Informacje Prawicy.net

Dział informacji PN. Prosimy dodawać ważne informacje tutaj (każdy zarejestrowany użytkownik ma takie uprawnienie). Jeśli nie chce ci się - wyślij choćby link na redakcja@prawica.net :-)20 milionów marzycieli o amerykańskim raju

W najnowszym wydaniu globalnej loterii o prawo stałego pobytu w USA wzięło udział prawie 20 milionów osób.

green card

W ostatniej dekadzie wzięło w nim udział 156 milionów osób. Corocznie przyznaje się 50 tysięcy zielonych kart. I jest to 5 procent ogólnej ilości przyznanych pozwoleń pobytu.

Największe ilości biorących udział (wobec ilości ludności) w 2015 r. to

  • Ghana - 12% (1,7 mln z 14,4 mln ludności)
  • Uzbekistan - 10%
  • Ukraina - 3% - 1,3 miliona
  • Iran - 900 tysięcy

green card

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Wachowski opróżnił kasę Instytutu Wałęsy

Wszystko wskazuje na to, że Mieczysław Wachowski podpadł Lechowi Wałęsie. Z najnowszych informacji wynika, że po czterdziestu latach współpraca Wałęsy z Wachowskim została zakończona w dość burzliwych okolicznościach. Po jego odejściu na kontach Instytutu Lecha Wałęsy zostało jedynie... 107 zł.

Ludzie z otoczenia Wałęsy zarzucają teraz byłemu szefowi jego kancelarii pozbycie się wieloletnich współpracowników, zatrudnienie swojej partnerki, a finalnie praktycznie wygaszenie działalności całego Instytutu. Po odejściu Wachowskiego, na czele Instytutu Lecha Wałęsy stanął były prezes TK Jerzy Stępień.

http://niezalezna.pl/95891-wachowski-narozrabial-p...

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Teheran wprowadza kontr-sankcje wobec USA

W odpowiedzi na amerykańskie działania, władze Iranu wprowadziły sankcje na amerykańskie firmy zbrojeniowe.

Zostało nimi objęte 15 firm, które "wprost lub pośrednio przyczyniają się do przestępstw syjonistycznego (izraelskiego) reżimu, wsparciu terroryzmu": BENI Tal, United Technologies Produces, Kahr Arms, RAYTHEON, ITT Corporation, Re/Max Real Estate, Oshkosh Corporation, Magnum Research Inc, M7 Aerospace, Miitary Armament Corporation, Lewis Machine and Tool Company, Daniel Defence, Bushmaster Firearms International, O. F Mossberg & Sons i H-S Precision Inc.

Majątek tych przedsiębiorstw, będący w jurysdykcji Iranu podlega konfiskacie, a kontrakty z nimi są zakazane. Osoby powiązane z nimi nie otrzymają irańskiej wizy.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 4)

Tematy: 

Pół tysiąca amerykańskich i brytyjskich żołnierzy dotarło do Wrocławia

W Polsce są już żołnierze batalionowej grupy bojowej NATO, która ma stacjonować w Orzyszu. Prawie pół tysiąca amerykańskich i brytyjskich żołnierzy dotarło w niedzielę do Wrocławia.

W Polsce oddział będzie rozmieszczony w Orzyszu i pobliskim Bemowie Piskim. Trzonem batalionu będzie 800 żołnierzy z 70 kołowymi wozami opancerzonymi Stryker z amerykańskiego batalionu kawalerii pancernej, stacjonującego na co dzień w bawarskim Vilseck. Prócz Amerykanów w batalionie, który trafi do Polski, będą żołnierze z Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji.

Polska z kolei wyśle kompanię czołgów do kanadyjskiego batalionu na Łotwie oraz kompanię zmotoryzowaną do Rumunii.

W styczniu do Polski przyjechało 3,5 tysiąca żołnierzy amerykańskiej pancernej brygadowej grupy bojowej. Jej rozmieszczenie wynika ze zobowiązania, które władze USA podjęły samodzielnie, obok wspólnej decyzji NATO o rozmieszczenie batalionów.

usa w polsce

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Teksas bojkotuje bojkotujących Izrael

W Teksasie przyjęła (głosami 25-4) w środę ustawę, która stanowym instytucjom zakazuje zawierania umów (a także inwestowani w nie) z przedsiębiorstwami, które bojkotują Izrael. Chodzi o udział np. banków w ruchu BDS (Boycott, Divestment and Sanctions).

Żaden z senatorów nie skrytykował projektu ustawy. Ustawa będzie dyskutowana w stanowej Izba Reprezentantów.

Daniel Mariaschin, wice-prezydent B’nai B’rith, który przedstawiał swoja opinię za ustawą w Senacie wskazał na Comerica bank, w Dallas, który prowadził konta Association of Democratic Lawyers (IADL), organizacji wspierającej ruch BDS, stwierdził, że: "Comerica powinna zamknąć te konta. Jako instytucja finansowa, nie musi prowadzić kont, czy udzielać pożyczek, wszystkim. Banki powinny uznać, że nie mogą mieć kontaktów z organizacjami BDS"

BSD

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
2.333335
Ogólna ocena: 2.3 (głosów: 3)

Tematy: 

Trump wręczył Merkel rachunek za NATO

Prezydent Donald Trump wręczył kanclerz Merkel podczas ostatniego spotkania rachunek na prawie 400 miliardów dolarów w czasie spotkania w Waszyngtonie. Na taką sumę ocenia zaległości Niemiec w opłatach za działania USA zapewniające ochronę w NATO. Kwota została wyliczona od 2002 r. gdy kanclerz Schroeder obiecał podnieść wydatki wojskowe, dodano także odsetki.

Niemiecki minister miał określić takie działania jako "zadziwiające" i zapowiedział, że Merkel "nie odpowie na takie prowokacje".

Informacja ta została przekazana przez Times z powołaniem na niejawne źródła. Biały dom zaprzeczył tym sensacjom.

Dzień po spotkaniu Donald Trump poinformował na Twitterze, że "Niemcy zalegają ogromne kwoty pieniędzy za ochronę NATO".

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Dzień protestów na Białorusi

W Mińsku odbyły się w sobotę nieuzgodnione z władzami protesty uliczne z okazji Dnia Wolności, połączona ze sprzeciwem wobec tzw. dekretu o pasożytnictwie. Władze Białorusi wprowadziły w życie prawo, zobowiązujące osoby niepracujące do płacenia specjalnego podatku.

Nad ranem podczas powrotu z Polski zatrzymany został Uładzimir Nieklajeu, kandydat na prezydenta Białorusi w 2010 roku został zatrzymany. Milicyjne odziały OMON wtargnęły również w sobotę do biura niezależnego Centrum Obrońców Praw Człowieka "Wiasna" i zablokowały dostęp do niego. Podczas akcji zatrzymano 57 osób, w tym dziennikarzy.

Władze ogłosiły wcześniej, że za nielegalne uznają wszelkie masowe akcje.

Mimo braku zgody władz (pozwolono na demonstrację w oddalonym od centrum miejskim parku) zgromadzenie miało miejsce na Prospekcie Niepodległości w Mińsku. Milicja próbowała nie dopuścić do manifestacji, blokując dostęp do miejsca zbiórki pod Narodową Akademią Nauk.

Zatrzymanych zostało co najmniej kilkaset osób, w tym także dziennikarzy.

Unia Europejska apeluje o uwolnienie osób zatrzymanych na Białorusi.

białoruś

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Demografia Ukrainy: na 52 urodzonych, 100 zmarłych

Ukraiński urząd statystyczny podał dane za styczeń bieżącego roku. Na 1 lutego ludność Ukrainy liczyła 42, 558 miliona osób. W styczniu zmniejszyła się o 26 tysięcy.

Urząd poinformował także o proporcjach między rodzącymi się dziećmi a zgonami: na 52 urodzonych - 100 osób umiera.

ukraina demografia

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 3)

Tematy: 

USA nałożyły sankcje na chińskie i rosyjskie firmy zbrojeniowe

Amerykański Departament Stanu poinformował, że wprowadził sankcje wobec 30 przedsiębiorstw, głównie chińskich i rosyjskich, z powodu łamania przez nich sankcji, nałożonych przez Amerykę na dostawy broni do kilku krajów ("Iran, North Korea, and Syria Nonproliferation Act").

Za współpracę z Iranem sankcjami objęto głównie chińskie firmy i osoby, z innych powodów także 8 rosyjskich przedsiębiorstw, głównie z przemysłu zbrojeniowego.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Tematy: 

85% gwałtów w Szwecji to imigranci

Portal szwedzki “Gang Rape Sweden” opublikował raport, z którego wynika, że 85% gwałtów w Szwecji popełniają imigranci.

W latach 2011 - 2015 skazano 125 osób za udział w grupowych gwałtach. 41 z nich pochodziło spoza Szwecji z nieznanych krajów, 23 z Afganistanu. Tylko 20 pochodziło ze Szwecji.

Portal zbiera ze źródeł publicznych wszystkie informacje na temat gwałtów. Rząd szwedzki nie prowadzi zintegrowanych statystyk, informujących o pochodzeniu przestępców.

W lutym policjant Peter Springare poinformował publicznie, że praktycznie całość poważnych przestępstw popełniają imigranci.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
4.666665
Ogólna ocena: 4.7 (głosów: 3)

Tematy: 

Parlament Europejski zakazuje tureckiej gazety

Parlament Europejski podjął decyzję o zakazie dystrybucji tureckiej gazety "Daily Sabah".

Holenderski członek parlamentu Jeroen Lenaers zażądał zakazu z powodu krytycznego artykułu na temat sieci FETÖ w Holandii, której przywódcą światowym jest Gülen, przebywający w USA.

Decyzja została podjęta przez Przewodniczącego Parlamentu Atnonio Tajani.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Antysemiting w Polsce wytropiony i usunięty

"Antysemiting" i palenie "b'żyduli" - tak wyglądał pierwszy dzień wiosny w wykonaniu grupy warszawiaków, którzy spotkali się 21 marca na bulwarach wiślanych. - Ta satanistyczna morda, ten charakterystyczny haczykowaty nos! - krzyczeli podczas podpalania i wrzucania do rzeki kukły, przedstawiającej Żydówkę.

Z donosem do warszawskiej prokuratury pośpieszył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. - Grupa "prawdziwych Polaków" paliła Żydówkę dokładnie w miejscu, w którym kilkadziesiąt lat temu mordowano mieszkańców Warszawy – czytamy na profilu na Facebooku OSZRiK. - Podtekst jest jasny, zresztą w pewnym momencie jeden z mężczyzn zapomina się i krzyczy to, co mają na myśli: „topimy Żydówę!”.

Video z wydarzenia zostało usunięte z YouTube

Film z wydarzenia „antysemiting” został zamieszczony na platformie YouTube przez Eugeniusza Sendeckiego. W opisie nagrania czytamy, że jest to:

„ivent artystyczny mistrza rzeźby polskiej, znakomitego performera i medaliera, magistra sztuki Bartłomieja Kurzeji. Mistrz w onym dniu świętuje 42-gie urodziny. Mistrz przechodzi do historii nazywając Marzannę B'żydulą i topienie B'żyduli - ANTYSEMITINGIEM. Publiczność warszawska oczarowana antysemitingiem poddaje się duchowi narodowemu i żegna spaloną B'żydulę spławiając ją odwiecznym szlakiem wiślanym

- Ta kukła jest wyrazem tego co „brzydkie”, tego zimna, co niedobre. Określenie „brzydkie” oznacza „żydowskie”. Żeby dopełnił się obrządek starosłowiański trzeba podpalić „b’żydulę”  – tłumaczy na nagraniu Bartłomiej Kurzeja, organizator wydarzenia. Na filmie widać, jak wylewa denaturat na kukłę i podpala ją.  - Ta satanistyczna morda, ten charakterystyczny haczykowaty nos! – dopowiada Eugeniusz Sandecki, nagrywając moment, gdy kukła wpada do rzeki. – O patrzcie jaka brzydula się zrobiła. Jak Statua Wolności! – słychać głosy w tle.

Uczestnicy spotkania, którzy wypowiadali się przed kamerą Sandeckiego, nieustannie podkreślali, że „antysemiting” i palenie „b’żyduli” jest elementem kultury słowiańskiej i formą pożegnania z zimą.  - To nie jest żadne zgromadzenie politologiczne, ani historyczne. To jest nawiązanie do tradycji słowiańskiej. Wydaję mi się, że każda tradycja, która nas różni od tych, którzy nam źle życzą, jest dobra – powiedział jeden z nich.

ośrodek antysemityzm

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Le Pen o Ukrainie: USA chcą wojny w Europie

Marine Le Pen, lider Frontu Narodowego, na forum Dumy Państwowej Rosji:

„Co do sytuacji na Ukrainie, byłam jednym z nielicznych polityków we Francji, którzy bronili własnego punktu widzenia, zbieżnego z rosyjskim (…) Od początku trwania tego konfliktu moje stanowisko pozostaje niezmienne".

„Dziś zmuszeni jesteśmy do kontaktów z rządem, który nielegalnie doszedł do władzy w rezultacie „rewolucji na Majdanie" i wystawia dziś cywilów z Ługańska i Doniecka na bombardowania. To zbrodnia wojenna, która powinna wywołać oburzenie tych samych obrońców praw człowieka, którzy ciągle występują we francuskich mediach ze zgoła innymi oświadczeniami"

„Uzbrajając Ukrainę, USA mają na celu sprowokowanie prawdziwej wojny w Europie. USA chce rozciągnąć strefę NATO do rosyjskiej granicy. Waszyngton od wielu lat stara się wzmocnić swoje wpływy w Europie Wschodniej".

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
3.875
Ogólna ocena: 3.9 (głosów: 8)

Tematy: 

WikiLeaks: CIA zarażało wirusami urządzenia Apple'a

Nowe ujawnione przecieki dokumentów CIA, opublikowane przez WikiLeaks w 2 partii pod nazwą "Dark Matter", pokazują, że CIA instalowała masowo na urządzeniach Apple'a (IPhone i Mac) swoje oprogramowanie. Użytkownicy nie byli w stanie go wyłączyć.

Niektóre z nich zarażały także urządzenia peryferyjne, np. USB.

Proceder miał miejsce od 2008 r. CIA zastrzegło się, że nie robiło tego wobec obywateli amerykańskich.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Le Pen spotkała się z Putinem na Kremlu

Marine Le Pen, kandydatka Frontu Narodowego na prezydenta Francji, spotkała się z prezycentem Rosji Władymirem Putinem na Kremlu.

Putin podkreślił wielkie znaczenie związków między krajami.

Rzecznik prezydenta, Dimitri Pieskow, stwierdził, że Rosja nie wpływa na wybory we Francji.

Le Pen skrytykowała sankcje europejskie, nazywając je "nieuczciwymi i głupimi".

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Tematy: 

Kaczyński załatwiał sprawy polskich emigrantów w W. Brytanii

Kaczyński londyn

Przyszłość Polaków na Wyspach była tematem rozmowy Jarosława Kaczyńskiego z May.

– Uzyskaliśmy zapewnienia, że już w pierwszej fazie negocjacji Wielka Brytania będzie chciała pozytywnie załatwić te sprawy – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości. 

Jarosław Kaczyński po rozmowach z brytyjską premier Theresą May powiedział, że mógł omówić z szefową brytyjskiego rządu sprawy, „które nas najbardziej interesują”. "Pierwsza sprawa to oczywiście przyszłość Polaków w Wielkiej Brytanii. Uzyskaliśmy zapewnienia, że już w pierwszej fazie negocjacji Wielka Brytania będzie chciała załatwić te sprawy w sposób pozytywny, oczywiście na zasadzie wzajemności" – mówił szef PiS.

Kaczyński poinformował, że rozmowa dotyczyła także postulatów Polski w dziedzinie gospodarczej, obronnej, podatkowej, wymiany informacji w kwestii rajów podatkowych, a także „historycznych spraw”.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Budżet Trumpa: wojsko zamiast klimatu

Propozycja budżetu USA na rok 2018 wyraźnie przygotowuje USA do większych wyzwań związanych z obronnością.

Projekt ujmuje na razie tylko tzw. wydatki uznaniowe (discretionary), które ustala sama administracja. Nie wiemy, ile dokładnie wyniosą wydatki sztywne (mandatory), czyli takie, których Kongres nie może obciąć bez zmiany prawa, a stanowią one 73% całego budżetu.

Trump zmniejsza znacząco wydatki na niemal wszystkie agencje rządowe z wyjątkiem Departamentu Obrony oraz Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego odpowiedzialnego m.in. za ochronę granic (Homeland Security). Przeważająca część ze zwiększonego aż o 9% (do 639 mld USD) budżetu Departamentu Obrony zostanie przeznaczona na rozbudowę marynarki wojennej oraz unowocześnienie lotnictwa.

W polskiej prasie pojawiają się informacje, jakoby projekt budżetu wymuszał zmniejszenie funduszy przeznaczonych na European Reasurance Initiative (ERI), czyli na wzmocnienie wschodniej flanki NATO. Doniesienia te oparte są jedynie na domysłach jednego z ekspertów „Defense News”.

Największe cięcia budżetowe dotkną Departament Ochrony Środowiska (spadek o prawie jedną trzecią, do 5,7 mld), co uderzy głównie w badania nad odnawialnymi źródłami energii. Zaraz po nim największe cięcia dotkną bowiem Departament Stanu (spadek o 29%, do poziomu 27,1 mld), zlikwidowane zostaną m.in. programy poświęcone walce ze zmianami klimatu.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Nastolatek w Izraelu rozsyłał antysemickie e-maile

Izraelska policja aresztowała 19-letniego mężczyznę, żydowskiej narodowości, , który rozsyłał e-maile i telefonował do Żydowskich Centrów Wspólnotowych, grożąc wybuchami bombowymi. Ma on podwójne izraelsko-amerykańskie obywatelstwo.

E-maile te były powodem wielu alarmistycznych informacji o "narastającym antysemityzmie" w USA.

FBI poinformowało, że przestępstwa nienawiści" ("hate crimes") sa traktowane priorytetowo i wobec tych gróźb podjęto szeroko zakrojone śledztwo.

Agent FBI Manny Gomez powiedział: "Paradoksalne jest, że on jest Żydem, wydawałoby się, że wysyłanie gróźb do wspólnot żydowskich to dzieło antysemity".

Regionalny dyrektor żydowskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom (ADL), Evan Bernstein stwierdził: "To smutne, jako Żyd i syjonista dowiaduję się, że osoba grożąca Żydom to izraelski Żyd".

Doron Krakow, szef Żydowskich Centrów Wspólnotowych, stwierdził że "jest zafrasowany faktem że to to były działania Żyda.

Bill de Blasio, burmistrz Nowego Jorku, poinformował, że "jako dumne miejsce największej na świecie żydowskiej wspólnoty, Nowy Jork, będzie zawsze zwalczał nietolerancję wobec naszych prześladowanych sąsiadów. Historia uczy nas, że nie możemy być obojętni wbec plagi antysemityzmu".

Policja nowojorska stwierdziła, że ilość antysemickich incydentów zwiększyła się - było ich 72 od początku roku, gdy rok temu tylko 26.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Amerykański generał o zagrożeniu terrorystycznym w Europie

Najwyższy rangą dowódca wojskowy w Europie generał Curtis Scaparrotti oznajmił w czwartek w Senacie:

"Ilość zagrożeń terrorystycznych jest obecnie w Europie większa aniżeli gdziekolwiek na świecie, za wyjątkiem obszarów, na których aktualnie prowadzimy wojnę".

Scaparotti stwierdził także, że USA pozostanie "wiernym sojusznikiem i wraz z naszymi NATO-wskimi sojusznikami będzie ramię w ramię walczyć z tymi zagrożeniami".

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Tematy: 

Dobre dane demograficzne

W opublikowanym dziś Biuletynie Statystycznym GUS nr 2/2017 zamieszczono zweryfikowane już dane na temat ruchu naturalnego ludności w Polsce w 2016 roku. Wyglądają one optymistycznie:

urodz.-2016.jpg

W 2016 roku urodziło się w Polsce 382,3 tys. dzieci, czyli o 13 tys. więcej, niż rok wcześniej. To bardzo duży wzrost, zważywszy, że poza okres rozrodczy wychodzi już wyż, którego maksimum przypadało na 1983 rok. Wychodzeniu wyżów z okresu rozrodczego towarzyszy w sposób naturalny spadek liczby urodzeń.

W 2016 roku odnotowaliśmy też w Polsce spadek liczby zgonów, co cieszy, choć nic nie wskazuje, by miała to być trwała tendencja. Warto przy tym zauważyć, że mimo znacznego wzrostu liczby urodzeń i spadku liczby zgonów, i tak zgonów było w 2016 roku o 5,7 tys. więcej niż urodzeń.

Liczba ludności Polski zmalała w 2016 roku z 38,437 mln do 38,433 mln, tj. o 4 tys. Skoro wskutek ruchu naturalnego straciliśmy 5,7 tys. ludzi, to można się chyba domyślać, że w 2016 roku mieliśmy dodatnie saldo migracji. To też optymistyczna wiadomość.

Do optymistycznych wiadomości zaliczyć też należy wzrost liczby zawieranych małżeństw, przy jednoczesnym spadku liczby separacji i rozwodów.

Biuletyn Statystyczny 2/2017 przynosi też wstępne dane dla stycznia 2017. Liczbę urodzeń oszacowano na 35,0 tys. (w styczniu 2016 było 30,8 tys.). Liczbę zgonów oszacowano na 44,0 tys. Gdyby po dokładniejszym policzeniu te liczby utrzymały się, to oznaczałoby, iż mimo silnego styczniowego wzrostu liczby urodzeń, zgony rosły jeszcze szybciej i sam styczeń 2017 dał nam ubytek naturalny ludności na poziomie 9 tys., czyli blisko dwa razy więcej niż cały 2016 rok.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 7)

Syria: ofensywa dżihadystów w prowincji Hama

We wtorek, 21 marca, grupy dżihadystyczne Hayat Tahrir al-Sham, Jaish al-Izzah, Jaish al-Nasr, Jaish idlib al-Hur, Ajnad al-Sham, Islamska Partia Turkiestanu oraz wspomagające je pomniejsze bandy rozpoczęły wielką ofensywę przeciwko siłom rządowym w północnej części prowincji Hama.

Terroryści-samobójcy użyli dwóch samochodów-bomb (VBIED) do przełamania linii obrony w miejscowości Suran oraz w bazie wojskowej Rahbet Khattab. Za nimi postępowało 10 czołgów i setki dżihadystów. Oprócz tego rozpoczęli zmasowany ostrzał rakietowy na bazę lotniczą, według części źródeł uszkadzając poważnie dwa samoloty Syryjskich Sił Powietrznych. Oddziałom rządowym udało się zniszczyć 3 czołgi i jeden transporter opancerzony, jednak wobec przewagi wroga musieli ustąpić.

Następnego dnia połączone siły dżihadystów zajęły Suran, bazę Rahbet Khattab oraz pobliskie miasto Khattab, próbując następnie przeciąć drogę Maardes – Hama. To miejsce stało się areną wyjątkowo zaciętych walk. Ekstremistom udało się także zinfiltrować wieś Magdal, atakując z zaskoczenia broniące jej oddziały NDF.

Syryjskie siły rządowe wycofały się z Maardes, Mar Zaf, Arze, Bel Hussein, Bashir oraz Majdal. Terroryści na południowo-wschodnim krańcu wyłomu wyparli ich także ze wsi Al-Sheha i Balahseen. Natomiast zachodnia linia frontu ustabilizowała się wczoraj wieczorem na zachód od miasta Muhardah. To miasto, zamieszkane przez około 30 tys. chrześcijan, jest szczególnie zagrożone pogromem, jak wspomina organizacja „Na pomoc chrześcijanom Wschodu”.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 4)

Masowa emigracja z Litwy

W ubiegłym roku z Litwy wyjechało ponad 50 tysięcy obywateli, z tego emigrowało ponad 20 tysięcy.

Eurostat prognozuje, że z obecny 2,8 miliona mieszkańców, w 2050 roku na Litwie będzie mieszkać 2 miliony, a w w 2080 r. - 1,65 miliona.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Amerykanie boją się globalnego ocieplenia

Amerykanie boją się globalnego ocieplenia - pokazują badania opinii publicznej przez Gallupa.

Amerykanów uznających globalne ocieplenie za spowodowane przez człowieka jest już 68%. Za naturalne zjawisko uważa je jedynie 29%

global warming

Aż 62% uważa, że mamy już dzisiaj do czynienia z globalnym ociepleniem.

global warming

45% uważa to zagrożenie za "poważne" - wzrosło z 37% w ub. roku.
42%, że spowoduje to zagrożenie dla nich i ich sposobu życia w najbliższym czasie.

global warming

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

NY Times nakręca machinę klimatycznej propagandy

New York Times poinformował w ubiegłym tygodniu, że rozszerzy zakres materiałów poświęconych globalnemu ociepleniu, gdyż administracja prezydenta Trumpa znacząco redukuje finansowanie tego tematu i nie chce płacić na światowe programy zwalczania zmian klimatycznych.

Grupa dziennikarzy NYT na całym świecie ma się poświęcić wyłącznie temu tematowi i relacjonować klęski spowodowane przez globalne ocieplenie. Będą oni produkować materiały wizualne, edukacyjne a także z zakresu dziennikarstwa śledczego.

W ubiegłym miesiącu NYT opublikował 200 materiałów poświęconych globalnemu ociepleniu. Nie ma tam artykułów negujących to zjawisko.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
3
Ogólna ocena: 3 (głosów: 2)

Tematy: 

Ukraina chce specjalnego statusu sojusznika USA

Wierchowna Rada Ukrainy zwróciła się do Kongresu o przyznanie specjalnego statusu sojusznika USA poza NATO.

Uchwałę przegłosowało 232 delegatów przy koniecznym minimum 226 głosów.

W dokumencie mówi się o tym, że taki status posiadają zarówno kraje cieszące się pokojem (Australia, Nowa Zelandia, Japonia) jak i będące w zagrożeniu wojną (Izrael, Afganistan, Korea Południowa).

Badania opinii publicznej Gallupa pokazują, że więcej mieszkańców Ukrainy postrzega NATO jako zagrożenie (35%) niż jako obronę (29%).

ukraina rada

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Atak terrorystyczny w Londynie

Terrorysta na moście najechał samochodem na pieszych. Cztery osoby nie żyje. Dwadzieścia osób jest rannych, jest też ranny policjant. Zamachowiec nie żyje, zastrzelony przez policjanta. Wydarzenie nastąpiło w pobliżu brytyjskiego parlamentu, na Westminster Bridge.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

System korupcji lekarzy w Szwecji

Szwedzka gazeta Aftonbladet przedstawiła raport, jak wygląda korupcja wśród lekarzy. W 2015 r. 1645 pracowników służby zdrowia, w tym 1198 lekarzy otrzymało od 65 koncernów farmaceutycznych łącznie 5,3 miliona dolarów w postaci opłat za konsultacje, za przejazdy i korzystanie z hoteli.

53 lekarzy wynagrodzonych zostało kwotą powyżej 11300 dolarów każdy.

Lekarze byli oburzeni słowem "otrzymali" uważając, że jest to wynagrodzenie za wykłady, których udzieli lub inne usługi.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Tematy: 

Niemcy zrekompensują homoseksualistom cierpienia

Niemiecki rząd przygotował aktu ustawy, znoszący wyroki wobec homoseksualistów w czasach Hitlera i po II Wojnie. Paragraf 175 był znacznie zliberalizowany w 1969 r. i zlikwidowany w 1994 r., jednak wcześniej na jego podstawie skazano 50 tysięcy homoseksualistów.

Poprzednie przepisy minister sprawiedliwości określił jako "przestępstwo państwowe".

Żyjący skazani otrzymają rekompensatę. 3 tysiące Euro plus 1,5 tys. za każdy rok więzienia.

Niemieckie prawo zakazujące praktyk homoseksualnych uchwalono w XIX wieku i zaostrzono w czasach Hitlera.

Kilka miesięcy temu W Brytania uniewinniła 65 tysięcy homoseksualistów skazanych na podstawie Sexual Offences Act, który penalizował kontakty homoseksualne do 1967 r.

niemcy geje

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Sfilmuja "Malowanego ptaka" Kosinskiego

W koprodukcji Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski powstanie ekranizacja słynnej książki Jerzego Kosińskiego zatytułowanej „Malowany ptak”.

W międzynarodowej obsadzie znajdą się m.in. Udo Kier, Harvey Keitel i Stellan Skarsgård, a towarzyszy im m.in. Lech Dyblik.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Łukaszenka: pieniądze dla piątej kolumny płynęły z Polski i Litwy

Prezydent Białorusi, Aleksander Łukaszenka, poinformował, że

- Dosłownie w ostatnich godzinach zatrzymaliśmy około 20 bojowników, którzy przygotowywali prowokację z użyciem broni.

- Osoby te szkoliły się w obozach, z bronią. Jeden z tych obozów mieścił się w okolicach Bobrujska i Osipowicz. Pozostałe - na Ukrainie. Wydaje mi się, że także na Litwie lub w Polsce, nie jestem pewny, ale gdzieś tam. Pieniądze płynęły przez Polskę i Litwę do nas - dodał.

- To nie jest żadna opozycja, to "piąta kolumna". Nazywam ją tak, bo chce doprowadzić do wybuchu w kraju. Jest ona "daleka od ludzi", niepatriotyczna, dąży do zamętu w państwie. Zachodnie organizacje, które finansują opozycję, chcą dawać pieniądze przede wszystkim na wywołanie zamieszek. Chcą mordobicia, krwi

Ktoś uznał, że Białoruś dojrzała do kolorowej rewolucji, na Białorusi pojawił się "popyt na prowokatorów".

Jej działaniami kierują żyjący na emigracji opozycjoniści, finansowani przez "zachodnie fundacje" i "instruowani przez tamtejsze służby specjalne".

Łukaszenka

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
4.333335
Ogólna ocena: 4.3 (głosów: 6)

Tematy: 

Pages