antysemityzm

Ukraiński konsul odwołany za antypolonizm... ups... antysemityzm

Wasilij Maruszczync, ukraiński konsul w Hamburgu wezwał na swoim profilu na Facebooku, aby Kijów odebrał Polsce jej wschodnie i centralne tereny, które w jego ocenie od zawsze należały do „narodu ukraińskiego”. Pisał:

„Tylko siłą możemy wyzwolić swoje ziemie do Warty, albo nawet do Odry i Nysy”,

„Tylko siłą możemy odebrać Polakom to co nasze”.

„Być faszystą – to zaszczyt”

Krytyka Izraela (jako antysemityzm) ma być zakazana w Płd. Karolinie

Południowa Karolina to pierwszy stan, w którym wprowadza się prawo uznające krytykę Izraela za antysemityzm. Prawo ma być stosowane na stanowych uczelniach. Senacki projekt ustawy wymaga od Komisji ds. Szkolnictwa Wyższego Karoliny Południowej wydrukowania kopii definicji antysemityzmu i rozprowadzenia jej na wszystkich stanowych uczelniach publicznych.

Nowa ustawa zmienia definicję antysemityzmu klasyfikując jako „antysemickie”, a więc dyskryminujące i niedopuszczalne, wszelkie wypowiedzi krytyczne wobec państwa Izrael nawet jeśli są zgodne z faktami.

Kongresmeni protestują przeciwko antysemityzmowi w Polsce i na Ukrainie

Amerykańscy kongresmeni 23 kwietnia zwrócili się do Johna Sullivana, pełniącego obowiązki sekretarza stanu, by wyrazić swoje zaniepokojenie oparte na doniesieniach o "sponsorowanej przez państwo negacji Holocaustu w Polsce i na Ukrainie". W piśmie stwierdzają też, że w tych krajach zaczyna szaleć antysemityzm.

Rasa wyższa chce specjalnego dostępu do broni

„Żydzi w Europie powinni mieć prawo do noszenia broni” - żąda jeden z najważniejszych europejskich rabinów Menachem Margolin, który wezwał kraje Unii Europejskiej, żeby zmieniły prawo i umożliwiły Żydom noszenie broni. W jego opinii powstrzyma to potencjalne ataki o podłożu antysemickim.

W liście do ministrów spraw wewnętrznych krajów Wspólnoty dyrektor generalny Rabinicznego Centrum Europejskiego (RCE) oraz Europejskiego Związku Żydów (EUA) zaapelował o przyznanie Żydom specjalnych licencji.

Jonny Daniels, przyjaciel polskich polityków, potępia polski antysemityzm

Jonny Daniels:

– To trwa cały czas. Nawet w przypadku Jedwabnego. To ciągłe oszustwo, kiedy Polacy mówią: To nie mogliśmy być my. Do jasnej cholery. Istnieje przecież tak wiele raportów, informacji, relacji, że historia Jedwabnego nie powinna już pozostawiać jakichkolwiek pytań. Ale Polacy ciągle ją kwestionują – mówi Jonny Daniels w rozmowie z Szymonem Krawcem z tygodnika „Wprost”.

Rząd polski z żydami przeciw Ewie Kurek

Kurek

Polskie władze nie dopuściły do wręczenia Ewie Kurek nagrody Karskiego w konsulacie w Nowym Jorku.

Ewę Kurek środowiska żydowskie oskarżają o antysemityzm, powołując się m.in. na jej słowa, że "żydzi bawili się w gettach".

Andrzej Pawluszek, doradca premiera Polskie, powiedział w środę, że nagroda nie była inicjatywą rządową, ale władze zapobiegły użycia pomieszczeń rządu RP w USA.

Muzeum Polin zaczyna polowanie na antysemitów

Na 50. rocznicę wydarzeń marcowych 1968 roku muzeum POLIN przygotowało specjalną wystawę, która punkt po punkcie pokazuje "czarne strony historii Polski". Można na niej zobaczyć pamiątki wydarzeń sprzed pół wieku, i całkiem współczesne przykłady antysemityzmu. Znalazły się tam np. listy, jakie w czasie ostatniego sporu polsko-izraelskiego, wywołanego przegłosowaniem ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej trafiają, do ambasady Izraela w Polsce.

Pages

Subscribe to RSS - antysemityzm