aborcja

Czarne protesty: spontaniczny ruch czy efekt wielkiej inwestycji finansowej?

Polskie organizacje feministyczne są regularnie sponsorowane przez zagraniczne lobby aborcyjne. Najostrożniejsze szacunki wskazują, że na działania przeprowadzone w 2016 r. w celu walki ze zmianami legislacyjnymi w Polsce organizacje odpowiedzialne za „czarny protest” otrzymały około miliona złotych.

Antykoncepcja tylko na receptę

Wszystkie leki antykoncepcyjne, w tym pigułki "dzień po", od niedzieli można kupić tylko na receptę.

Minister Konstanty Radziwiłł powiedział, że tabletka "dzień po" może mieć działanie poronne. Zadeklarował, że nie przepisałby tego środka nawet zgwałconej pacjentce i że w takim przypadku skorzystałby z klauzuli sumienia. Zgodnie z prawem lekarz "może powstrzymać się od wykonania świadczeń zdrowotnych niezgodnych z jego sumieniem".

Trump ucina finansowanie aborcji

Donald Trump podpisał ustawę umożliwiającą wstrzymanie finansowania organizacji medycznych, które zajmują się przeprowadzaniem aborcji. Władze poszczególnych stanów będą miały prawo wstrzymać federalne środki dla podmiotów zajmujących się zabiegami przerywania ciąży.

Ustawa najbardziej uderzy w Planned Parenthood, której aborcje to 3 proc. jej aktywności.

Trump przestaje płacić na ONZ-owskie aborcję i sterylizację

Departament Stanu poinformował w poniedziałek, że USA przestają finansować United Nations Population Fund, agencję zajmującą się planowaniem rodziny.

W wyjaśnieniu dla Senatu USA napisano, że powodem jest "wsparcie i uczestnictwo UNFPA w programach przymusowej aborcji i sterylizacji".

USA zapewniało 75 milionów rocznie dla budżetu UNFPA, na którą wpłaty są dobrowolne.

Francja: ustawa - knebel wobec obrońców życia

Parlament Francji zalegalizował 16 lutego ustawę zabraniającą publikowania w internecie treści, które miałyby odwieść kobietę od zamierzonej aborcji.

Strony internetowe prowadzone przez obrońców życia, które od teraz będą za to karane, Za przekroczenie zakazu odwodzenia kobiet przez internet od zamiaru aborcji przewidziano karę 30 tys. euro i dwóch lat pozbawienia wolności.

Pages

Subscribe to RSS - aborcja