwiczą w Polsce odpieranie rosyjskiej inwazji

Amerykańskie i brytyjskie oddziały od 19 czerwca przeprowadzają na masową skalę ćwiczenia wojskowe, mające przygotować do odparcia ataku Rosji na tzw. "przesmyk suwalski". Przez dwa dnia amerykańskie helikoptery i brytyjskie samoloty brały udział w ćwiczeniach, w których także uczestniczyły oddziały z Polski, Litwy i Chorwacji.

Ćwiczeniami dowodził U.S. Lieutenant General Ben Hodges.

Amerykański generał John Gronski stwierdził, że "ważne jest, żeby żołnierze ćwiczyli w terenie, którego być może niedługo im przyjdzie bronić".

nato-suwalki.jpg

NATO

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
3
Ogólna ocena: 3 (głosów: 2)

Tematy: 

Mały ZUS upadł po raz drugi

Rząd wycofał się z obietnic niższych składek dla małych firm. Zamiast nowej formuły podatku dla firm osiągających niewielkie dochody, Ministerstwo Rozwoju zaproponowało w opinii do projektu ustawy o tzw. małym ZUS, przedłużenie okresu ulgowego dla nowych firm, zarejestrowanych w 2016 roku z dwóch do trzech lat Według szacunków ZUS-u może to dotyczyć ok. 100 tys. małych firm.

Zdaniem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rewolucji nie da się przeprowadzić z początkiem 2018 r., to potrzebne jest kompromisowe rozwiązanie. Pierwszy projekt tych przepisów upadł już w tamtym roku. Nie zapłacą oni 32 złotych od każdych zarobionych 200 złotych, jak zakładał.

Dziś podstawowa stawka to ok. 1100 – 1200 zł miesięcznie, a wyłącznie dla nowych firm - prawie 500 zł miesięcznie przez dwa lata.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Lesbijka z USAID nominowana na premiera Serbii

Ana Brnabić, obecna minister administracji, która otwarcie mówi o swojej homoseksualnej orientacji, została nominowana na premiera Serbii przez prezydenta Serbii Aleksandara Vucica, który ogłosił 15 czerwca swoją decyzję.

Media wskazują na symboliczne znaczenie wyboru osoby reprezentującej środowiska LGBTQ. Amnesty International od lat alarmuje, że konserwatywna Serbia jest jednym z krajów o wysokim poziomie homofobii. 41-letnia kandydatka na premiera jest byłą "bizneswoman roku". Po ukończeniu szkoły średniej w Belgradzie kształciła się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Od 2002 do 2011 była zatrudniona w amerykańskiej rządowej agencji pomocowej USAID.

Serbia

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
3
Ogólna ocena: 3 (głosów: 4)

Tematy: 

Irańskie rakiety balistyczne atakują Państwo Islamskie w Syrii

Iran wysłał 4 rakiety balistyczne Shahab-3 na syryjskie miasto Deir Ez-Zor - strategicznie położoną nad Eufratem siedzibę Państwa Islamskiego. Rakiety maja być odpowiedzią na zamachy terrorystyczne w Iranie.

4 rakiety balistyczne wystrzelone zostały przez Gwardię Rewolucyjną z baz w zachodniej części Iranu.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Tematy: 

Nawijanie makaronu na uszy czyli wybory we Francji.

Makaron na fali, lewica zdemolowana, prawica w odwrocie.
Quo vadis, Francjo?
Propozycje zmian w prawie pracy już nie podobają się związkom zawodowym, zapowiadającym walkę o swoje prawa, choćby na ulicy...

Résultats du second tour des Législatives 2017
Estimations nationales
Dernière mise à jour : 18 juin à 21h45
361 DÉPUTÉS
soit 62,56% des sièges
La République en marche - MoDem
126 DÉPUTÉS
soit 22,84% des sièges
Les Républicains et alliés
46 DÉPUTÉS
soit 7,97% des sièges
Parti socialiste et alliés
16 DÉPUTÉS
soit 2,77% des sièges
La France insoumise
10 DÉPUTÉS
soit 1,73% des sièges
Parti communiste français
10 DÉPUTÉS
soit 1,73% des sièges
Autres
8 DÉPUTÉS
soit 1,39% des sièges
Front national

En savoir plus sur http://www.lemonde.fr/elections-legislatives-2017/...
http://www.lemonde.fr/elections-legislatives-2017/...

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

ONZ: Izrael wspiera dżihadystów w Syrii

Raport Sekretarza Generalnego ONZ potwierdza fakt, że Izrael wspiera dżihadystów w Syrii, szczególnie Dżebat-al-Nusra.

Misja obserwacyjna ONZ zaobserwowała wiele przypadków pomocy władz Izraela dla bojowników islamskich. Wojska Izraela także wielokrotnie naruszały porozumienia o zaprzestaniu ogania i dokonywały agresji przeciw Syrii.

izrael syria

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
1
Ogólna ocena: 1 (1 głos)

Tematy: 

Ukraina to już EUropa - gejowska parada w Kijowie

W niedzielę w Kijowie przeszła parada gejów i lesbijek, wg policji około 2,5 tysiąca osób. W marszu wzięli udział członkowie organizacji pozarządowych, a także członkowie korpusu dyplomatycznego państw zachodnich.

Środki bezpieczeństwa były podwyższone, policja chroniła pochód , jednak tak doszło do utarczek z narodowcami.

geje ukraina

geje ukraina

geje ukraina

geje ukraina
geje ukraina

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Społeczeństwa nie chcą, by Unia decydowała o imigracji

Społeczeństwa europejskie sprzeciwiają się, by to Unia Europejska decydowała o imigracji i uważają, że rządy krajowe powinny o tym decydować. Takie zdanie ma w Europie prawie trzy czwarte populacji. Najwięcej na Węgrzech (82 proc) i w Polsce (77). W liberalnej Szwecji taką opinię wyraża 70 procent mieszkańców.

Mówi o tym badanie opinii przez Pew Research Centre.

imigracja

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 3)

Tematy: 

Terroryzm w Europie narasta, sądy coraz łagodniejsze

Ilość aresztowań terrorystów zwiększyła się w 2016 w Europie, donosi raport Europolu (EU Terrorism Situation and Trend Report - TE-SAT). Było ich 718, gdy w 2015 - 687, a w 2014 - 395.

Raport mówi o 142 atakach terrorystycznych (udanych i nieudanych) w 8 krajach. Najwięcej ofiar spowodował terror dżihadistów, ci również otrzymali najwięcej wyroków.

Jednocześnie skróciły się wyroki wydawane na terrorystów przez sądy, w ub.r. było to przeciętnie 5 lat, gdy w 2015 - 7 lat. Wyroki powyżej 10 lat otrzymało 12% oskarżonych o terroryzm, gdy w 2015 r. było to 20 procent.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Orbán o imigracji i multi kulti

"Chcemy węgierskich Węgier i europejskiej Europy. Nie chcemy brać udziału w eksperymencie, przekształcającym Węgry czy Europę. Nie chcemy niszczyć naszych tradycji i zamieniać ich na jakiś amalgamat różnych kultur, religii, poglądów. Nie wpuścimy bez kontroli mas ludzi z wrogich nam krajów. Jeśli Francuzi, Niemcy, Włosi chcą takiego eksperymentu - mają do tego prawo. Prosimy jednak, by nas do tego nie wciągali."

20170617_eup505.jpg

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 9)

Tematy: 

PiS wycofuje się z "niechęci do uchodźców"

Na koncie Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze ukazała się post, bazujący na badaniu opinii publicznej Pew Research:

PiS

Po krytyce wpis został usunięty jako "wyjątkowo niefortunny", mają być wyciągnięte konsekwencje, jak powiedział Paweł Szefernaker z gabinetu premier Szydło.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Zachód grał Państwem Islamskim w Syrii (ujawnione dokumenty Pentagonu)

Judical Watch wydobył przez wyrok sądowy odtajniony dokument, który pokazuje, jak amerykańska administracja sprzyjała wzrastaniu i zdobywaniu terenu w Syrii przez islamskich (wahabickich) ekstremistów. Celem była "izolacja rządu Assada".

salafist-syria.jpg

Mocno okrojony w publikacji dokument pokazuje, że władze analizowały

"Zachód, Zatoka i Turcja wspierające syryjską opozycję [rozpatrują] możliwość ustanowienia ogłoszonej lub nie, władzy salafitów (wahabitów) na terytorium wschodniej Syrii (Hasakah i Deir ez-Zor) i to jest właśnie cel wspierających opozycję sił, w celu izolacji rezimu syryjskiego.".

“THE WEST, GULF COUNTRIES, AND TURKEY [WHO] SUPPORT THE [SYRIAN] OPPOSITION… THERE IS THE POSSIBILITY OF ESTABLISHING A DECLARED OR UNDECLARED SALAFIST PRINCIPALITY IN EASTERN SYRIA (HASAKA AND DER ZOR), AND THIS IS EXACTLY WHAT THE SUPPORTING POWERS TO THE OPPOSITION WANT, IN ORDER TO ISOLATE THE SYRIAN REGIME…”.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Pages